Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

MarekK
Posty:126
Rejestracja:18 kwietnia 2010, 00:59

09 maja 2010, 00:21

wyglad tej karmy jest nieciekawy, jakas masa platków pomieszanych z czyms ciemnym ...

przy okazji jaki jest sklad?
Claudina
Posty:45
Rejestracja:05 maja 2010, 20:59
Lokalizacja:Malbork

09 maja 2010, 10:18

Skład: 23,00% białko; 12,00% tłuszcz; 5,50% popiół; 8,00% woda; 2,90% włóknina; 1,80% wapń; 0,90% fosfor; 0,35% sód.

Dodatkowo na 1kg karmy: 12.000 i. E. witaminy A; 1.500 i. E. witaminy D3; 15 mg witaminy E; 5 mg siarczanu miedzi (II); Kwas pantotenowy

Może przeczytałeś, a jeśli nie to posiadają 50% mięsa. Ja uważam, że karma ze składu bardzo ciekawa, ale niewiadomo czy pies woli namaczaną, czy zwykłą suchą. Jak dostane próbki(napewno w tym tygodniu) to powiem jak ze smakowitością. Możesz jeszcze spróbować np: Acany, best choice, Taste of the wild, nutra gold. To oczywiście tylko sugestie, wszystko zależy od psa i nie ukrywajmy od kieszeni a w sumie jej zawartosci :wink:
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

13 maja 2010, 19:54

My teraz testujemy Josera - High Energy - od około 10 dni.
Jestem bardzo zadowolona póki co z przyswajania - kupki malutkie, zbite. Karma ma granulki takie w sam raz - może zjeść i mniejszy i większy pies, tłuściutka, fajnie pachnie. Psiaki mają mnóstwo energii.
Dawkowanie przyzwoite - 30 kg psa - 300 gram.
Cena 143 zł za 15 kg ;)
koteczek555
Posty:71
Rejestracja:19 kwietnia 2010, 12:16

22 maja 2010, 23:47

Co myślicie o mieszaniu karmy suchej Animonda Grancarno z tej samej firmy puszką? Sara jakoś nie chce mi jeść samego suchego, a te puszki po prostu uwielbia. Myślałam, żeby mieszać połowę zalecanej dawki tej suchej z np łyżką puszki i mielonym mięsem wołowym na jedną porcję. 2 takie porcje by dziennie dostawała. I czy do tego trzeba jakiś preparat witaminowy czy to pełnowartościowa karma? Dodam, że ma 11 lat i problemy z wagą :twisted:
Claudina
Posty:45
Rejestracja:05 maja 2010, 20:59
Lokalizacja:Malbork

06 czerwca 2010, 12:05

Myślę, że spokojnie można, ale przydałyby się jakieś witaminki. Lepiej, żeby ktoś inny się wypowiedział, bo ja przyznaje, żę nie jestem orłem w dziedzinie żywienia psów.
Awatar użytkownika
middledream
Posty:25
Rejestracja:23 stycznia 2010, 14:03
Lokalizacja:Łódź / Piotrków Trybunalski
Kontakt:

06 czerwca 2010, 13:11

Mieszać można - ale skoro już mieszać, to czemu nie suchym lepszej klasy? Animonda ma świetne puszki, aczkolwiek suchemu tej firmy sporo brakuje do ideału.
Poleciłabym lepsze suche + dosmaczenie, ale nie więcej niż 10% suchego - dodatek i karma mają różny czas przyswajania i pies nie wyłapie z karmy wszystkich odpowiednich składników.
A jeżeli już musi być sucha Animonda, to jednak witaminy chyba będą wskazane :)
zdrowakarma_pl
Posty:17
Rejestracja:13 czerwca 2010, 22:19
Lokalizacja:Rybnik
Kontakt:

13 czerwca 2010, 22:51

Odnośnie "płatków pomieszanych z czymś ciemnym" i nieciekawego składu... Wygląd karmy - w znaczeniu "typowy" wygląd "typowej" karmy - to z reguły jakiś uformowany przez maszynę ekstrudującą kształt ze zbitej masy. Tak naprawdę masz tylko deklarację producenta, co stanowi skład tej masy. Jeśli jest to producent poważny i szanujący Ciebie i Twojego psa - to OK. Jeśli nie, to nigdy się nie dowiesz co Twój pies je.
Takie ładne serduszka, kuleczki i różne inne kształty nie powiedzą Ci, co dokładnie kryje się w składzie.
Karmy płatkowe, to karmy w których każdy element składu karmy jest przygotowywany oddzielnie. Bierzesz garść i widzisz, że ryż to ryż, mięso to mięso, dodatki ziołowe też możesz rozpoznać. Wadą tego typu karm jest jednak to, że nie każdy pies chce przyjmować karmę przygotowaną przez namoczenie takich płatków (choć jak wynika z opinii naszych klientów - ponad 80% nie ma z tym kłopotu).
Jeśli idzie o mieszanie karm - absolutnie nie zalecam! Nawet w obrębie jednego producenta. Jeśli decydujesz się na karmę kompletną i zbilansowaną, to rozważ co te słowa oznaczają. Karma zawiera wszystko, co pies powinien dostać (kompletna) w ilościach jakie powinien dostać (zbilansowana). Jeśli więc będziesz coś dodawać - możesz spowodować rozchwianie owego balansu.
No chyba, że lekarz zaleci...
No i jeszcze pytanie o skład karm Koebersa tam było. Przede wszystkim więc - w każdej karmie 50% SUCHEJ MASY stanowi mięso (w większości przypadków wołowe, ale są też karmy z baraniną) W żadnej karmie nie ma mięsa kurzego ani żadnego innego, które mogłoby uczulać. Koebers jest tradycjonalistą i produkuje karmy z udziałem pszenicy (podobnie jak biomil). Można długo dyskutować, ale jedno jest pewne - jest to zawsze pszenica najwyższego sortu - jak z resztą wszystko, czego używają niemieccy producenci.
Pozdrawiam.
P.S. - gdzieś na samym początku tego tematu jest sformułowanie, że najlepsze karmy pochodzą od RC, Hillsa i Eukanuby. Zainteresowanych (władających j. angielskim choć odrobinę) zapraszam do zapoznania się z opiniami o tych "karmach" na stronach http://www.dogfoodanalysis.com
dla ułatwienia napiszę, że sformułowanie "extremely low quality" oznacza karmę baaaaardzo niskiej jakości :)
jolwit1858

16 czerwca 2010, 14:20

uff przeczytałam 75 stron i właściwie może tylko w dwóch postach cokolwiek można się doczytać o karmieniu yorka, no i oczywiście czym? RC to chyba jest już tradycja związana z tą rasą, mam rocznego i 2,5 letniego yorka karmionych oczywiście RC dla tej rasy, po kupnie szczeniaka starszy pies z adult przeszedł na juniora i nie chciał nic innego jeść, tak więc oba psy żywiły się przez dłuższy czas tym samym bez podawania dodatkowych witamin, od jakiś trzech miesięcy przeszłam na adult no i mam problemy z włosami u psów nie mówiąc już o apetycie, spróbowałam RC dla niejadków i RC dla alergików, starszy pies żadnego się nie chwycił, jedynie co ostatnio je to ugotowaną nogę albo skrzydła z kurczaka,jak tego nie ma w misce to głodówka dwa trzy dni(rekord na przetrzymanie 5 dni-poddałam się), rzadko się drapią, a mimo to włosów po całym dniu cała masa, choroby i problemy skórne lekarz wykluczył, o zmianie karmy nie wspomniał dostałam do podawania Dermafit Dog 1ml dziennie, po miesiącu problem nie ustąpił, ponowna wizyta u weterynarza nie wniosła nic nowego :? jest gorąco pies ma prawo gubić włosy :shock: tylko jak tak dalej pójdzie to będę miała grzywacze chińskie;P
chyba powinnam zasięgnąć dodatkowej porady u innego lekarza...
może problem tkwi w karmie? jeżeli nie to i tak chciałabym zacząć podawać coś bardziej wartościowego, co będą pałaszowały ze smakiem,
co możecie mi zasugerować dla takich wybrednych 2 kilogramowych piesków?
MarthaB
Posty:1
Rejestracja:18 czerwca 2010, 11:22

25 czerwca 2010, 12:13

Moją suczkę karmiłam Delikan Supra Lamb&Rice i strasznie jej śmierdziało z pyska, myślałam że to sprawka tej karmy, próbowałam ją zmienić na RC, ale nic się nie zmieniło, a dość niechętnie ją jadła. W końcu poszłam do weterynarza. Okazało się że to nie karma jest temu winna lecz po prostu psinka miała kamień nazębny... Do tej pory karmię ją Delikanem (pół roku już) bo bardzo jej przypadł do gustu :)
Awatar użytkownika
ania4424
Posty:11
Rejestracja:18 lipca 2010, 18:52
Lokalizacja:Legnica/Mojęcice
Kontakt:

20 lipca 2010, 10:21

czesc jestem tu nowa od miesiaca mam 2 miesieczna amstaffke(miala miesiac a moze nawet nie jak nas oszukali oddajac psa i zawyzyli wiek psa)
ja swoja Here karmie eukanuba i jestesmy obie z niej zadowolone
najpierw kupilam 1kg i bylo wszystko ok wiec zamowilam 15kg,zanim przesylka doszla te 1kg sie skonczylo i przez 2 dni karmilam ja marketowym zarciem a po nim kupy,kupy i jeszcze raz kupy i to wielkie jakby krowa narobila :shock: i wogole ona sie tym nie najadala ciagle byla glodna,siersc jej wylazila, nie wspomne ze do miski podchodzila jak na skazanie.
przesylka doszla i juz po pierwszym dniu bylo widac zadowolenie psa,a kupki takie jakie powinny byc,:lol: jak na razie nie mam zamiaru zmieniac tej karmy kupilam ja w krakvecie worek 15 kg za 127 zl.z moich obliczen wynika ze ten worek wystarczy mi na prawie 3 miesiace ( 1kg mialam na 5 dni ) :D wiadomo piese rosnie to trzeba bedzie mu zwiekszac dawke dzienna ale i tak nie wybralabym innej karmy no moze jeszcze royal canin jest dobra karma.pozdrawiam
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

20 lipca 2010, 12:07

Proszę wszystkich zanim wpiszą ,ze dobra jest ta czy inna karma,niech najpierw poczytaja trochę wiadomości(opinn) z netu ,a nawet wystarczy poczytać to forum i będzie wiadomo co i jak :)
To forum ma bardzo wysoki poziom jesli chodzi o dział żywienia(inne działy mi są mniej znane dlatego sie nie wypowiadam :wink: )
Jeśli nowa osoba ania4424 opisuje Eukanubę i Royal jako te naj to trzeba jej wybaczyć ,bo jest nowa,po czasie dojdzie do wprawy.
I jeszcze jedno po kilku dniach (podawania hipermrketowej karmy)sierśc nie mogła wypadać,to zbyt krótki okres czasu na reakcję organizmu-owszem sprawa QUPY jak najbardziej ale sierści nie.
Awatar użytkownika
ania4424
Posty:11
Rejestracja:18 lipca 2010, 18:52
Lokalizacja:Legnica/Mojęcice
Kontakt:

20 lipca 2010, 13:06

sorry ale ja nie czytam bzdur wypisywanych no forach,jesli chodzi o wybor karmy to zwracalam sie z tym do hodowcow przez duze H (miedzy innymi dogow niemieckich) jak i tez do mojego weta.to nie jest jedyne forum ktore czytam jest ich wiele ale tylko na tym sie zarejstrowalam.

moim zdaniem siersc zaczela wypadac po tej karmie z marketu,teraz po zjadaniu eukanuby przez 3 dni siersc jest w jak najlepszej formie ale to jest tylko moje zdanie nie po to sie tu rejestrowalam zeby jakies klutnie prowadzic :roll:
cather
Posty:91
Rejestracja:25 sierpnia 2009, 14:47

20 lipca 2010, 13:41

"mam 2 miesieczna amstaffke(miala miesiac a moze nawet nie jak nas oszukali oddajac psa i zawyzyli wiek psa)"

Ten cytat mówi wszystko w temacie "hodowców przez duże H", polecających Royala.
Awatar użytkownika
ania4424
Posty:11
Rejestracja:18 lipca 2010, 18:52
Lokalizacja:Legnica/Mojęcice
Kontakt:

20 lipca 2010, 14:12

moj amstaff nie jest z hodowli, wzielam ja bo inaczej wyladowalaby gzies na ulicy albo w lesie moze nawet cos gorszego mogloby sie stac
z tego co wiem dopuscili suke tylko po to ze ktos im powiedzial ze suka mosi chociaz raz miec male :( takze zeby wyrosla na mila sunie to trzeba bedzie troche nad nia popracowac i na pewno sie do kogos kompetentnego zwrocimy :)
Awatar użytkownika
ania4424
Posty:11
Rejestracja:18 lipca 2010, 18:52
Lokalizacja:Legnica/Mojęcice
Kontakt:

20 lipca 2010, 14:24

cos mi sie zdaje ze jednak znajomi mieli racje jesli chodzi o rejestrowanie i pisanie na takich forach.
ty lubisz to ktos co innego, wiec dlaczego od razu naskakiwac na kogos kto nie bedzie pozielal waszych pogladow ( chodzi mi o karmy )
pewnie znowu ktos wybuchnie ale ja juz nie bede sie wypowiadala :D
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości