kasza gryczana a odchudzanie ?

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Jakub22
Posty:2
Rejestracja:24 kwietnia 2014, 08:38

24 kwietnia 2014, 08:41

czy wgl gotowaniu psu np kaszy jest zdrowe ? Może powinno się tylko podawać suchą karmę i wode ?
Ostatnio zmieniony 28 kwietnia 2014, 08:42 przez Jakub22, łącznie zmieniany 1 raz.
wiolka91

24 kwietnia 2014, 10:17

Kasza jest ciężkostrawna dla psa, dlatego lepiej podawać z umiarem i zamienić na ryż :)
Shendy
Posty:44
Rejestracja:17 stycznia 2014, 14:18

25 kwietnia 2014, 17:35

[quote="Gość"]Shendy : pisałam Ci o hormonach,ale nie wiedziałam wtedy,że daje psu siemię lniane,że lubi i je ile chce.

Nie troche zle mnie zrozumialas ,ja napisałam tylko ze on lubi siemie a dostaje w ilosci łyzki stołowej,Pije je po prostu sam nie trzeba go namawiac.
Shendy
Posty:44
Rejestracja:17 stycznia 2014, 14:18

25 maja 2014, 12:25

Witam
Zmieniłam sposob zywienia swojego pupila.Tak jak wspominałqm wczesniej walczylismy z nadwaga i nie moglismy sie w zaden sposób pozbyc nadmiaru kilogramów.
Od 25.04.przeszlismy na diete barf ,z roznymi gatunkami mięsa firmy Aspol, wczesniej byl to taki barf czesciowy poniewaz gotowane elementy istnialy w jedzeniu w formie wypełniaczy.
I mamy efekt ,psiak od tego momentu stracil na wadze z 9.05 kg do 8.80 kg ,jako wypelniacze dostaje płatki owsiane gorskie,otreby ,czasem sa to same warzywa z miesem z dadatkiem siemia lnianego, stsujemy zasade 8 dkg miesa,tyle samo wypelniaczy i warzyw, chco czasem jest i tak,ze daje wiecej miesa a mniej dodatków.
Zobaczymy jak bedzie dalej, psiak czuje sie dobrze ,kupy sa ok nie ma zadnych problemow ze strony ukladu pokarmowego....jestesmy zadowoleni.
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

25 maja 2014, 12:44

Shendy - nadal większość pożywienia stanowią węglowodany... Przy Barfie podajemy minimalną ilość owoców i warzyw ale żadnych platków, ryżu, kaszy czy innych "wypełniaczy" Nie są one do niczego potrzebne. Pies nie potrzebuje miec wypełnionego żoładka... pies potrzebuje zaspokoić swoje dzienne zapotrzebowanie na składniki pokarmowe.
Shendy
Posty:44
Rejestracja:17 stycznia 2014, 14:18

27 maja 2014, 17:30

isabelle30 pisze:Shendy - nadal większość pożywienia stanowią węglowodany... Przy Barfie podajemy minimalną ilość owoców i warzyw ale żadnych platków, ryżu, kaszy czy innych "wypełniaczy" Nie są one do niczego potrzebne. Pies nie potrzebuje miec wypełnionego żoładka... pies potrzebuje zaspokoić swoje dzienne zapotrzebowanie na składniki pokarmowe.
Patrzac na mojego psa jestem zadowolona z naszej diety ,bo on jest zadowolony ...tak mi sie przynajmniej wydaje jak patrze ja je swoja porcje na sniadanko,poza tym dodatkowo osiagnelismy cel czyli spadek wagi, ktory wydaje mi sie nie jest bardzo agresywny,schodzimy z wagi pomału a to chyba tez istotne.
Probowalismy wczesniej wszystkiego bez wiekszego efektu lub tylko efektu na chwile.
I przedtem i teraz dbam o ty by psiak mial odpowiednia ilosc ruchu, by czuł sie jak najlepiej dlatego na razie zostane przy diecie jaka stosujemy od kwietnia tego roku bo jestem pewna ze mu sluzy,widze tez inne zalety nowej diety ...oby tak dalej.
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

27 maja 2014, 18:11

Pamiętaj jednak że odchudzanie polega nie na utracie agi a utracie tłuszczu. Tłuszcz jest lekki, tak więc mając spadek wagi widoczny - można podejrzewać utratę mięśni raczej - mięśnie do budowy potrzebują białek i niczego innego.
Dając dużo węglowodanów i mało białek hodujesz tłuszcz a tracisz mięśnie. Masz utratę wagi przy jednoczesnym rosnącym otłuszczeniu narzadów wewnętrznych
Shendy
Posty:44
Rejestracja:17 stycznia 2014, 14:18

27 maja 2014, 23:00

isabelle30 pisze:Pamiętaj jednak że odchudzanie polega nie na utracie agi a utracie tłuszczu. Tłuszcz jest lekki, tak więc mając spadek wagi widoczny - można podejrzewać utratę mięśni raczej - mięśnie do budowy potrzebują białek i niczego innego.
Dając dużo węglowodanów i mało białek hodujesz tłuszcz a tracisz mięśnie. Masz utratę wagi przy jednoczesnym rosnącym otłuszczeniu narzadów wewnętrznych

No dobrze ale skad to załozenie, ze daje malo bialka i wynik spadku wag to utrata miesni a nie tluszczu.Waga spada pomału, pies ma duzo ruchu a jedzenie tzn mieso i dodatki ma roznorodne przynajmniej sie statam....indyk,krolik,cielecina,ryby,podroby, mieso wolowe itp a do tego dodatkiem sa warzywa i owoce,nabial, skorupki z jajek,zóltka jajek,siemie lniane,kosci cielece itp.
Karmienie samym miesem tez nie jest najlepsze ....malo roznorodne.
Snedronningen
Posty:1279
Rejestracja:26 stycznia 2013, 21:57
Lokalizacja:Stavanger

28 maja 2014, 08:07

Usuwam wpis merytoryczny.
Ostatnio zmieniony 17 grudnia 2014, 19:39 przez Snedronningen, łącznie zmieniany 1 raz.
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

28 maja 2014, 09:56

czy jest tu administracja?
Od pewnego czasu zgłaszam takie bzdetne posty i co?
Za reklamy sie płaci!
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 51 gości