karma dla Goldena

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

amigoszczak

15 maja 2006, 14:39

Witam. Mamy 3 miesięczną suczkę Golden Retriever. Od tygodnia zaczęła jeść karmę IPH GROUP dla juniorów, jak polecił weterynarz. Natomiast nie jest mi ta krma wogóle znana. Osobiście wolałbym zawierzyć jakiejś sprawdzonej firmie. Prosiłbym o pradę, która z tych pięciu karm jest najbardziej polecana dla Goldenów- eucanuba, hills, royal, biomila, anf.
Dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam.
Marzena

16 maja 2006, 10:55

Dzień dobry

Wszystkie wymienione karmy sa na tym samym poziomie klasowym myśle ze należało by sprawdzić, która mu najbardziej smakuje i służy .

Dziękuję
Pozdrawiam
Marzena Machnik
Gość

16 maja 2006, 13:48

WITAM!
JA MAM RÓWNIEŻ GOLDENKĘ TYLKO ŻE MA JUŻ 10 MIESIĘCY TERAZ DAJEMY JEJ KARME ACANA. JAK BYŁA MŁODSZA DOSTAWAŁA ROYAL CANIN TAK NAM WETERYNARZ POLECIŁ DO PIĄTEGO MIESIĄC MAXI BABYDOG A POTEM JUŻ MAXIJUNIOR DO 15 MIESIĄCA. MOŻNA TEZ DAWAĆ KARMĘ DLA LABRADORÓW MAXI LABRADOR JUNIOR ALE TO TEŻ OD PIĄTEGO MIESIĄCA, ZRESZTĄ TO JUŻ NAJLEPIEJ SAMI ZOBACZYCIE JAKA KARMA BĘDZIE WASZEJ PSINCE SMAKOWAĆ.
POZDRAWIAM
MZ
boguś

16 maja 2006, 14:44

Dla psów narażonych na nadwagę Royal Maxi baby dog podajemy do 4 miesiąca adla psów narażonych na niedowagę do 6 miesiąca
gasparo

16 maja 2006, 23:31

Witam. Też mam goldenkę, tyle, że już 18 miesięczną. Od początku , już u hodowcy, a potem u nas karmiona była Eucanubą Puppy Junior Large Bread, w wieku 9 miesięcy, z uwagi na alergię wprowadziliśmy Eucanubę Lamb&Rice Puppy Junior (do 14 miesiąca), a teraz je Eucanubę Lamb&Rice dla dorosłych i bardzo dobrze jej to służy (psina jest zdrowa, wesoła, sierść piękna i gęsta). Polecam.
Gość

17 maja 2006, 10:26

owszem rozumiem że psy rasy golden są narażone na nadwage ale golden goldenowi nie jest równy i każdy ma inną wagę, a my podawaliśmy według zaleceń weterynarza którY uważam że jest bardzo dobrym lekarzem dla psów i nasza goldenka wyrosła na ładną, wesołą i zdrową psinkę.
Pozdrawiam
Gość

17 maja 2006, 10:28

SŁYSZAŁAM TEZ ŻE EUCANUBA JEST BARDZO DOBRĄ KARMĄ.
boguś

17 maja 2006, 14:08

Zalecenia te pochodzą od producenta karmy Royal
amigoszczak

18 maja 2006, 08:59

Wielkie dzięki. To w takim razie spróbójemy najpierw z Eucanubą i zobaczymy jak jej to posmakuje.
Pozdrwienia.
DamaKier
Posty:1130
Rejestracja:03 grudnia 2005, 20:59
Lokalizacja:Lublin
Kontakt:

18 maja 2006, 20:35

Wszystkie karmy sa bardzo dobre, moim zdaniem jednak najlepszy jest Biomill, Hill's i RC. Trzeba wypróbować na goldenie po prostu
Villemo7
Posty:6
Rejestracja:20 maja 2006, 14:29

20 maja 2006, 14:47

RC zawiera gluten- białko roślinne. A jak wiadomo pies jest mięsożercą!

Polecam również Eukanubę Puppy & Junior. Zawiera DHA- substancję przyśpieszającą uczenie się szczeniąt.
DamaKier
Posty:1130
Rejestracja:03 grudnia 2005, 20:59
Lokalizacja:Lublin
Kontakt:

21 maja 2006, 00:18

Villemo7 pisze:RC zawiera gluten- białko roślinne. A jak wiadomo pies jest mięsożercą!

Polecam również Eukanubę Puppy & Junior. Zawiera DHA- substancję przyśpieszającą uczenie się szczeniąt.
Po pierwsze pies nie jest całkowitym mięsożercą, przecież mięso to pewna częśc w jego diecie!!! Każda karma zawiera wypełniacze, nie tylko Royal. Ta opinia jest kompletnie bez sensu, totalna bzdura.


Hmm, ciekawe :roll: Przyśpiesza uczenie się :? Coż za pomyłsowośc speców od reklamy, niedługo będa karmy po których pies sam się wytresuje :twisted:
Villemo7
Posty:6
Rejestracja:20 maja 2006, 14:29

22 maja 2006, 18:36

DamaKier pisze: Po pierwsze pies nie jest całkowitym mięsożercą, przecież mięso to pewna częśc w jego diecie!!! Każda karma zawiera wypełniacze, nie tylko Royal. Ta opinia jest kompletnie bez sensu, totalna bzdura.

Hmm, ciekawe :roll: Przyśpiesza uczenie się :? Coż za pomyłsowośc speców od reklamy, niedługo będa karmy po których pies sam się wytresuje :twisted:
No to proponowałabym trochę doczytać!!
Nie napisałam, że pies jest bezwzględnym mięsożercą, bo takim jest kot.
Ilość mięsa w diecie zwierząt drapieżnych, a takimi są psy czy koty ogranicza w tej chwili człowiek- "cywilizując" zwierzęta z nim mieszkające. Polecam bardzo ciekawe artykuły np. o diecie BARF.

To prawda, że w każdej karmie są wypełniacze, ale ważne jest to jakiego rodzaju, a gluten jest jednym z gorszych, a tańszych :twisted:
Na pewno wiesz co to jest dieta bezglutenowa? Choćby u ludzi. Jakoś nigdy nie widziałam drapieżników pasących się na polach uprawnych ze zbożem. W naturze spożywają tylko tyle materiału roślinnego ile znajduje się w żołądkach ich ofiar.

Wykazujesz sporo ignorancji. DHA to nie wymysł speców od reklamy. Właściwości kwasu dekozaheksaenowego wykryto w badaniach dzieci- ludzkich dzieci. Też sugeruję doczytać! Fragmencik ode mnie: "Dla przykładu jedno z badań wykazało, że u wcześniaków otrzymujących suplementy z DHA odnotowano lepsze widzenie oraz szybsze zdobywanie istotnych osiągnięć rozwojowych. Natomiast zbyt mała ilość tego kwasu tłuszczowego jest związana z różnymi zaburzeniami rozwojowymi, np. autyzmem, ADHD (zespołem nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi) oraz problemami z uczeniem się."

Służę swoją wiedzą.
ATA
Posty:3042
Rejestracja:30 grudnia 2005, 16:56

22 maja 2006, 19:09

Całkowicie popieram to co napisała Villemo7. DHA stanowi bardzo ważny składnik tkanki nerwowej, siatkówki oka i plemników oraz warunkuje ich fizjologiczne działanie. Wywiera korzystny wpływ na nastrój, pamięć, prawdopodobnie zmniejsza ryzyko zachorowania na chorobę Alzheimera. Z powodów, o których już wcześniej wspomniała Villemo7 szczególnie ważne jest dostarczanie odpowiedniej ilości DHA w fazie rozwoju systemu nerwowego płodu. Mój kot bardzo lubi łososia norweskiego - jedno z najlepszych źródeł DHA (EPA też). Często wspólnie się zajadamy :D
agaaga001

09 lutego 2007, 12:16

a ja podaje PURINE, no moze nie mam goldena, ale jestem wlascicielka LABRADORA RETRIEVER, i od samego poczatku je purine dog chow, ja sobie ja bardzo chwale, moj weterynarz takze powiedzial ze to bardzo dobra karma, nie jest druga w zoologicznych sklepach mnie wiecej 25 zl za 3 kg opakowanie
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości