RC Intestinal do końca życia?

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Marsjanka
Posty:5
Rejestracja:20 września 2007, 16:03
Lokalizacja:Stare Babice

06 grudnia 2008, 19:36

Mam roczną suczkę berneńskiego psa pasterskiego. Pod koniec sierpnia miała operację - miała niedrożność jelita cienkiego. Okazało się, że zjadła parę skarpet, zagryzła kilkoma zabawkami moich córek, a na deserek zeżarła wisiorek na elastycznym sznureczku (oglądałam to co z niej wyjęto). Skutkiem tej niezdrowej wyżerki wycięto psicy połowę jelita cienkiego (jelita były cięte w czterech miejscach, cięty był także żołądek - głównie z powodu wisiorka i elastycznego sznureczka na który nanizały się jelita :evil: ).

W tej chwili po psicy nie widać żadnych śladów operacji. Poza jednym. Je tylko RC Intestinal. Na próbę podałam jej raz Intestinala wymieszanego z jej poprzednią karmą (Happy Dog Junior-Croq GR 23). Ale zareagowała mega biegunką. Która minęła jak ręką odjął kiedy tylko wróciłyśmy do Intestinala.

I stąd moje pytanie. Czy będzie musiała jeść RC Intestinala do końca życia?
Jaka jeszcze ewentualnie karma wchodziła by w grę? Cy ewentualnie Intestinale innych firm? Co mogłabym jej podawać jako dodatki np. jogurt, żółtko, biały serek? A smaczki?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

08 grudnia 2008, 10:06

można będzie spróbować inne karmy , ale które zwierzę będzie tolerować to będizesz musiała sama stwierdzić razem z psem. Na razie na dodatkach nie skupiałbym uwagi. Karmy musisz wybierać jeszcze maxi juniory i stopniową ją przestawiać. Możesz także korzystać z lini sensitive stomach.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 42 gości