jaka karma dla ochrony zębów

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Marcel25
Posty:1
Rejestracja:19 czerwca 2013, 22:17

19 czerwca 2013, 22:33

Witam,
Jestem nowa i nie wiem czy wątek o zębach już się pojawił. Mam pytanie: jaką karmą karmić psy gdy mają problemy z kamieniem nazębnym. Moje psiaki jedzą już od 2 lat Joserę. Widzę, że po tej karmie strasznie narasta im kamień na zębach, pomimo mycia, kostek itp. Czy jest jakaś karma, która rozpuszcza kamień nazębny? Czytałam w ostatnim "Cztery łapy", że taka karma powinna zawierać biofilm ale ja nie mogę znaleźć takiej karmy? Może ktoś ma jakiś pomysł na jaką karmę zmienić? Dzięki, Marta :shock:
SleepingSun
Posty:3463
Rejestracja:28 stycznia 2011, 23:19

19 czerwca 2013, 22:35

raczej wątpię, żeby to była wina karmy. co jeszcze psy jedzą?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

19 czerwca 2013, 22:52

Marcel jest taka karma ja Trovet Dental.

Dieta weterynaryjna
TROVET Dental jest specjalną dietą opracowaną w celu zmniejszenia powstawania kamienia nazębnego i zapobiegania paradontozie oraz nieprzyjemnemu zapachowi z jamy ustnej u psów. Dzięki specjalnej budowie granulki pokarmu TROVET Dental, zęby przenikają głęboko do jej wnętrza co powoduje ich czyszczenie i zapobiega odkładaniu się kamienia nazębnego. Dodatkowe składniki w pokarmie przyczyniają się do czystego i zdrowego uzębienia dzięki ich chemicznym i przeciwbakteryjnym właściwościom.
cairn terierek
Posty:12
Rejestracja:08 czerwca 2013, 10:23

27 czerwca 2013, 12:49

Może akurat nie karma. Mój pies np. stosuje Pedigree Dentastix
Gość

27 czerwca 2013, 13:06

cairn terierek pisze:Może akurat nie karma. Mój pies np. stosuje Pedigree Dentastix
Nie polecaj badziewia !
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości