Kolagen i inne suplementy na stawy w diecie psa

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

szarada

10 listopada 2013, 16:13

Tak. Ja wiem o zakładce,wiele razy próbowałam,by nie dochodziło do pomyłki, kopiowałam mój login ,nazwe użytkownika z tego forum, ze starych postów i wklejałam,tak samo adres mojej poczty.Za każdym razem,taka odpowiedz:

Nie można znaleźć podanego adresu e-mail/nazwy użytkownika
zwierzozwierz
Posty:29
Rejestracja:15 września 2012, 17:18

11 listopada 2013, 12:55

szarada, może za długo Cię nie było i zniknęłaś?:)
szarada

12 listopada 2013, 23:12

Czy możecie mi jeszcze raz pomóc?
staram się ułożyć dietę optymalną,przypomnę,że chodzi o 7 letnią dobermankę (waga 30kg.,w trakcie odchudzania), z problemami stawowymi,jak na razie ,od marca jest na przeciwzapalnych lekach+suplementu+witaminy.Chciałabym,aby wyszła z leków przeciwzapalnych.
jak chcę wspomagać:
arthrofleks,czarci pazur,M.S.M. drożdże piwne,mączka z małża,olej rybi,wit.-fosforan wapnia,żelatyna wieprzowa,pokrzywa +zastrzyki z kwasu hialuronowego.
czego nie wiem: ile podawać M.SM, czarciego pazura skoro w składzie arthrofleksu,są te składniki?
No i czy jeszcze coś do tych wspomagaczy mogę dorzucić?
szarada

13 listopada 2013, 02:14

Zastanawiam się też, czy arthrofleks,to dobry wybór,czy może inny preparat.
Czy moglibyście się wypowiedzieć,na temat tego suplementu i artykułu ?

Nie wszystkie preparaty istniejące na rynku spełniają wystarczająco swoje funkcje. Pomimo tego, że są stosowane w przepisanej dawce, bardzo często są zbyt słabo przyswajalne i zawierają zbyt mało substancji czynnych, aby mogły być skuteczne.

Przykładem może być to, że niektóre firmy mają w swoich preparatach kwas hialuronowy, który ma zbyt dużą masę cząsteczkową, przez co nie jest wcale wchłaniany z jelit.
W ostatnim numerze Tętna pisałem na temat preparatu SINOQUIN. Preparat ten spełnia idealnie swoją funkcję naprawczą dla chorych stawów. Wiąże się to z jego bardzo dobrą biodostępnością, bardzo dużym stężeniem, jak również z powolnym metabolizowaniem go przez wątrobę.

Unikalny skład SINOQUIN-u pozwala nam leczyć nawet uciążliwe schorzenia stawów. W swoim składzie zawiera chlorowodorek glukozaminy pozyskiwany od bydła, przez co jest dużo lepiej przyswajalny od preparatów syntetycznych. Poza tym glukozaminy jest dwa razy więcej w chlorowodorku glukozaminy niż w siarczanie glukozaminy. Daje nam to wszystko czterokrotnie lepsze działanie. Siarczan chondroityny w SINQUIN-ie jest bardzo dobrze przyswajalny z uwagi na małe zasiarczenie.

N-acetylo-D-glukozamina jest to trzeci składnik SINOQUIN-u, który spełnia różnorodne funkcje. Niemniej jednak najważniejszą z nich wydaje się funkcja spowolnienia metabolizmu glukozaminy przez wątrobę. Pomimo tego, że psy dwa razy wolniej od ludzi metabolizują (usuwają) glukozaminę z organizmu, to spowolnienie metabolizmu wydaje się być bardzo ważne, gdyż stężenie glukozaminy przez dłuższy czas jest bardzo wysokie.

Ostatnią rzeczą, o której warto wspomnieć jest dawka chondroprotektorów, które aby były skuteczne w leczeniu zapalenia stawów, muszą być podawane w bardzo dużych dawkach.

Jedynie SINOQUIN ze znanych mi preparatów jest w stanie skutecznie poradzić sobie z zapaleniem stawów bez konieczności stosowania leków przeciwzapalnych.

Tak więc należałoby upewnić się czy preparaty, jakie Pani stosuje u swojego pupila są odpowiednio skuteczne.
szarada

13 listopada 2013, 10:41

Dziękuję Ci,tak właśnie myślałam, o tym SINOQUIN.-ie,że bardzo to dziwne, że według ,tego lekarza,jest najlepszym lekiem na stawy w europie,a nikt,go nie poleca,mało kto o nim wie,kupić,go też nie ma gdzie, no i ten chlorowodorek glukozaminy,a nie siarczan,też mnie zdziwił.
Isabelle 30, ostropest plamisty,kupiłam od razu jak mi napisałaś,w piątek chyba,przed świętem.
Czy czytałaś, mój poprzedni post,z wcześniejszej strony,nie wiem ile czego ,dać przy arthrofleksie.
Gayka
Posty:307
Rejestracja:30 stycznia 2010, 21:29

10 lutego 2014, 20:16

Czy ktoś ma jakieś doświadczenie ze skutecznością niemieckiego preparatu Hyalutidin dc?
Polecał mi jeden weterynarz, chciałam poczytać ale w zasadzie żadnych opinii nie znalazłam.
Preparat to pół na pół kwas hialuronowy i siarczan chondroityny 25 mg/1 ml . Dość droga zabawa, bo 125 ml kosztuje 120 zł.
Gość

15 lutego 2014, 09:48

Kwas hialuronowy nie działa podany drogą pokarmową :( Powie Ci to każdy uczciwy mgr farmacji,lekarz.
Ja podaje arthroflex, od dawna szukałam czegoś ,lepszego ,dla psa,albo podobnego tańszego,niestety,nie znalazłam nic.Patrząc pod kątem zawartości glukozaminy i chondroityny,wszystko podobnie wychodzi.Natomiast skład całościowy Arthroflexu jest najlepszy,mam na myśli MSM i Czarci pazur. Też drogi, płace ok 130 za 250 ml. podaje od dawna,kilka miesięcy, non stop,moja znajoma ,podaje już rok. Żadnego zauważalnego działania,podaje,bo........
bo tonący brzytwy się chwyta,ale wiem,że to ma przyswajalnośc ok 2 %.
anna05555

15 lutego 2014, 12:41

drogi gościu, mączkę z małża nowozelandzkiego, msm, czarci pazur to preparaty które kupisz taniej osobno a nie przetworzone w małej ilości w gotowym preparacie. kup czysty msm makany dla koni, czysty czarci pazur, podawaj dobre jakościowo surowe mięso różnych gatunków zwierza.
po czasie sam zauważysz różnice
Gość

15 lutego 2014, 17:15

cały czas tak robie,dodaje wszystko osobno i trochę więcej niż wymieniłaś,a do tego ten przereklamowany ,drogi, arthroflex w płynie ,tylko po to by sobie nie robić wyrzutów,że poskąpiłam,a kwas dawałam w zastrzykach serie.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

15 lutego 2014, 19:38

Do tego można podać boswelinę .
Snedronningen
Posty:1279
Rejestracja:26 stycznia 2013, 21:57
Lokalizacja:Stavanger

16 lutego 2014, 17:56

Usuwam wpis merytoryczny.
Ostatnio zmieniony 18 grudnia 2014, 11:21 przez Snedronningen, łącznie zmieniany 1 raz.
kasik.u
Posty:284
Rejestracja:27 czerwca 2012, 21:08

17 lutego 2014, 10:06

Robert A. pisze:Do tego można podać boswelinę .
Czy to chodzi o Boswellia Serrata?
Czytałam, że ma bardzo dobre właściwości przeciwzapalne, niestety nie wiem jak dawkować :(
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

17 lutego 2014, 10:11

Tak chodzi o drzewo Boswelię Serrata.
Jak podaje dr nauk wet Michał Jank według badań przeprowadzonych w 10 klinikach weterynaryjnych w Szwajcarii wyciąg z Boswelli wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe oraz jest zdolny do ograniczenia objawów osteoartis. Podczas badań podawano psom preparat z Boswelli Serraty w dawce 400 mg/10 kg mc raz dziennie przez 6 tygodni. Po dwóch tygodniach stosowania wyciągu u 24 psów, odnotowano poprawę stanu klinicznego u 71% badanych.(żródło net)
kasik.u
Posty:284
Rejestracja:27 czerwca 2012, 21:08

17 lutego 2014, 10:39

Dzięki za info :) Dobrze wiedzieć, że jest więcej różnych suplementów roślinnych :)
Kiedyś był bardzo dobry Tumerin, niestety już go dawno nie widziałam w aptekach.
SleepingSun
Posty:3463
Rejestracja:28 stycznia 2011, 23:19

25 lutego 2014, 21:03

a czy ktoś już wspominał o omega 3? przeszukując bazy medyczne często przemijam artykuły o skuteczności WNKT u zwierząt ze zwyrodnieniami stawów. o glukozaminie też się przewija, ale równie często o nieskuteczności, co o jakimkolwiek działaniu.

pozwolę sobie zacytować, żeby nie być gołosłownym abstract artykułu:

''Twenty-two papers were selected and reviewed, with 5 studies performed in horses, 16 in dogs, and 1 in cats. The strength of evidence was low for all nutraceuticals except for omega-3 fatty acid in dogs. There were limited numbers of rigorous randomized controlled trials and of participants in clinical trials.

he evidence of efficacy of nutraceuticals is poor, with the exception of diets supplemented with omega-3 fatty acids in dogs. Greater access to systematic reviews must be part of the objectives of the veterinary science in the future. Their reporting would be improved by internationally agreed-upon criteria for standards and guidelines.''

cały artykuł: http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1 ... 901.x/full

w skrócie: badania przeprowadzone na psach, koniach i kotach o skuteczności preparatów wspomagających leczenie w chorobie zwyrodnieniowej stawów pokazały nieskuteczność supelmentów, poza kwasami omega 3.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości