Chicen Soup vs Nutra Gold Breeders Bag vs Taste of the Wilde

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

DamaKier
Posty:1130
Rejestracja:03 grudnia 2005, 20:59
Lokalizacja:Lublin
Kontakt:

06 listopada 2008, 00:06

Owszem, NGBB jest karmą bardzo dobra i w rozsądnej cenie, jesli patrzec na RC, Eukanuby czy Biomille (swoją droga to Biomill jest uznawany za najlepszą krmę przez osoby, które płacąc astronomiczne sumy za jakąs rzecz są przekonane, że kupują coś njalepszego- bo jak ktos przeczyta skład Biomilla i się chwilę zastanowi, to bardzo mierniutko wypada :wink: ). Ale biorąc też pod uwage Orijen czy TOTW to bezapelacyjnie mają one lepsze składy. Na minus zaliczyłabym Nutrze tą kukurydzę i to w dodatku 2 razy (w tym raz bardzo kiepściutka mączka kukrydziana, która trochę nijak ma się dla psa- zawiera jakies minimalne wartości odżywcze, o ile w ogóle o wartościach w jej przypadku mozna mowić), poza tym zamiast ryżu mąka ryżowa, co też nie polepsza jakości karmy.

Jak mówię- z bytówek ogólnodostępnych wydaje mi się być najlepsza albo tez bardzo porównywalna do niektórych karm (ale o połowę tańsza), absolutnie nie uważam, ze jest zła.

Co do utuczenia no to oczywiście węglowodany to przeciez cukry, więc im ich więcej, tym łatwiej można uczynić psa grubszym. W przypadku karm bezzbożowych pies tez moze zyskac na wadze- ale nie odłoży się wtedy tłuszczyk, a rozwiną mięśnie.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

06 listopada 2008, 07:29

Co do Biomila ,to skład nie kończy się na opisie worka.
Biomil ma taką cenę jaką jakość,i tu nikt nie przepłaca ani grosza tak jak to jest przy innych karmach.
NBB ma 1 raz kukurydzę w składzie 1 raz ,dlaczego uparcie starasz się opisywać produkt z którym miałaś doczynienia tylko przez internet :evil:
Awatar użytkownika
michau
Posty:98
Rejestracja:30 marca 2008, 16:22

06 listopada 2008, 13:29

Z dyskusji wynika, że TOTW to troszkę inna 'filozofia' przygotowywania psiego żarcia ;)

Porównując zatem ChS i NGBB jak to wygląda? Czy może są to porównywalne karmy, więc różnią się tylko tym czy przypasują konkretnemu zwierzakowi?


PS. NGBB z tego co wiem może kupić każdy.
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

06 listopada 2008, 17:18

Tak michau, NGBB może kupić każdy :)

No cóż... Damakier, to wszystko co piszesz odnośnie NGBB jest prawdą ale tylko w teori, praktyka wygląda zupełnie inaczej. Wśród osób związanych z TTB coraz więcej właścicieli zaczęło karmić tą karmą swoje psy, i co jest szokujące, nikt ale to dosłownie nikt nie narzeka, a wrecz są zachwyceni...
Tak ja wiem, że patrząc tylko na skład karma nie robi szału, ale skarm psa tą karmą przez 1-2 miesiące a zobaczysz jak to wygląda w praktyce.
U mnie je ją suka alergiczka na gluten - wow, pies którego przestawiłam z NN Czarnej, kolejno kuzynki 3 amstafy- w tym suka która wykarmiła 11 szczeniąt i szczęnięta też ją jadły ... mogłabym wymieniać tak dalej bo naprawdę ze szczerym sumieniem poleciłam tą karmę chyba z 20 osobom i ani razu nie dała plamy... a to jest dla mnie najlepszy wyznacznik... Myślę że tajemnica tej karmy jest bardzo prosta... skład jest prosty, zadnych cudownych dodatków, formuła jest tak dopasowana żeby mogla ją jeść jak najszersza grupa psów, i taki mamy efekt. DO tego dobra jakość produktów, niska cena - którą zawdzięcza pewnie zerowej prawie reklamie, plus tani papierowy, szarobury wór, zadnych gadżetów... To karma dla hodowcy, który ma ją podać i mieć świety spokój ;)


Bardzo sobie cenię TOTW, ale nie każdy pies ją tak dobrze toleruje...
Co do CHS, znam psy które świetnie ją przyswajają, znam takie które niebardzo... także jest to kwestia indywidualna.
DamaKier
Posty:1130
Rejestracja:03 grudnia 2005, 20:59
Lokalizacja:Lublin
Kontakt:

06 listopada 2008, 18:20

Robert A. pisze:Co do Biomila ,to skład nie kończy się na opisie worka.
Biomil ma taką cenę jaką jakość,i tu nikt nie przepłaca ani grosza tak jak to jest przy innych karmach.
NBB ma 1 raz kukurydzę w składzie 1 raz ,dlaczego uparcie starasz się opisywać produkt z którym miałaś doczynienia tylko przez internet :evil:
Spokojnie, relax, po co się tak bulwersować od razu? Nie widzę powodów do złości, zachowaj na później, bo się na pewno przyda w życiu.

Nigdzie NIE napisałam, że karma jest zła, bee, syf i w ogóle. Napisałam nawet, że uważam ją za DOBRĄ karmę w ROZSĄDNEJ cenie. Nie napisałam też nic na temat praktycznego użycia, nie wspomniałam o rekacji psa- bo nie testowałam, ale karmę bardzo cenię. Wyraźnie zaznaczyłam, ze patrzę na SKŁAD i pod tym względem moge ją opisywać ile wlezie, nawet nigdy w życiu nie widząc jej na oczy, bo jak dla mnie to on jest najważniejszy. Większośc karm, które zamawiam przez internet są mi obce, więc chcąc ustalić jakośc patrzę na skład, który jest jednak najważniejszy w karmie (uważam, że rekacja psa oczywiście też jest b. istotna, ale nie dałabym psu karmy zbożowej nawet jakby miał po tym lśniącą sierść i idelane kupy).

Jeśli wg Ciebie skład nie kończy się na opisie worka, to na czym się kończy? Bo jak dla mnie sa na worku wypisane składniki, tabela z procentową zawartością substancji i tyle. Gdzie jest dalszy ciąg składu? I jak Biomill nie ma rewelacyjnego składu, to go po prostu nie ma. Chyba, ze Ty sobie dopiszesz inny. Rekacje psów mogą byc przeróżne i nie są one do końca wyznacznikiem OGÓLNEJ jakości karmy, bo ja mogę znam 100 psów, którym posłuży, a będzie 100 innych, którym nie posłuży (zresztą jak wiadomo ocenianie jakości karmy po wyglądzie zewnętrznym psa nie jest do końca trafione).

Wg opisów na stronie e-karmy NGBB ma 2 RAZY KUKRYDZĘ W SKŁADZIE i nie moja wina, jesli na stronie kłamią, skład ze strony powinien byc identyczny z tym z worka, a na stronce wyraźnie pisze w składzie, że jest kukurydza i mączka kukrydziana i w żaden sposób zmienić się tego nie da.
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

06 listopada 2008, 19:17

A tak z ciekawości na jakiej podstawie uznajesz ją za dobrą... bo ja szczerze mówiąc jak ją zamawiałam miałam spore wątpliwości, patrząc li tylko na skład - m.in ta kukurydza mnie powstrzymywała ... I operując tylko składem tej karmy, wcale nie uznałabym jej za świetną, za w porządku owszem. Jednak jak widać to nie wszystko... moim zdaniem jeżeli w karmie na pierwszych dwóch miejscach są składniki poch. zwierzęcego - mięso i mączka mięsna, to już jest dobrze, kukurydza nie znajduje się zaraz na początku ale jako 4 i 5 skladnik - i jako ziarno w całości- bogate żrodło blonnika - aczkolwiek nie drogie, i jako głutenowa mączka - jako skondensowane źródło węglowodanów.Procentowa zawartość mięsa w tej karmie jest całkiem przyzwoita, jeśli do tego dodamy genialne wręcz przyswajanie, ja uważam że większą korzyść dla zdrowia psa bedzie skarmianie właśnie taką karmą, niż np "mięsnym" orijenem który składowo jest boski, ale pies go nie przyswaja jak należy... I ja akurat nie patrzę na miękką i błyszczącą sierść, mam psy pracujące, startujące w zawodach i moje psy muszą być zdrowe i silne, bo tylko takie psy wygrywają, nam się to póki co udaje, więc jestem w pełni usatysfakcjonowana ;)
DamaKier
Posty:1130
Rejestracja:03 grudnia 2005, 20:59
Lokalizacja:Lublin
Kontakt:

07 listopada 2008, 02:16

Na jakiej podstawie uznaję ją za dobrą? No własnie na takiej jak Ty- pierwsze dwa miejsca w karmie ma mięso z kurczaka (i duży plus za to, że po pierwsze napisane z czego to mięso (czyli kurczak), a po drugie, że mięso, a nie mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego itp.). I to już jest chociażby pierwszy powód, dla którego mogę uznać ją za dobra, bo w karmach komercyjnych, wszechobecnych rzadko zdarza się więcej niż jedno żródło "czegoś mięsnego". Z kolei minusem jest to, ze jest mięso i mączka, a mięso po obróbce spadnie dalej. Plusem jest obecność glukozaminy i chondroityny. Abstrachując od składu plusem jest też na pewno to (szczególnie dla hodowców, choć dla właścicieli kilku psiaków na pewno też), że karma jest optymalna dla psów w każdym wieku, co zaczyna być stosowane w karmach bezzbożowych, a co w karmach z kukrydzą czy ryżem rzadko się spotyka (lub moze nawet i wcale).

Dobra jest też dla mnie dlatego, że ma cenę adekwatną do jakości. Uważam, że ma skład lepszy od karm powszechnie znanych i obecnych typu RC, Eukanuba, Biomill etc. A patrząc na cenę możnaby wywnioskować coś zupełnie odwrotnego. Mozna sobie bardzo dobrze porównać ile da się przepłacić za te karmy, kiedy NGBB jest w większym worku niż te przeze mnie wymienione, jest tańsza i w dodatku ma lepszy skład. Uważam, ze kupienie takiej karmy za taką cenę ma jakiś sens.

Naprawde nie uważam jej za złą, po prostu podeszłam realnie do składu chcąc się przekonać co zawiera, jest on jaki jest, ma swoje plusy jak i niedociągnięcia i nie ma sensu temu zaprzeczać, bo przecież nikt z nas (a przynajmniej mam taką nadzieję) nie rozprowadza tej karmy i nie musimy mydlić sobie oczu, ze jest cudowna pod każdym względem. Uważam ją za dobra, ale sądzę też, że są lepsze. Na pewno nie miałabym żadnych oporów przed tym, żeby kupić ją dla mojego psa i bardzo możliwe, że niebawem to uczynię.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

07 listopada 2008, 07:32

Daruj sobie uwagi dotyczące mojego życia.

Dalej oceniasz karmę z którą nie miałaś doczynienia .
Jak zaczniesz karmić psa Breeders Bagiem to porozmawiamy.

Napisałem Ci ,ze skład na workach jest trochę inny niż na stronie importera.
Oczywiście od razu uznałas ,że ktoś kłamie!!!!

Jesli tak bardzo znasz sie na karmach to powinnaś wiedzieć,że opisy na stronach internetowych mogą i różnią się od realnych opisów na workach i tak jest w 80% koncernów.Nie ma na to żadnego przepisu,a strona internetowa traktowana jest jako forma ulotki.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
michau
Posty:98
Rejestracja:30 marca 2008, 16:22

07 listopada 2008, 11:08

Myślę, że kluczem do pozytywnych opinii na temat NGBB jest jej wysoka przyswajalność. Wystarczy spojrzeć jak nie wielka jest dawka dzienna. W przypadku mojego psa byłoby to ok 100 gram dziennie mniej niż ChS czy Diamond Naturals.

Dlatego nie tyle skład jest najważniejszy ile jakość produktów i ich przyswajalność właśnie.

Sam zastanawiam się nad NGBB a ChS, bo zmieniam karmę ze szczenięcej (Diamond) na jakoś dorosłą i coraz bardziej się skłaniam do NGBB.

Powiedzcie jak smakuje psom? Bo ja posiłki daję jak smakołyki w trakcie spaceru i ćwiczeń. Zazwyczaj mieszam karmę z kiełbaską, pieczonym mięskiem, ale wolałbym, żeby sama karma była wystarczająco smaczna dla psa.
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

07 listopada 2008, 16:45

A tak apropos mączki z kurczaka, to ja osobiście uważam, że jest dużo lepiej gdy jest ona w składzie niż mięso, bo wiadomo co się dzieje z mięsem po obróbce- traci ok. 80-90 procent swojej wagi czyli zostaje go prawie nic... a Mączka to już skondensowane żródło białka zwierzęcego także nie jest to wg mnie minus...

CO do cena-jakość, uważam, że tu cena jest bardzo nieadekwatna do jakości, ale w drugą stronę ;)

Michau co do smakowitości... mojej suce smakuje niesamowicie, odstawia dziki taniec w przedpokoju jak się zbliżam do pudła z karmą... pies to samo, ale on to wogole ma fioła i na trociny też by się cieszył ... Od znajomych którzy karmią również nie słyszałam żeby któryś marudził... Ładnie pachnie, jest tłuściutka, nieduże granulki...
Awatar użytkownika
michau
Posty:98
Rejestracja:30 marca 2008, 16:22

07 listopada 2008, 17:02

A propos granulek. Jakiej są wielkości? Może mógłby ktoś (Gosia, Robert?) zamieścić zdjęcie w porównaniu do 2 Pln? Please ;)
DamaKier
Posty:1130
Rejestracja:03 grudnia 2005, 20:59
Lokalizacja:Lublin
Kontakt:

07 listopada 2008, 17:03

Robert A. pisze:Daruj sobie uwagi dotyczące mojego życia.

Dalej oceniasz karmę z którą nie miałaś doczynienia .
Jak zaczniesz karmić psa Breeders Bagiem to porozmawiamy.

Napisałem Ci ,ze skład na workach jest trochę inny niż na stronie importera.
Oczywiście od razu uznałas ,że ktoś kłamie!!!!

Jesli tak bardzo znasz sie na karmach to powinnaś wiedzieć,że opisy na stronach internetowych mogą i różnią się od realnych opisów na workach i tak jest w 80% koncernów.Nie ma na to żadnego przepisu,a strona internetowa traktowana jest jako forma ulotki.

Pozdrawiam.
Nie bardzo rozumiem po co jestes taki nerwowy i kąśliwy? Czy ja pisze coś przeciwko Tobie? Rozmawiamy o karmie, a Ty zachowujesz się jakby Cię ktoś obrażał. Naprawdę wyluzuj, bo to nie ma sensu.

Jeśli to, co na stronie jest niezgodne z tym, co na worku, no to moim zdaniem to jest kłamstwo- nie mówię tego po to, by kogokolwiek o coś niesprawiedliwie posądzić. Po co podawać skład, skoro nie pokrywa się on z tym, co w karmie rzeczywiście się znajduje?

I napiszę Ci po raz kolejny, że mam prawo oceniac karmę nie widząc jej na oczy, bo nie klasyfikuję jej pod względem obrazka na worku, ale pod względem SKŁADU- a do tego nie jest mi potrzebny worek karmy koło mnie. Musze się powtórzyć, ale dla mnie najważniejszy jest w karmie skład- wybieram ileś karm z odpowiadającym mi składem i dopiero sprawdzam co na to zwierzaki i która wybiorą, nie dałabym im karmy bez mięsa nawet gdyby nie byłoby po niej złych rekacji.

Nie rozumiem za bardzo co znaczy, że "tak bardzo znam się na karmach"- znam się tyle, ile znam, nie oceniam tego w kwestii mało/dużo, co się da to czytam i przyswajam od mądrzejszych ode mnie, a potem sie po prostu wiedzą dzielę. Czy to musi oznaczać, ze uważam się za eksperta?

Ja osobiście w 80% przypadków (albo i więcej) spotykam sie z czymś odwrotnym- czyli skład z ulotki i strony zgadza się ze składem na worku, bo bez sensu jest pisane czegos innego tu, a czegoś innego tu. Uważam, ze podawanie 2 różnych składów nie jest fair, bo na kij mi najlepszy skład na ulotce jak karma nie posiada go w rzeczywistości?

Naprawdę nie doszukuj sie w moich wypowiedziach rzeczy, których nie zawierają, rozmawiajmy i DYSKUTUJMY JAK LUDZIE CYWILIZOWANI, każdy ma prawo miec swoje zdanie, ja szanuję Twoje to i Ty nie wybuchaj złościa na moją opinię. Przeciez nie rozmawiamy o Tobie, o czyimkolwiek życiu, a po prostu o JEDZENIU DLA PSÓW.
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

07 listopada 2008, 17:05

michau pisze:A propos granulek. Jakiej są wielkości? Może mógłby ktoś (Gosia, Robert?) zamieścić zdjęcie w porównaniu do 2 Pln? Please ;)
Nieduże... płaskie, tak jak Orijen Adult, TOTW High Praire niestety nie mam jak zrobić zdjęcia ...
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

07 listopada 2008, 23:46

Michau granulki NGBB są malutkie w formie prostokątu,płaskie tak jak napisała Gosia,są mniejsze od Diamondsa dla szczeniaków dużych ras Lamb&Rice.Są naprawdę malutkie :)
Awatar użytkownika
michau
Posty:98
Rejestracja:30 marca 2008, 16:22

12 listopada 2008, 12:27

Dzięki za informację, będzie pomocna przy zakupie ;)
Zobaczę jak mu podejdzie ChS, bo dostałem od dystrybutora jego próbki, niestety próbek NGBB nie mieli :(
Obawiam się, że małe chrupki będą mi wypadać z ręki na spacerach ;)

A dla Was małe granulki są zaletą czy jest to bez róznicy? Bo z tego co pamiętam to Robert A. ma duże psy... jak sobie radzą z drobną karmą?
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości