Kolagen i inne suplementy na stawy w diecie psa

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

30 czerwca 2014, 11:20

Gość pisze:Resekcja w naszym przypadku jest nieunikniona i zaplanowana na wakacje przyszłego roku. Odkładałam to jak mogłam, ale nie będę czekać w nieskończoność, pies musi być w miarę młody żeby to w miarę szybko przeszedł.

kasik.u
To bonharen się nie spisał. A próbowałaś z iniekcjami dostawowymi, podobno działają lepiej tylko problem z podawaniem, piesek musi byc poddany znieczuleniu i lekarz który to robi to też doświadczony, można zniszczyć okolicę stawu złym wkłuciem. U koleżanki bonharen nie przyniósł efektu. Nie martw się resekcja u małego pieska nie jest jakimś strasznym problemem. Do dość często wykonywane zbieg. Utworzy się staw rzekomu i piesek biega jak nowy. Co podajesz z chondroprotetyków
Gość

30 czerwca 2014, 11:33

Ja myślę, że u nas jednak Bonharen działa dobrze. Bobo ma biodra w takim stanie, że główki praktycznie nie mają żadnego umocowania. Jak jest ogolony to widać gołym okiem, że bioderko wyskoczyło i trzeba je delikatnie wsunąć na miejsce.

Nie zdecyduję się na podanie dostawowo Bonharenu wlaśnie z tego powodu, który tutaj przytoczyłaś - staw jest mały, jeden błąd i można z tego mieć więcej szkody niż pożytku. Przy umiejętnym podawaniu owszem, efekty są szybsze niż przy podawaniu dożylnym, ale u mnie nie jest to potrzebne, więc po co? Co kilka miesięcy podajemy podskórnie, 1 raz w tygodniu przez 6 tygodni i sprawdza się świetnie.

Jeśli chodzi o resekcję to boję się nie tyle usunięcia części kości ile całego zabiegu - narkozy i leków i antybiotyków podawanych po. Ale to już jest moja osobista bolączka, bo mój drugi psiak zachorował na małopłytkowość po operacji (albo przypadek w czasie albo zareagował tak na któryś antybiotyk).

kasik.u
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

30 czerwca 2014, 11:50

Wieczorem napiszę na daroplastyce więcej ponieważ ten temat jest o suplementach nie będziemy mieszać wątku, ilość leków i znieczuleń, nie obawiaj się osteotomii główki kości, pies dochodzi po niej szybciej niż po daro.
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

30 czerwca 2014, 17:07

[quote="isabelle30"]żle szukasz
http://XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXIsabell30 co myślisz o tym preparacie, trochę droższy, jednak mieszanka ciekawsza :?: .
http://XXXXXXX-XXXXXXXXXXXXXXXXX :?:

Dlaczego zdecydowałaś się na podawanie swojemu preparatu, nie chce przedobrzyć z podawaniem różnych suplementów. Za dużo to też niedobrze, :|
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

30 czerwca 2014, 18:20

Ponieważ jest goldenem, dużym, masywnym samcem i wolę zadbać o jego stawy od początku zamiast je potem leczyć :-)
Profilaktyka zawsze wychodzi taniej i mniej boleśnie. Teraz pies ma 6 lat i jest zdrowy i sprawny

Strasznie drogi ten preparat... kazda z tych alg ma podobny skład - zamiast je mieszac można kupić algi jednorodne dużo taniej....
Algi nie wnoszą niczego dla zdrowia stawów, a raczej bardzo niewiele
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

30 czerwca 2014, 18:24

Jak to niewiele wnoszą dla zdrowia stawów, to po co podajesz je swojemu psu, o co chodzi ?
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

30 czerwca 2014, 18:31

Snedronningen pisze:Retriver, algi mam firmy lunderland, morszczyn mam od koleżanki, która zebrała go będąc nad morzem i wysuszyła. Skorupki podaję, i wapń z nich jest pobierany, w przeciwieństwie do wapnia z nabiałów.
Snedronningen :evil: kto mnie odesłał do izabell30 w sprawie alg, sprostuj wypowiedź. Pytałam się o sens podawania alg, jeżeli zwierz zdrowy i czy coś dadzą na stawy :?:
Snedronningen
Posty:1279
Rejestracja:26 stycznia 2013, 21:57
Lokalizacja:Stavanger

30 czerwca 2014, 19:03

Ja Cię odesłałam, ale w sprawie jodu. Iza ma psa z problemami z tarczycą, więc ona się zna na jodzie.
Gość

30 czerwca 2014, 19:08

A mielone małże? Albo te kostki kolagenowe, które podaje Retriver? Czy one coś dają stawom?
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

30 czerwca 2014, 19:25

Snedronningen pisze:Ja Cię odesłałam, ale w sprawie jodu. Iza ma psa z problemami z tarczycą, więc ona się zna na jodzie.
No właśnie, a przeiesz Ty podajesz algi a algi to nieskończone źródło jodu, ja się zastanawiam czy mojemu to potrzebne, Izabell30 pisała o MSM a nie o jodzie, chyba że coś pokręciłam. :?
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

30 czerwca 2014, 19:33

Gość pisze:A mielone małże? Albo te kostki kolagenowe, które podaje Retriver? Czy one coś dają stawom?
http://XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

przeczytaj ulotkę, dokładnie ten preparat podaje swojemu psu czy działa :?: , myślę, że tak do końca nikt ani nie potwierdzi ani nie zaprzeczy, wybrałam go ze względu na cenę jest tańszy niż te przeznaczone dla psów a kolagen to kolagen nic więcej, wcześniej podawałam psu zwykłą żelatynę tez ok. Zachwalany jest również 4flex dla ludzi tylko drogi miesięczna kuracja to od 70 do 103 zł - wchłanialność 100% o ile to nie jest tylko dobra reklama. Mielone XXXXXXXXXXXXX-99-9-60-kostek.html jak najbardziej wskazane, cenne źródło chondroprotetyków.
Gość

30 czerwca 2014, 19:43

Czytałam o tych kostkach i bardzo mi się to spodobało, ale czy to będzie faktycznie miało taką przyswajalność jak piszą? Teraz daję Arthro Ha, wcześniej dawałąm flexusa dla ludzi.
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

30 czerwca 2014, 20:03

Gość pisze:Czytałam o tych kostkach i bardzo mi się to spodobało, ale czy to będzie faktycznie miało taką przyswajalność jak piszą? Teraz daję Arthro Ha, wcześniej dawałąm flexusa dla ludzi.
Jak kupowałam preparat to myślałam również o sobie, ach te zmarszczki :oops:
Jednak bierze je Bazyl, skuteczność :?: lecz czyste sumienie , że podejmuje się jakiś próby wspomagania organizmu. ArtroHa mam w półce jeszcze czeka na podanie teraz na tapecie Artroflex.
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

30 czerwca 2014, 20:24

Każdy suplement naturalny ma jakiś sens. I każdy ma ten sens inny.
Suplementy podajemy bo:
- mięso dostępne na rynku jest mięsem hodowanym na paszach a więc ma zaburzony stosunek przeróznych składników - trzeba to wyrównać
- mięso dostępne dla nas jest skrwawione, nie mamy dostępu do oczu, mózgów itd - trzeba to wyrównać
- hodowla doprowadziła do tego, że psy nasze obłożone są schorzeniami - np stawy, niedoczynność tarczycy, problemy sercowe itd - trzeba temu zapobiegac.

Algi - poszukajcie nieco u wujka Googla... przede wszystkim jod - podajemy nie tylko psom tarczycowym - nasza planeta jest uboga w ten pierwiastek wiec algi przydają się także nam - ludziom

Drożdże - witaminy z grupy B - to przede wszystkim ale także funkcje odtruwające

MSM - siarka organiczna - podstawowy składnik wszystkich aminokwasów zawierających siarkę - głównie tych które budują stawy

Małże nowozelandzkie - można kupić mączkę firmy Lunderland zamiast dziwnych preparatów

do tego wspomniane wcześniej formy krystaliczne l-karnityny, tauryny

Hemoglobina - aby wyrównac brak krwi w diecie
Snedronningen
Posty:1279
Rejestracja:26 stycznia 2013, 21:57
Lokalizacja:Stavanger

30 czerwca 2014, 20:36

Usuwam wpis merytoryczny.
Ostatnio zmieniony 18 grudnia 2014, 11:35 przez Snedronningen, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 88 gości