Gotowane z suchym ?

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Liwia
Posty:482
Rejestracja:07 października 2005, 09:39
Lokalizacja:Kraków

26 września 2007, 13:43

sobie znalazlam :twisted:

"Malamuty żyją przeciętnie około 12 lat, choc czasami zdarzają się oczywiście i takie, które żyją dłużej - np. 14 lat. Długość życia zależy tu od wielu czynników - zdrowia, kondycji fizycznej, pewnych uwarunkowań genetycznych. Psy regularnie biegające, pracujące, w dobrej kondycji i bez nadwagi żyją dłużej i na starość są w lepszej formie. Psy zaniedbane, otyłe, mało biegające żyją zazwyczaj krócej niż wyżej podana średnia."
Awatar użytkownika
GIZIU
Posty:350
Rejestracja:21 sierpnia 2007, 12:17

26 września 2007, 16:29

Jest to oczywiste, że każdy organizm w dobrej kondycji,trenowany, bez nadwagi ma sie lepiej i w rezultacie żyje dłużej, a co najmniej dłużej tą kondycją się cieszy. Oczywiście zdarzają sie przypadki nagłych chorób i w rezultacie śmierci ale to zdarza sie wszedzie - genetyki się nie oszuka.
Oczywiście ktoś uparty może przedstawić jakiś artykuł wynaleziony w necie, że to beee i wcale się nie zdziwię jak tak będzie. Drugi uparty wynajdzie że wręcz przeciwnie. Wszystko zależy kto to pisał i na czyje zlecenie.
Ja do tych wszystkich tych artykułów podchodzę z rezerwą może dlatego, że nie jestem naukowcem tylko "człowiekiem z lasu" ja mnie tu nazwał jeden "przyjaciel". Dla mnie najważniejsze jest doświadczenie. Nie tyle moje bo jak pisałem siedzę w tym dopiero 7 lat, choć psy mam od 30 a doświadczenie innych którzy stworzyli metody - zarówno treningowe jak i żywieniowe. Najbardziej cenne są rozmowy na zawodach z najlepszymi - co robią, jak to robią i tak dalej. Zwierzenia najlepszych amerykańskich czy kanadyjskich hodowców czy maszerów. Oczywiście wszystko ewoluuje, człowiek się rozwija i jego wiedza też. Każdy ma swój rozum i będzie robił jak chciał.
pozdrawiam wszystkich kochających swoje psiaki - bez względu na metodę karmienia którą stosują
Gość

26 września 2007, 16:40

Nie Giziu nie przedstawie Ci zrodla tych badan a wiesz dlaczego? Bo wiedza ta jest dla ludzi ktorzy chca sie coś dowiedziec a nie takich ognorantow jak ty ktorzy sa tu po to by tylko sie wyklocac.

Dobrze ze pewne osoby, mam tu na mysli Roberta Alka i Owczarza sie poznały na Tobie.

Cytuje Robert Alka:

"Giziu dałeś z tymi jajami,nie ma co!Na miejscu gościa to bym ......
Mistrz krętactwa i obłudy."

To śa osoby na których zdaniu naprawdę polegam, nie ważne jak bardzo je oczernisz.
Fakt jest taki że twoja wiedza nawet nie siega im do piet.Pozdrawiam.
agnieszkaa

26 września 2007, 16:41

Nie Giziu nie przedstawie Ci zrodla tych badan a wiesz dlaczego? Bo wiedza ta jest dla ludzi ktorzy chca sie coś dowiedziec a nie takich ognorantow jak ty ktorzy sa tu po to by tylko sie wyklocac.

Dobrze ze pewne osoby, mam tu na mysli Roberta Alka i Owczarza sie poznały na Tobie.

Cytuje Robert Alka:

"Giziu dałeś z tymi jajami,nie ma co!Na miejscu gościa to bym ......
Mistrz krętactwa i obłudy."

To śa osoby na których zdaniu naprawdę polegam, nie ważne jak bardzo je oczernisz.
Fakt jest taki że twoja wiedza nawet nie siega im do piet.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
GIZIU
Posty:350
Rejestracja:21 sierpnia 2007, 12:17

26 września 2007, 16:47

Nie ja prosiłem od ten artykuł czy coś co tam masz.
Ostatnio zmieniony 26 września 2007, 17:48 przez GIZIU, łącznie zmieniany 1 raz.
Liwia
Posty:482
Rejestracja:07 października 2005, 09:39
Lokalizacja:Kraków

26 września 2007, 16:58

Anonymous pisze:Nie Giziu nie przedstawie Ci zrodla tych badan a wiesz dlaczego? Bo wiedza ta jest dla ludzi ktorzy chca sie coś dowiedziec a nie takich ognorantow jak ty ktorzy sa tu po to by tylko sie wyklocac.
Ja prosilam o to zrodlo. I wciaz prosze bo lubie poszerzac swa wiedze - takie hobby mam. Bylabys tak dobra i mi je wskazala? Bardzo bede wdzieczna.
agnieszkaa

26 września 2007, 17:09

Giziu przypomnij sobie co napisałes wczesniej:

"Oczywiście też czekam na info agnieszki " :)

Niestety badania dokładne źródło i analiza badań tylko dla uzytkowników Robert Alka i Owczarz.
Pozdrawiam reszte.

P.S. Liwia z tego co widzę Ty też zalazłas nieraz za skórę owczarowi.
Liwia
Posty:482
Rejestracja:07 października 2005, 09:39
Lokalizacja:Kraków

26 września 2007, 17:19

agnieszkaa pisze: P.S. Liwia z tego co widzę Ty też zalazłas nieraz za skórę owczarowi.
Jesli posiadanie odmiennych pogladow i dyskusja jest jednoznaczna z zachodzeniem za skore to owszem, z wzajemoscia. Ale Owczarz jest na tyle madrym czlowiekiem ze to pojmuje i urazy nie chowa, nota bene i vice versa.
Zreszta nie widze zwiazku pomiedzy moja prosba o podanie zrodla a moimi relacjami z Owczarzem? Jeszcze raz bardzo Cie prosze o pomoc w rozwiazaniu dylematu ktory jakis czas mnie juz dreczy.
Gość

26 września 2007, 17:33

LIWIO, TY na prawde nie widzisz zwiazku?, jesli urazisz Owczarza ,to tym samym Agnieszkee, bo Owczarz to Agnieszka. zobacz w innych tematach na forum, Agnieszkaa zawsze pojawia sie, gdy ktos obrazi Owczarza.
agnieszkaa

26 września 2007, 17:37

Tak Gosciu pojawiam się, bo nie mogę tego zrozumieć jak ty i Giziu mozecie tak zeszmacic osobę ktora tutaj tylu osobom pomogla? Jakim ty jestes wogole czlowiekiem?Chyba bardzo złym.Wspolczuje twoim bliskim naprawde ze musza obcowac z tak arogancką osobą. A w obronie owczarza przynajmniej jedna osoba musi stanac skoro nikt nie ma odwagi tego zrobic pomimo ze chyba on i robert alka najwiecej tu pomagali innym.
Liwia
Posty:482
Rejestracja:07 października 2005, 09:39
Lokalizacja:Kraków

26 września 2007, 17:45

Agnieszko, stanelas, spocznij i wrocmy do meritum. Bedziesz tak mila i mi pomozesz?
agnieszkaa

26 września 2007, 17:50

Liwia dlaczego sie wtracasz. Moj post był skierowany do Goscia i Giziu. Czy Ty musisz zawsze wtracic swoje trzy grosze?

Tak jak mowiłam źródło i analiza badan bedzie przekazana tylko Robertowi Alka i Owczarzowi, napewno ktoś z nich udostepni niedlugo te materiały zyczliwym im osobom :)
Liwia
Posty:482
Rejestracja:07 października 2005, 09:39
Lokalizacja:Kraków

26 września 2007, 18:11

Slonko, zwroc uwage ze to JA poprosilam o to zrodlo jako pierwsza wiec JA jestem Twoim glownym rozmowca w tej kwestii. Ale cos mi sie wydaje, zes przyszla sie tu tylko popieniaczyc :roll: wiec szkoda czasu na taka dziecinade.
Gość

26 września 2007, 18:32

Moj weterynarz uwaza, ze nie wolno mieszac, tylko albo suche / zgornej polki cenowej/, albo dobre gotowane plus witaminy, Ja to rozumiem w ten sposob ,ze mieszajac suche i gotowane /jeden posilek taki, drugi taki/ ,dam albo za duzo , albo za malo witamin , czym zaszkodze psu. w necie czytalam, ze warto patrzec na kupki, ma byc zwarta i jasno brazowa, ciemna swiadczy o nadmiarze miesa, a biala sypka o nadmiarze kosci, w diecie psa. Do Owczarza, przestan sie juz pienic, i badz facetem, albo wracasz do tematu rozmowy , albo odejdz na jakis czas z forum , jesienna aura Ci nie sprzyja.
Awatar użytkownika
GIZIU
Posty:350
Rejestracja:21 sierpnia 2007, 12:17

26 września 2007, 19:19

Anonymous pisze:Moj weterynarz uwaza, ze nie wolno mieszac, tylko albo suche / zgornej polki cenowej/, albo dobre gotowane plus witaminy, Ja to rozumiem w ten sposob ,ze mieszajac suche i gotowane /jeden posilek taki, drugi taki/ ,dam albo za duzo , albo za malo witamin , czym zaszkodze psu. w necie czytalam, ze warto patrzec na kupki, ma byc zwarta i jasno brazowa, ciemna swiadczy o nadmiarze miesa, a biala sypka o nadmiarze kosci, w diecie psa. Do Owczarza, przestan sie juz pienic, i badz facetem, albo wracasz do tematu rozmowy , albo odejdz na jakis czas z forum , jesienna aura Ci nie sprzyja.
Oczywiście w pewnym sensie można sie a trym zgodzić - karma to wygoda, jest napisane zapotrzebowanie, składniki, witaminy itp.
Gotowane to praca - liczenie, szykowanie, obserwacje
mieszanie to doświadczenie - tym większe liczenie, ważenie i składników i psa :wink:
Jeszcze raz powtarzam - nie odżegnuje nikogo od karmy bo sam ją stosuje, nie stosuję jej tylko jako podstawy.
Staram się poczuć w roli psa :wink: - nie chciałbym przez całe życie jeść tylko sucharów nie wiem jak zbilansowanych.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 41 gości