Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Martines999
Posty:218
Rejestracja:23 czerwca 2011, 22:36

18 lipca 2011, 10:17

Witam
Coś jest na rzeczy z podawanie tańszej karmy i widocznymi efektami. Ostatnio rozmawiałem na szkoleniu z jednym z hodowców Owczarków Niemieckich. Jak zapytałem co robi, że jego onki tak ładnie wyglądają to odpowiedział mi że raz na jakiś czas podaje im najtańszą karmę Josera Economy (85 zł za 20 kg). Normalnie karmi karmami z wyższej półki, trochę surowego. I jak mówi takie podawanie raz na jakiś czas karmy słabszej wychodzi na zdrowie jego psom. A jest to facet, którego psy liczą sie u nas w kraju więc raczej nie ściemniał.
Chefrenek
Posty:509
Rejestracja:01 października 2007, 15:25

18 lipca 2011, 10:39

tatankas pisze:
Robert A. pisze:
tatankas pisze:A moja boksia była na wielu karmach,zmienianych stopniowo co kilka miesięcy.Nie służył jej Royal,acana,bosh,brit.Ważyła wiecznie 24kg,czyli szczuplutka była i wieczny problem z sierścią.Kilka miesięcy temu z ciekawości zakupiliśmy purinę dog chow jagnięcinę z ryżem-w ciągu 3 miesięcy przybrała 6kg i teraz wygląda super,a problemy z sierścią się skończyły.Jesteśmy teraz na purinie i nie zamierzamy tego zmieniać;)
Na tych zbożach i konserwantach taki rewelacyjny efekt?
Też byłam bardzo zdziwiona,zanim zaczęłam kupować purinę dog cow jagnięcinę z ryżem,kupowałam BRIT Care Adult Large Breed Lamb & Rice i pomimo tego,że sunia została wysterylizowana i tak nie przytyła,a pierwszy miesiąc po zmianie na purinę w miesiąc przybrała 2,5kg.Zamówiłam,bo akurat nie było brita,a na droższą karmę w tamtym miesiącu mnie nie było stać.Wcześniej czytałam wiele na forach o różnych karmach i też nie byłam do niej przekonana,ale pomyślałam sobie,że jak przez miesiąc będzie ją jadła to się jej nic nie stanie,a tu tak miło mnie zaskoczyła ta karma.
Tego typu karmy pełne są zbóż. Zboża to źródła węglowodanów a te znów mogą powodować tycie.
tatankas
Posty:8
Rejestracja:19 marca 2010, 09:29
Lokalizacja:Police koło Szczecina
Kontakt:

18 lipca 2011, 11:24

I może tego właśnie potrzebowała moja ruda :)-więcej zbóż.Mieszkamy zaraz pod lasem i ma co najmniej 3 intensywne spacerki po 40 minut biegania po lesie.Do tego chodzi ze mną wszędzie,więc po kilka godzin jesteśmy poza domem,no i uczulenia znikły(łysienia na nosku i czole).
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

18 lipca 2011, 12:43

Uczulenia od zbóż nie znikają-przeciwnie są jednym z głównych żródeł alergii u psów,widocznie inny czynnik miał wpływ na poprawę wygladu skóry.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

18 lipca 2011, 12:53

Martines999 pisze:Witam
Coś jest na rzeczy z podawanie tańszej karmy i widocznymi efektami. Ostatnio rozmawiałem na szkoleniu z jednym z hodowców Owczarków Niemieckich. Jak zapytałem co robi, że jego onki tak ładnie wyglądają to odpowiedział mi że raz na jakiś czas podaje im najtańszą karmę Josera Economy (85 zł za 20 kg). Normalnie karmi karmami z wyższej półki, trochę surowego. I jak mówi takie podawanie raz na jakiś czas karmy słabszej wychodzi na zdrowie jego psom. A jest to facet, którego psy liczą sie u nas w kraju więc raczej nie ściemniał.
Nie ściemniał tylko czy mówił prawdę? :) :wink:
Martines999
Posty:218
Rejestracja:23 czerwca 2011, 22:36

18 lipca 2011, 13:56

Prawdę, prawdę mówił bo przy mnie kupował worek od dystrybutora. Nie miał powodów ściemniać. Nie znaczy to, że jestem zwolennikiem takiego karmienia czy też takich teorii. Piszę to co usłyszałem i co się potwierdza w tym przypadku :)
Pozdr-M&B
anulkac
Posty:148
Rejestracja:20 stycznia 2011, 23:04

20 lipca 2011, 23:32

Przypadkowo natknęłam się w necie na karmę
Lukullus Wołowina charolaise i pstrąg .

Ktoś stosował? Jakie spostrzeżenia ?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

21 lipca 2011, 15:45

Lukullus jest wzorowany na Markus Muhle,trochę tylko ma zmieniony sklad,nawet wygląd granulek(wałków) ma identyczny
Jakość porównywalna.
Gayka
Posty:307
Rejestracja:30 stycznia 2010, 21:29

24 lipca 2011, 12:52

To ja tez się przyłączę do błądzących i pytających. Liczę oczywiście na Robeta i z góry dziękuję ! :lol:
Mam niespełna 3 letnią jamniczkę , ma sporo ruchu ,ale niestety zimą przytyła, własnie zakończyła kurację oochudzającą RC Obesity . Ładnie schudła , wszyatko pieknie, tylko co dalej ? Nie chcę zostać przy RC ! Wczesniej jadła Acanę, ale to na niej tak tyła !
W międzyczasie była próba z ProNatur Holistic, ale nieudana.
Teraz szukam karmy, która będzie zdrowa i nie zniweczy efektów odchudzania. Cena zupełnie bez znaczenia.
Jeszcze utrudnieniem jest to, że suńka powinna dostawac większe granulki, bo małe ( np. Nutram Grain Free ) połyka w całości bardzo łapczywie !

pozdrawiam
Monika.
ebloui

24 lipca 2011, 18:47

Mam do was pytanie mam Labradorkę ma 4 msc karmiłam ją karmą acana junior czy puppy) large breed i chcem jej zmienic moje pytanie jest takie jaka karma jest najlepsza z tych ? ;
Fitmin Medium Puppy
Arden Grange junior large chicken
Gilpa Junior
Arion Premium Puppy Large
Bozita Junior
Josera Emotions Kids Junior
Nutra Nuggets Puppy Large

I czy jak juz wybierzesz najlepszą karmę to jakies witaminy jeszcze dodawac ?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

25 lipca 2011, 12:08

Gayka pisze:To ja tez się przyłączę do błądzących i pytających. Liczę oczywiście na Robeta i z góry dziękuję ! :lol:
Mam niespełna 3 letnią jamniczkę , ma sporo ruchu ,ale niestety zimą przytyła, własnie zakończyła kurację oochudzającą RC Obesity . Ładnie schudła , wszyatko pieknie, tylko co dalej ? Nie chcę zostać przy RC ! Wczesniej jadła Acanę, ale to na niej tak tyła !
W międzyczasie była próba z ProNatur Holistic, ale nieudana.
Teraz szukam karmy, która będzie zdrowa i nie zniweczy efektów odchudzania. Cena zupełnie bez znaczenia.
Jeszcze utrudnieniem jest to, że suńka powinna dostawac większe granulki, bo małe ( np. Nutram Grain Free ) połyka w całości bardzo łapczywie !

pozdrawiam
Monika.
Wobec tych konkretnych wymagań proponuje karmę Markus Muhle.
Chefrenek
Posty:509
Rejestracja:01 października 2007, 15:25

25 lipca 2011, 12:43

ebloui pisze:Mam do was pytanie mam Labradorkę ma 4 msc karmiłam ją karmą acana junior czy puppy) large breed i chcem jej zmienic moje pytanie jest takie jaka karma jest najlepsza z tych ? ;
Fitmin Medium Puppy
Arden Grange junior large chicken
Gilpa Junior
Arion Premium Puppy Large
Bozita Junior
Josera Emotions Kids Junior
Nutra Nuggets Puppy Large

I czy jak juz wybierzesz najlepszą karmę to jakies witaminy jeszcze dodawac ?
Nutrę Nuggets. Witamin nie podawaj. Zamiast tego kup suplementy na stawy.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

25 lipca 2011, 19:28

Suplementy na stawy koniecznie.
Gayka
Posty:307
Rejestracja:30 stycznia 2010, 21:29

25 lipca 2011, 19:36

Robert A. pisze:
Gayka pisze:To ja tez się przyłączę do błądzących i pytających. Liczę oczywiście na Robeta i z góry dziękuję ! :lol:
Mam niespełna 3 letnią jamniczkę , ma sporo ruchu ,ale niestety zimą przytyła, własnie zakończyła kurację oochudzającą RC Obesity . Ładnie schudła , wszyatko pieknie, tylko co dalej ? Nie chcę zostać przy RC ! Wczesniej jadła Acanę, ale to na niej tak tyła !
W międzyczasie była próba z ProNatur Holistic, ale nieudana.
Teraz szukam karmy, która będzie zdrowa i nie zniweczy efektów odchudzania. Cena zupełnie bez znaczenia.
Jeszcze utrudnieniem jest to, że suńka powinna dostawac większe granulki, bo małe ( np. Nutram Grain Free ) połyka w całości bardzo łapczywie !

pozdrawiam
Monika.
Wobec tych konkretnych wymagań proponuje karmę Markus Muhle.
Dziękuje ! wezmę tą karmę pod uwagę :) Dziś kupiłam kilka deko Nutry Gold dla małych ras, niestety psica odmówiła spróbowania. Za to Royal wcina aż miło :(
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

25 lipca 2011, 19:39

Bo RC ma dodatki smakowe sztuczne i dlatego tak się dzieje.
Markus Muhle powinien być ok i smakowo.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 64 gości