Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

SleepingSun
Posty:3463
Rejestracja:28 stycznia 2011, 23:19

05 sierpnia 2011, 17:50

czy jest ktoś może w posiadaniu miarki do Nutry N?
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

05 sierpnia 2011, 19:14

Będę musiał jednak zmienić karmę. Eukanuba nie smakuje psu, mimo moczenia w wodzie, albo mieszania z karmą z puszki, pies niezbyt chętnie ją je. Po 2 tygodniach powinna się przyzwyczaić, ale jest coraz bardziej znudzona jedzeniem. Jeden 12,5 kg worek karmy spróbuję sprzedać, a drugi może wymęczy. Nową karmę chcę wybrać z Fitmin, albo Nutra Nuggets dla seniorów. Obie mają dobrą cenę, składniki na stawy, tylko Nutra N. ma chyba lepszy skład. Którą wybrać?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

06 sierpnia 2011, 08:32

Ale kręcisz,ale kręcisz :wink:
No i co i ja mam wybrać karmę za Ciebie,a następnie czytać" komplementy" .... jak pies nie będzie jadł /
Jeśli robi łaskę z jedzeniem,to z pewnościa bardziej smakowita(wątrobiana otoczka karmy) jest karma Fitmin.
Gość

06 sierpnia 2011, 13:52

Która karma lepsza dla 5 msc labradora fitmin czy NN ?
MarekK
Posty:126
Rejestracja:18 kwietnia 2010, 00:59

08 sierpnia 2011, 22:35

moim zdaniem NN jest znacznie lepsza
dancze
Posty:38
Rejestracja:08 sierpnia 2011, 11:09

09 sierpnia 2011, 14:01

Witam, mam problem z dopasowaniem karmy dla mojej już prawie 5 miesięcznej wyżlicy. Od szczeniaczka była karmiona Joserą - u Hodowcy - Josera Family potem Josera Kids. Ale po miesiącu podawania kidsa sunia zaczęła się drapać. Pomyślałam sobie, że może to uczulenie na kukurydzę i zmieniałam na Royal Canin. Początkowo było dobrze ale po krótkim czasie zaczęły się luźne, bardzo śmierdzące kupki i pożeranie wszystkiego co napotkała na drodze. Zmieniłam karmę na Acana Puppy large breed. Mimo ,że podaję jej ciut więcej aniżeli zaleca producent sunia robi wrażenie głodnej, kupy bardzo rzadkie czasami wodniste :cry: jedyne co zyskałam na zmianie karmy to, to ,że nie zjada już wszystko na drodze ale działa wybiórczo. Co dalej, jaka karma :?:Bardzo proszę o radę. :cry:
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

09 sierpnia 2011, 15:05

Osobiście przeszedłbym na Trovet Rabbit (z królikiem) jedna z tych które bez problemu podaje się szczeniakom i pokarmiłbym przez okres około 4-6 tygodni.Ta karma odpowie nam na wiele pytań dotyczących zdrowia psa.
Oczywiście można robić badania,itd ale wg mnie sytuacja nie jest jeszcze na tyle zła aby od razu rzucać się w wir badań(na jednym nigdy się nie konczy)
To moja propozycja.
japanisze
Posty:326
Rejestracja:14 marca 2011, 22:35

09 sierpnia 2011, 16:20

Robercie a 11 miesięcznemu szczeniakowi dawałbyś do RRD witaminy (połowę dawki) czy tak wyrośniętemu szczeniakowi niepotrzebne?
Gość

09 sierpnia 2011, 16:54

dziękuję za błyskawiczną odpowiedź. karmę zamówiłam ,od czwartku zacznę wprowadzać. Mam jeszcze 2 pytania: czy karmę wprowadzać stopniowo czy od razu przejść na nową, rozumiem, że ta karma pokaże nam na co ewentualnie sunia jest uczulona, bo zmartwiło mnie stwierdzenie.." ta karma odpowie nam na wiele pytań dot. zdrowia psa"czy to znaczy, że te biegunki niekoniecznie są spowodowane nietolerancją na jakiś pokarm? Chciałam jeszcze dopowiedzieć, że sunia jest w trakcie wymiany uzębienia, na wadze też przybiera fajnie- obecnie waży ponad 19 kg.
japanisze
Posty:326
Rejestracja:14 marca 2011, 22:35

09 sierpnia 2011, 17:28

Każdą karmę lepiej wprowadzać stopniowo, tak gdzieś przez tydzień, bo to psiakowi oszczędzi rewolucji żołądkowych.
dancze
Posty:38
Rejestracja:08 sierpnia 2011, 11:09

09 sierpnia 2011, 21:56

dziękuję za błyskawiczną odpowiedź. karmę zamówiłam ,od czwartku zacznę wprowadzać. Mam jeszcze 2 pytania: czy karmę wprowadzać stopniowo czy od razu przejść na nową, rozumiem, że ta karma pokaże nam na co ewentualnie sunia jest uczulona, bo zmartwiło mnie stwierdzenie.." ta karma odpowie nam na wiele pytań dot. zdrowia psa"czy to znaczy, że te biegunki niekoniecznie są spowodowane nietolerancją na jakiś pokarm? Chciałam jeszcze dopowiedzieć, że sunia jest w trakcie wymiany uzębienia, na wadze też przybiera fajnie- obecnie waży ponad 19 kg.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

09 sierpnia 2011, 22:06

dancze pisze:dziękuję za błyskawiczną odpowiedź. karmę zamówiłam ,od czwartku zacznę wprowadzać. Mam jeszcze 2 pytania: czy karmę wprowadzać stopniowo czy od razu przejść na nową, rozumiem, że ta karma pokaże nam na co ewentualnie sunia jest uczulona, bo zmartwiło mnie stwierdzenie.." ta karma odpowie nam na wiele pytań dot. zdrowia psa"czy to znaczy, że te biegunki niekoniecznie są spowodowane nietolerancją na jakiś pokarm? Chciałam jeszcze dopowiedzieć, że sunia jest w trakcie wymiany uzębienia, na wadze też przybiera fajnie- obecnie waży ponad 19 kg.
Tak trzeba ustalic przyczynę biegunki.
Czy dostaje dodatkowe suplementy?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

09 sierpnia 2011, 22:07

japanisze pisze:Robercie a 11 miesięcznemu szczeniakowi dawałbyś do RRD witaminy (połowę dawki) czy tak wyrośniętemu szczeniakowi niepotrzebne?
W dalszym ciągu podawałbym połowę dawki suplementów.
dancze
Posty:38
Rejestracja:08 sierpnia 2011, 11:09

10 sierpnia 2011, 08:10

nie, oprócz karmy nie dostaje nic- z uwagi na te luźne kupska. Może jeszcze dodam, że mimo, że kupska są luźne to robi je 3-4 razy dziennie i nie są to olbrzymy. Wczoraj podałam jej po 1 tabletce (rano i po południu ) węgiel leczniczy i rano zrobiła na półtwardo
pzdr
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

10 sierpnia 2011, 11:44

Co z odrobaczeniem psa?
Co do suplementów,pies powinien być wzmocniony (jest w okresie intensywnego wzrostu-wymiana zębów)to co teraz zaniedbamy pózniej nie jest do nadgonienia.Z samej suchej karmy(nawet najdroższej)często pies nie przyswaja w pełni zawartych w karmie suplementów.Wielokrotnie dodane suplementy do karm,nie są najwyższej jakości.

Węgiel idealny do usunięcia toksyn.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 73 gości