problem z zywieniem psa

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Gość

16 lipca 2014, 22:32

witam. mam problem odnosnie zywienia z moim psem

aktualnie ma 12 lat, kundel rasy sredniej. od szczeniaka jadl glownie wieprzowine z przydomowej hodowli dziadka. wszystko po trochu, raz boczek, raz serce raz zebra. czasem jakies warzywa z rosolu

pies nigdy nie chorowal oporcz choroby od kleszczy dawno temu. od kilku miesiecy mial luzna kupe, czasem wymiotowal zolcia. jadl trawe. bylismy u weta. zrobil badania. pies nie ma robakow i wyniki krwi sa poprawne

lekarza kazal odstawic kosci. zrobilismy tak. poprawa niewielka choc byla

zaczelismy mieso gotowac i wsypywac w wywarze do miski, poprawa wieksza

pytanie dlaczego pies nie moze juz normalnie jesc?

dziekuje i pozdrawiam
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

17 lipca 2014, 18:40

Hej, w tym wieku rzadkością jest aby pies trawił kości, nie polecam ich podawać. Posłuchaj się weta i nie podawaj już emerytowi kości. Możesz mu gotować ryż ( nie za duże ilości) z warzywami i na koniec podgotować przez krótki czas mięsko, może być drób, skoro pies jadł do tej pory wieprzowe to dalej mu podawaj, można dodać kilka serc i żołądków drobiowych. Można również dodać surowe jajko i trochę oleju z łososia lub tranu z apteki na małego psa pół łyżeczki dziennie. lepiej podać psu mniejsze porcje a częściej. Kości podawane psu w starszym wieku potrafią zaczopować jelita na amen. Jak lubi owoce niewielka ilość również nie zaszkodzi.
Gość

17 lipca 2014, 18:46

dziekuje za odpowiedz

mielismy duzo psow i kazdy dozywal slusznego wieku na wieprzowinie dlatego dziwi mnie czemu nagle nasz staruszek nie moze jesc tego co zwykle

nie przyszlo mi go glowy gotowac psu ryz, ale jesli trzeba to bede to robic

pozdrawiam
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

17 lipca 2014, 19:12

A co miał piesek podawane z węglowodanów jakieś kasze makarony, jeżeli jadł kaszę jęczmienna może mieć problemy to najbardziej popularna i podawana kasza jednak bardzo ciężko strawna i powodująca pęcznienie brzucha i intensywne gazy. Ryz i kasza jaglana jest na ogół tolerowany. Jak dużo mięska dostaje psiak ile waży jaką ma generalnie dietę. Może przyczyna wymiotów tkwi zupełnie gdzieś indziej, pies zjada trawę i w ten sposób prowokuje wymioty, co z koli powoduje wydalenie z organizmu produktu drażniącego i przynosi ulgę. Inaczej się sprawa przedstawia jeżeli psiak zwraca po każdym podanym posiłku, lepiej go skonsultować u weta.
Gość

17 lipca 2014, 21:27

od nas dostawal tylko mieso tak jak pisalam boczek, serce, nerki, zeberka, czasem watrobe czy co tam sie ostalo

czasem dajemy mu warzywa z rosolu. poza tym czasem je troche jablek czy sliwek ktore spadly z drzew w ogrodzie

nie jadl nigdy kaszy i makaronu. moze okazjonalnie kiedy dawalismy mu warzywa z zupy dostal kilka klusek

tak karmilismy wszystkie nasze psy i nie bylo problemu
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

17 lipca 2014, 22:03

Jeżeli pies był karmiony tak jak piszesz to nie wprowadzaj kaszy czy ryżu, to nie jest konieczne, powodów dlaczego pies zwraca mogą być tysiące. Odstaw kości i może zmniejsz ilość tłustego boczku w tym wieku może być za tłusty, nadmiar podrobów również, dieta powinna być bardzie zbilansowana, jeżeli podajesz warzywa z rosołu to one są tak mocno rozgotowane, że spełniają funkcję wyłącznie wypełniacza wartości odżywczych niewiele. Więcej delikatniejszego chudszego mięsa, zero kości. Warto by było wykonać podstawowe badania. Możesz psu podać lakcid, do kupienia w aptece bez recepty i podać ampułkę dziennie, posiada w składzie bakterie kwasu mlekowego, troszkę osłonowo zadziała na jelita. Najlepiej skonsultuj u weta.
SleepingSun
Posty:3463
Rejestracja:28 stycznia 2011, 23:19

18 lipca 2014, 23:16

to ja mam pytanie. nie kasza, nie ryż, nie kości, nie tłuste, nie podroby - to co samo chude mięcho? rozwalisz psu nerki, jak go będziesz karmić tak jak kolega wyżej poradził. jakie pies badania miał robione? badania była trzustka, wątroba?
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

18 lipca 2014, 23:37

Retriver pisze:Jeżeli pies był karmiony tak jak piszesz to nie wprowadzaj kaszy czy ryżu, to nie jest konieczne, powodów dlaczego pies zwraca mogą być tysiące. Odstaw kości i może zmniejsz ilość tłustego boczku w tym wieku może być za tłusty, nadmiar podrobów również, dieta powinna być bardzie zbilansowana, jeżeli podajesz warzywa z rosołu to one są tak mocno rozgotowane, że spełniają funkcję wyłącznie wypełniacza wartości odżywczych niewiele. Więcej delikatniejszego chudszego mięsa, zero kości. Warto by było wykonać podstawowe badania. Możesz psu podać lakcid, do kupienia w aptece bez recepty i podać ampułkę dziennie, posiada w składzie bakterie kwasu mlekowego, troszkę osłonowo zadziała na jelita. Najlepiej skonsultuj u weta.
Retriever litości!
Wiem że bardzo chcesz uwierzyć ze na temat żywienia psa wiesz już dużo - ale uwierz mi! dla dobra swojego i tych którym dajesz rady... ucz się pokornie dalej

12 letni pies conajwyzej moze miec kłopoty z gryzieniem kości a nie z trawieniem ich - jeżeli je jadał do tej pory od lat.
Nie trzeba mu kosci odbierac... moze nalezy zmienić ich gabaryt - czyli np skrzydełko lub korpus kuraka jako wkłądka kostna do posiłku. są kruche i miękkie... łatwiej je pogryźć. Źle pogryzione kosci mogą podrażniać układ żołądek i powodować wymioty.
Nie nalezy też zmniejszac tłuszczu w diecie - nie widze go w tym menu jakoś dużo. Gdyby pies dostawał sam boczek... ale tak nie jest.
Podroby - nadmiar moze spowodowac co najwyżej luźną kupę... a nie wymioty
Rozgotoane warzywa z zupy mają dokładnie tą samą wartość co warzywa surowe - stanowią balast dla jelit. tylko lub aż tyle. I forma podania nie ma znaczenia. Wartościowe są natomiast owoce - pies zapewne wybiera sobie te bardziej dojrzałe - stanowią łatwe i szybkie źródło glukozy
Obalmy tern wieczny mit o delikatności chudego mięsa! Im chudsze tym jest większym obciążeniem dla układu pokarmowego oraz całego organizmu!
Po co Retriever chcesz psu podawac bakterie kwasu mlekowego???? przeciez one nie przetrwają w żoładku... nie dotrą do jelit. Nie ma szans...pies z nich nie skorzysta... natomiast z przeróżnych cudownych preparatów nałyka się substancji pomocniczych czyli chemii która dociąży watrobę i nerki. Po co? Może więcej szacunku dla zdrowia seniora?
Nalezy psa przede wszystkim odrobaczyć podstawowo... jeżeli to nie pomoże...
Potem zrobić badanie w kierunku włosogłówki, lamblii i kokcydiozy
Jeżeli jest czysto to diagnostyka w kierunku refluksu przełykowo żoładkowego. To bardzo częsta przypadłość u psów... i bardzo często lekceważona i nazywana wymiotami głodowymi. Za refluksem przemawia napadowe żarcie trawy.
Amen
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

19 lipca 2014, 10:40

isabelle30 pisze:
Retriver pisze:Jeżeli pies był karmiony tak jak piszesz to nie wprowadzaj kaszy czy ryżu, to nie jest konieczne, powodów dlaczego pies zwraca mogą być tysiące. Odstaw kości i może zmniejsz ilość tłustego boczku w tym wieku może być za tłusty, nadmiar podrobów również, dieta powinna być bardzie zbilansowana, jeżeli podajesz warzywa z rosołu to one są tak mocno rozgotowane, że spełniają funkcję wyłącznie wypełniacza wartości odżywczych niewiele. Więcej delikatniejszego chudszego mięsa, zero kości. Warto by było wykonać podstawowe badania. Możesz psu podać lakcid, do kupienia w aptece bez recepty i podać ampułkę dziennie, posiada w składzie bakterie kwasu mlekowego, troszkę osłonowo zadziała na jelita. Najlepiej skonsultuj u weta.
Retriever litości!
Wiem że bardzo chcesz uwierzyć ze na temat żywienia psa wiesz już dużo - ale uwierz mi! dla dobra swojego i tych którym dajesz rady... ucz się pokornie dalej

12 letni pies conajwyzej moze miec kłopoty z gryzieniem kości a nie z trawieniem ich - jeżeli je jadał do tej pory od lat.
Nie trzeba mu kosci odbierac... moze nalezy zmienić ich gabaryt - czyli np skrzydełko lub korpus kuraka jako wkłądka kostna do posiłku. są kruche i miękkie... łatwiej je pogryźć. Źle pogryzione kosci mogą podrażniać układ żołądek i powodować wymioty.
Nie nalezy też zmniejszac tłuszczu w diecie - nie widze go w tym menu jakoś dużo. Gdyby pies dostawał sam boczek... ale tak nie jest.
Podroby - nadmiar moze spowodowac co najwyżej luźną kupę... a nie wymioty
Rozgotoane warzywa z zupy mają dokładnie tą samą wartość co warzywa surowe - stanowią balast dla jelit. tylko lub aż tyle. I forma podania nie ma znaczenia. Wartościowe są natomiast owoce - pies zapewne wybiera sobie te bardziej dojrzałe - stanowią łatwe i szybkie źródło glukozy
Obalmy tern wieczny mit o delikatności chudego mięsa! Im chudsze tym jest większym obciążeniem dla układu pokarmowego oraz całego organizmu!
Po co Retriever chcesz psu podawac bakterie kwasu mlekowego???? przeciez one nie przetrwają w żoładku... nie dotrą do jelit. Nie ma szans...pies z nich nie skorzysta... natomiast z przeróżnych cudownych preparatów nałyka się substancji pomocniczych czyli chemii która dociąży watrobę i nerki. Po co? Może więcej szacunku dla zdrowia seniora?
Nalezy psa przede wszystkim odrobaczyć podstawowo... jeżeli to nie pomoże...
Potem zrobić badanie w kierunku włosogłówki, lamblii i kokcydiozy
Jeżeli jest czysto to diagnostyka w kierunku refluksu przełykowo żoładkowego. To bardzo częsta przypadłość u psów... i bardzo często lekceważona i nazywana wymiotami głodowymi. Za refluksem przemawia napadowe żarcie trawy.
Amen
isabelle30 o tym jak zywic prowadzic psa bedę sie uczyć dotąd dopóki będę mieć psa. Ja juz się na żywieniu kośćmi przejechałam osobiście, własnie je odstawiam u swojego młodego rocznego psiaka, kupy pokryte dużą ilością śluzu. Prawdziwą diagnozę zarówno u psa osoby która zwróciła się z zapytaniem jak i u mojego usłyszymy u lekarza w gabinecie a nie na forum. Osoby piszące takie jak ja zdecydowanie niewiele wciąż wiedzą i z nie wszystkimi przypadłosciami mają do czynienia u własnych psów, często są to informacje od znajomych psiarzy, z gabinetów weterynaryjnych. Jeżeli się ktoś tu wymądrza to zdecydowanie nie ja. Bakterie kwasu mlekowego nie zaszkodzą psu który ma problemy z wymiotami, podrażniona jest zapewne śluzówka jelit, więc jak najbardziej podawanie jest wskazane, a nawet jeżeli nie to również nie zaszkodzą. Przy biegunkach, wymiotach mogą być zastosowane.
Zawsze podkreślam vet przede wszystkim, diagnostyka, badania
No chyba, że ktoś tu jest jasnowidzem albo mu się tak wydaje.
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

19 lipca 2014, 11:00

Jak chcesz to ja Ci powiem dlaczego masz problem z kośćmi... zapomnij o kościach wieprzowych. Zapomnij o kościach dużych i ciężkich zwierząt. Milion razy na BS to powtarzałam.. cały artykuł o tym napisałam... z wieprza możesz dać jedynie żeberka.. i to w bardzo ograniczonej ilości - paseczek szerokości 5cm zawierający 2-3 kostki plus micha mięsa.
Dajesz zbyt grube, zbyt twarde gnaty... w zbyt dużej ilości. Stąd twój pies ma problem.
Bakterie kwasu mlekowego nic psu nie zrobią w jelitach... zdechną zanim tam dotrą i rozpłyną się w nicość... za to regularne podawanie chemicznych stabilizatorów zawartych w zaproponowanym preparacie - napewno zaszkodzi dłufalowo watrobie, która u starego psa i tak nie jest już sprawna do końca.
Jezeli pies wymiotuje to nie dlatego ze ma coś nie teges z jelitami... z jelit może pocieknąć tylko biegunka. Wymioty pochodzą tylko i wyłącznie z żołądka. Tu bakterie - żadne nic nie pomogą.
Biorąc pod uwagę łatwość fizjologiczną do wymiotów u gatunku jakim jest pies - można przypuszczac że coś drażni żoładek lub przełyk. Albo zwieracz nie trzyma.
Przy refluksie pomocne będą inhibitory pompy protonowej... ale najpierw trzeba sprawdzić czy nie ma robaczków...
temat przerabiałam całkiem niedawno... chemiczne silne odrobaczanie pomogło. Choć nigdy w kupie żadnego "obcego" nie udało mi się wypatrzeć...
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

19 lipca 2014, 11:26

Mój pies nie dostawał ostatnio dużych kości o jakich piszesz, żadnych gnatów, jedynymi jakie dostawał to wieprzowe owszem takie jak kości z żeberek, zakończenia od boczku, miękkie kości zakończone chrząstką, więc jeżeli chodzi tu o wielkość kości to nie ten trop, myślę, że on ogólnie nie będzie ich spożywał, to się okaże. Teraz przechodzę na dietę eliminacyjną zaczynam od odstawienia kości głównego podejrzanego. Jeżeli to one będzie szybki efekt jeżeli nie odejmę inny składnik aż dowiem się co szkodzi. Nie każdy pies jest jednakowy i nie strawi kości, surowe warzywa, czy suchą karmę. Zdecydowanie byłoby prościej wrzucić żarło do miski i nie martwić się jaki efekt zobaczę wieczorem.
SleepingSun
Posty:3463
Rejestracja:28 stycznia 2011, 23:19

20 lipca 2014, 17:01

każdy pies strawi kości - bo to jego naturalne pożywienie. zaczęłabym od kurczaka.
podglądacz

20 lipca 2014, 17:37

niestety sleepingsun ,nie każdy pies trawi kości i piesek z problemem omawianym w tym temacie jest tego doskonałym przykładem 8) żeby strawić kości ,pies musi mieć w żołądku odpowiednią kwasowość natomiast w jelitach odpowiednie do tego celu mikroorganizmu ,a nie każdy pies je ma, np ze względu na wiek czy chorobę układu pokarmowego. AMEN
podlądacz

20 lipca 2014, 17:40

i kolejnym razem zastanów się co piszesz ,pisząc że każdy pies trawi kości ktoś może wpaść na genialny pomysł żeby dawać je psu ,który ich nie trawi , co uszkadza mu jelita . mój pies też nie trawi kości ,nawet tzw "lekkich" ,z kurczaka, widzę je w kupie niestrawione .
podglądacz

20 lipca 2014, 17:46

isabelle30 pisze:
Przy refluksie pomocne będą inhibitory pompy protonowej...
i tutaj isabelle wymieniła doskonały przykład choroby ,przy której pies nie może jeść barfa ,bo po prsotu go nie trawi. to nie jest złoty środek na wszystko.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 47 gości