Markus MUHLE. Czy karmi ktoś?

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Gayka
Posty:307
Rejestracja:30 stycznia 2010, 21:29

10 lutego 2012, 21:32

zauwazyałam, że moja psica ma Markusie robi o połowe mniej koopek niż na innych karmach. Dotychczas standardem były 3 dziennie, a teraz 2 lub nawet jeden raz na dobę :shock: tylko moja tak ma ??

Kolejne pytanie mi się urodziło , czy przy karmieniu wyłącznie MM dajecie jakies suplementy ? witaminy i minerały? coś na stawy?
dorota m
Posty:398
Rejestracja:12 września 2010, 12:54

13 lutego 2012, 09:22

Z tego co mi wiadomo na temat MM, jest to jedna z niewielu karm do ktorych nie należy dodawać suplementów ( o ile pies tego nie wymaga z przyczyn zdrowotnych) ponieważ tłoczona jest na zimno ( nie poddawana wysokim temperaturom przy produkcji ) wobec czego witaminy zachowują wysoką jakość. Należy podawać coś na stawy. W okresie linienia algi, omegany głownie z ryb( lepiej przyswajalne)
Awatar użytkownika
Anka
Posty:105
Rejestracja:26 września 2005, 22:54
Lokalizacja:Kraków

13 lutego 2012, 16:42

Przesyłka dzisiaj dotarła, pięknie zapakowana, jestem pod wrażeniem.
Mam pytanie do "karmiących" jak przechowujecie karmę, ponieważ wyraźnie napisali, aby: "Nie przechowywać w szczelnie zamknietych pjemnikach bez dostępu powietrza". Do tej pory karmy przechowywałam w pojemnikach szczelnie zamknietych, więc jak mam ja przechowywać? w tym worku i otwartą?
Louhans
Posty:349
Rejestracja:31 grudnia 2010, 19:22

13 lutego 2012, 16:45

Ja przechowuję w pojemniku na karmę, ale nie domykam wieka, tylko przymykam. Poza tym ja mialam tylko 5 kg na próbę więc i tak niedlugo sie kończy, nawet jakby była w worku to nie zdążyłaby zwietrzeć.
Louhans
Posty:349
Rejestracja:31 grudnia 2010, 19:22

13 lutego 2012, 16:47

Gayka pisze:zauwazyałam, że moja psica ma Markusie robi o połowe mniej koopek niż na innych karmach. Dotychczas standardem były 3 dziennie, a teraz 2 lub nawet jeden raz na dobę :shock: tylko moja tak ma ??
U mnie kup jest więcej. Na poprzedniej karmie były 1 do 3, najczęściej dwie ale zdarzała się jedna na dobę albo i rzadko 3.
Teraz mam kupę rano, po południu i wieczorem i nie ma od tego wyjątków. Codziennie 3 kupale, a jedzenie 2 razy dziennie.
Gayka
Posty:307
Rejestracja:30 stycznia 2010, 21:29

13 lutego 2012, 16:55

Louhans pisze:Ja przechowuję w pojemniku na karmę, ale nie domykam wieka, tylko przymykam. Poza tym ja mialam tylko 5 kg na próbę więc i tak niedlugo sie kończy, nawet jakby była w worku to nie zdążyłaby zwietrzeć.
ja podobnie, cały worek wkładam do wiaderka ( nic nie przesypuję ) a wieczko jest niedomknięte .
Awatar użytkownika
Anka
Posty:105
Rejestracja:26 września 2005, 22:54
Lokalizacja:Kraków

13 lutego 2012, 17:27

Dziękuję :-)
Awatar użytkownika
Anka
Posty:105
Rejestracja:26 września 2005, 22:54
Lokalizacja:Kraków

22 lutego 2012, 14:12

Jestem pod wrażeniem szybkości dostawy z zoo+, w niedzielę zamówiłam markusa ,dzisiaj dowieźli. Rewelacyjnie zapakowany w karton, nie wiem czemu miałam opory zamawiania tam produktów ;-)
Co do samej karmy, je jak je, ale je. Nie podchodzi mu o dziwo namoczenie, przez co po suchym sporo pije. Mam nadzieję, że pomimo dośc niskiej ceny ( jednak jestem człowiek starej daty ;-) ) karma ta jest ok jeżeli chodzi o skład i użyte produkty.
Kupale na razie ok, mniej niż na poprzedniej karmie, nie drapie się, ale chyba za wcześnie aby cokolwiek wyrokować.
Louhans
Posty:349
Rejestracja:31 grudnia 2010, 19:22

22 lutego 2012, 16:46

no to ja jakoś nie ma szczęście w dostawach z zoo+. Idzie co najmniej 5 dni.
Co do MM , to faktycznie na tej karmie psy piją wody więcej niż na innej suchej, ale na to zwraca uwagę nawet producenta na swojej stronie internetowej i jest to zupełnie normalne, chociaż na początku też mnie to dziwiło.
My kończymy właśnie nasze testowe 5 kg, dokupię jeszcze 5 kg na kolejne 2 miesiące, a potem wracamy do NGBB z uwagi na większą energetyczność potrzebną nam w okresie wiosenno-letnim. Jednak na kolejną zimę znowu zamówię MM, bardzo mi się ta karma spodobała, a co najważniejsze pies mi na niej nie tyje, a niestety jak nie dostarczam ruchu ponad normę i to codziennie, to moja sunia szybko przybiera na wadze, a na MM możemy się ruszać mniej :)
Awatar użytkownika
Anka
Posty:105
Rejestracja:26 września 2005, 22:54
Lokalizacja:Kraków

23 lutego 2012, 14:12

Ja jednak nie będę karmiła Markusem, ta ilośc wypijanej wody mnie przeraża, golden to spora rasa a ja mam obsesję skrętu żołądka. Daję 3 posiłki aby karmy na raz nie było dużo a i tak pije i pije, różne karmy dawałam i nigdy mi tyle po nich nie pił. Doczytałam się dzisiaj, że TOTW z jagnięciną ma 25 % białka ( a nie 32 % jak inne jego rodzaje), wydaje mi się , że moge spokojnie na niego przejść. Zamówiłam już TOTW, a te 5 kg Markusa co mi zostało wydam psom jako smaczki. Jeżeli TOTW nie sprawdzi się , wracam do karmy przed Markusem. Dawałam kiedys karme tłoczoną na zimno CdVet i nigdy mi nie pił tyle co po Markusie, więc to nie sposób produkcji karmy.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

23 lutego 2012, 14:24

Ok a jak qupy po Markusie ?
Karmiłem kiedyś Luposanem też była to karma tłoczona na zimno i psy wypijały bardzo dużo wody.
Awatar użytkownika
Anka
Posty:105
Rejestracja:26 września 2005, 22:54
Lokalizacja:Kraków

23 lutego 2012, 14:37

Robert A. pisze:Ok a jak qupy po Markusie ?
Karmiłem kiedyś Luposanem też była to karma tłoczona na zimno i psy wypijały bardzo dużo wody.
Qupale ok, je powoli, więc to też ok, nie zatyka go, fajne duże granulki, tylko ta woda. Pije, pije, pije potem mu się beknie więc troche mu się samej wody uleje, najgorzej ,że on ma nawyk wycierania mordy o drybedy po jedzeniu i wtedy się tarza przyprawiając mnie o zawał serca, ale przeciez go nie skrępuję. Moich znajomych pies odszedł na skręt po wypiciu sporej ilości wody, stąd moja panika. I to pije od razu po jedzeniu, może ta karma jest słona i stąd to picie.
Gayka
Posty:307
Rejestracja:30 stycznia 2010, 21:29

23 lutego 2012, 15:06

Ja też zauważyłam, że suka pije więcej ,ale raczej postrzegam to jako pozytywny objaw ( nereczki pracują ).
Jedyne watpliwości to cena tej karmy...na poziomie Pedigree :shock:
Dawkuję zgodnie z wytycznymi producenta i sunia utrzymuje wagę , to niesamowite ! z jednej strony bardzo mnie to cieszy, a z drugiej zastanawiam się czy to nie jest spowodowane kiepską jakością MM :?:
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

23 lutego 2012, 15:46

Nie no cena jest 2 razy wyższa od Pedigriee.
Nie może mieć kiepskiej jakości,bo by Niemcy nie kupowali tej karmy,na zooplusie ogromna ilość pozytywnych opinii.Oczywiście są i te złę,ale w większości dotyczą ilości wody wypijanej przez psy.
Louhans
Posty:349
Rejestracja:31 grudnia 2010, 19:22

23 lutego 2012, 17:29

Cena na poziomie pedigree??? 65 zl za 5 kg to raczej nie jest cena pedigree...Karme wrecz uznalabym za kosztowna, w porownaniu do NGBB ktora kupuje na wiosne to w cenie 20 kg NGBB mam tylko 15 MM, albo nawet nie.
Mi tez podoba sie ze pisna duzo pije po MM, nerki sie filtruja, woda w organizmie jest potrzebna, a poza tym nie pije caly czas tylko tak do godziny po jedzeniu. Pozniej juz w normie.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości