Arthroflex

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Arley
Posty:9
Rejestracja:20 maja 2008, 09:51
Lokalizacja:Poznań
Kontakt:

20 maja 2008, 11:40

Mam pytanie : mając dużego psa (doberman 15 m-cy, 33 kg) dawałam od 3 m-ca życia do tej pory (z przerwami) oprócz karmy 2,5 ml Arthroflexu. Obecnie suczka ma już wbity w rodowód wynik HD A i zapomniałam spytać psiego ortopedę czy wciąż dodawać jej ten preparat czy nie. Mieszkam w Poznaniu a dr, o którym mowa we Wrocławiu, więc sprawa jest trochę problematyczna. Czy karmiąc psiego nastolatka dobrej jakości karmą mogę przestać go podawać tym bardziej, że wiem, że bioderka są w porządku?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

20 maja 2008, 14:39

Dla bezpieczeństwa podawałbym do około 24 miesięcy,gdyż przy dużych rasach(ponad 30 kg)całkowity rozwój kostny kończy się dopiero po około 24 miesiącach życia ,a nawet i dłużej do 36 miesięcy,np u Dogów.

Dobrej jakości karma nie zawsze ma dobre wspomaganie stawów,a nawet jeśli tak jest to i tak warto dla całkowitego spokoju podawać Arthroflex do 24 miesięcy :) Zawsze tak postępuje z moimi molosami i jest ok,nawet bardzo :)
Arley
Posty:9
Rejestracja:20 maja 2008, 09:51
Lokalizacja:Poznań
Kontakt:

21 maja 2008, 08:17

Dzięki za odpowiedź, a czy możesz mi powiedzieć jak Ty dawkujesz ten preparat? Może nie tyle chodzi mi o ilość mililitrów na dobę, bo to może być różne u psów o zróżnicowanej wadze, co czy podajesz go stale czy robisz przerwy między "kuracjami". I szczególnie jak to wygląda w tym ostatnim półroczu podawania leku. Czy zmniejszasz dawki itp...
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

21 maja 2008, 11:01

W ostatnich 6 miesiącach można podawać 2,5 ml co 2 dzień ale systematycznie!W przypadku Arthroflexu (rewelacyjne przyswajanie )całkowicie wystarcza.
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

21 maja 2008, 17:05

Ja tylko dodam, iż nie warto tracić kasy na inne preparaty na stawy. Wg mnie Arthroflex to najlepsze co jest na rynku, fakt cena jest wysoka, ale jest tak wydajny że właściwie w praniu wychodzi to taniej niż inne preparaty. Ja zamiennie stosuję tylko ludzkie, w okresie zimy, kiedy pies nie trenuje intensywnie, w sezonie tylko Arthroflex.
OWCZARZ2
Posty:346
Rejestracja:20 listopada 2008, 01:10
Lokalizacja:Kraków

31 stycznia 2009, 00:47

Podbijam temat z zapytaniem, bo tak w sumie daję ten Arthroflex ale nie wiem czy przypadkiem nie marnuję tego niepotrzebnie a mianowicie.....daję psu zawsze suchą karmę lekko rozmoczoną wodą i do tego polewam 2,5 ml Arthroflexu.
I pytanie jest takie, jak z rozpuszczalnością i przyswajalnością preparatu jeśli go dodaję bezpośrednio do jedzenia?
Czy nie lepiej jest przyswajalny podając np. z łyżeczki? W jaki sposób Wy podajecie ten specyfik? Nie jest on tani a chciałbym w pełni wykorzystać jego właściwości.
OWCZARZ2
Posty:346
Rejestracja:20 listopada 2008, 01:10
Lokalizacja:Kraków

31 stycznia 2009, 01:06

A już sobie znalazłem ze strony Krakvetu na temat podawania:

"Odpowiednią ilością specyfiku
należy polać pokarm. Lepiej, aby
był to pokarm płynny lub wilgotny,
gdyż polewanie pokarmu
suchego może prowadzić do
straty części dawki. "

Tak, że mogę być spokojny :)
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

31 stycznia 2009, 09:29

Do straty części dawki,tzn jak pies nie wyliże pozostałości Arthroflexu z miski,tylko o to chodzi.
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

31 stycznia 2009, 10:24

OWCZARZ2 pisze:A już sobie znalazłem ze strony Krakvetu na temat podawania:

"Odpowiednią ilością specyfiku
należy polać pokarm. Lepiej, aby
był to pokarm płynny lub wilgotny,
gdyż polewanie pokarmu
suchego może prowadzić do
straty części dawki. "

Tak, że mogę być spokojny :)
Ja żeby nie tracić dawek z suchej, to dodawałam np do kawałka twarogu, mieszałam mieszałam i dawałam psu. Ewentualnie na gotowanym jedzeniu. Dlatego teraz kupuję jednak w tabletkach preparaty, wiem że nie są aż tak dobre, ale na suchym dużo traciłam. Chociaż z drugiej strony Conquer w pełni mnie satysfakcjonuje.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

31 stycznia 2009, 11:40

Arthroflex podaje najmłodszemu,a pozostałym Conquer dla dorosłych,a 16 -sto latek zrobił się wręcz sportsmenem :) po Conquer,a juz nie wstawał z posłania,tak go bolały stawy i kręgosłup.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

31 stycznia 2009, 11:45

Arthroflex tak mojemu maluchowi smakuje,ze nie zostawi nawet grama preparatu :)
Ma on jeszcze jednego plusa,jest najbardziej wydajnym preparatem jaki jest na rynku :)
OWCZARZ2
Posty:346
Rejestracja:20 listopada 2008, 01:10
Lokalizacja:Kraków

31 stycznia 2009, 12:12

U mojego psa wszystko w postaci proszku odpada, szkoda pieniędzy.

Ja myślę, że te ludzkie preparaty wcale nie są złe, podawałem przez dłuższy czas w ten sposób, że przecinałem tą otoczkę z żelatyny i wysypywałem proszek do jedzenia.

Możę na tą chwilę Arthroflex jest najbardziej wydajny ale myślę, że niedługo wejdzie coś lepszego :)

Ciekawi mnie ile powinna wynosić profilaktyczna dawka dla dorosłego psa powyżej 40 kg który nie ma dolegliwości.

Wg Arthroflexu 2,5 ml dziennie co przekłada się na 300mg glukozaminy (czy taka ilość dobowa wystarcza?).

Pytam bo dawkując ludzkie preparaty człowiek też się zastanawia czy dać 300 czy możę 600 mg dziennie?

Z kolei dawkowanie Conquer-a dla psa powyżej 25 kg 2 tabletki dziennie czyli wychodzi 1000mg glukozaminy.

I badź tu mądry!
OWCZARZ2
Posty:346
Rejestracja:20 listopada 2008, 01:10
Lokalizacja:Kraków

31 stycznia 2009, 13:58

A już widzę Conquer 60 tabletek za ok. 70 zł, to przy dawkowaniu 2 tabletki dziennie wychodzi miesięcznie tyle kasy, to niestety za drogo.

Poza tym bardziej to zapewne preparat leczniczy niż profilaktyczny tak jak pisałeś Robert, na forum o molosach.

Może kiedyś się skuszę gdy będzie potrzeba (odpukać), narazie poprzestajemy na Arthroflexie na przemian z ludzkimi preparatami.
smoczokwik
Posty:11
Rejestracja:27 października 2007, 00:06

31 stycznia 2009, 18:01

Ja jestem ciekawa jednej rzeczy...ciekawi mnie też wasza opinia...

Mianowicie są też preparaty na stawy pewnej amerykańskiej firmy ktora produkuje je dla koni.

Myślicie że przy odpowiednim dawkowaniu moglyby sie tez sprawdzic u psow?

Slyszalam o niej dobre opinie dlatego ciekawi mnie tematyka.

pozdr.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

31 stycznia 2009, 18:05

Conquer jest bardziej leczniczy,szczególnie w wersji dla dorosłych.
Tak jak już pisałem ,ze Arthroflex juz nie dawał rady z przypadłościami mojego 16 latka.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości