Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Katarzyna M.
Posty:7
Rejestracja:01 sierpnia 2011, 13:29

01 sierpnia 2011, 14:41

Viki jest u nas od niedawna, ale z jedzeniem nie ma problemów, swoja dotychczasową karmę pochłania do razu, czasem się drapie (ale nie wiem czy to nie od obroży), ma gazy (czasami częste i "zabójcze").
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

01 sierpnia 2011, 19:08

W końcu moja psina zaczęła jeść eukanubę. Zrobiłem tak jak polecaliście, namoczyłem karmę w letniej wodzie i zjadła wszystko ze smakiem.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

01 sierpnia 2011, 22:08

Katarzyna M. pisze:Viki jest u nas od niedawna, ale z jedzeniem nie ma problemów, swoja dotychczasową karmę pochłania do razu, czasem się drapie (ale nie wiem czy to nie od obroży), ma gazy (czasami częste i "zabójcze").
Wypróbuj Nutrę Nuggets tak jak napisałem wcześniej powinno być wszystko ok.
Katarzyna M.
Posty:7
Rejestracja:01 sierpnia 2011, 13:29

01 sierpnia 2011, 22:39

Myślałam tez nad tym by wypróbować karmę firmy royal lub hill's.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

01 sierpnia 2011, 22:47

Gdybyś cofnęła się trochę do tyłu to byś mogła przeczytać co myslimy o karmach tych firm.
Te karmy świetność swoja mają juz dawno za sobą,płacisz tylko i wyłącznie za markę, ceny nie adekwatne do jakosci skład pozostawiający wiele do życzenia itd.
Ja wiem wspaniałe reklamy ,wszechobecny Royal Canin karmy dostosowane do rasy to wszystko jeden pic na wodę (mega marketing).
Osobiście odradzam,ale decyzja należy zawsze do właściciela.
Katarzyna M.
Posty:7
Rejestracja:01 sierpnia 2011, 13:29

01 sierpnia 2011, 22:55

Bardzo dziękuje za radę, i chyba posłucham się spróbuję polecanej przez Pana karmy. Zawsze to lepiej posłuchać, i poradzić się kogoś kto się zna na rzeczy.
A czy oprócz tego podawać jakiś witaminy?
Pierwszy ras mam rasowca w domu prędzej były tylko kundelki, a one nie są zbyt wymagające, a o takiego trzeba trochę bardziej zadbać.
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

01 sierpnia 2011, 22:56

Eukanuba również jest firmą, której skład karm pozostawia wiele do życzenia? Mój pies ją teraz je i myślę, że jest lepsza od royal canin. Eukanuba sensitive joints ma w sobie sporą dawkę glukozaminy i chondroityny, dlatego ją wybrałem, aczkolwiek nie były mi jeszcze znane żadne opinie. Teraz być może wybrałbym inną.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

01 sierpnia 2011, 23:02

Powinno się suplementowac stawy psa w okresie wzrostu.Można kupic np Arthrofos Dolfosu to podstawowy preparat na stawy (w tabletkach) i do tego witaminy np Top 10 Beaphar(w przypadku witamin podajemy połowę dawki zawartej na opakowaniu) oczywiście mam tu na myśli dawkowanie witamin przy jednoczesnym podawaniu akurat karmy Nutra Nuggets.
Istnieje jeszcze inna mozliwość tzn jesli pies będzie jadł wersję sypaną to można kupic Arthrofos forte i podawać bez dodatkowych witamin ale w pełnej porcji dawkowania.
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

01 sierpnia 2011, 23:05

Ponowię jeszcze jedno pytanie, bo być może zostało przeoczone. Która z karm fitmin będzie lepsza dla mojego 11-letniego dalmatyńczyka o wadze około 30 kg medium senior czy maxi senior?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

01 sierpnia 2011, 23:12

Ja zawsze psa o wadze 30 kg zaliczam do psów ras dużych,bez względu na to co podaje producent,ale to moje zdanie.
Dodam tylko,że mam nadzieję,że nie jest to sytuacja ,że pies nie powinien ważyć 22 kg a 8 kg to nadwaga,bo wtedy rasa średnia :wink:
Wyjątkowo w przypadku Fitmina weż kup wersję dla średnich ras
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

01 sierpnia 2011, 23:24

Zimą trochę przytyła, nie chciała chodzić na dłuższe spacery, bo nie lubi zimna i trochę tłuszczyku się odłożyło. Całe szczęście waga spada. Chcę żeby ważyła 24 kg, jak wcześniej. Dostaje teraz karmę eukanuby sensitive joints z obniżoną zawartością tłuszczu. Mam nadzieję, że jest to dobra karma, wbrew różnych opinii, że Eukanuba jest zła. Suczce smakuje średnio, ale chyba lepiej się czuje, jest żywsza, bardziej energiczna i nie ma żadnych problemów trawiennych.
Będę jednak bardzo wdzięczny, jeśli otrzymam opinie na temat jakości składu tej karmy:

Kurczak (min.30%), kukurydza, pszenica, mączka drobiowa, tłuszcz zwierzęcy, ryż, suszona pulpa buraczana, suszone całe jaja, kurczak wstępnie trawiony enzymami, suszone drożdże piwne, chlorek potasu, olej rybi, sól, heksametafosforan sodu, fruktooligosacharydy, siemię lniane, monooligosacharydy, DL-metionina, chlorowodorek glukozaminy, olej z ogórecznika, wyciąg z nagietka, siarczan chondroityny.
Gayka
Posty:307
Rejestracja:30 stycznia 2010, 21:29

02 sierpnia 2011, 06:44

Nie jestem specjalistą , lekarzem ani dietetykiem, ale od wielu lat mam psy i zawsze na sercu leży mi ich zdrowie i kondycja. Sama zasięgałam rady co do wyboru karmy na tym forum :)
Moje zdanie jest takie , że Eukanuba jest dobra dla konkretnego psa jesli :
-pies ma zdrową , błyszczącą sierść , jest energiczny
- ma prawidłowe wyniki badań morfologia ( + profil nerkowy, wątrobowy )
- prawidłowo przyswaja , wydala mniej niż zjadł , kupki są prawidłowej konsysytencji
-nie ma wzdęć, wiatrów i innych kłoptów z trawieniem

To jest miara jakości pozywienia. Nie mozna wierzyć pieknym reklamom RC i innych koncernów , a czy można wierzyć wszystkim, którzy piszą tutaj, że te karmy są złe?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

02 sierpnia 2011, 08:56

Gayka pisze:Nie jestem specjalistą , lekarzem ani dietetykiem, ale od wielu lat mam psy i zawsze na sercu leży mi ich zdrowie i kondycja. Sama zasięgałam rady co do wyboru karmy na tym forum :)
Moje zdanie jest takie , że Eukanuba jest dobra dla konkretnego psa jesli :
-pies ma zdrową , błyszczącą sierść , jest energiczny
- ma prawidłowe wyniki badań morfologia ( + profil nerkowy, wątrobowy )
- prawidłowo przyswaja , wydala mniej niż zjadł , kupki są prawidłowej konsysytencji
-nie ma wzdęć, wiatrów i innych kłoptów z trawieniem

To jest miara jakości pozywienia. Nie mozna wierzyć pieknym reklamom RC i innych koncernów , a czy można wierzyć wszystkim, którzy piszą tutaj, że te karmy są złe?
Tu nie chodzi o to,żeby komus wierzyć,czy nie wierzyc po prostu jeśli ludzie pytają to ludzie odpowiadają,a miarą jakości tych odpowiedzi są niejednokrotne wyrazy wdzięczności osób zadowolonych z podanych propozycji .Najważniejsze,zeby pies czuł się dobrze,i zył zdrowy.Nie ma recepty na karmę naj. :wink:
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

02 sierpnia 2011, 09:04

tracershy pisze:Zimą trochę przytyła, nie chciała chodzić na dłuższe spacery, bo nie lubi zimna i trochę tłuszczyku się odłożyło. Całe szczęście waga spada. Chcę żeby ważyła 24 kg, jak wcześniej. Dostaje teraz karmę eukanuby sensitive joints z obniżoną zawartością tłuszczu. Mam nadzieję, że jest to dobra karma, wbrew różnych opinii, że Eukanuba jest zła. Suczce smakuje średnio, ale chyba lepiej się czuje, jest żywsza, bardziej energiczna i nie ma żadnych problemów trawiennych.
Będę jednak bardzo wdzięczny, jeśli otrzymam opinie na temat jakości składu tej karmy:

Kurczak (min.30%), kukurydza, pszenica, mączka drobiowa, tłuszcz zwierzęcy, ryż, suszona pulpa buraczana, suszone całe jaja, kurczak wstępnie trawiony enzymami, suszone drożdże piwne, chlorek potasu, olej rybi, sól, heksametafosforan sodu, fruktooligosacharydy, siemię lniane, monooligosacharydy, DL-metionina, chlorowodorek glukozaminy, olej z ogórecznika, wyciąg z nagietka, siarczan chondroityny.
W pierwszym swoim wpisie zadałeś konkretne pytanie,ja na to pytanie odpowiedziałem,teraz za wszelką cenę chcesz coś udowodnić na temat eukanuby.
Niech pies dokończy to co mu kupiliscie i wtedy zdecydujesz co kupic dalej,jesli jesteś zadowolony to kup dalej eukanubę.
Nie jestem na tym forum po to,zeby na siłę kogoś do czegoś przekonywać-nie jest to moje zadanie.
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

02 sierpnia 2011, 13:45

Fakt, może tak to wygląda. Po prostu jestem zły, że wydaję na karmę 300 zł, chcąc dla psa jak najlepiej, a później dowiaduję się, że ta karma jednak nie jest dobra. Eukanubę na stawy polecił mi jeden z weterynarzy, choć gdybym trochę wcześniej trafił na te forum i na opinie dotyczące firm, pewnie dzisiaj zdecydowałbym się na inną karmę. Pies będzie ją jadł przez 2 i pół miesiąca, a dodatkową frustrację powoduje niechęć psa do karmy. Muszę stosować sztuczki by zachęcać ją do jedzenia.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości