przepisy na domowe jedzenie dla psa

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Gość

18 grudnia 2014, 08:48

A Tokovitu Leno jaką dawkę? Pies dorosły,waga 7 kg? Spirulinę warto? Dziękuję za rady :)
Gość

18 grudnia 2014, 08:57

W aptekach masz wybór między Tokovitem 100 i 200.
Ja na mojego 10 kilowego psa zużywam jedną kapsułkę Tokovitu 100 na tydzień (a jeśli chodzi o ten 200 to wtedy pół kapsułki). Aczkolwiek zaznaczam, że ja karmię psa inaczej, ale myślę, że (tak jak to już było kiedyś tutaj pisane) nadmiaru tej witaminy nie musisz się obawiać, ponieważ u zdrowego osobnika jest ona wydalana ;)
Lenao6
Gość

18 grudnia 2014, 08:59

Jeżeli chodzi o spirulinę to nie pomogę,gdyż nie używam ;)
Lena06
Gość

18 grudnia 2014, 09:01

ok, jasne. thx :) ze spiruliną zdania są podzielone i dlatego się zastanawiam.
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

18 grudnia 2014, 09:03

Jeżeli nie spirulina to możesz stosować algi w proszku, fajnie działają na okrywę włosową, tylko przy założeniu, że pies ma zdrową tarczycę.
Gość

18 grudnia 2014, 09:08

jasne :) nie wiem ile w tym prawdy ale gdzieś wyczytałam że spirulina blokuje wchłanianie witaminy B12 ale to może być plotka
Gość

18 grudnia 2014, 09:17

Spirulina jest źródłem magnezu, wydaje mi się jednak, że jeśli u psiaka nie stwierdzono jej braków to można sobie ją darować. Faktycznie zwykłe algi byłyby lepsze.
Lena06
Gość

18 grudnia 2014, 09:19

Rozumiem, dziękuję
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

18 grudnia 2014, 09:29

Działa odtruwająco,wzmacniająco .Składnikami aktywnymi Spirulina są: fikocyjanina, polipeptydy, chlorofil, aminokwasy (np. leucyna, izoleucyna, lizyna, fenyloalanina, treonina, walina), kwasy nukleinowe, kwas linolenowy (gamma linolenowy kwas, w tym także kwasy tłuszczowe omega-6), sulfolipidy, polisacharydy, karotenoidy (beta-karoten - 14 mg/10 g ekstraktu spiruliny), ksantofile (miksoksantofil, zeaksantyna, kryptoksantyna, echinenon) witamina B12 (20 ug/10 g ekstraktu spiruliny), sporo związków żelaza, magnezu, wapnia, miedzi, fosforu, selenu.
Gość

18 grudnia 2014, 09:32

Plotka poszła i człowiek się zastanawia, tak jak z kwasami Omega 3, był artykuł że zwiększają ryzyko wystąpienia raka prostaty. Co rusz w internecie znajdziemy takie perełki.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

18 grudnia 2014, 09:34

Plotka w tym przypadku to idealne słowo.
Gość

19 grudnia 2014, 12:41

Można psu podać ser biały z żółtkiem? Jak często? Słyszałam że aby pozbyć się laktozy z sera trzeba go zamrozić, rozmrozić i odlać serwatkę.Czy do takiego posiłku trzeba podać wapń?
Sam ser wystarczy czy dać jakiś wypełniacz jeszcze?
dzienksss
Gość

19 grudnia 2014, 12:58

Generalnie psu do życia nabiał potrzebny nie jest, ale raz na jakiś czas oczywiście, że podać można. Z jajem jak najbardziej. Nie dodawaj specjalnie wypełniaczy, bo po co. Ja mojemu od czasu do czasu (raz na tydzień lub dwa) dawałam tłusty twaróg z miodem, jajem i żurawiną. ;)
Lena06
Gość

21 grudnia 2014, 19:12

Pytanie do Leny. Pies ma 3 lata i chciałabym zacząc podawać mu jajka ze skorupką ( mam dostęp do przepiorczych). Nic mu nie będzie jeśli 2 razy w tygodniu zje całe jajko ze skorupką albo żółtko + skorupka ( umyte i wyparzone) . Naczytałam się że nie, bo od skorupek będą wymioty.Czy to prawda?
Gość

21 grudnia 2014, 19:54

Ja mojemu daję jajo całe, a skorupkę mielę w młynku. Nie parz skorupki, nie dawaj gotowanej, bo traci swoje wartości. I nie bój się białka.
Mój i wiele znajomych mi psów nie reaguje wymiotami na skorupki,ale nie mogę powiedzieć, że takich przypadków nie ma (choć nie znam) i tym bardziej nie wypowiem się, czym one mogą być spowodowane.
Lena06
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 59 gości