jak utuczyć psiaka

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Gość

30 czerwca 2012, 15:08

mam problem z moją sunią. Pies ma 15 lat i jest strasznym niejadkiem. Ostatnio znów straciła na wadze około 1 kg (normalnie waży 9-10kg). Zastanawiam się jaką karmą lub w jaki sposób przygotowanym jedzeniem domowym sprawić aby piesek trochę przytył.
mme
Posty:159
Rejestracja:31 grudnia 2008, 19:12
Lokalizacja:kraków

30 czerwca 2012, 17:07

Dla niejadków polecana jest pasta Calo-Pet- podobno poprawia apetyt ale przede wszystkim uzupełnia niedobory w diecie. Jest dość droga ale myślę, że Twojemu psu wystarczy na przynajmniej 2 tygodnie (na Allegro można kupić taniej). na pewno są tez inne preparaty o podobnym zastosowaniu. Ja polecam ten, bo sprawdzony na mojej chorej suni. Przede wszystkim uwielbia go :lol: . No ale też raczej nie jest niejadkiem
Pani K

01 lipca 2012, 21:41

Słuchaj ,ja się trochę zdziwiłam ,że dopiero teraz po 15 latach radzisz się jak zrobić z niejadka ,łasucha. Jak radziłes sobie do tej pory :?: Myślę ze skoro w pełni zdrowia dożyła takiego wieku bo jest to wiek już dosyć sędziwy dla psa to mozesz mieć większe doświadczenie w tym względzie od nas i widać ,ze radziłeś sobie całkiem nieźle.My nie wiemy ,czy przypadkiem teraz twoja sunia nie ma po prostu jakichś problemów zdrowotnych ,że schudła 1kg (w jakim okresie czasu) a może starość. W takim wieku powinna jeśc karmę dla starszych psów i może brać witaminki vita pet. to głównie zbiór witamin a Calo pet raczej kalorie po operacjach i trudnych chorobach podaje się .Obie mają wpływ na apetyt. Możesz siemie lniane jej podawać a moze już próbowałeś? /oczywiście gotujesz ok 20 min na małym gazie i jak zrobi się kleik to jej podajesz.W zależności jaki on będzie gęsty to go rozcieńczasz wodą bo glutowatych płynów psy nie lubią.Pestek nie podajesz. Możesz 2x dziennie jej podawać sposób sobie sam wybierz.Mozna strzykawką do pyska lub po prostu z wodą byle to wypiła. Po tygodniu może być już efekt.Zawsze jest jeszcze rumianek lub lekka mięta na apetyt. Mam nadzieję że nie ma wrzodów i wtedy miała by takie okresy ,że gorzej je. wtedy jest dobre siemie ,rumianek oprócz mięty. I specjalne mleczko od weta .Tak na prawdę przyczyn może być wiele. Nie wiem czy odrobaczasz dobrze i skutecznie ,czy robiłeś badania kału? trudno tak gdybać bo mało napisałeś.
mały głodek

05 lipca 2012, 19:22

Mój pies przytył po tym jak gotuje mu ryż na rosole z kurczaka u kurzych łapek, do tego mięso z kurczaka gotowane, z indyka, płuca, serca itp. Wszystko wymieszane. Więcej mięsa niż ryżu, ryż praktycznie w śladowych ilościach. łyżka oleju dla razy dziennie. Zdrowy, przytył i sierść ok.
Gość

31 lipca 2012, 13:24

Tak samo jak u ludzi mało ruchu i wysokokaloryczna karma, powinny pomóc.
Seiti
Posty:3112
Rejestracja:03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja:Łódź

31 lipca 2012, 13:42

Ruch jest bardzo ważny nawet jak się chce psa utuczyć. Pies powinien mieć mięśnie nie tłuszcz.
filodendron
Posty:275
Rejestracja:23 kwietnia 2010, 15:54

31 lipca 2012, 13:55

Szczególnie u staruszka - powinien się ruszać tyle, na ile ma możliwości w swoim wieku. Bo jak nie, to równia pochyła.
mihasz82
Posty:1
Rejestracja:25 września 2012, 01:05

25 września 2012, 11:59

Nie ma co Tuczyć,wszkaże pieski to nie tuczniki,jak biega i prawidłowo się rozwija to po co na siłe faszerować jedzeniem??
SleepingSun
Posty:3463
Rejestracja:28 stycznia 2011, 23:19

25 września 2012, 14:16

a kiedy odrobaczałeś psa?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

26 września 2012, 10:21

Dochodzi jeszcze genetyka ,ale o tym juz sie zapomina.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości