FISH4DOGS, SALMON4DOGS

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

OWCZARZ2
Posty:346
Rejestracja:20 listopada 2008, 01:10
Lokalizacja:Kraków

22 listopada 2008, 11:30

Witam.

Mam pytanie: czy ma ktoś dostęp, może ktoś używa do składu jednej z w/w karm, ale tego z worka. Nie jestem pewien czy podany skłąd w necie odpowiada temu na opakowaniu.

I jak sadzicie jak się ma ta karma w stosunku do np. Troveta RRD, LRD, jeśli chodzi o jakość.

Wiadomo Trovet stricte weterynaryjna karma...ciekawe czy ktoś miał do czynienia z Fish4Dogs.

Nie chodzi mi o suchą analizę składu gdyż to sam potrafię a o wypowiedzi ludzi którzy naprawdę je stosowali u psa.
OWCZARZ2
Posty:346
Rejestracja:20 listopada 2008, 01:10
Lokalizacja:Kraków

23 listopada 2008, 15:32

Oj widzę, że nikt do tej pory nie karmił tą karmą...a szkoda bo byłem ciekaw doświadczeń ze skarmianiem...na papierze wygląda całkiem interesująco....:)
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

26 listopada 2008, 13:29

A dlaczego chcesz zmieniać karmę Trovet?
OWCZARZ2
Posty:346
Rejestracja:20 listopada 2008, 01:10
Lokalizacja:Kraków

26 listopada 2008, 15:41

Nie chcę jak narazie zmieniać. Poprostu byłem ciekaw doświadczeń tych którzy skarmiali tą karmą, z czystej ciekawości, a nóż kiedyś się skusze:) Generalnie pojawiło się mnóstwo fajnych karm dla alergików- trzeba tylko dobrze poszperać, z mięsem z bizona, dziczyzny, jelenia itd...- Niestety ceny też powyżej 200 zł :P
yellowcup

27 stycznia 2009, 11:35

Jako, że mam lekką schizę na temat dobrego żywienia mojego psa, to staram się karmić go zdrowo i różnorodnie. Od kilku dni podaję mu Fish4dogs dla szczeniąt (mops - 8 miesięcy). Co do składu, to jak napisano wyżej wydaje się być bardzo dobry. Jeśli zaś chodzi o pozostałe odczucia, to na razie też mam pozytywne. Do tej pory poza RC testowałem na moim psie Biomill i Orijen. RC pomijam milczeniem, a Biomill i Orijen choć składy niezłe, to jednak w przypadku mojego psa miały taką sobie przyswajalność, dodatkowo po Orijenie w domu była istna komora gazowa. Czyli na początek wrażenia pozytywne. Niestety karma chyba jedna z najdroższych. Za jakiś czas, jak już będę wiedział więcej, napiszę jak rybki wpływają na mojego pupila.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

27 stycznia 2009, 11:57

Czekamy na wrażenia :)
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

27 stycznia 2009, 12:05

Napisałes,że po Biomilu i Orijenie było nie całkiem super.
jako ciekawostkę podam przykład mojego najmłodszego( 8,5 miesiąca)psiaka. Karmiłem Go Diamondsem Lamb&Rice Puppy Large Breed,i nie do konca byłem zadowolony(Qupy zbyt miękkie) i odstawiłem na kilka miesięcy.Teraz od kilkunastu dni wróciłem do tej karmy i strzał w 10,wszystko suuuper jak nigdy. :) i zostaje na tej karmie.
Dlatego warto czasami po jakimś czasie wrócić i spróbować karmy która wcześniej nie do końca była ok(mam na myśli Qupy).
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Alto
Posty:146
Rejestracja:19 sierpnia 2009, 22:34

28 stycznia 2010, 12:33

nie wiem czy prośba o skład nadal aktualna, ale skoro nikt nie podał to daję
Finest fish4dogs : dorsz 32%, ziemniaki 26%, mączka śledziowa 22.5%, olej z łososia 7.5%, włókno z buraka 2.5%, drożdże piwne 2.5%, minerały i witaminy 1.7%
analiza chemiczna: białko 26%, tłuszcz 11%, popiół 9%, włókno 2,5%
witamina A 15000 jm/kg, witamina D3 1500jm/kg, witamina E 125 mg/kg, miedź 18 mg/kg

spojrzałam na stronę i rzeczywiście ten skład się różni i w tym z opakowania nie doliczyłam się łącznie 100% :roll:
skład procentowy ze strony przedstawiciela
dorsz 30,5% , ziemniaki 30,5%, mączka śledziowa 21,4%, olej z łososia 7,6%, włókno z buraków 6,4%, drożdże browarnicze 2,1%, minerały 0,8%, witaminy 0,7% / razem 100 % - nic więcej

mój bernuś na fishu jest dopiero od 2 miesięcy, dla mnie podstawowym plusem jest to że ją je, a przeszłam z nim wiele karm. Obecnie zaczął jeść drugi worek tej karmy, kupki ok, sierść lśniąca, gęsta i miękka, choć z nią problemu nigdy nie miał. Odkąd dostaje fisha odstawiłam Galomegę (olej z mięśni ryb sardynowatych) i sama jestem ciekawa jak będzie się prezentował po wymianie zimowego futra.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

28 stycznia 2010, 18:19

Uważaj tylko na sól w tej karmie.Mam na mysli sól której w składzie nie wymieniaja,a ma jej b.dużo śledż,tym bardziej ,że jest go sporo(22%) w tym pokarmie.

Zwracam uwagę tylko dla dobra psa,warto by było poprosić o dokładny skład a w szczególności zawartośc soli.To są niestety minusy karm typowo rybnych.
Awatar użytkownika
Alto
Posty:146
Rejestracja:19 sierpnia 2009, 22:34

29 stycznia 2010, 09:44

dziękuję za cenną uwagę
znalazłam na polskiej stronie zawartośc soli 0,73% dziwne że na angielskiej już tej informacji nie ma, ale za to tam podają kaloryczność 338 Kcal/100gm której na polskiej ani na worku nie umieszczono.
Ostatnio zmieniony 29 stycznia 2010, 10:29 przez Alto, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
michau
Posty:98
Rejestracja:30 marca 2008, 16:22

29 stycznia 2010, 10:27

Jest jedna z droższych karm to fakt.
Czy przy dużym zamówieniu dostajesz jakieś rabaty?
Awatar użytkownika
Alto
Posty:146
Rejestracja:19 sierpnia 2009, 22:34

29 stycznia 2010, 10:43

przy moim niejadku duże zamówienia się wykluczają (12 kg worek je przez 2 miesiące), natomiast nie kupuję od przedstawiciela który dolicza koszty wysyłki, tylko w innym sklepie internetowym, gdzie przy dużym worku mam juz darmową dostawę.
Awatar użytkownika
Alto
Posty:146
Rejestracja:19 sierpnia 2009, 22:34

29 stycznia 2010, 12:07

szukając o ilości soli w diecie psa znalazłam coś takiego
http://www.vetopedia.pl/article12-1-Zywienie_psa.html
"dzienne zapotrzebowanie psa na sól kuchenną wynosi około 15-20 g"
przeliczając 0,73% z dziennej dawki dla mojego psa której i tak nie zjada :roll: czyli z 400g wychodzi tej soli w pokarmie 2,92 g to chyba nie jest dużo.
Ciekawy się temat z tego rozwija, może nawet na osobny wątek ilość soli w diecie psa :)
Edit
ta dzienna dawka 15-20 g wydaje mi sie za duża więc poszukując dalej natrafiłam na coś takiego "Dobrze jest więc podawać im sól jodową (o ile jest dostępna), w ilości nieprzekraczającej 1% całej dziennej dawki. Już 2% soli powoduje nadmierne pobieranie płynów, ale jeszcze nie wpływa niekorzystnie na zdrowie. Większe ilości są już niebezpieczne, gdyż wpływają ujemnie na pracę nerek."
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
czyli 0,73% jest jaknajbardziej ok 8)
Polla
Posty:9
Rejestracja:27 stycznia 2009, 13:23

04 lutego 2010, 19:26

moja sunia bf wcina na razie wolfsbluta. dzisiaj chciałam zamówić nowy worek i mam problem, ponieważ nigdzie nie mogę dostać :( niestety sunia ma alergię na białko zwierzęce, dobrze toleruje ryby. dlatego zastanawiam się nad tą karmą. Alto czy mogę prosić o opinię na temat tej karmy? przeczytałam opinię Roberta i trochę zmartwiła mnie ta sól. czy twój pies więcej pije jedząc tą karmę? na innym z for polecono mi karmę Whitewolf, ale tam z kolei nie jest określone jaki dokładnie tłuszcz zwierzęcy zawiera i trochę boję się zaryzykować. trzy światy mam z tą moją chorowitką :roll:
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

05 lutego 2010, 08:24

Na targach zoologicznych spotkałem się z karmami wyłącznie rybnymi(wszystkie były made in Italy).Właśnie tam zadawałem pytania przedstawicielom jaką zawartość soli mają ich karmy rybne?Żaden z nich nie potrafił powiedzieć ,na żadnym opakowaniu nie było wyszczególnione.Byli zdziwieni moim pytaniem.
Trochę ich tą zawartośćią soli zakłopotałem.Mieli mi odpisać na maila ale mnie olali i nikt nie odpisał.
Sprawa dotyczy karm z zawartością śledzia,to właśnie śledż zawiera najwięcej soli ze wszystkich ryb morskich.Śledż jest składnikiem praktycznie każdej rybnej karmy ,ze względu na swą wyjątkowo (jak na rybę)niską cenę,
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 95 gości