Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

japanisze
Posty:326
Rejestracja:14 marca 2011, 22:35

06 kwietnia 2011, 15:27

Niestety, pies mój niemalże całkowicie odmawia jedzenia karmy Biomill junior sensible (nie pytajcie jak bardzo doprowadza mnie to do szału :evil: ), a ja nie mam ochoty na cyrki z dosmaczaniem, bo to tylko pogorszy sprawę z wybrzydzaniem. Pozwoliłabym jej na małą głodówkę, gdyby nie to, że ostatnio na spacerze zaczęła zjadać śmieci, trawę i zielsko - jak dla mnie objaw jakiś niedoborów.

Znowu jestem w punkcie wyjścia, czyli szukam karmy dla psa półrocznego, alergika, najpewniej uczulonego na kurczaka, ale walałabym uniknąć też zbóż (w tym kukurydzy).
Jedyne sensowne rozwiązanie, jakie mi przychodzi do głowy, to Fish4Dogs lub Bento Kronen growth lamb&rice (czy wiecie jak ze smakowitością tych karm???, bo obawiam się, że wpadnę z deszczu pod rynnę).
Na rynku praktycznie nie ma karm bez kurczaka dla szczeniąt.

Zastanawiam się jeszcze, czy nie zaryzykować kupna jeszcze jednego wora Biomilla i spróbować dosmaczać zmielonymi żwaczami - próbował ktoś?
Dosmaczanie olejem działa, ale nie w stopniu wystarczającym - pies i tak jest w stanie odwrócić się do michy zadem.
Nie chciałabym ZNOWU zmieniać jej karmy (jest ze mną 4,5 miesiąca, a to byłaby już 4 karma - jak dla mnie odrobinę za często).
anulkac
Posty:148
Rejestracja:20 stycznia 2011, 23:04

06 kwietnia 2011, 15:35

Biomillem nie karmię, ale dosmaczam żwaczami młodemu śniadania (nie wiedzieć dlaczego nie chce tylko śniadanka) i powiem Ci, że pomaga. Zjada ze smakiem. Więc i może Twoja sunia będzie wcinać.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

06 kwietnia 2011, 16:05

japanisze,a próbowałaś namoczyć letnią wodą?
japanisze
Posty:326
Rejestracja:14 marca 2011, 22:35

06 kwietnia 2011, 16:24

anulkac pisze:Biomillem nie karmię, ale dosmaczam żwaczami młodemu śniadania (nie wiedzieć dlaczego nie chce tylko śniadanka) i powiem Ci, że pomaga. Zjada ze smakiem. Więc i może Twoja sunia będzie wcinać.
Myślę, że spróbuję. Co prawda stosuję Rumen Tabs, ale dopiero od jakiegoś tygodnia, a na ich działanie trzeba trochę poczekać. Poza tym one tak przecudnie i zachęcająco nie cuchną jak same żwacze :wink:
Robert A. pisze:japanisze,a próbowałaś namoczyć letnią wodą?
Nie próbowałam. Myślisz, że to coś da?
Niby na opakowaniu jest napisane, żeby karmę podawać na sucho, ale nie rozumiem czemu tak zalecają.
Dzisiejsza kolacja będzie na mokro 8)
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

06 kwietnia 2011, 17:14

Miejmy nadzieję,że poskutkuje,czasami się sprawdzało.
Chefrenek
Posty:509
Rejestracja:01 października 2007, 15:25

06 kwietnia 2011, 17:22

Japanisze tylko jak podajesz na mokro to nie tak żeby "woda stała" w tej karmie. ;) Proponuję też dodać łyżeczkę oliwy do takiej mokrej karmy.
murakami
Posty:151
Rejestracja:14 sierpnia 2010, 23:00
Lokalizacja:Warszawa

06 kwietnia 2011, 17:36

Też mi się mała wypięła na Biomilla :evil: Za to NGB posmakowało bardzo. Pewnie na zasadzie odmiany. Powiem Ci, japanisze, że dosmaczałam i moczyłam - i nic. Nutrę zaś wcina na sucho, niestety nie zdążyłam mieszać karm i przechodzić stopniowo, bo po prostu dorwała się do miski Bono, sama się poczęstowała i nie było można jej oderwać (naprawdę - uchole aż się trzęsły!) Co będzie to będzie. No ale ona raczej nie ma uczulenia na kurczaka. Bento Kronen porównałabym smakowitością do Biomilla, tę karmę też już małej dawałam. NGB jest więc trzecią odkąd jest u mnie, czyli od 2 m-cy. Zjadła 3 kg Bento z jagnięciną i prawie 3 kg Biomilla sensible. Może poszukaj wśród karm dedykowanych dla psów we wszystkich fazach wzrostu, TOTW na przykład, White Wolf Nord Salomon, Acana... nie wiem, może którąś już skarmiałaś, nie cofałam się na wątku.
MarekK
Posty:126
Rejestracja:18 kwietnia 2010, 00:59

06 kwietnia 2011, 17:51

polecam Pronature Atlantic Salmon - bardzo smakowita , ciut droższa od Biomilla
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

06 kwietnia 2011, 21:40

Japanisze i jak po namoczeniu?
japanisze
Posty:326
Rejestracja:14 marca 2011, 22:35

06 kwietnia 2011, 21:54

Namoczyłam... i ona zjadła wszystko wylizując pod koniec miskę :!: :?:
Robert, ja nie wiem jak Ty na to wpadłeś i nie mam pojęcie dlaczego to zadziałało, ale zadziałało :mrgreen:
Mam nadzieję, że działać nie przestanie.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

06 kwietnia 2011, 22:01

.
Od 15 lat mam psy Molosy, dodam,że też miałem wpadki u swoich z jedzeniem to tylko z życia wzięte:) ., Umnie tez działało.
Cieszę się,że działa.
Jeśli dalej byłby problem zostaje Fitmin który smakuje większości.
Ostatnio zmieniony 07 kwietnia 2011, 14:53 przez Robert A., łącznie zmieniany 1 raz.
anulkac
Posty:148
Rejestracja:20 stycznia 2011, 23:04

07 kwietnia 2011, 10:47

Robercie jesteś genialny ! Też namoczyłam karmę na śniadanko i mój bulek zjadł, a od jakiegoś czasu wypinał się na poranne jadło :lol:
Chefrenek
Posty:509
Rejestracja:01 października 2007, 15:25

07 kwietnia 2011, 13:05

Robercie, wyznaczasz trendy w karmieniu psów. :)
japanisze
Posty:326
Rejestracja:14 marca 2011, 22:35

07 kwietnia 2011, 13:45

Chefrenek pisze:Robercie, wyznaczasz trendy w karmieniu psów. :)

Mam pomysł - zbudujmy kapliczkę Robertowi i codziennie ktoś będzie miał dyżur w klepaniu mantry:lol: :twisted:

Ja ogólnie podchodzę sceptycznie do zabaw w "jesteś moim wszystkowiedzącym guru i każde Twoje słowo jest na wagę złota", ale muszę przyznać, że jak na razie rady Roberta okazują się pomocne i zawsze trafione, nigdy też nie trzeba długo czekać na odpowiedź i czuć, że jest autentycznie zainteresowany problemem.
No co za profesjonalizm :wink:
japanisze
Posty:326
Rejestracja:14 marca 2011, 22:35

07 kwietnia 2011, 13:46

Ach, jeszcze zapomniałam dodać, że i tak Ty Chefrenko zostaniesz zawsze moim ulubionym guru :wink: :mrgreen:
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości