karma dla otyłej suni po sterylce...

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

anellk.lk
Posty:9
Rejestracja:11 sierpnia 2009, 09:14
Lokalizacja:Śląsk

11 sierpnia 2009, 09:17

i tu pojawia się problem - pies jest mieszańcem (matka owczarek belgijski ojciec leonberger ale oboje nie czystej krwi), po sterylizacji bardzo sunia przytyła, zaczynają się problemy ze stawami...

niestety nie mam bezpośredniego wpływu na żywienie psiura - to pies moich rodziców, ma do dyspozycji ogród, działkę i cały dom (na prawdę sporo miejsca)

żywienie polega na "ślicznych oczkach" tzn. sunia przychodzi i żebrze ze stołu, zawsze coś dostanie, uwielbia drożdżówkę, czekoladę, słodycze

oprócz wyżebranych smakołyków wcina dwa razy dziennie gotowane mięso, ale bez makaronów, kasz czy ryżu - najczęściej jest to szyja indycza lub inne mięsko, raz w miesiącu dostaje żółtko, czasem kot upoluje mysz i przynosi psu do pożarcia (na to niestety wpływu nie mamy, taka ich komitywa), czasem wcina suchą karmę, niestety rodzice dają jej karmę dla kotów po sterylce, nienajtańszą, ale wiadomo, że ceną się sugerują

stąd moje pytanie, jako, że los psiaka nie jest mi obojętny, a widzę, że zaczyna się męczyć z własną tuszą co polecicie? jaką karmę, dwie najważniejsze cechy karmy - małe granulki (pies potrafi pościć przez kilka dni jak nie ma w misce tego co chce, a jak karma to granulki jak najmniejsze) i niewysoka cena (to kryterium nie jest zależne ode mnie)

sunia ma 8 lat i 5 miesięcy

pozdrawiam i bardzo proszę o pomoc w dokonaniu wyboru
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

11 sierpnia 2009, 10:29

Powalona sytuacja.
W tym temacie nie nowa karma jest najważniejsza,najważniejsze jest to aby rodzice zmienili postępowanie.Na nic przydadzą sie nasze rady która karma i tak dalej,jeśli rodzice dalej będą karmili psa słodkimi bułkami,czekoladą :evil: ,słodyczami,karma dla kota itd.
Dobrze,że sama zauważyłaś problem który sie jescze nawarstwi z wiekiem psa. ,
Mogę polecić np Nutra Nuggets senior/ light (małe granulki i średnia cena) ale i ta karma na nic sie nie przyda jeśli.....
Pozdrawiam Robert i 4 psy.
anellk.lk
Posty:9
Rejestracja:11 sierpnia 2009, 09:14
Lokalizacja:Śląsk

11 sierpnia 2009, 10:46

bardzo dziękuję za odpowiedź, rodzice powoli zmieniają nawyki żywienia zwierzaków, myślę, że wariant "lepsze, dłuższe życie" tutaj wygra

prawdę mówiąc zastanawiałam się nad karmami Senior/light ARIONA i BRITA, a Nutra Nuggrts nie wzięłam pod uwagę ;/ mój błąd

czy NN są dostępne w jakichkolwiek sklepach, żebym mogła kupić około 1 kg, na próbę czy faktycznie suni pasuje?

wszelkie sugestie dotyczące karm dla psiura również mile widziane :)
Awatar użytkownika
Sissy
Posty:59
Rejestracja:27 stycznia 2009, 16:49
Lokalizacja:Ossów

11 sierpnia 2009, 11:47

Psy nie mogą jeść czekolady,drożdżówek,słodyczy :!: :!:
Żadnego podjadania, karma dla zwierząt po sterylce-dla mnie to tylko obłuda i patent na nabijanie kasy producentom.
Dieta wiele nie zmieni,jeśli nie zwiększycie suce ruchu.
Głównie tycie posterylkowe spowodowane jest tym,że właściciele karmią psa taką porcją,jak dotychczas-a przecież wtedy pies potrzebuje znacznie mniej pokarmu. Automatycznie zmniejszają też ruch-no i bach! Pies ma nadwagę(i w konsekwencji otyłość),co znacznie wspomaga dysplazję,cukrzycę,kłopoty z sercem i inne-ze stawami.
anellk.lk
Posty:9
Rejestracja:11 sierpnia 2009, 09:14
Lokalizacja:Śląsk

12 sierpnia 2009, 10:29

zupełnie zgadzam się z tym, że psy nie powinny dostawać słodyczy,
jednak zmniejszenie psu ilości karmy, który notabene jest cały dzień na podwórku i biegając ma zapotrzebowanie na kalorie nie jest odpowiednim zachowaniem, obecnie pies nie biega, bo widać, że ma problemy ze wstawaniem, czasem się przebiegnie, pobawi i jeśli dostanie około 400 g dziennie jedzenia - w sumie, nie licząc podjadanych kąsków - to i tak nie jest dużo (mój kot, chudzina jakich mało potrafi wcisnąć w siebie 3-4 saszetki mokrej karmy plus suche jedzenie, a różni ich jakieś 25-30 kg wagi...)

być może różne rodzaje karm są tylko zabiegiem marketingowym, tego nie kwestionuję, ale mimo wszystko chciałabym spróbować - skoro cennik się nie różni a może to psinie pomóc
Awatar użytkownika
afrykaa
Posty:69
Rejestracja:26 listopada 2008, 15:08
Lokalizacja:Rzeszów

12 sierpnia 2009, 15:18

skoro, jak piszesz, sunia je mięso, to może to gotowania dorzucić trochę warzyw i potem część mięsnej porcji nimi zastąpić? mniej kalorii + błonnik;
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

12 sierpnia 2009, 23:15

To jeszcze czeka Cię porządna ochrona stawów psa,jeśli ma już problemy ze wstawaniem.
anellk.lk
Posty:9
Rejestracja:11 sierpnia 2009, 09:14
Lokalizacja:Śląsk

13 sierpnia 2009, 08:27

wiem, prawdę mówiąc przeraża mnie to, co się z sunią stało... jednak nie ma co gdybać tylko działać, polecisz lub polecicie coś na ochronę stawów psa w takim wieku?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

13 sierpnia 2009, 11:00

Zacznij od Arthroflexu,najlepiej(najtaniej) wychodzi duża 500ml butelka.
Podawaj w dawkach maksymalnych 5ml dziennie.
Arthroflex jest wydajny i bardzo dobrze przyswajany przez organizmy psie.

Na tym etapie powinno pomóc.Jeśli nie ,udostępnię Ci miksturę na stawy,ale tylko na priva.(mój patent dla psów bardzo starych :) ) sprawdza się w 200% u mojego mega seniora(za 2 miesiące skończy 18 lat) .
Ostatnio zmieniony 14 sierpnia 2009, 06:40 przez Robert A., łącznie zmieniany 1 raz.
anellk.lk
Posty:9
Rejestracja:11 sierpnia 2009, 09:14
Lokalizacja:Śląsk

13 sierpnia 2009, 14:13

właśnie myślałam o Arthroflexie, jeśli nie zadziała obiecuję zgłosić się po tajną recepturę :)
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

13 sierpnia 2009, 14:56

Zadziała

:wink:
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości