Czy dobrze karmimy naszą sunię?

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

tlis

01 września 2011, 08:24

Uzytkownik Martens na Dogomanii napisal

"Każda kość składa się z dwóch frakcji - nieorganicznej czyli soli mineralnych, oraz organicznej, czyli białek i substancji pomocniczych, takie w skrócie "mięso w kości". Podczas gotowania frakcję organiczną z kości trafia szlag, większość przechodzi do wywaru. W skrócie tracimy to, co w kości najlepiej strawne i najcenniejsze.
Zostają praktycznie same minerały. I teraz podajesz psu coś, co w przewodzie pokarmowym łamie się na ostre szpile, tudzież w jelitach działa jak cement.
To ogromne obciążenie dla organizmu psa. Kość bez frakcji organicznej, po ugotowaniu, nie jest elastyczna i łatwo łamie się w ostre kawalki, które moga doprowadzić do perforacji przełyku - które z zakażeniem bardzo często jest śmiertelne. Stąd narodził się mit, że psom nie można dawać kości z drobiu - bo zazwyczaj ludzie dają takowe gotowane, pieczone, z obiadu i tragiczny koniec wtedy wcale nie bywał rzadkością. Przyczyny zwalono na kości w ogóle, zapominając, ze psy jedzą przecież ptaki i wszystkie ich kości w naturze - ale na surowo, i masowo od tego nie padają.
Grubsze kości też są bardzo niebezpieczne - nadtrawione działają w jelitach jka zaprawa cementowa, są wielkim obciązeniem dla przewodu pokarmowego, mogą powodować groźne i bolesne zaparcia, ba, po czasie takiego karmienia w jelitach powstają czopy kostne, które zazwyczaj pozostaje usunąć operacyjnie, bo pies przy całkowitym zatkaniu światła jelita może po prostu paść. W dziale weterynaria jest trochę radosnych historii o psach, które ktoś pasł gotowanymi kośćmi - kończyło się często czopami kostnymi, operacjami, był chyba nawet przypadek wypadnięcia odbytu na skutek zaparcia."
Freedom
Posty:128
Rejestracja:09 sierpnia 2011, 19:28

01 września 2011, 08:39

Odpowiedż na twój post.Holandia z tego co mi wiadomo nie odchodzi z suchych karm.
Joker for dogs-Premium Junior,Super Premium kurczak z ryżem.Vobra gdzie w Holandii karmione są psy policyjne i nie tylko.Canifors,Trovet,np Intestinal DpD,Dog Lover Gold,NRC-Royal,ile mam jeszcze wymieniać? Polska według Ciebie to niecywilizowany kraj.Fajnie że masz takie zdanie o kraju w którym przyszło Ci żyć.Przy stosowaniu tej diety,psy muszą być objęte opieką weterynaryjną,oraz systematycznymi badaniami morfologicznymi i biochemicznymi krwi.Psy karmione wyłącznie surowym mięsem,maja braki z wapnem w organiżmie,ponieważ jest ono wypłukiwane.Szczególnie trzeba uważać na psy młode,rosnące,gdyż dla nich może to być niebezpieczne.Trzeba być absolutnym fachowcem aby umiejętnie dobierać składniki.Warzywa trzeba mielić,nawet do konsystencji płynu,gdyż nie wszystko pies czy kot jest w stanie strawić.Jest jedyna witamina którą trzeba stosować przy diecie Barf to Canina Barfer,s Best,aby uniknąć niepotrzebnych komplikacji.To jest tak ja z ludżmi, którzy przechodzą na dietę bezmięsną.Oni też mają opracowane diety przez specjalistów,odpowiednie dla danego organizmu.Tak więc zawsze zdania będą zawsze podzielone.Nie interesuje mnie czym karmicie swoje psy,to wasz wybór Wasze psy,i chyba najlepiej Wiecie co im jest potrzebne,przynajmniej mam taką nadzieję.Ja osobiście nigdy tej diety nie zastosuję.Myślę że to czym karmię jest dobre,mięso surowe ,gotowane,warzywa,owoce,karma sucha dobrej firmy,witaminy ,suplementy i miłość.Żadnej choroby,żadnej alergii i długowieczność.Przez 30 lat obcowania z nimi ,żaden nie odszedł od nas poniżej 10 roku życia.Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 25 gości