Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

ebloui

25 lipca 2011, 23:14

Dzięki ale jednak bede dalej acaną karmić ;)
A ja RC nie polecam, poniewaz przejął ja producent od pedigree, owszem kiedyc była dobrą karmą ale teraz jest gorsza ma około 30% mięsa więc skład nie współgra z ceną (jest droga) a na dodatek maja składniki rakotwórcze i nowotworowe (BHA i BH) Dlatego bawi mnie to że weci polecają tą karmę ..

A tu więcej informacji ;
- "RC jest, a na pewno długo był konserwowany bha/bht osobiście nie będę eksperymentowac na psie i sprawdzać czy raka mieć będzie czy nie, choć oczywiście są psy które nie mają po tym problemów ze zdrowiem, tak jak są psy w dobrej kondycji na pedigree. " - http://grono.net/forum/topic/1731329/18 ... t156898645

- "BHA i BHT oznaczane symbolem E 320 i E321

BHA, butylo-hydroksy-anizol, Antracine 12, Embanox, Nipantiox 1-F
Syntetycznie produkowany przeciwutleniacz. W dużych dawkach powoduje zaburzenia pracy wątroby i powstawanie wrzodów dwunastnicy.
Przy przyjmowaniu dużych dawek możliwe jest odkładanie się w organizmie.
BHA podejrzewany jest o możliwość wywoływania alergii. Odradza się częste spożywanie.**
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

26 lipca 2011, 08:08

Ok Twój wybór.
Ja osobiście bym Acaną nie karmił.
mimi21
Posty:15
Rejestracja:26 lipca 2011, 10:24

26 lipca 2011, 10:47

Dlaczego Acaną nie? Myślalam ze to jest dobra karma, jakiś czas temu karmiłam nią moją spanielkę i było ok.
anulkac
Posty:148
Rejestracja:20 stycznia 2011, 23:04

26 lipca 2011, 12:55

To może ja Tobie odpowiem. Karmiłam mojego szczyla Acaną i efekt taki: wielkieee qpale kilka razy dziennie, śmierdzące, cuchnące bąki. Z plusów to błyszcząca sierść i zdrowy wygląd psiaka. I to, że chętnie ją jadł w przeciwieństwie do innych :(
filodendron
Posty:275
Rejestracja:23 kwietnia 2010, 15:54

26 lipca 2011, 13:28

ebloui pisze: A ja RC nie polecam, poniewaz przejął ja producent od pedigree, owszem kiedyc była dobrą karmą ale teraz jest gorsza ma około 30% mięsa więc skład nie współgra z ceną (jest droga) a na dodatek maja składniki rakotwórcze i nowotworowe (BHA i BH) Dlatego bawi mnie to że weci polecają tą karmę ..
RC rzeczywiście nie jest warta swojej ceny, ale co do tych BHA i BHT, to nie wiem, czy przypadkiem nie ma ich także w wielu innych karmach. Wydaje mi się, że jeśli w skład karmy wchodzi mączka mięsna jako półprodukt zakupiony od innego producenta, to może być konserwowana BHA i BHT (mączki dzielą się na niestabilizowane i stabilizowane - BHA i BHT są używane do stablizowania) a nie ma już obowiązku umieszczenia tej informacji na opakowaniu.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

26 lipca 2011, 13:31

Trovet,Arion i wiele innych także mają dodatki Bht i Bha,ale w stopniu znikomym.
mimi21
Posty:15
Rejestracja:26 lipca 2011, 10:24

26 lipca 2011, 20:32

anulkac pisze:To może ja Tobie odpowiem. Karmiłam mojego szczyla Acaną i efekt taki: wielkieee qpale kilka razy dziennie, śmierdzące, cuchnące bąki. Z plusów to błyszcząca sierść i zdrowy wygląd psiaka. I to, że chętnie ją jadł w przeciwieństwie do innych :(
NO dobrze, Twojemu psu ta karma akurat nie pasowała, ale jak wiadomo na kazdego psa karma moze działać inaczej jednak nie mozna przez to powiedzieć , że Acana jest złą karmą. Acana ma duża zawartość mięsa, moim zdaniem skład bardzo dobry..
japanisze
Posty:326
Rejestracja:14 marca 2011, 22:35

26 lipca 2011, 22:51

anulkac pisze:To może ja Tobie odpowiem. Karmiłam mojego szczyla Acaną i efekt taki: wielkieee qpale kilka razy dziennie, śmierdzące, cuchnące bąki. Z plusów to błyszcząca sierść i zdrowy wygląd psiaka. I to, że chętnie ją jadł w przeciwieństwie do innych :(
U mnie sytuacja identyczna - super smakowitość, niezły wygląd ogólny psa, ale bąki nie do wytrzymania i kupy wielkie jak słonia. Podobno kiedyś Acana trzymała poziom, teraz coraz więcej doniesień o podobnych problemach z przyswajaniem jak u mnie i u anulkic. Poczytaj opinie w necie - znajdziesz dużo takich jak nasze.
To pewnie wina pogarszającej się jakości składników używanych do jej produkcji (to dużo ważniejsze niż sam skład).
Przyczyna? Komercja - niestety.

Ale jeśli u mnie nie byłoby tych efektów ubocznych (bardzo, ale to bardzo uciążliwych) to pewnie dalej karmiłabym Acaną, bo moim zdaniem relacja składu do ceny dobra. Relacja ceny do jakości składników - znak zapytania.

Pytanie do mimi21 - czytałaś skład gdzie?
Pytam, bo w oryginale odrobinę się różni niż w polskim tłumaczeniu (jak wiemy tylko producent ma obowiązek umieścić rzeczywisty skład karmy na opakowaniu - i TYLKO na opakowaniu, bo na ulotkach już nie - a importera może dowolnie ponieść wyobraźnia).

Ale ogólnie chyba nie można powiedzieć, że to jest taka bardzo zła karma, choć pewnie jest cała masa lepszych.
SleepingSun
Posty:3463
Rejestracja:28 stycznia 2011, 23:19

26 lipca 2011, 22:56

Witam!

Chciałabym kupić mojej suni w miarę dobrą karmę w granicach cenowych 15kg/150 zł. Karmy które w ogóle jej nie służyły to Eukanuba, RC, Purina PP. Z karm które jadła i było w miarę ok to Brit Care, Jossera Optiness. Szukając, znalazłam jeszcze karmę Fitmin Medium Maintenance. Która z nich będzie najlepsza? A może jest jakaś lepsza w podobnej cenie?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

27 lipca 2011, 08:52

mimi21 pisze:
anulkac pisze:To może ja Tobie odpowiem. Karmiłam mojego szczyla Acaną i efekt taki: wielkieee qpale kilka razy dziennie, śmierdzące, cuchnące bąki. Z plusów to błyszcząca sierść i zdrowy wygląd psiaka. I to, że chętnie ją jadł w przeciwieństwie do innych :(
NO dobrze, Twojemu psu ta karma akurat nie pasowała, ale jak wiadomo na kazdego psa karma moze działać inaczej jednak nie mozna przez to powiedzieć , że Acana jest złą karmą. Acana ma duża zawartość mięsa, moim zdaniem skład bardzo dobry..
Skład bardzo dobry-byłby dobry gdyby nie jedno zioło które jest w składzie(podwójnie) i podawane non stop jest najprawdopodobniej przyczyną wszelkich problemów jelitowych po Acanie.Znam się na ziołach dla psów i według mojej i nie tylko mojej wiedzy nie powinno być go w składzie,działa drażniąco na jelita i układ pokarmowy(tylko u psów ma takie działanie).
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

27 lipca 2011, 08:55

SleepingSun pisze:Witam!

Chciałabym kupić mojej suni w miarę dobrą karmę w granicach cenowych 15kg/150 zł. Karmy które w ogóle jej nie służyły to Eukanuba, RC, Purina PP. Z karm które jadła i było w miarę ok to Brit Care, Jossera Optiness. Szukając, znalazłam jeszcze karmę Fitmin Medium Maintenance. Która z nich będzie najlepsza? A może jest jakaś lepsza w podobnej cenie?
Jeśli nie jest niejadkiem to proponuje Nutrę Nuggets,jeśli jest niejadkiem lepsza będzie (smakowitość -otoczka karmy z wątroby).
Gayka
Posty:307
Rejestracja:30 stycznia 2010, 21:29

27 lipca 2011, 10:03

Robert A. pisze:
SleepingSun pisze:Witam!

Chciałabym kupić mojej suni w miarę dobrą karmę w granicach cenowych 15kg/150 zł. Karmy które w ogóle jej nie służyły to Eukanuba, RC, Purina PP. Z karm które jadła i było w miarę ok to Brit Care, Jossera Optiness. Szukając, znalazłam jeszcze karmę Fitmin Medium Maintenance. Która z nich będzie najlepsza? A może jest jakaś lepsza w podobnej cenie?
Jeśli nie jest niejadkiem to proponuje Nutrę Nuggets,jeśli jest niejadkiem lepsza będzie (smakowitość -otoczka karmy z wątroby).
to jaka jeśli pies jest niejadkiem? bo się zagubiałm chyba, albo czegoś nie dopisałeś :? albo ja ślepa!
SleepingSun
Posty:3463
Rejestracja:28 stycznia 2011, 23:19

27 lipca 2011, 10:35

nie, nie jest! Wręcz przeciwnie:)
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

27 lipca 2011, 11:42

Jeśli jest niejadkiem to Fitmin.
SleepingSun
Posty:3463
Rejestracja:28 stycznia 2011, 23:19

27 lipca 2011, 11:59

Kurcze, czy ja gdzieś coś pisałam o niejedzeniu? Bo nie wiem skąd to zamieszanie... Mój pies je wszystko co mu się da. Pytałam o w miarę dobrą karmę, po prostu dla psa który nie wybrzydza przy jedzeniu;) więc która w końcu?
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 54 gości