Ile ma jeść roczny york?

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Anka62
Posty:3
Rejestracja:22 grudnia 2006, 12:03
Lokalizacja:Lublin

27 grudnia 2006, 08:41

Jestem od pół roku właścicielką słodkiego yorka i ciągle nie wiem jak karmić tego drania - nie lubi karmy suchej ( teraz jest na Nutro) a wszystko co zje w ciagu dnia mieści sie na dnie miseczki ( może 2 łyżki stołowe) . Karmę mu smaruję odrobiną rozgniecionej watróbki lub dodaje 2 plasterki ugotowanej marchewki - pies najwiekszy posiłek je wieczorem rano nieraz tylko parę kulek suchego lub łyżeczkę sera białego. Rzecz w tym ,że po tak mikroskopijnych ilościach potrafi w ciagu dnia wypróznić się 3 razy - martwię sie bo gdzieś czytałam ,że sucha karma to minimalizuje a jeżeli tak jest to czy mój pies cokolwiek z karmy przyswaja .
Gość

27 grudnia 2006, 12:46

Mam dla ciebie dobrą radę, aby twój piesek zjadał wszystko i nie wybrzydzał. Z mojego doświadczenia wiem że przynosi ona skutki:
podaj pieskowi posiłek w miseczce. Zawołaj go i spokojnie obserwuj, gdy nie zainteresuje się wogule jedzonkiem, to zabierz miskę i postaw dopiero o nastepnej porze karmienia. Powtarzaj to ćwiczenie tak długo, aż piesek zrozumie, że gdy nie zje to będzie głodny. Jeżeli chcesz by piesek zjadał pełnowartościową karmę, i robił idealna kupkę, to z pewnością polecam ten sposób. Mój niejadek zaczął jeść każdy posiłek w 3 dniu. Przestawiłam go jednak na gotowane i również zjada cały posiłek rano i późnym popołudniem.
DamaKier
Posty:1130
Rejestracja:03 grudnia 2005, 20:59
Lokalizacja:Lublin
Kontakt:

27 grudnia 2006, 22:17

Zgadzam się z gościem, podaj psu posiłek i daj mu 15 minut na zjedzenie, jak nie zje to miskę chowasz do szafki i za kilka godzin powtórka. Niczym nie dosmaczaj, bo pies się przyzwyczai, ze zawsze dostanie coś lepszego na smaczek. A przede wszystkim, zanim zaczniesz to stosować, zbadaj pieska i sprawdź, czy nie ma problemów z jamą ustną (bolące zęby lub dziąsła). Pies musi być zdrowy, żeby zastosować taką głodówkę
Gość

28 grudnia 2006, 09:30

Nie nazwałabym tego głodówką, raczej bycie konsekwentnym i wysłanie psu odpowiedniego sygnału ( nie zjesz, będziesz głodny kilka godzin ). Sposób ten z pewnością psu nie zaszkodzi.
Anka62
Posty:3
Rejestracja:22 grudnia 2006, 12:03
Lokalizacja:Lublin

28 grudnia 2006, 10:46

Dziekuję wam kochani za rady -rzeczywiście lekka głodówka to dobry sposób w zasadzie na każde stworzenie a ja mam do zużycia aż 2 kg karmy Nurto kupionej w Krak-vet więc przy mikroskopijnych ilościach zjadanych przez mojego yorka to może trwać rok. Chcę jednak to kontynuowć ze względu na to ,że jak mówią wszyscy karma sucha jest bardziej wskazana przy walce z kamieniem nazębnym. W moim wczesniejszym pytaniu chodziło mi równiez o to ,że zjadana ilość jest niewspółmierna do wydalanej - czy wobec tego jest wszystko przyswajane nawet ze wzgledu na to ,że nie podaję dodadkowych witamin?
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości