Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Fireheaven
Posty:8
Rejestracja:05 marca 2010, 09:44

05 marca 2010, 12:50

Witam,

Mój 8 tygodniowy labrador jest karmiony Royal Canin dla swojej rasy a jestem ciekawa czy jest sens podawać np. na zmianę z RC dla szczeniąt dużych ras takie do 5 czy 8 mc? Z jedniej strony chyba nie powinno się zmieniać, ale z drugiej słyszałam, żeby nie przyzwyczajać psiaka do tylko jednej karmy, smaku. No i piesek może się nią znudzić.

Chciałam spytać czy karma z jagnięciną i ryżem jest lepsza od tej z kurczakiem (w sensie rozwoju, zdrowia psa) czy są to względy tylko smakowe, czy alergii?

Zastanawiam czy dobrze wybrałam karmę RC, próbowałam pierwotnie Eucanubę właśnie jagnięcinę i ryż, ale Tequila - tak ma na imię sunia, kiedy udało mi się ją tą karmą nakarmić źle ją znosiła. Miała rozdęty brzuszek, dużo cuchnących kup itp. a obecnie w ogóle jej nie tknie. Pewnie to i kwestie smakowe i zdrowotne.
Na RC jest super i bardzo jej smakuje.

Myślę, ze karma daje suni wszystkie potrzebne składniki i witaminy, ale nie wiem czy podawać jej glukozaminę? Sunia jest spora, ma skończone 8 tygodni i waży 6kg. Dość dużo bawi się na podłodze (panele i płytki), biega i skacze. Czasem jak ją podniosę delikatnie piśnie. Ogólnie jest żywiołowa i szybko się uczy.

Jeżeli miałabym kiedykolwiek zmienić karmę np. ze względów finansowych to, którą karmę by Pan polecił?

I ostatnie pytanie o Pana zdanie o karmie Gilpa (dla znajomej, która karmi nią swojego labka), ew czy będzie dostępna w KrakVecie?

Przepraszam, że się tak rozpisałam,
Pozdrawiam,
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

05 marca 2010, 13:42

Koniecznie wzmocnij stawy psa!!!Skusiła Cię karma specjalnie dla Labków-niestety tak właśnie działa reklama.A co do karm to świat już dawno wyprzedził Royala i Eukanubę i poszedł znacznie dalej :) ,wystarczy poczytać kilka wątków z tego forum.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Fireheaven
Posty:8
Rejestracja:05 marca 2010, 09:44

05 marca 2010, 19:09

Robercie.
Dziękuje za odpowiedz.
Piszesz, żeby wzmocnić stawy psa a czy możesz polecić coś sprawdzonego? Zastanawiałam się nad http://www.krakvet.pl/dolfos-arthrofos- ... -8329.html lub http://www.krakvet.pl/arthroscan-60tab-p-1421.html ale nie wiem co wybrać i nie rozmawiałam o tym z weterynarzem.
Piszesz także, że skusiła mnie do RC reklama ale to przecież tu ją polecano patrząc choćby na pierwsze 20 stron. Stale przewijają się nazwy Hills, Royal i Eucanuba. A jakie w takim razie masz propozycje? I prosiłabym też o ich uzasadnienie?
Pozdrawiam,
Fireheaven
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

05 marca 2010, 20:20

Od pierwszego postu w tym temacie mineło 5 lat... wówczas, jeszcze RC jechał na swojej popularności i hegemonii którą objał - no na spółke z Hillsem i Eukanubą, dużo wcześniej...
Od tego czasu rynek karm sie bardzo rozwinął, i wiemy "co nieco" więcej na temat chwytów reklamowych firm, na temat tego jak powinien wyglądac skład dobrej karmy... co jest lepsze jako "konserwant" itd itp
Awatar użytkownika
Fireheaven
Posty:8
Rejestracja:05 marca 2010, 09:44

05 marca 2010, 20:43

No to super :?
Czy w takim razie może mi ktoś polecić dobrą karmę a na dodatek w dobrej cenie?
Ashraf
Posty:102
Rejestracja:07 września 2009, 15:28

07 marca 2010, 19:54

jak widzisz ciezko jest tutaj uzyskac szybka informacje. Nie mam doswiadczenia z labradorami, tez przesledzialam ponad polowe tego tematu i nazwy ciagle sie powtarzaja i nic nie wiadomo na koniec.
ja wyprobowalam best choice, royal canin, hills i teraz kupilam acane na ktora oczekuje juz od tyg. ;/ jezeli psu sluzy royal canin to wydaje mi sie,ze zostan przy tej karmie,moja suczka ja jadla od wrzesnia i kupy ladne, siersc i samopoczucie tez. zmieniam ja tylko dlatego,ze jej po prostu nie smakuje i nie che jej dluzej meczyc-glodzi sie po 2 dni i dopiero wtedy z łaski ja zjada.
co do stawow labradorow i to sie na tym nie znam ,ale juz wiele watkow widzialam o tym na roznych forach i najwidoczniej jest cos na rzeczy najlepiej pogadaj z weterynarzem albo nawet zaczerpnij opinii 2 co do suplementacji. i ciesz sie urokami szczeniectwa :) pozdrawiam
Awatar użytkownika
Fireheaven
Posty:8
Rejestracja:05 marca 2010, 09:44

08 marca 2010, 08:53

Dziękuję Ci za odpowiedź :)
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

08 marca 2010, 19:29

Ashraf nikt nigdzie nie napisał,ze udzielamy szybkich informacji.Większość traktuje to forum jak przeglądarkę Google,wpisuje hasło a forum od razu odpowie,itd...
Np:Dział zywienia jest na tym forum na wysokim poziomie.Porównując z wielkimi forami typu Dogomania czy Molosy na których też bywam,tutaj naprawdę masz całą masę cennych wiadomości ,i wpisy ludzi mających wiele do powiedzenia i znających się na rzeczy.
Pozdrawiam Robert i 4 psy.
Ashraf
Posty:102
Rejestracja:07 września 2009, 15:28

09 marca 2010, 20:34

drogi Panie Robercie, nie chcialam nikogo tutaj urazic,ale dział zywienia wydaje sie troche "niezywy". oczywiscie całe forum jest archiwum cennych informacji,ktore naturalnie nalezy przegladnac,ale jezeli nie ma tam odpowiedzi ktorej poszukujemy to warto zadac pytanie. Stad moj komentarz i oczekiwac na pomoc kogos aktywnego ;)
Pozdrawiam Pana oraz psy,
ja , pies i 2 koty :)
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

09 marca 2010, 21:11

ok :)
Awatar użytkownika
matysiulka5
Posty:31
Rejestracja:13 marca 2010, 07:56
Kontakt:

13 marca 2010, 08:14

no słuchaj , według mnie jedna z najlepszych to royal canin . le jest bardzo droga :lol: . Ja codziennie kupuje dla mojego psa Pedigree. W puszkach i jako karma. Odradzam saszetek bo są niekorzystne oraz chappy, bo mój pies pare razy po tym zwymiotował :(. Więc ci radze kupować Pedigree , Royal Canin i Eukanuba . :) Pzdr Obrazek
Edyta Duszenko
Posty:274
Rejestracja:17 września 2008, 20:54

13 marca 2010, 12:07

Błagam tylko nie pedigree!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
matysiulka5
Posty:31
Rejestracja:13 marca 2010, 07:56
Kontakt:

13 marca 2010, 12:17

czemu nie pedigree ?? Mój pies to je i są TWARDE dowody XDD . !!!
ramzes123
Posty:261
Rejestracja:21 listopada 2008, 21:33

13 marca 2010, 13:07

Czemu nie Pedigree? Choćby dlatego, że ma 4 % mięsa, a co zajmuje pozostałe 96? Tu jest mięso w ilościach śladowych. Aby wybrać dobrze karmę przede wszystkim trzeba wiedzieć, jak czytać skład.
Edyta Duszenko
Posty:274
Rejestracja:17 września 2008, 20:54

13 marca 2010, 13:23

ta karma nawet nie leżała obok mięsa, znam osobę która pracowała przy produkcji tego świństwa, nie chcielibyście wiedzieć co się w niej znajduje :twisted:
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości