Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

23 maja 2011, 08:32

Trovet nie sponsoruje gabinetów veterynaryjnych ,i stąd jest "mało znany", a zarazem niechciany :wink:

Napiszę po raz kolejny,weterynarze na swoich studiach nie mają przedmiotu" żywienie zwierząt"i jak ma się szczęście trafić na weta pasjonata (dr.Jarek z forum np)to dobrze poprowadzi żywienie.Niestety zazwyczaj kończy sie to Royalem,Eukanubą,Hillsem. :(
Oczywiście mają wiedzę na temat karm koncernów które sponsorują badania,wyjazdy,itd(Royal C,Hills,Eukanuba,)
Royal marketingowo ogarnia całą Europę i w tym temacie jest nr 1.Nie o marketing jednak tu biega,ale o jakość pokarmu suchego,a z tym jest różnie.

Swego czasu jak jeszcze nie leczyłem psów ziołami bywałem dośc często u weterynarzy .W Warszawie jest spory wybór gabinetów,i tylko w jednym na 6 gabinetów weterynaryjnych weterynarz(kobieta)miała wiedzę na temat karm suchych reszta poległa,i jak Oni mogą cokolwiek doradzić właścicielowi psa?
bbaska
Posty:26
Rejestracja:15 grudnia 2010, 22:38

23 maja 2011, 09:54

Jest dokładnie tak jak pisze Robert. Ja mam sporo znajomych, którzy są weterynarzami i sami mówią, że słabo znają się na żywieniu- są od leczenia i na tym się znają i generalnie jeśli pogłębiają swoją wiedzę to właśnie w tym kierunku.
japanisze
Posty:326
Rejestracja:14 marca 2011, 22:35

23 maja 2011, 11:43

bbaska pisze:Jest dokładnie tak jak pisze Robert. Ja mam sporo znajomych, którzy są weterynarzami i sami mówią, że słabo znają się na żywieniu- są od leczenia i na tym się znają i generalnie jeśli pogłębiają swoją wiedzę to właśnie w tym kierunku.
No właśnie :evil:
Dlatego zastanawia mnie, dlaczego usilnie próbują jednak zajmować się żywieniem psów, skoro się na tym nie znają. Najgorsze w tym jest to, że taki X jest przekonany, że jego pupil dostaje wszystko to, co dla niego najlepsze, bo przecież polecił mu taką karmę weterynarz.

Też jestem zdania, że wet jest od leczenia, a niestety często nie od zapobiegania. Prewencja to już na własną rękę.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

23 maja 2011, 12:29

Błędne koło,ludzie nie oddzielają wiedzy weterynaryjnej od wiedzy żywieniowej,a to jest nie do końca uczciwe ,bo taki wet zabiera głos w sprawach na których sie nie zna i opiera swoją wiedzę na 2 ewentualnie 3 markach komercyjnych karm.

Natomiast Trovet jest najlepszym przykładem,ze jak nie sponsorujesz to nie sprzedajesz :wink: (Karmy weterynaryjne)

Z mojego skromnego doświadczenia wiem,że Trovet jest karmą która jest" mądrzej" zbilansowana,i nie żałują mięsa tam gdzie to mięso jest wskazane,nie próbują za wszelką cenę zastepować mięsa produktami roślinnymi.
Wiem,ze czasami dieta roślinna jest wskazana,ale bez przsesady Royal robi to nagminnie. :evil:

Oczywiście istnieją wyjątkowi weterynarze i wyjątkowe gabinety,ale to jest poszukiwanie igły w stogu siana.

Japanisze dobrze napisałas brakuje zapobiegania wśród wetów.Tu też odpowiedż jest prosta z zapobiegania nie ma kasy,a z leczenia jest.
MarekK
Posty:126
Rejestracja:18 kwietnia 2010, 00:59

24 maja 2011, 00:35

bbaska pisze:Jest dokładnie tak jak pisze Robert. Ja mam sporo znajomych, którzy są weterynarzami i sami mówią, że słabo znają się na żywieniu- są od leczenia i na tym się znają i generalnie jeśli pogłębiają swoją wiedzę to właśnie w tym kierunku.
jak widać niewielu chce, a to co pisze Robert świadczy że $$ ma tu ogromne znaczenie
misia24
Posty:6
Rejestracja:20 maja 2011, 22:32

24 maja 2011, 13:43

Zawsze cena ma znaczenie, dlatego wychodzę z założenia, że jeżeli zróżnicujemy dietę, aby wprowadzić wszystkie składniki odżywcze, nawet przy niskiej cenie możemy dobrze karmić naszego psiaka :D

sami też nie zawsze odżywiamy się najlepszymi, a co za tym idzie najdroższymi produktami, dlaczego zatem nasze psy miałyby się żywić najdroższymi karmami? :)

fajnie jest mieć na wszystko kasę, ale to jak wszyscy wiemy jest nierealne :P

pozdrawiam


-----------------------------
Tylko u mnie ranking karm dla psów i kotów
LUKNAP
Posty:3
Rejestracja:23 maja 2011, 14:07

24 maja 2011, 14:16

Czyli jaka karma jest najlepsza?:)
Seiti
Posty:3112
Rejestracja:03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja:Łódź

24 maja 2011, 14:35

Najlepsza karma to taka która służy psu. Dla jednego jedna będzie świetna a dla drugiego wręcz przeciwnie, nie da się wybrać jednej. Co do wetów, pani doktor moich psiaków nigdy nie chciała mi wcisnąć RC a wiem, że jej gabinet ją sprzedaje. Jest jedynie przeciwniczką karm marketowych i z tym walczy ale mówi, że cięzko jest przekonać ludzi do droższych karm mimo że marketowe się nie opłacają tak naprawdę.
karcias
Posty:11
Rejestracja:25 maja 2011, 18:29

25 maja 2011, 18:42

Ja właśnie kończę dietę eliminacyjną z moją bokserką - 3 miesiące na RC Hypoallergenicu - tylko i wyłącznie na nim i wodzie i ... nie podziałało - bez sterydów w sprayu pies zjada łapy, chociaż niewielka poprawa jest, ale kosmosu nie widzę - pojawił się łupież, którego wcześniej u niej nie zauważyłam. W piątek idziemy do kontroli, ale wyczytałam gdzieś, że jeśli pies ma alergię na kurczaka to hypoallergenic czasem i tak uczula - czy to prawda?

weterynarz polecał nam jeszcze eucanubę - mogłyśmy przejść na royala albo eucanubę, ale nawet nie orientowałam się czym one się różnią.

ostatnio już jej odpuściłam i dostała ten nowy przysmak royala - educ. wg składu ma to samo co hypoallergenic. teraz zamówiłam acanę lamb&apple, bo cielęciny nigdy w życiu nie dostawała jeszcze i liczę na to, że drapanie przejdzie.

co do karm marketowych - kiedy jeszcze moja dostawała gotowane (zanim ją uczulenie dobrało) mama jako uzupełnienie kupowała jej od czasu do czasu pedigree - jak nie zdążyłyśmy ugotować nowego gara to 1-2 razy w tygodniu z grymaszeniem zjadała, ale przekonałyśmy się, że 1. to niezdrowe bo prawie nie ma w tym miesa a po 2. kupowanie 3kg workow raz na jakis czas wychodzilo nas porownywanie do kupna 18kg acany adult na ktorej na poczatku byla Lara a najwazniejsze - nie smakowało jej :)
Ania_od_Drixa
Posty:73
Rejestracja:06 kwietnia 2009, 08:11
Lokalizacja:śląsk

27 maja 2011, 21:27

karcias pisze:
weterynarz polecał nam jeszcze eucanubę - mogłyśmy przejść na royala albo eucanubę, ale nawet nie orientowałam się czym one się różnią.
Acana była kiedyś lepszą acaną - na Twoim miejscu wybrałabym coś lekkiego, bez kuraka, glutenu i z innej półki niż RC czy eukanuba - podsunę 1st Choica bo i smakuje a psiaki wyglądają super !

ps
u nas w sumie kończy się piąty worek 20sto kilowy 1st Choica (4 rybkowe i 1 kurczakowa) - niezmiennie jestem zadowolona - psiska tym bardziej :) :wink:
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

31 maja 2011, 12:21

Zdecydowanie Ania ma rację,trzeba zmierzać w innym kierunku niż RC.
kamila1139
Posty:5
Rejestracja:21 maja 2011, 08:13
Lokalizacja:Warszawa

01 czerwca 2011, 18:57

jotkaszka pisze:
kamila1139 pisze:jaką doradzicie karmę, dla psiaka, który jest uczulony na każdy rodzaj mięsa, a zjedzenie nawet drobinki od razu powoduje uczulenie. Weterynarz mi poradził ROYAL CANIN Hypoallergenic i na razie psiak jest na tej karmie i dodatkowo je ryż z warzywami, kluski z warzywami i owoce. Ale może znacie jakąś inną karmę dla wegetarian lub jakieś przekąski, dla takich psiaków???

:)
Skąd wiesz, że pies jest uczulony na każdy rodzaj mięsa?
Jak długo karmisz karmą RC?

Mam podobną sytuację. U mojego psa występuje podejrzenie alergii na mięso wołowe (podejrzenie, na podstawie wywiadu). 3 tygodnie jesteśmy na wymienionej przez Ciebie karmie, docelowo mam ją tym karmić 6 tygodni.
Weterynarz kategorycznie zakazał dawania psu czegokolwiek innego podczas stosowania RC.
Przez 6 tygodni tylko RC i woda :(
wiem, bo kupowałam mu każdy rodzaj mięsa i po każdym dostawał uczulenie. Jest na karmie już 4-5 lat.
kamila1139
Posty:5
Rejestracja:21 maja 2011, 08:13
Lokalizacja:Warszawa

01 czerwca 2011, 18:59

Robert A. pisze:A co z jelitami psa weterynarz nie szukał przyczyny alergii?
weterynarz stwierdził, że pies jest całkowicie zdrowy, tak samo u ludzi zdarza się alergia żywieniowa tak samo u moje psiaka :)
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

01 czerwca 2011, 19:31

Nie chcę się denerwować,ale poziom usług weterynaryjnych niestety spada z roku na rok.Weterynarze stają się automatami ,mało który zastanowi się głębiej nad problemem.
Weterynarze uwielbiają sterydy i antybiotyki tylko organizmy psów nie uwielbiaja leków syntetycznych,ale czy większość wetów to obchodzi?
Skutki uboczne(na jedno pomoże 4 następne rozwali) mają w nosie,najwyżej właściciciel przyjdzie z następnym problemem rozwalona trzustka,wątroba,nerki,przewód pokarmowy.Biznes kręci się sam :(
Oczywiście uogólniłem problem,są wyjątki wśród weterynarzy-niestety to w dalszym ciągu znikomy %.
Gość

05 czerwca 2011, 16:32

Czy ktoś może miał do czynienia z karmą Farmina formuła weterynaryjna?
http://www.vetlife.pl/
Co sądzicie o składzie intestinala?
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 88 gości