Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

20 lipca 2010, 15:09

To najwyrażniej sie nie zrozumieliśmy-trudno.
cather
Posty:91
Rejestracja:25 sierpnia 2009, 14:47

20 lipca 2010, 15:24

"cos mi sie zdaje ze jednak znajomi mieli racje jesli chodzi o rejestrowanie i pisanie na takich forach.
ty lubisz to ktos co innego, wiec dlaczego od razu naskakiwac na kogos kto nie bedzie pozielal waszych pogladow ( chodzi mi o karmy ) "

No ale przecież to, że Eukanuba czy Royal to bardzo marne karmy nie jest kwestią poglądu, tylko wiedzy. Wystarczy zaznajomić się ze składami, sprawdzić, kto to produkuje i gdzie itd.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

20 lipca 2010, 15:46

Dokładnie tak :!:
Jeszcze raz napiszę, to forum jest jednym z najbardziej rzetelnych w Polsce :) A JUZ Z CAŁĄ PEWNOŚCIĄ W PIERWSZEJ 3.
Awatar użytkownika
ania4424
Posty:11
Rejestracja:18 lipca 2010, 18:52
Lokalizacja:Legnica/Mojęcice
Kontakt:

20 lipca 2010, 16:35

pewnie chodzi o te filmiki z youtube,ze cos tam z psami robili ( to oczywiscie straszne ) ale jakbym miala tak poogladac sobie co i gdzie produkuja i na czym testuja to przestalabym uzywac mydla,kremow roznego rodzaju a nie wspomne o zakupach w aptekach

jestem ciekawa czy jecie mieso wieprzowe badz wolowe-a przeciez te zwierzeta sie zabija
cather
Posty:91
Rejestracja:25 sierpnia 2009, 14:47

20 lipca 2010, 16:46

Jak grochem o ścianę.

Nawet nie chce Ci się przejrzeć innych wątków na tym forum, tak naprawdę nie chcesz niczego się dowiedzieć. Twoja sprawa.
cather
Posty:91
Rejestracja:25 sierpnia 2009, 14:47

20 lipca 2010, 16:48

Robercie, jakie dwa inne fora masz na myśli? Chodzi mi głównie o dział "Żywienie".
Awatar użytkownika
ania4424
Posty:11
Rejestracja:18 lipca 2010, 18:52
Lokalizacja:Legnica/Mojęcice
Kontakt:

20 lipca 2010, 16:59

czytalam
i tak bede karmila swojego psiaka ta wlasnie karma bo moim zdaniem ma bardzo dobry sklad i ona jest z niej zadowolona i nie bede psu zmieniala co chwile karmy bo ktos jest przeciwnikiem eukanuby
tak jak pisalam wyzej ktos lubi to a ktos tamto :lol:
cather
Posty:91
Rejestracja:25 sierpnia 2009, 14:47

20 lipca 2010, 20:53

ania4424 pisze:czytalam
i tak bede karmila swojego psiaka ta wlasnie karma bo moim zdaniem ma bardzo dobry sklad i ona jest z niej zadowolona i nie bede psu zmieniala co chwile karmy bo ktos jest przeciwnikiem eukanuby
tak jak pisalam wyzej ktos lubi to a ktos tamto :lol:
To w takim razie prosimy o uzasadnienie. Dlaczego ten skład jest taki dobry? Ile tam jest mięsa? Jakiej jakości jest to mięso? Dlaczego, Twoim zdaniem, warto dawać psu karmę z małą zawartością mięsa, ale za to z dużą zawartością zbóż i chemii. Czy suplementy w Eukanubie to chemia czy wynik przemyślanego składu? Jakie są Twoje przemyślenia na temat rakotwórczych konserwantów zawartych w karmie?
Prosimy o szczegółową odpowiedź na powyższe pytania, bo skoro Twoim zdaniem Eukanuba ma, cytuję "bardzo dobry skład", to znaczy, że wiesz coś, o czym jeszcze nikt nie wie.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

20 lipca 2010, 21:32

Podam Ci na priv nie chcę tu nikogo reklamować :wink:
Awatar użytkownika
ania4424
Posty:11
Rejestracja:18 lipca 2010, 18:52
Lokalizacja:Legnica/Mojęcice
Kontakt:

20 lipca 2010, 22:56

Skład
Kurczak (>24%), kukurydza, pszenica, sorgo, tłuszcz zwierzęcy, ryż, suszona pulpa buraczana, suszone całe jaja, mięso z kurcząt wstępnie trawione enzymami, olej rybny, suszone drożdże piwne, mączka drobiowa, chlorek potasu, chlorek sodu, DL-metionina, chlorowodorek glukozaminy, wyciąg z nagietka, siarczan chondroityny

Dodatki:
witamina A (15.000 IE/kg), witamina D3 (750 IE/kg), witamina E (200 mg/kg), miedź jako siarczan miedźi (II)(25 mg/kg), betakaroten, (1 mg/kg)

Analiza

Białko surowe 26.0 %
Fosfor 0.65 %
Tłuszcz surowy 14.0 %
Wilgotność 8.0 %
Energia metaboliczna 4138.0 kcal
Popiół surowy 6.0 %
Wapń 0.8 %
Włókno surowe 2.5 %


i co z tego ze znajduje sie tam przenica, maczki itp Hera ostatnio podjadala kurczakom mojej ciotki pasze i nic jej nie bylo
pan jarek z tego forum jest wet. i polecal ta karme wiec chyba sie na tym zna co jest dobre a co nie

nadal twierdze ze kazdy daje swojemu psu to co uwarza za dobre
Awatar użytkownika
ania4424
Posty:11
Rejestracja:18 lipca 2010, 18:52
Lokalizacja:Legnica/Mojęcice
Kontakt:

20 lipca 2010, 23:01

i jeszcze jedno gdzie ty tam widzisz rakotworcze rzeczy
a moze to tylko inni tak sobie wymyslili zeby nie kupywac tej karmy
poprostu antyreklama
pepsi nie pij bo tam sa rakotworcze rzeczy i chipsow nie jedz tam tez sa,to tak na marginesie .

tylko sie nie obrazaj.pozdrawiam :)
cather
Posty:91
Rejestracja:25 sierpnia 2009, 14:47

20 lipca 2010, 23:22

Przepisałaś "reklamowy skład", ale nic z tego nie wynika poza tym, że to jakieś siano i wszyscy go znamy.Odnieś się do pytań z mojego poprzedniego postu.
cather
Posty:91
Rejestracja:25 sierpnia 2009, 14:47

20 lipca 2010, 23:23

"i jeszcze jedno gdzie ty tam widzisz rakotworcze rzeczy"

Czym jest konserwowana Eukanuba?
murakami

20 lipca 2010, 23:49

PAX! PAX! :lol:
Po obejrzeniu beagli w laboratoriach IAMS (no pewnie że na youtubie!)
przyrzekłam sobie, że nigdy przenigdy nic, najmarniejszego ciasteczka od eukanuby. Dlatego w ogóle nie rozważam zakupu tej karmy, ale z uwagi na skład też bym ją postawiła w jednym rzędzie z RC i Hills. Z tych firm tylko linie weterynaryjne, ale tego z kolei nikomu nie życzę. [/code]
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

21 lipca 2010, 06:31

Przy takiej rasie/nie rasie jak amstaff (jak i w sumie przy każdej innej), w zyciu bym nie podawała żadnej eukanuby, rc czy hillsa (no moze ten ostatni jakby mi ktoś dopłacał ;) ) Te psy raz, że rozwijają się dość powoli, i na nabranie masy mięśniowej przychodzi czas dopiero tak ok. 1,5 - 2 lat, to na takiej paszówce masy się zbyt fajnej nie zbuduje - a to jest meritum eksterieru tych psów - atletyczna budowa ciała.

Ja sama teraz czekam na szczeniaka pitbulla, za 2 tygodnie będzie z nami, i karmę ma już zamówioną Orijen Puppy, porównaj sobie skład, a przypominam, że pies to mięsożerca:

Mączka z kurczaka (o niskiej zawartości popiołu), świeże mięso kurczaka, mączka z indyka, parowane ziemniaki Russet, świeżo złowione ryby z północnych jezior, tłuszcz z kurczaka, świeże całe jaja, mączka z łososia, olej z łososia i anschua, mielone siemię lniane, tapioka, bulion z kurczaka, olej słonecznikowy, brunatnice, parowana marchew, szpinak, groch, pomidory, WŁÓKNO Z JABŁEK, ekstrakt z rozmarynu, ekstrakt z drożdży (MOS), glukozamina HCl, żurawina, czarna porzeczka, L-karnityna, siarczan chondroityny.

Rozważałam też dla małej Acanę Puppy and Junior, ale staneło na Orijenie, w końcu szczenie musi dostać co najlepsze w okresie kiedy wszystko mu się rozwija...
Co istotne nie ma tu żadnych benzoesanów sodu, nadmagnianów potasu i innych takich "fajnych" gadżetów...
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości