BARF

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Seiti
Posty:3112
Rejestracja:03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja:Łódź

08 stycznia 2013, 12:41

No chyba tylko ziemniaki u Neyi nie wywołają nietrzymania. Ryż, makaron odpada. Kupy są lepsze po surowym, z tym że jak już je dostają to jedzą również kości. A no i żołądek Neyi to otchłań której nie da się zapełnić ;)
Pastela
Posty:21
Rejestracja:16 listopada 2007, 20:04
Lokalizacja:polska wies
Kontakt:

08 stycznia 2013, 13:02

filodendron pisze:Szczerze, to ja najchętniej dodaję właśnie ziemniaczka - świeżo ugotowanego i rozgniecionego na puree.
Ja bym wzięła te dwa worki małych ziemniaków - dla siebie :D - teraz tak trudno kupić malutkie ziemniaki
nie dzięki, ja nie lubię glutków obierac :oops: a my bardzo mało ziemniaków jemy, a to jakieś odpady raczej skoro dla psów miały byc. Pewnie świnki je dostały.
Mi sie nie chce obiadu dla nas gotowac a co dopiero dla psów :lol:
barbarasz49
Posty:384
Rejestracja:09 lutego 2012, 13:50

08 stycznia 2013, 16:21

Pastela jeżeli nie masz za dużo czasu daj sobie spokój z gotowaniem,teraz jest naprawdę tak duży wybór dobrych suchych karm,że jest w czym wybierać. Ja kiedyś przerabiałam różne formy karmienia moich piesków,a nie przestrzeni lat miałam ich sporo przeważnie owczarki niemieckie.Gotowałam im,dawałam surowe i zawsze żyłam w przekonaniu, że sucha karma to zło konieczne.Teraz od 2 lat mam labradorkę,a ponieważ kupiłam ją u hodowcy w NY a tam była karmiona sucha karmą Ziwi Peak dla szczeniąt ja po powrocie do polski za radą hodowcy, również w Polsce zdecydowałam się karmić suchym na początku przywiezionym ZP a potem Artemisem. Kiedy skończyła 10 miesięcy zaczęła trochę wybrzydzać ,dlatego metodą prób i błędów zaczęłam próbować podawać jej inne karmy też z bardzo wysokiej półki.Bywało różnie czasami od razu nie akceptowała karmy a czasami jadła 2 m-ce a potem znowu zaczęła kaprysić.Ale się nie poddawałam aż wreszcie trafiłam na karmę Marcus Muhle na którą ona się wręcz rzuciła i czekała na więcej.Teraz od ponad pół roku zjada całą MM,chociaż miewa dni że nie zje ale na drugi dzień wręcz pochłonie cała karmę.Nie ukrywam,że troszkę czasami dosmaczam jej dla urozmaicenia mokrą karmą Lukullus,Prince,Evangers lub Animondą,nie daję dużo tylko tyle żeby miała w karmie coś nowego. Oczywiście, że daję jej za dobrze wykonane polecenia psie przysmaki,czasami trochę dobrej zupki z dużą ilością jarzyn z naszego obiadku.Ponieważ jestem zdania że nie można pieska karmić cały czas jednym rodzajem suchej karmy próbowałam czasowo dawać jej suchy Lukullus,Pronature Holistic,ale moja Luna jest jednak wierna MM i tych karm nie chciała jeść.Teraz dostałam 4kg worek Mera Dog Pure z indykiem,na razie nie otwieram bo obawiam się że karma znowu wyląduje w schronisku tak jak inne,których nie chciała jeść. Spróbuję jej dać jak ewidentnie zastrajkuje przy Marcusie,na co się na razie nie zanosi,odpukać! Chcę dodać że Luna wygląda pięknie ma czarną,miękką mocno błyszczącą sierść (mój weterynarz stwierdził że ma sierść jak norka) ,prawidłową wagę,ma niesamowitą energię i siłę,nie ma żadnych zaburzeń pokarmowych,nigdy nie wymiotuje a kupy są modelowe,w ogóle nie wydziela tzw. psiego zapachu. Już kilka osób kiedy idę z Luna na spacer pytało mnie czym ją karmię że tak pięknie wygląda.Muszę przyznać że jak sobie przypomnę czasy kiedy co dwa dni gotowałam moim pieskom,albo zbierałam surowe kości porozrzucane lub pochowane (a ten smrodek!) po całym
domu,to nie chcę do tego wracać.
Pastela
Posty:21
Rejestracja:16 listopada 2007, 20:04
Lokalizacja:polska wies
Kontakt:

08 stycznia 2013, 22:32

Robert A. pisze:Ludzie zapominają np ,że jesli nie chcą podawac białęgo ryżu można podać psu brązowy ryż zawierający wszelkie dobro.
Robert - a ryż brązowy preparowany? Bo robiąc porządki w kuchni odkopałam kilka paczek właśnie wafli ryżowych :roll: szkoda wyrzucic skoro piszesz, że to wszelkie dobro :D skład 100% ryż brązowy.

barbarasz49 pisze:Pastela jeżeli nie masz za dużo czasu daj sobie spokój z gotowaniem...
dzięki, ale ja wcale nie gotuję na poprzedniej stronie pisalam :twisted:
Mydogs

21 lutego 2013, 19:30

Ja 7 letnią suczkę karmiłam Barf......
Zalet widzę bardzo wiele zniknął nieprzyjemy zapach sierści i odór z pyska :)
Kupy są wielkości mikroskopijnej
Pies ma więcej energii
Śierść stała się miękka i puszysta
No ale niestety pies odwrócił się od Barfa .... Za suchą dałby się pokroić ni to co kiedyś .... A jak zobaczy skrzydełko z kurczaka lub jakąś surową kość to koniec nie wspominając o papkach warzywnych .....
Nie wiem co robić proszę o pomoc?
PS: Chętnie podzielę się moimi doświadzczeniami z barfem
Renifr
Posty:1
Rejestracja:21 lutego 2013, 19:36

21 lutego 2013, 19:41

Ile osób tyle zdań - niech każdy wybierze to co mu pasuje.
Korane

21 lutego 2013, 19:56

Będę musiała przejść na suchą karmę ponieważ :
1. teraz mam więcej nauki i mniej czasu na Barfowanie ( sucha jest wygodniejsza )
2. Pies nie podchodzi już do posiłków BARFowych z takim entuzjazmem
MiYu
Posty:36
Rejestracja:22 lipca 2011, 08:18
Lokalizacja:Austria

21 lutego 2013, 21:09

Możliwe, że barfna dieta jest zbyt mało urozmaicona lub uboga w jakieś składniki (zbyt słabo suplementowana), pies podświadomie więc szuka czegoś innego.
Nigdy nie miałam problemu, Chaz zawsze pałaszuje swoje posiłki, choć minęło już 15 lat odkąd zaczęliśmy w domu barfować. Jednak ma bardzo urozmaicone menu, które zmieniało się trochę w ostatnich latach (na rzecz mięsa i kości, skreślając całkowicie zboża po obróbce).
Mydogs

22 lutego 2013, 17:02

Myśle że dieta mojego psa jest bardzo urozmaicona
Je tak :
- nabiał ( serek naturalny , twarożek )
- tran i algi morskie
- podroby drobiowe, wieprzowe
- mięso i kości : konina, drób ( kaczka, kurczak, indyk ) nutria, dziczyzna, wołowina, cielącina , królik, ryba, wieprzowina chyba to wszystko jeśli chodzi o mięso i kości
- papki warzywno owocowe
Mydogs

22 lutego 2013, 17:05

zapomniałam o rybie
jeżeli chodzi o jakieś przysmaki to baranina, jagnięcina, kozina dostaje je tylko tak około raz na miesiąc
czasami ale to już rzadziej zdaża nam się kupić strusine ( czy jak to się mówi)
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

22 lutego 2013, 17:20

To jeszcze powiedz jaką wagę ma pies? Ile jada dziennie? I czy robisz głodówki?
Mydogs

22 lutego 2013, 18:39

pies waży 5 kg , ma 7 lat i umiarkowany ruch
dziennie zjada 100 g podzielone na 2 porcje po 50 g
głodówki ma około co trzy dni
dodam że na barfie jest od 2 lat wcześniej była na gotowanym
Basia W
Posty:44
Rejestracja:01 września 2006, 12:17
Lokalizacja:Kraków

19 kwietnia 2013, 16:40

A jaką suchą karmę polecicie jako zastepczą zamiast Barfa? Mam suczkę Onkę, na Barfie jest od szczeniaka, teraz ma prawie 3 lata, w lipcu biorę ją na wakacje w Bory Tucholskie, nie wiem jak będzie z zaopatrzeniem a lodóweczka niewielka, raczej nie będzie miejsca na psie jedzonko, coś muszę mieć dla niej, myślałam o Markus Muhle, a że suczka jest z tych co jedzą co ma w misce to nie będzie problemu ze zjedzeniem karmy. Po powrocie znowu będzie na Barfie, surowiznę uwielbia w każdej postaci, nawet papki warzywno-owocowe zjada ze smakiem :D
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

20 kwietnia 2013, 07:31

TOTW,Canidae,
Markus Muhle też może być,tylko psiaki piją więcej wody po Markusie niż po innych karmach suchych,do tego lipiec(wyjazd)jeśli będzie słoneczny to cały wyjazd może się skupić na psie i misce wody :)
Basia W
Posty:44
Rejestracja:01 września 2006, 12:17
Lokalizacja:Kraków

20 kwietnia 2013, 12:10

Dzięki za radę :D
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 51 gości