przepisy na domowe jedzenie dla psa

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

14 grudnia 2014, 07:19

Możesz spróbować podać czarny ryż na początku niewielką jego ilość aby przyzwyczaić psa do zmiany diety. Polecam również brązowy ryż oraz kaszę gryczaną która ma dużo błonnika oraz witamin z grupy B.
babaaga

14 grudnia 2014, 07:33

Gość pisze:Czy można dodawać do diety psa czarny ryż czy nie jest szkodliwy dla psa?, chciałbym niewielkie ilości podawać ze względu na duże ilości błonnika w takim ryżu bo pies potrzebuje diety bogatej w błonnik.
Pies NIE potrzebuje diety bogatej w błonnik- wręcz przeciwnie. Przyjrzyj sie naturalnej diecie psowatych. Ile błonnika ma mięso?
Niewielka ilośc błonnika nie powinna wywołac sensacji trawiennych, ale zbyt duza dla gatunku "pies", i zbyt duza dla tego konkretnego osobnika na pewno.
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

14 grudnia 2014, 08:08

babaaga, nie mogę się z Tobą zgodzić. Nie wiem co to dla Ciebie jest określenie zbyt duża ilość błonnika, trzeba by to ująć jakoś wagowo, możesz mieć rację, jeżeli ktoś poda dużo wypełniacza a mało mięsa to i owszem.
Podaję psu dużo mięsa, reszta to warzywa i kasza gryczana lub ryż różnego gatunku i żadnych sensacji.
babaaga

14 grudnia 2014, 08:57

Retriver pisze:babaaga, nie mogę się z Tobą zgodzić. Nie wiem co to dla Ciebie jest określenie zbyt duża ilość błonnika, trzeba by to ująć jakoś wagowo, możesz mieć rację, jeżeli ktoś poda dużo wypełniacza a mało mięsa to i owszem.
Podaję psu dużo mięsa, reszta to warzywa i kasza gryczana lub ryż różnego gatunku i żadnych sensacji.
Czyli po prostu Twój konkretny osobnik gatunku pies domowy ma sporą tolerancje na blonnik w diecie, i potrafi nieżle trawic węglowodany - i tyle. Moja suczka źle trawi węglowodany, do tego ma alergię/nietolerancję pokarmową na wszystkie zboża, w tym kukurydze i ryż (wręcz po nim wymiotuje), gotowane warzywa korzenne także powodują problemy.
A połaczenie tego w jednym posiłku, to już tragedia.
Trawienie węglowodanów i tolerancja błonnika to cecha osobnicza, nie gatunkowa i nie wszystkie psy tak mają, więc lepiej być ostrożnym. Dzikie psowate, ktore się praktycznie nie róznią od psa domowego w budowie ukladu pokarmowego i sposobie trawienia praktycznie błonnika nie spożywają (malutkie ilości roslin od czasu do czasu) i go wcale nie potrzebują do prawidlowego funkcjonowania przewodu pokarmowego.

Dlatego w poprzednim poście odniosłam się do słów "pies (w domyśle "gatunek pies") potrzebuje w diecie duzo błonnika" - bo to absolutna nieprawda.
Gość

14 grudnia 2014, 09:18

Kolezanka podała psu szyję indyczą,pies 2 dni piszczał i nie mógł się załatwić,dopiero dzisiaj z wielkim bólem wydalił krążki kostne. Wydaje mi się że lepiej nie podawać psu kości i tak też doradziłam dziewczynie.
Snedronningen
Posty:1279
Rejestracja:26 stycznia 2013, 21:57
Lokalizacja:Stavanger

14 grudnia 2014, 12:46

Usuwam wpis merytoryczny.
Ostatnio zmieniony 18 grudnia 2014, 11:43 przez Snedronningen, łącznie zmieniany 1 raz.
Gość

14 grudnia 2014, 12:56

,,pyszczydło"-padłam :lol: kochane te nasze pyszczydła :lol: pies kolezanki jada wszystko,gotowane,czasem surowe,ona mówi że ogólnie od zawsze źle się działo po wszelkich kościach,po chrząstkach miał biegunki
Gość

16 grudnia 2014, 19:34

babaaga pisze:
Gość pisze:Czy można dodawać do diety psa czarny ryż czy nie jest szkodliwy dla psa?, chciałbym niewielkie ilości podawać ze względu na duże ilości błonnika w takim ryżu bo pies potrzebuje diety bogatej w błonnik.
Pies NIE potrzebuje diety bogatej w błonnik- wręcz przeciwnie. Przyjrzyj sie naturalnej diecie psowatych. Ile błonnika ma mięso?
Niewielka ilośc błonnika nie powinna wywołac sensacji trawiennych, ale zbyt duza dla gatunku "pies", i zbyt duza dla tego konkretnego osobnika na pewno.
Czym wypełniać? same mięso = nadmiar fosforu
Gość

16 grudnia 2014, 20:05

ale wypełniaczem nie spowodujesz, że będzie go mniej
Gosć

16 grudnia 2014, 20:09

a nawet będzie go więcej bo w wypełniaczu też jest
Gość

16 grudnia 2014, 20:11

Jeśli i tam jest jak zadbać o nerki psa? Fosfor w nadmiarze szkodzi nerkom.
Gość

17 grudnia 2014, 16:21

Witam,mam pytanie jakie suplementy wprowadzić do gotowanej diety psa? Co z olejami,krążą opinie że przy rybim może brakować wit E a roślinnych pies nie wchłania.
Od razu zaznaczę że proszę o rady, nie krytykę z powodu tego rodzaju karmienia.
Gość

18 grudnia 2014, 08:22

Kasza jaglana jako wypełniacz? Co myslicie? Zdaje się że kasze nie są wskazane w diecie psa?
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

18 grudnia 2014, 08:40

Gość pisze:Kasza jaglana jako wypełniacz? Co myslicie? Zdaje się że kasze nie są wskazane w diecie psa?
Stosuję jako wypełniacz, kasze jaglaną, gryczaną (najlepiej zielona nie palona lub jak najjaśniejsza), ryż biały i ciemny, naprzemiennie. Nie polecam kaszy jęczmiennej jest cięższa w trawieniu, może spowodować wzdęcia. Przewagą jest obgotowane krótko mięso i warzywa, wypełniacza jest mało. Ja podaję, nikogo nie namawiam na siłę na takie karmienie, żeby nie było. Swego czasu pies miał wykonany w laboratorium test na strawność i w kale pani z lab nie stwierdziła nie strawionych włókien mięsa, węglowodanów i tłuszczy, jedynie włókna roślinne, prawdopodobnie perz którego się pies poprzedniego dnia najadł. Próbowałam podawać jedzenie bez wypełniacza, pies był cały czas głodny.
Gość

18 grudnia 2014, 08:42

Gość pisze:Co z olejami,krążą opinie że przy rybim może brakować wit E a roślinnych pies nie wchłania.
Od razu zaznaczę że proszę o rady, nie krytykę z powodu tego rodzaju karmienia.
Dawaj psu olej z łososia. Pomyśl tylko jakie zalety dla zwierza ma olej rybi, a ile ma ich olej roślinny ( a raczej ile ich nie ma ;) ). Poza tym oleje chyba nie zawierają witamin (?).
Witaminę E spokojnie możesz uzupełniać Tokovitem E, do dostania w aptece, naturalna witamina :)
Lena06
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości