przepisy na domowe jedzenie dla psa

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Gość

09 grudnia 2014, 10:34

A co z wapnien,suplementować,jak i ile? Jaki preparat wapnia polecacie ( najlepiej naturalny).
Gość-

09 grudnia 2014, 20:13

Wysuszone, zmielone skorupy z jaj 100% natury dawkowanie uzależnione jest od tego co pies je suchą, gotowane, kości czy surowe to jest istotne. Jeżeli podajesz psu kości spora ilość nie podawaj wapnia dodatkowo.
Gość

09 grudnia 2014, 20:39

Jada gotowane i w tym problem ile.
Gośc

10 grudnia 2014, 05:49

Aby zrównoważyć stosunek wapnia do fosforu w surowym mięsie:

na 1kg wołowych serc: ok.. 6,5g preparatu,

na 1kg wołowego mięsa: 6,5g preparatu,

na 1kg głowizny wołowej: 5,3g preparatu,

na 1kg żołądków wołowych mielonych z treścią: 1,3g preparatu
Wapń suplementuje się do ilości podanego psu mięsa, przelicz sobie do wagi psa, ważne też jest to o co pytałam czy pies je kości, jeżeli tak nie trzeba podawac dodatkowej porcji wapnia. 1 łyżeczka do herbaty zmielonych skorup zawiera 1900 mg węglanu wapnia.
Gość

10 grudnia 2014, 07:06

Tak ale dawkowanie jest dla surowizny a pies je gotowane,kości nie dostaje bo....nie ma chęci,każda po 2 dniach ląduje w koszu-taki to ten mój pies :D Pilnuje całe dnie ale nie obgryza :lol: S ą to wielkie kości cielęce a dostaje ze względu na odkładanie kamienia na zębach,ale jak piszę,nie tyka ( uprzedzę że pies jest zdrowy).
Ile podawać w taki przypadku aby nie przedawkować-posiadam wapń z alg.
Gość!

10 grudnia 2014, 07:29

Ile waży piesiol :?: jeżeli nie podajesz innych witamin dodatkowych do gotowanego jedzenia to możesz podać wapń z alg według wskazania umieszczonego na opakowaniu. Od czasu do czasu warto zrobić przerwę. Podałam Ci suplementacje do surowego mięsa jako wskazówkę do ilości podawanego mięsa przed wrzuceniem do gotowania, chodziło tylko o wagę mięsa dziennie która dostaje pies i do tego należy wyliczyć skorupki z jaj o ile się na nie zdecydujesz. Na pół kg mięsa dzienna porcja podaje mojemu 1/3 łyżeczki, niewiele
Gość

10 grudnia 2014, 13:35

Ryż gotowany czy rozgotowany,pani Sumińska uprzedza by nie rozgotować,gdzie indziej by rozgotować na kleik,do jasnej..... jaki w końcu ten ryż podawać jako wypełniacz ( piszą ze rozgotowany coś wiąże w organizmie psa i jest niezdrowy.)
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

10 grudnia 2014, 13:44

Najlepiej żadnego. :-)
Gość

10 grudnia 2014, 14:11

Isabelle jeśli chodzi o karmienie Barfem,jak się ma do tego plotka,ze w surowej wołowince czy innym mięsku mogą być pasozyty? Jak z tym sobie radzić? sparzać,obgotować czy przemrozić?
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

10 grudnia 2014, 14:16

Ile razy zaraziłas się pasożytami z miesa które kupujesz w sklepie?
czy myślisz, że do sklepu trafia mięso nie przebadane?

Ponadto - gdyby pies tak bardzo łatwo łapał pasozyty (pies barfujacy) - to wilki w lesie nie miałyby szans na przetrwanie bodaj roku - robale by je zeżarły od srodka!

Nie cuduję... daje co mam i jakie mam. Psów NIE odrobaczam. Nie muszę.
Gość

10 grudnia 2014, 14:17

dzięki,na Ciebie zawsze mozna liczyć*
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

11 grudnia 2014, 07:44

isabelle30 pisze:Ile razy zaraziłas się pasożytami z miesa które kupujesz w sklepie?
czy myślisz, że do sklepu trafia mięso nie przebadane?

Ponadto - gdyby pies tak bardzo łatwo łapał pasozyty (pies barfujacy) - to wilki w lesie nie miałyby szans na przetrwanie bodaj roku - robale by je zeżarły od srodka!

Nie cuduję... daje co mam i jakie mam. Psów NIE odrobaczam. Nie muszę.
Podajesz codziennie preparat zwalczający pasożyty w systemie ciągłym i nawet o tym nie wiesz :?:
MSM działa również wewnętrznie przy giardii, trychninach i robakach jelit (Nematodes, Enterobius, etc.). Naukowcy uważają, że MSM uniemożliwia pasożytom dostęp do receptorów powierzchni błon śluzowych. W doświadczeniach udało się zwalczyć pasożyty w ciągu 120 dni poprzez poda-wanie 750 mg do 1500 mg MSM dziennie.
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

11 grudnia 2014, 08:01

Ale sama nie przyjmuję, prawda? A czasem surowe też zjadam w takiej czy innej postaci :-)

Tak na marginesie - Retriever - zapodaj źródło - to ciekawe i chętnie doczytam coś wiecej
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

11 grudnia 2014, 08:46

Nie wiem czy można :?: jest też sporo informacji na temat kontrowersyjnego DMSO
http://www.cheops.org.pl/viewtopic.php?f=17&t=801
Gość

14 grudnia 2014, 00:24

Czy można dodawać do diety psa czarny ryż czy nie jest szkodliwy dla psa?, chciałbym niewielkie ilości podawać ze względu na duże ilości błonnika w takim ryżu bo pies potrzebuje diety bogatej w błonnik.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 89 gości