Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

27 marca 2011, 08:05

W tremacie karm suchych nie istnieje słowo najlepsza :)
zdrowakarma_pl
Posty:17
Rejestracja:13 czerwca 2010, 22:19
Lokalizacja:Rybnik
Kontakt:

28 marca 2011, 11:18

Pewnie, że nie istnieje.
Wielu producentów chciałoby, aby ich karmy zostały tak określone i bardzo często robią wszystko, by tak mówiono. Niestety - niezbyt często idzie to w parze z praktykami produkcyjnymi.
Najlepsza karma, to taka - która najlepiej służy twojemu psu:)
Z ludźmi jest podobnie - jedni są wegetarianami, inni stosują diety bardziej białkowe aż do skrajnych diet wyłącznie mięsnych. Jednym to służy - innym nie.
Jedyne, czym można się kierować, to obserwacje swojego psa i jego reakcji na to, co mu podajesz.
Po to są fora, żeby można też było się czegoś dowiedzieć na temat doświadczeń innych ludzi - najczęściej niestety - negatywnych doświadczeń.
Ale "najlepsza karma" to najczęściej sam slogan reklamowy, stosowany z równym uporem przez producentów czegoś, czego sami nie tknęliby nawet kijem, jak i tych, którzy w produkcję karmy wkładają całe swoje serce i miłość do zwierząt.
Absolut nie istnieje :)
Seiti
Posty:3112
Rejestracja:03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja:Łódź

29 marca 2011, 13:13

ostatnio z koleżanką rozmawiałyśmy o psach i zeszło na karmy. Powiedziała że jej sunia je pedigree, na widok mojej miny dostrzegłam przerażenie w jej oczach. uświadomiłam ją co tam jest i udało mi się ją nawrócić. Serio ludzie myślą że te karmy z marketu są wspaniałe, ale jak mają kundelka to bardzo często machają ręką. Im się w głowie nie mieści żeby kundlowi kupować dobrą karmę, co doprowadza mnie do szału. Jeszcze raz podziękuję panu Robertowi za polecenie nutry gold bb. Z 6 kup dziennie zrobiły się 2 i stało się coś niesamowitego, miałam straszny problem z wytrzymywaniem młodszej suki. Z rocznym psem schodziłam na dwór co 4h, nie wiem czy to zasługa karmy ale od momentu zmiany wychodzimy tylko 3 razy dziennie i spokojnie wytrzymuje przez noc, co wcześniej było marzeniem.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

29 marca 2011, 13:24

Super bardzo,ale to bardzo się cieszę,że moje doświadczenie zaowocowało poprawą kondycji kolejnego psa.
Nie zawsze jest tak różowo po zmianie karmy,ale w wielu przypadkach to wystarcza tym bardziej,że Breeders Bag NG sprawdza się w 99% .
Pozdrawiam
magdalenka87
Posty:194
Rejestracja:19 stycznia 2011, 13:14

29 marca 2011, 20:50

a czy możecie coś doradzić na temat karmy RC Mini Mature 27 ? Chciałabym na nią w niedługim czasie zmienić gastro RC i zastanawiam się czy to będzie dobry wybór...Pies już nie będzie musiał dostać gastro intestival i suzkamy karmy, leczymy psa na kości(wielostawowe zwyrodnienia) i prostatę (kastracja ypozane) jednak na kości dostaje supelmenty i witmainy więc lekarz nie widzi potrzeby podawania specjalistycznej karmy na stawy a gastro zaczął dostawać ponieważ przy powiększonej prostacie występowały zatwardzenia a gastro trawił się mimo tego pięknie więc zajadał sobie tą karmę:)
Aragona
Posty:5
Rejestracja:23 marca 2011, 17:08

30 marca 2011, 15:06

Bona Aragona pisze:Panie Robercie z zainteresowaniem przeczytałam Pańskie rady - moze i ja znajdę jakąś pomoc. Mam szczeniaka bulteriera, wiek 7 miesięcy. Od kilku tygodni mam spory problem z kupami. Są luźne, często bardzo rzadkie, kolor od ciemnozielonego do jasnożółtego. Kiedy zaczynają sie takie kupy pies przechodzi na dietę ryż z marchewką - wówczas sytuacja się stabilizuje. Kiedy wracamy do normalnego karmienia - dostaję Orjen Puppy Large, znowu problemy z kupami.
Orjen zjada od kilku tygodni, wczesniej jadł karmę Trainer Puppy Large (z którą wyszedł z hodowli). Miał jednak systematycznie duże gazy dlatego postanowiliśmy zmienić tę karmę na inną. Wybór padł właśnie na Orjen.
Teraz dla podleczenia szczeniaka zamierzam podawac mu Royal Canin Intestinal Gastro Junior i zmienić karme właściwą na inną. Czy to jest dobry pomysł? Jaką karmę polecałby Pan naszemu psu? Myślę o wypróbowaniu 1st Choice. Może Pan zaproponuje coś bezpiecznego?
Dla przypomnienia panie Robercie - poradził mi pan ustabilizowanie problemu z kupami i karmę weterynaryjną Trovet.
Niestety Royal Gastro Intestinal junior był już w drodze i nic nie mogłam zmienić. Pies zajada tę karmę od kilku dni, smakuje mu, a kupy są już w normie - oczywiście zje całą zawartość worka zanim wprowadzimy normalną karmę.
I tu pytanie: muszę się na coś zdecydować, trochę mam mętlik w głowie bo Orjen u nas nie sprawdził się i teraz boje się wybrac cokolwiek żeby nie przedobrzyć. Karma musi byc dla szczeniaka dużej rasy - mój bul waży obecnie około 22kg.
czy mam interesować się ROYAL CANIN Maxi Junior, może bardziej wartościowy byłby NUTRAM Puppy Large Breed? A może korzystając ze swojego doswiadczenia zaproponuje Pan coś jeszcze innego?
Aragona
Posty:5
Rejestracja:23 marca 2011, 17:08

30 marca 2011, 15:14

może NUTRA GOLD Large Breed Puppy ?
japanisze
Posty:326
Rejestracja:14 marca 2011, 22:35

30 marca 2011, 15:40

Co prawda nie jestem panem Robertem 8) , ale mój szczenior jadł nutrę gold i bardzo ją uczuliła.
Z tego co widzę na forum, to jest to wyjątek, bo zazwyczaj ta karma psom służy, niestety u nas było koszmarnie (bąki, krosty, drapanie, smród sierści i odór z pyska). Teraz je Biomill junior sensible i jak ręką odjął :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

30 marca 2011, 15:50

Japanisze to najlepszy przykład,że każdy pies jest inny(inaczej reaguje)Nutra Gold wyśmienita karma,osobiście znam kilkadziesiąt osób bardzo zadowolonych z tej karmy,ale bywają też wpadki tak jak to opisała japanisze.
Jeśli juz to bardziej skłaniałbym się na karmę Nutram ,a jeszcze lepiej(teoretycznie)Biomil oczywiście pod warunkiem,że psiak juz nie ma problemów z qupą i były one przejściowe..
Aragona
Posty:5
Rejestracja:23 marca 2011, 17:08

30 marca 2011, 18:51

Dziekuję za sugestie, obie te karmy to kategoria super premium. Biomill znam z wersji dla kotów :) W BIOMILL Junior Maxi jest chyba więcej mięsa niż w Nutram. Czy to ma znaczenie w przypadku zywienia psów?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

30 marca 2011, 19:10

Między karmą Nutram a karmą Biomil nie ma dużej różnicy w zawartości mięsa(Biomil ma nieznacznie więcej),ale inne składniki użyte w karmie Biomil (witaminy,minerały) pozwalają na wskazanie zwycięzcy :)
Aragona
Posty:5
Rejestracja:23 marca 2011, 17:08

30 marca 2011, 19:33

w sklepie Krakvet są dwie recenzje karmy BIOMILL Junior Maxi, obydwie nieprzychylne. Nie chodzi o to, że chciałabym się akurat nimi kierowac, ale wspomina się tam o luźnych kupach. Oczywiście jak wcześniej niejednokrotnie Pan pisał, każdy pies jest inny, tylko to czy generalnie spotyka się Pan z zadowoleniem z tej karmy, a głosy krytyczne są w mniejszosci?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

30 marca 2011, 19:38

Nie spotykam się z opiniami nieprzychylnymi o Biomilu (wyższej lini),natomiast trudno mi zapewnić w 100% jak zachowa się psi organizm po tej karmie tym bardziej,że pies ma skłonności do lużnych qup.
murakami
Posty:151
Rejestracja:14 sierpnia 2010, 23:00
Lokalizacja:Warszawa

30 marca 2011, 20:09

Luźne qoopy mają moje psy zawsze przy zmianie karmy, Biomill nie Biomill. Mimo, że mieszam co najmniej tydzień i przechodzę stopniowo. Normuje się to po ok 2-ch tygodniach od podawania nowej karmy już nie mieszanej. Razem więc ok 3-ch tygodni.
Awatar użytkownika
Sunna
Posty:40
Rejestracja:29 listopada 2010, 23:17

31 marca 2011, 11:16

Nasz bullek od wczoraj dostaje Fitmin Sensitive z jagnięciną, o którym przeczytałam tu na forum :)
Wprawdzie do tej pory dobrze mu służyła Eukanuba dla seniorów, ale chyba po niej trochę przytył, więc zmieniłam na tańszą i podobno lepszą karmę.

Szkoda, że sklep Krakvet nie ma jej w ofercie i musiałam kupić gdzie indziej.

Aha, poranne koopsko było normalne :)
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości