ODROBACZANIE

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

AB

21 stycznia 2007, 13:36

Mam pytanie dotyczące odrobaczania. 10 tygodniowy szczeniak byl odrobaczany w 1 i 8 tygodniu preparatem VIRBAC VETMINTH - tak wynika z jego ksiazeczki; kiedy nalezy odrobaczyc go kolejny raz? (w 11 tygodniu planowane jest II szczepienie; pierwsze wykonano w 8 tygodniu - z roznica 5 dni miedzy odrobaczaniem a szczepieniem). Prosze o pomoc. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

23 stycznia 2007, 10:18

najlepiej mozesz wykonać badanie kału na obecność pasozytów i stwierdzić czy go odrobaczać. My standardowo robimy tak , że odrobaczamy szczenie 2 razy i jeśli nie ma pasozytów szczepimy. Kolejne szczepienia zalecamy co kwartał jeśli są mniejsze dzieci w domu. Przy dorosłych w domu odrobaczanie 1 x na pół roku, chyba, że zwierze dużo porusza się samo po jakimś większym terenie i domu lub przebywa w grupie zwierząt wtedy częstotliwość ustalamy odrębnie.
Gość

25 stycznia 2007, 07:22

Jarek pisze:Kolejne szczepienia zalecamy co kwartał jeśli są mniejsze dzieci w domu.
Kolejne odrobaczania - przepraszam, że poprawiam.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

30 stycznia 2007, 23:07

dziękuję czasami jestem już tak zmęczony , że potrzebuję Waszej pomocy i wiem , że mogę na Was liczyć. Jeszcze raz dziękuję. Oczywiście, że odrobaczanie.
Gość

03 lutego 2007, 19:02

A mój wet odrobacza tylko jak stwierdzone zostaną w kupie robaki - mówi, że podawanie trucizny, ktra ma zabić robaki psu, u ktorego robakow nie ma jest bez sensu, bo najczesciej stosowane tabletki nie dzialaja na wszystkie pasożyty. Moje psy od roku maja regularnie badane kupy i do tej pory (tfu tfu) zawsze wszystko było ok.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

03 lutego 2007, 22:16

oczywiście, że można badać kał i odrobaczać, chociaż z tym niedzoiałaniem na wszystkie pasożyty BARDZO się niezgadzam , bo większość środków teraz działa na wszystkie pasożyty.
Gość

04 lutego 2007, 19:51

W hodowli mojej koleżanki nasz wet stwierdził jakieś tęgie-coś-tam i owsiki i mówił, że leczenie jest bardzo trudne. I faktycznie, dopiero po trzecim odrobaczaniu kupy były czyste.
Doktorze, a które tabletki działają na wszystkie robaki? Może podpowiem mojemu wetowi, bo on mówi,że takich tabletek nie ma.
Gość

04 lutego 2007, 21:14

Suczka ma szczeniaki, w środę skończą 2 tygodnie. Sunia ma teraz robaki, Czy można ją odrobaczyć teraz jak karmi? Czy jakoś powiązać to z odrobaczaniem szczeniaków(one mają być odrobaczone pierwszy raz w trzecim tygodniu?). Czy odrobacza się takimi samymi tabletkami jak dzieci? Będę wdzięczna za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

04 lutego 2007, 23:12

np. Drontal, Zipyran. Odrobacz sukę ze szczeniakami w 3-4 tygodniu. Raczej porządnym weterynaryjnym preparatem.
Gość

05 lutego 2007, 10:47

Dzwoniłam do mojego weta i pytałam o ten Drontal - mówi, że to nieprawda. mówi, że nie działa na pierwotniaki i na te owsiki i tęgie-coś-tam też prawie nie działa.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

06 lutego 2007, 23:25

tu masz zakres działania tych preparatów : Zwalczanie inwazji nicieni i tasiemców przewodu pokarmowego psów, takich jak: Toxocara canis, Toxascaris leonina, Uncinaria stenocephala, Ancylostoma caninum, Trichuris vulpis, Taenia sp., Multiceps multiceps, Dipylidium caninum, Mesocestoides sp., Echinococcus granulosus, Echinococcus multilocularis.
Sprawdź w internecie Ancylostoma caninum co to jest. A pierwotniaki to nie robaki.
Awatar użytkownika
maxymi
Posty:202
Rejestracja:01 listopada 2006, 10:21
Lokalizacja:Kamień k. Chełma Lubelskiego
Kontakt:

07 lutego 2007, 11:27

A co Pan doktor sądzi o preparacie PARATEX dla psów? Jest dobry czy lepiej zdecydować się na inny?
Awatar użytkownika
EVE81
Posty:143
Rejestracja:14 grudnia 2006, 17:16
Lokalizacja:Wrocław
Kontakt:

07 lutego 2007, 13:53

Mój psiak jak był szczeniakiem był tym środkiem odrobaczany.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

11 lutego 2007, 23:19

jak najbardziej do profilaktycznego odrobaczania rewelacja.
Awatar użytkownika
salomea
Posty:14
Rejestracja:30 marca 2007, 21:39
Lokalizacja:górny śląsk

31 marca 2007, 17:27

Oczywiście, zgadzam sie- Drontal to b.dobry specyfik na robale.Ale na pewno , nie na tasiemce.!!Pisze tam m.in., ze zabija takze larwy tasiemców.
Okazało się to nieprawadą, ponieważ, odrobaczałam psa 2 razy i dalej miał tasiemca.(stwierdzony laboratoryjnie).Dopiero zastrzyk pomogł(droncit).
Lekarka zresztą powiedziała, ze tasiemca trudno wytrawić tabletkami i potrzebna będzie kuracja zastrzykiem. Larwy tasiemca krąża też w mięśnich a tabletka wtedy napewno nie pomoże.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości