Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

jajagna
Posty:31
Rejestracja:07 grudnia 2010, 18:03

07 lutego 2011, 22:12

To i ja się dopytam: Mam trzy psy. Kundelek piesek ok. 9 lat niekastrowany, suczka ok. 8 lat, wysterylizowana, oraz suczka 5 miesięcy czarny terier rosyjski z dysplazją. W moim domu trudno podawać każdemu co innego, bo sobie zawsze coś tam wzajemnie wyżerają. I dlatego pomyślałam o Nutrze Gold Breeders Bag, bo jest i dla młodych i dla starych. Ale tak jak w przypadku czernyszki, która jest chuda i mimo dysplazji mogłaby sobie przytyć, poza tym rośnie; tak w przypadku sterylizowanej suni już nie jestem pewna. Laska i tak wygląda "nader dobrze". Fakt, że wiosną i latem zawsze chudnie, ale jednak trzeba z nią uważać, mimo, że nie jest absolutnie łakoma. Czy w takim kalejdoskopie brzuchów NGBB jednak by się sprawdziła?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

07 lutego 2011, 23:24

Spoko nadaje się,tej suczce po sterylce małe porcje trzeba podawać i bedzie ok,ale problem jest inny tej karmy nie ma teraz nikt w sprzedaży,a w e-karma będzie dopiera na początku Marca,lub jeszcze dłużej sami nie są pewni.
Chyba,ze w zamian NN PROFESIONAL,bardzo zbliżona składem do Breeders Bag.
anulkac
Posty:148
Rejestracja:20 stycznia 2011, 23:04

08 lutego 2011, 00:03

I tu Was zaskoczę :) .Przewertowałam neta w poszukiwaniu Nutry i znalazłam tu http://karmazdostawa.pl/nutra-gold-bree ... ml?sort=1a . A w e-karmie ma być w drugiej połowie lutego (pisałam do nich), więc już niedługo :D
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

08 lutego 2011, 07:50

Zaskoczenie jest połowiczne :) ,z całą pewnością nie wiedziałem o tym sklepie(nie szukałem dodatkowego żródła)mam zapas Nutry BBAG ,180 KG :) ,ale dobrze są też inni forumowicze a im sie ogromnie przyda.

Co do dostawy BB do e-karmy to połowa lutego nie jest możliwa,bo karma nawet nie wypłynęła z USA.Marzec według wszystkich znaków na ziemi i niebie jest najprawdziwszy :wink:
murakami
Posty:151
Rejestracja:14 sierpnia 2010, 23:00
Lokalizacja:Warszawa

08 lutego 2011, 08:21

A czy ktoś sprawdził, czy faktycznie mają ją na stanie? Bo to czasami nie jest równoznaczne.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

08 lutego 2011, 08:25

Właśnie ,właśnie zdjęcie może wisieć od Września 2009r :wink: i cenę warto sprawdzić,czy aktualna?
jajagna
Posty:31
Rejestracja:07 grudnia 2010, 18:03

08 lutego 2011, 08:52

Dzwoniłam przed chwilą, nie mają Nutry na tę chwilę. Też czekają i pan podał mi termin dowiadywania się - druga połowa lutego, ale tak jak pisał Robert, dystrybutor jej jeszcze nie posiada (to info od pana ze sklepu), więc marzec bardziej prawdopodobny :(
Ale przynajmniej wiemy kto wykupił zapas z całej Polski.... :mrgreen:
murakami
Posty:151
Rejestracja:14 sierpnia 2010, 23:00
Lokalizacja:Warszawa

08 lutego 2011, 09:11

Taaa. Ile to małych piesków by się najadło... :roll: :roll:
anulkac
Posty:148
Rejestracja:20 stycznia 2011, 23:04

08 lutego 2011, 09:37

Buuuuuuuuuuu a ja myślałam, że się ktoś ucieszy, a tu taki zonk :roll:
Mam nadzieję, że mojemu głodomorowi starczy do marca jeszcze tego co ma :(
jajagna
Posty:31
Rejestracja:07 grudnia 2010, 18:03

08 lutego 2011, 10:02

Robert A. pisze:....karmy nie ma teraz nikt w sprzedaży,a w e-karma będzie dopiera na początku Marca,lub jeszcze dłużej sami nie są pewni.
Chyba,ze w zamian NN PROFESIONAL,bardzo zbliżona składem do Breeders Bag.
A ja tam sobie skorzystam z tej porady i zakupię w/w karmę. Zawsze to będzie łatwiej z niej przejść na NGBB jak już się pojawi i się na nią rzucę, zanim ktoś znowu wykupi cały statek... 8)
anulkac
Posty:148
Rejestracja:20 stycznia 2011, 23:04

08 lutego 2011, 10:07

Hmmmm a ja mam szczeniaka więc, chyba nie kupię NN Profesional :cry:
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

08 lutego 2011, 10:15

Jak sie tak dobrze wczytacie w skład jednej(NGBB I drugiej NN profesional) to bez obaw podacie szczeniakowi tak jak podajecie Nutrę Gold Breeders Bag :) To jest właśnie ten marketing,skład niemalże identyczny a jedna może być dla szczeniąt a na opakowaniu drugiej nic nie napisali :wink:
Spoko śmiało mozna podawać ,jeśli ktoś karmi szczenię Nutrą Breeders Bagiem,moze śmiało przejść na NNProfesional
jajagna
Posty:31
Rejestracja:07 grudnia 2010, 18:03

08 lutego 2011, 10:22

Anulkac, tutaj Robert na pewno coś mądrego Ci doradzi, ale ja ze swojej strony powiem tyle, że też kupuję z myślą o szczeniaku. Skoro Breeders Bag ma bardzo podobny skład (bo ma) i chcemy ją podawać szczeniorom, to tę można podawać równie dobrze, tak mi się wydaje.
Zobacz:
białko 30,0%
tłuszcz 20,0%
błonnik 3,0%
wilgotność 10,0%
wapń 1,3%
fosfor 1,0%
miedź 20 mg/kg
selen 0,2 mg/kg
witamina A 10.000 j.m./kg
witamina D3 750 j.m./kg
witamina E 75 j.m./kg
omega - 6 3,4%
omega - 3 0,6%
glukozamina 300 mg/kg
chondroityna 100 mg/kg
Jak dla mnie - baaardzo cacy skład dla szczeniaka. I wapnia nie za dużo (w Brit Care dla szczeniaków jest 1,8% wapnia, trochę sporo) i glukozamina i chondroityna i kwasy omega... I cena przystępna... :D
Robert się zrehabilitował na maksa w moich oczach, niech sobie siedzi na tych workach... (mam na myśli karmę) :wink: :D

(no tak, ja się tu męczyłam z copy/paste a Robert już zdążył mnie uprzedzić :D )
anulkac
Posty:148
Rejestracja:20 stycznia 2011, 23:04

08 lutego 2011, 10:37

Robercie, tylko ja jeszcze nie karmię młodego NGBB, tylko tą nieszczęsną Acaną. Ale tak jak piszesz i jajagna , chyba spokojnie będę mogła przejść na NNP.
Przestudiowałam chwilę temu oba składy i wydają się oki. Potrzebowałam tylko jakiejś profesjonalnej zachęty :lol:

Dzięki Wam bardzo serdeczne.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

08 lutego 2011, 11:15

Gwarantuję swoją reputacją :wink: ,oczywiście pozostawiając zawsze wybór właścicielowi :)

Znam wiele osób które taką droge wybrały w kolejności karmienia Nutrami.Ja oczywiście też.

Nie wukupiłem całego zapasu Nutry Gold BB -tylko 10 worków po 20 kg,bo co roku maja przestój z tą karmą nawet 2-3 miesięcy,tak było w zeszłym roku i tak jest w tym.

A teraz anegdota z wczorajszego dnia,psiaki wypuściłem na ogródek ,zawsze wcześniej patrzę na ulicę czy nie jeżdzi (rowerem) listonosz i nie jeżdził(tzn nie widziałem go) po 5 minutach rumor straszny przy furtce,ale jaka jazda po prostu siwo.To ja jak najszybciej do furtki ogarnąc sytuację,ciężko było ale po chwili dałem radę psy pozamykać.Patrzę a tam listonosz skulony siedzi za rowerem schowany :oops: ,i do mnie z tekstem Panie ku..a co Pan LWY hodujesz na ogrodzie?Ten jeden to nawet furtkę już przegryzał,żeby mnie udusić. :oops:
Ratowałem sytuację,że może rower im się nie podobał,ale Listonosz się nie śmiał :(
Na wszelki wypadek powiesiłem juz dawno tabliczkę ostrzegawczą o psach,ale chyba trzeba o Lwach powiesić :wink:
To taki przerywnik -pozdrawiam.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 34 gości