Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Gość

14 lipca 2011, 13:35

A co myślisz o Chicken soup, Nutro Choice i Best Choice? I jeszcze Taste of the wild mi wpadł w oko:). A jak Fitmint, to który?

P.S. Wiesz może do kogo mam się zwrócić, coby pisać ze swojego nicka :? .
P.S2. Mam nadzieję, że nie jestem za bardzo upierdliwa :mrgreen: ?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

14 lipca 2011, 13:41

Zwróć się do moderatora p.Marka
Zadałaś mi pytanie co to odpowiedziałem,chcesz psa wyprowadzić na prostą to się słuchaj :wink: (żart oczywiście)
Nie robimy tutaj rankingu karm,tylko konkretny przypadek.
Nutro juz świetnośc ma za sobą,nie zrobili zadnego postępu od kilku lat.
Best choice jak najbardziej,tym bardziej,że teraz mają nowe linie jeszcze lepiej zbilansowane(tylko ceny trochę spore)
Chicken soup -nie wiem czy ktoś jeszcze to sprowadza,natomiast nic na temat tej karmy sie nie wypowiem.
Gość

14 lipca 2011, 13:51

Heh, teraz sobie jakoś Ciebie skojarzyłam, tzn, że Cię pamiętam z tego forum :mrgreen: . Do p. Marka napiszę, coby pisać tu normalnie, bo jak piszę jako gość to mi wciąż posty pożera.
A Fitmin, to który wybrać? Ewentualnie Best Choice, który dla mojego beznadziejnego przypadku :lol: ?
A o chicken soup pytałam, bo jak byłam bardziej "w temacie" to karma ta była na topie;) i też się wtedy zastanawiałam czy nie zrezygnować z Acany i przerzucić się na Chicken soup.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

14 lipca 2011, 14:27

Rozumiem,ze Twoja seterka ma więcej niż 30 kg ?Jesli tak to Fitmin Light dla dużych ras.
Gość

14 lipca 2011, 14:42

A widzisz zastanawiałam się pomiędzy tą, a sensitive, bo w tej sensitive piszą, że dobra jest dla sierści... i chyba siemię lniane ma w składzie...tak wyrywkowo czytałam, bo mi młodzież;) na łeb wchodzi.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

14 lipca 2011, 14:48

Jeśli to jest prawda,ze ma 24%tłuszczu to się nie nadaje w przypadku Twojej suni.
Gość

14 lipca 2011, 15:18

To dzięki wielkie za pomoc, bierę ją :mrgreen: . I teraz zajmę się znowu karmą...tyle, że dla chłopa :P .
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

14 lipca 2011, 16:17

Gość pisze:To dzięki wielkie za pomoc, bierę ją :mrgreen: . I teraz zajmę się znowu karmą...tyle, że dla chłopa :P .
Jeśli sucha karma dla chłopa to współczuję :wink:
Tequiba

14 lipca 2011, 16:48

a czy ktoś oprócz mnie zauważył że Fitmin się "zepsuł"?
stara linia była na prawdę dobra, ale ta nowa jest dużo gorsza :shock: a ja liczyłam że będzie lepsza :( i teraz znowu muszę szukać nowej karmy, a ta na prawdę nam odpowiadała :(
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

14 lipca 2011, 21:19

Dziwne nie zauważyłem nic negatywnego,Tosa wcina już drugi worek z nowej serii i nie widzę nic niepokojącego
ramzes123
Posty:261
Rejestracja:21 listopada 2008, 21:33

14 lipca 2011, 21:36

Tequiba pisze:a czy ktoś oprócz mnie zauważył że Fitmin się "zepsuł"?
stara linia była na prawdę dobra, ale ta nowa jest dużo gorsza :shock: a ja liczyłam że będzie lepsza :( i teraz znowu muszę szukać nowej karmy, a ta na prawdę nam odpowiadała :(
A co się stało? Mam jeszcze stare zapasy poprzedniej serii, więc nowej nie było u mnie jeszcze.
Teqiba

15 lipca 2011, 11:04

Chodzi mi o skład karmy.
Podam może jakiś przykład - FITMIN Maxi Maintenance:

skład ze starej lini:
Skład: (36 %) mączka drobiowa, mięso z kurczaka, mączka rybna, bulion z mięsa i wątroby, tłuszcz drobiowy, ryż, kukurydza, pszenica pełnoziarnista, wysłodki buraczane, suszona marchew, wyciąg z jabłek, drożdże piwowarskie, kiełki pszenne, siemię lniane

skład z nowej:
Skład: mączka drobiowa (20%), kukurydza, pszenica, ryż, tłuszcz drobiowy, mięso i wątróbka z kurczaka (5%), zarodki pszenne, mączka rybna, suszona pulpa buraczana, siemię lniane, suszone wytłoki jabłkowe, drożdże browarniane, jaja kurze, olej z łososia, węglan wapnia, chlorek sodu, fosforan monowapniowy, fruktooligosacharydy (0,2%), kompleks naturalnych przeciwutleniaczy (0,02%), wyciąg z juki

ubyło mięsa, a na wysokich pozycjach pojawiła się kukurydza i pszenica... więc jak na mój gust skład się pogorszył :(
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

15 lipca 2011, 12:09

To jest tylko gdybanie,pisząc ,że karma jest gorsza,nie można opierać się tylko i wyłącznie na opisach z reklam,stron internetowych.
Podałaś składy,ale ten pierwszy skład nie jest realny.
W pierwszym przypadku podałaś skład z podziałem,na poszczególne grupy spożywcze,a nie skład z opakowania
.Dlatego ktoś kto czyta Twój post pomyśli,ze karma mocno się pogorszyła,a to nie jest prawdą.
W drugim przypadku podałaś realny skład karmy z opakowania.
Możliwe,że w nowym Fitminie,jest kilka % mniej mięsa,ale tę różnicę zastąpiono owocami nie zbożem,tak jak to potrafi zrobić wiele innych firm,co do ogólnej jakości karmy to pozostała na podobnym .nie gorszym poziomie.

To jest najlepszy przykład jak łatwo jest zepsuć opinię takiej lub innej karmie,opisując błędnie np skład.
Tequiba

15 lipca 2011, 16:21

Robert A. pisze:Podałaś składy,ale ten pierwszy skład nie jest realny.
Jest ze strony internetowej producenta - więc jemu to napisz...
Nie mam już worka, więc nie sprawdzę jaki był skład na worku.
A opieram się na stronie producenta i opisach krakvetu (aczkolwiek krakvet też bzdury wypisuje i jak ostatnio wystawiłam komentarz, to komentarz usunęli ale składu na prawidłowy już nie zmienili :roll: )
także nie wiem już komu ufać...
skoro masz dostęp do worków, to może opisz realne składy z worka obu linii i wtedy zobaczymy czy nowa jest lepsza czy gorsza?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

15 lipca 2011, 16:26

To nie producent napisał na forum skład karmy ,tylko Ty
Czy jest lepsza czy gorsza to wychodzi podczas skarmiania,a nie z opisu.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości