Chudy owczarek niemiecki

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

polek
Posty:2
Rejestracja:13 lutego 2008, 10:52
Lokalizacja:poludnie polski
Kontakt:

13 lutego 2008, 11:12

Mam pytanie do wszystkich forumowiczow.
Mam owczarka niemieckiego 4 lata przez ostatnie 2 lata schudl je duzo mieso
wieprzowe tzw chrzastki gotowane z kasza raz dziennie w sumie to duzo i nadal nie chce przytyc.Vet powiedzial ze nie widzi u niego choroby i nie wie dlaczego jest chudy , powiedzial ze to moze byc taka jego uroda .Ale ja wiem ze ok 2 lata temu byl znacznie grubszy i w sumie to sie tak samo odzywial...
Moze ktos ma jakas sprawdzona recepte na to żeby moj piesek przytyl??
Talia
Posty:108
Rejestracja:13 lipca 2007, 08:24
Lokalizacja:Toruń
Kontakt:

13 lutego 2008, 16:07

Jeśli piesek jest regularnie odrobaczany to wystarczy tylko zwiększyć dawkę pokarmu. Natomiast jeśli piesek jest bardzo wychudzony pomimo dużej dawki jedzonka warto zrobić badania na wykrycie robaków, z którymi tabletki sobie nie poradziły.
Jego utrata wagi może też być spowodowana dużą ilością ruchu przy dość niskokalorycznym lub w niewystarczającej ilości pożywieniu.
ATA
Posty:3042
Rejestracja:30 grudnia 2005, 16:56

13 lutego 2008, 17:11

Wymieniłabym tą kaszę na ryż albo makaron. Kasza nie dość, że sama nie jest zbyt dobrze trawiona przez psa to jeszcze upośledza wchłanianie innych składników pokarmowych. Taka zamiana na pewno psu nie zaszkodzi.
wisnia
Posty:181
Rejestracja:15 października 2007, 19:30
Lokalizacja:Mazury

15 lutego 2008, 09:25

Jeśli jest wesoły i ładnie je to ja też stawiałabym na robaki. :cry: Ostatnio mieliśmy identyczną sytuację z psem siostry. Okazało się że miał tasiemca na którego nie działały żadne tabletki trzeba było odrobaczać zastrzykami. Dodam że nie było żadnych innych objawów poza tym że bardzo schudł i pomimo dobrego apetytu nie przybierał. Tak z ciekawości Polek - jakie witaminy podajesz dodatkowo do gotowanego jedzenia? Pozdrawiam. :D
Liwia
Posty:482
Rejestracja:07 października 2005, 09:39
Lokalizacja:Kraków

15 lutego 2008, 09:28

to psisko bylo badane czy tak "na oko" wet stwierdzil ze jest zdrowy? Pytajac o badania mam namysli te zupelnie podstawowe czyli krew (z nerkami, watroba i moze trzustka ewentualnie).
polek
Posty:2
Rejestracja:13 lutego 2008, 10:52
Lokalizacja:poludnie polski
Kontakt:

15 lutego 2008, 10:49

jedyne witaminy dostawal na siersc bo sie strasznie lenil juz po okresie zmiany siersci i faktycznie jakies na poprawe apetytu ale i to nie pomoglo niestety nie pamietam jakie :( a czy tasiemca lub inne robaki ktorych nie widac w kupce psa da sie wykryc w inny sposob??
wisnia
Posty:181
Rejestracja:15 października 2007, 19:30
Lokalizacja:Mazury

15 lutego 2008, 11:30

Chyba tylko badaniem kału. Wiesz, jeśli karmisz go głównie gotowanym to powinieneś mu stale podawać jakieś witaminy i to dobre, bo długotrwałe niedobory witamin i mikroelementów też powodują że piesek jest w słabej kondycji a bywa że i doprowadzają do chorób :cry: :)
tesia
Posty:103
Rejestracja:12 marca 2007, 20:12
Lokalizacja:kraków
Kontakt:

16 lutego 2008, 22:07

a czy pies powinien jeść wieprzowinę? bo mnie się wydaje że chyba nie jeśli mięsko to wołowe :roll:
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

17 lutego 2008, 09:36

Zależy od psa. Moja np świetnie toleruje wieprzowinę.
Awatar użytkownika
ela.66
Posty:125
Rejestracja:19 marca 2008, 14:10
Lokalizacja:Warszawa

01 kwietnia 2008, 09:04

1. Nie widzę w pożywieniu warzyw (czy je owoce ?)
2. Żadnych witamin (np. Salvikal-konieczne przy "gotowanym")
3. Kasza nie. Makaron (wolniej trawiony niż ryż).
4. Nie wspominam o wieprzowinie (mam nadzieję, że chuda + łyżka oliwy)
4. Czy nie pije za dużo (wychudzenie jest np. przy cukrzycy)
5. Konieczne badania krwi z biochemią (wątroba, trzustka, etc.).

Tak wogóle to mój sznaucer olbrzym mimo pełnego zdrowia, latem zawsze wyglądał na szczuplejszego (większa aktywność np. pływanie 2-3 km Bugiem pod prąd), za to bardziej widoczne były mięśnie.
gosc

01 kwietnia 2008, 19:47

Ciekawy ten lekarz skoro nie zlecił ci żadnego badania. Twój pies może mieć chorą trzustkę i dlatego mógł schudnąć. Zrób mu badanie (test kliszowy) to powinno wykazać czy trzustka jest zdrowa czy nie.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości