karmienie psa

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

OWCZARZ
Posty:779
Rejestracja:08 maja 2007, 13:36
Lokalizacja:Kraków

02 czerwca 2007, 13:32

Ja pozwolę sie wtrącić do dyskusji.

W wieku szczęnięcia dobrze jest nie rozpieszczać psiaka jesli chodzi o jedzenie i warto już wtedy przyzwyczajać do sposobu karmienia który będzie stosowany w przyszłości.

A zatem jeśli chcemy pus gotować w dorosłości, przyzwyczajajmy go do jedzenia gotowanego od szczeniaka. I odwrotnie, jeśli chcemy by był na suchej karmie, niech je jako szczeniak suchą karmę dobrej jakości (oczywiście specjalną dla szczeniąt- puppy).

Z doświadczenia wiem, że karmiąc szczeniaka na gotowanym, później przy przejściu w wieku późniejszym na samą suchą organizm źle ją toleruje i odwrotnie-jeśli karmisz suchą, karmiąc później gotowanym będzie miał różne sensacje żołądkowe.

Zatem najważniejsza jest konsekwencja a nie rozpieszczanie szczeniaka.
Ania__32
Posty:32
Rejestracja:09 maja 2007, 09:32
Lokalizacja:Niemcy

02 czerwca 2007, 14:46

Dziekuje Owczarz za odpowiedz.Mam jeszcze pytanie,bo juz sama nie wiem jak jest z tym karmieniem.Otoz karmie mojego 12 tygodniowego pieska sucha karma z dodatkiem ryzu.Czy juz do konca zycia musi ja jesc,czy w pozniejszym wieku moge mu wprowadzac inne rozne karmy dla psow.Jezeli tak to w jakim?Czy moge podawac mu juz np kostki,ktore czyszcza zabki albo inne smakolyki?Widzialam duzo takich roznosci ale nie ma na nich informacje od jakiego wieku moga to jesc.prosze o odpowiedz.
Awatar użytkownika
patrilla
Posty:299
Rejestracja:19 września 2005, 20:53
Lokalizacja:Toruń

02 czerwca 2007, 16:06

ja mam tropchę odmienną teorie w życiu rożnie bywa i pies musi byc nauczony jeść wszystkiego - czyli suche i gotowane, surowe mięso, ryby, nabiał, a także warzywa i owoce (chyba że tych ostatnich nie chce)
możesz zacząć podawać kostki prasowane ze skóry wołowej :D dobry gryzaczek.
pisałam juz odstaw ten ryz to głupota dodawać wypelniacz do suche karmy albo ryż+mieso+ warzywa albo dobra sucha karma taki maluch zje jej mało polecam np Royala, lub hilsa albo inna z wyższej półki http://www.krakvet.pl/index.php?cPath=23_25 jest tego sporo
powoli przestawiaj go na inna karmę jesli uważasz to za stosowne mieszaj z obecną a potem po kilku tygodniach całkiwcie wyeliminuj ...
Ania__32
Posty:32
Rejestracja:09 maja 2007, 09:32
Lokalizacja:Niemcy

02 czerwca 2007, 19:01

Dziekuje Patrilla za odpowiedz.Mi chodzi o to czy pies moze jesc rozne karmy np z jednej firmy tylko w kazdej sa inne skladniki,albo czy tez z roznych firm?Albo poprostu mam przejsc na inna karme?,nie orientuje sie czy Bosch jest dobry,poprostu karmie go tym co polecil hodowca.Chcialabym wiedziec czy poprostu moze jesc rozne karmy tak jak my jemy rozne obiady.
OWCZARZ
Posty:779
Rejestracja:08 maja 2007, 13:36
Lokalizacja:Kraków

02 czerwca 2007, 22:43

Tak jesli jest na suchej nie ma sensu dodawac ryzu. Oczywiscie ze w pozniejszym wieku nie musi pies jesc tej samej karmy co teraz. Jesli bys naprzykład karmiła go teraz boschem dla szczeniąt, mozęsz pózniej zmienić na boscha dla juniorów i zobaczyć czy będzie mu słuzył.

Ale równie dobrze możesz zmienić na inną firmę pózniej. Najwazniejsze zeby psu odpowiadała karma, zeby nie miał sensacji żołądkowych itp.

Chodzi tylko o to abyś karmiła go jedną karmą dłuższy okres czasu a nie zmieniała co miesiąc.

Gdy zmienisz na inna i stwierdzisz ze psu odpowiada, a Tobie cenowo, nie ma sensu zmieniać co chwile na inną, skoro będzie psiakowi służyć. Przy częstych zmianach karm suchych, organizm psa będzie gwałtownie reagował rozwolnieniem, a nawet wymiotami.

dlatego nie ma przeciwskazan do zmiany karmy na inną w póżniejszym wieku, ale karmi się gdy zmienisz karmę, tą jedną wybraną przez dłuższy okres czasu.
Awatar użytkownika
patrilla
Posty:299
Rejestracja:19 września 2005, 20:53
Lokalizacja:Toruń

03 czerwca 2007, 09:18

OWCZARZ amen
pisałam wczęsniej o tym jesli wet twierdzi ze pies aie dobrze rozwija ma ladną sierść błyszczące oko nie za duze zwarte kupki i jest aktywny po co zmieniać ... ale jeśli uważasz ze coś jest nie tak zmień (skończ z tym ryżem) Bosh to nie jest jakas rewelacyjna karma tak jak Ci pisała ja osobiście przy tak małym psie 9ekonomicznym0 zmieniłabym na "merca karmowego" - no niestety zachciało Ci sie psa a opieka takze polega na czytaniu i porównywaniu składów zresztą masz to ułatwione (to tez pisałam) zajrzyj do tematu o polecanych dobrych karmach lub napisz post w dziale na forum które ci polecałam ...
Ania__32
Posty:32
Rejestracja:09 maja 2007, 09:32
Lokalizacja:Niemcy

04 czerwca 2007, 17:48

Moj piesek mial dzisiaj druga szczepionke.Caly dzien biedny spi,jest taki slaby,A gdy go podnosze to piszczy cos go musi bolec.Jest to normalne po tej drugiej szczypionce?Bo ja sie troche martwie? prosze o odpowiedz.
Ania__32
Posty:32
Rejestracja:09 maja 2007, 09:32
Lokalizacja:Niemcy

04 czerwca 2007, 18:57

mam jeszcze jedno pytanko.Czy pieskowi w wieku 3 miesiecy mozna podawac kauknochen tzn.kosci do zucia?z wolowinki.
Awatar użytkownika
patrilla
Posty:299
Rejestracja:19 września 2005, 20:53
Lokalizacja:Toruń

04 czerwca 2007, 21:17

jenyy ania czy Ty nie czytasz poprzednich postów :?:
możesz zacząć podawać kostki prasowane ze skóry wołowej Very Happy
napisałam Ci to kilka postwów wcześniej
pies po szczepienu może byc osłabiony ale jeśli będzie się ta senność przedłużała dzwoń do weta!
Ania__32
Posty:32
Rejestracja:09 maja 2007, 09:32
Lokalizacja:Niemcy

05 czerwca 2007, 16:52

Czytam czytam Patrilla,tylko nie za bardzo wiedzialam co to jest.Kupilam mu kostke,ale nie wiem czy to jest prasowana czy nie.W kazdym badz razie smkuje mu.Nie wiem jakie sa te kostki i czy kupilam dobra,moze dla maluchow sa mniejsze ta jest dosyc duza.Pisze na niej Pro Dog.Ale nie bylo innych.
Awatar użytkownika
patrilla
Posty:299
Rejestracja:19 września 2005, 20:53
Lokalizacja:Toruń

05 czerwca 2007, 18:37

Ania__32
Posty:32
Rejestracja:09 maja 2007, 09:32
Lokalizacja:Niemcy

05 czerwca 2007, 19:00

wlasnie taka kupilam tylko troche wieksza nie 7,5 cm tylko 12 ale sobie jakos piesek radzi:) Nastepnym razem kupie mniejsza.
Ania__32
Posty:32
Rejestracja:09 maja 2007, 09:32
Lokalizacja:Niemcy

05 czerwca 2007, 19:02

wiadomo ze tej kostki nie zje od razu calej.Jak dlugo moge ja przechowywac i czy w lodowce?I jakie przysmaki moge mu jeszcze kupowac?
Awatar użytkownika
patrilla
Posty:299
Rejestracja:19 września 2005, 20:53
Lokalizacja:Toruń

06 czerwca 2007, 12:56

nie to kostka wielorazowego użytku :D może leżeć nawet na szafce 8) ble suche miejsce :) jest spro tego w ofercie krakvetu zerknij :D
megan
Posty:436
Rejestracja:22 marca 2007, 16:19

08 czerwca 2007, 16:59

Ja swojej rudej daję jako przysmak ciastka dla szczeniąt Eukanuby. Bardzo je lubi! Zobacz, czy są też w małych rozmiarach, bo nie wiem. Choć ja daję Molly jedno ciastko podzielone na trzy częsci, no i zawsze za szczególne osiągnięcia:) Nie za dużo!!
Pozdrawiam.
G
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości