Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

16 sierpnia 2011, 21:39

Seiti pisze:Amstafowate ma coś koło 3 lat. Ostatnio jak byłyśmy na wspólnym spacerze to miał rozwolnienie. Mówi że on czasem tak ma że wymiotuje, ale był spokój przez jakiś czas a teraz znowu. O NGBB jej wspominałam. Tak obydwa były odrobaczane, a wymioty bywają o różnej porze.
Niech znajoma wypróbuje Trovet DPD nie jest tania,ale skuteczna 10 kg 179 zł z tym ,że nie ma dużych granulek(niestety)ale nawet psy które nie pogryzą Trovetu powinny mieć poprawę zdrowia.
Kolejna karmą która ewentualnie powina pomóc to Bento Kronen Jagnięcina dladużych ras(15 kg 185 zł),i tam już granule duuże.
Na obecną chwilę nic innego nie mogę zaproponowac.Może się okazać ,że przyczyna jest bardziej złożona,ale spróbować zawsze warto.
Seiti
Posty:3112
Rejestracja:03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja:Łódź

16 sierpnia 2011, 21:59

Dziękuję :) zapytam się jeszcze o dawkowanie, może jakby wydała te 185 zł na 2 mies to by ją bardziej przekonało. Pies waży ok 40kg. Udało mi się uzyskać informacje że karmiła makaronem, warzywami i jakimiś ponoć mięsnymi batonami... chciałabym tego skład zobaczyć. :/ Podejrzewam że ten psiak ma podobnie do mojej, a mojej Nutra Gold BB pomogła (jeszcze raz podziękowanie :))
kruczeq46
Posty:3
Rejestracja:03 maja 2011, 17:37

17 sierpnia 2011, 13:08

Mam mały problem kupiłem mojej suni NG breders bag pierwsze 2dni była nią zachwycona lecz teraz od 2dni nawet jej nie ma zamiaru zjesc co mam zrobic? z góry dziękuje i Pozdrawiam Marcin
czarno_czerwona

17 sierpnia 2011, 17:26

Poprostu była to dla niej nowość znudziła się. trzeba jej pokazac ze jak nie zje bedzie głodna. Wystawiaj jedzenie na 15minut jak nie zje zabieraj i dopiero na kolejny posiłek. Nawet ja nie zje krzywda jej się nie stanie.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

17 sierpnia 2011, 18:01

Ewentualnie namocz karmę letnią wodą,i podaj namoczoną.
Nie pozwól aby pies nie jadł tak dobrej karmy,ewidentnie próbuje sobie żądzić .Jest to jedna z najsmaczniejszych karm dla psów jakie sa na rynku.
s0l0

17 sierpnia 2011, 20:23

Co radzicie, chciała bym kupić karmę Hill`s Nature's Best Canine Puppy Mini / Medium. Podobno bardzo dobra, poradziła mi pani w zologu że daje tą karmę swoim yorkom.
co wy o niej myślicie ?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

17 sierpnia 2011, 23:19

Jeśli tak bardzo chcesz karmę naturalną to kup psu TOTW (JEST W KRAKVECIE) jest to karma oparta na mięsie(kilka rodzai mięs) bez zbożowa najwyższy światowy poziom jakości.O tym Hilsie zapomnij.O Pani z zoologa i jej radach też dobrze wyjdzie to na zdrowie Twojemu psu.
japanisze
Posty:326
Rejestracja:14 marca 2011, 22:35

17 sierpnia 2011, 23:35

O Pani z zoologa i jej radach też
Nie ma to jak wiarygodny autorytet :twisted:

Ja jestem w trakcie przechodzenia na rybny TOTW - na razie zmian w kupach (mój ulubiony temat ;) ) nie ma, ale to dopiero kilka dni. Dam znać po dłuższym czasie czy psu służy :)
anulkac
Posty:148
Rejestracja:20 stycznia 2011, 23:04

17 sierpnia 2011, 23:54

Japanisze, nie dałaś się skusić Trovetowi ani Lukullusowi?

Gizmoliński jest obecnie na Lukullusie. Żeby nie zapeszać, to qupale (tak jak u japanisze ulubiony temat :lol: :lol: ) super, zero gazów, drapania i innych przykrych przyjemności. Poza tym, jak wołam "Gizmo choć jeść" to ten biegnie do miski na złamanie karku :)
japanisze
Posty:326
Rejestracja:14 marca 2011, 22:35

18 sierpnia 2011, 00:25

anulkac pisze:Japanisze, nie dałaś się skusić Trovetowi ani Lukullusowi?

Gizmoliński jest obecnie na Lukullusie. Żeby nie zapeszać, to qupale (tak jak u japanisze ulubiony temat :lol: :lol: ) super, zero gazów, drapania i innych przykrych przyjemności. Poza tym, jak wołam "Gizmo choć jeść" to ten biegnie do miski na złamanie karku :)
Fajnie, że mu smakuje i służy :)

Na Lukullusa się skusiłam (15 kilogramów - tak wiem, to było głupie ;) )- okazało się, że glut ma uczulenie na wołowinę ( :evil: musi dojeść duży kudłacz - ona wciągnie wszystko bez uczulenia- o tyle dobrze - choć chciałam dla niej zamówić teraz NGBB, bo jest na NN Performence i wygląda super).
Trovet leży nierozpakowany w kuchennej szafce, bo stwierdziłam jednak, że u gluta super sprawdza się ten Wolfsblut Range Lamb i chyba jednak nie będę zmieniać, bo kupy fajne ( :roll: ) i jeść zaczęła odkąd dosmaczam jedną skromną łyżeczką Evangersa z jagnięciną dziennie.
A TOTW rybny to dla kolejnego głodomora - ten wciągnie wszystko, bo ma apetyt za 10 psów 8) Do tej pory jadł rybną Acanę, ale ja już dawno powiedziałam jej stanowcze nie i trzymam się tego (u kolejnego psa się potwierdza, że to nie jest już dobra karma).

Czyli mam teraz 3 psy na wykarmieniu - jest pole do popisu :shock:
anulkac
Posty:148
Rejestracja:20 stycznia 2011, 23:04

18 sierpnia 2011, 00:38

japanisze a jak objawiło się uczulenie na wołowinę u Rozalindy?
Ja zaczęłam Lukullusa skromnie od 1,5 kg i jeszcze 400g dostałam gratis. Dzisiaj przyszło 15 kg i młody nie umiał się doczekać otwarcia paczki :)
Trovet też się sprawdził. Swietna karma - szkoda tylko , że cena taka. Lukullusa wzięłam z ciekawości i też jest oki.
Mało tego , potrafi zaglądać do michy po zjedzeniu czy jeszcze coś nie zostało. NGBB mam jeszcze w domu około 10 kg. Nie smakowała glutowi, do tego doszła alergia na kuraka. Dostanie ją psiak mojej kuzynki, który wygląda mi na chudzielca :mrgreen:
japanisze
Posty:326
Rejestracja:14 marca 2011, 22:35

18 sierpnia 2011, 00:44

anulkac pisze:japanisze a jak objawiło się uczulenie na wołowinę u Rozalindy?
Ja zaczęłam Lukullusa skromnie od 1,5 kg i jeszcze 400g dostałam gratis. Dzisiaj przyszło 15 kg i młody nie umiał się doczekać otwarcia paczki :)
Trovet też się sprawdził. Swietna karma - szkoda tylko , że cena taka. Lukullusa wzięłam z ciekawości i też jest oki.
Mało tego , potrafi zaglądać do michy po zjedzeniu czy jeszcze coś nie zostało. NGBB mam jeszcze w domu około 10 kg. Nie smakowała glutowi, do tego doszła alergia na kuraka. Dostanie ją psiak mojej kuzynki, który wygląda mi na chudzielca :mrgreen:
Alergia jak alergia - czerwone, swędzące krosty, różowy pyszczek, lizanie łap, wzmożone łzawienie (co widzę po brudnych fafelkach), a jadła wtedy tylko gotowaną wołowinę i Lukullusa. Wróciłam do Wolfsblut i wszystkie objawy zniknęły.
Psia arystokracja nie może jeść tańszej karmy :roll:
anulkac
Posty:148
Rejestracja:20 stycznia 2011, 23:04

18 sierpnia 2011, 00:50

Psia arystokracja nie może jeść tańszej karmy :roll:

I z tym chyba muszę się zgodzić :lol:
sylka_stajenka
Posty:11
Rejestracja:18 sierpnia 2011, 10:48

18 sierpnia 2011, 12:09

Cześć
Mam suczkę, 4 lata, mieszaniec owczarka belgijskiego. Ma alergie pokarmową. Od kilku miesięcy daje jej karmę Purina Pro Plan Adult Lamb & Rice. Objawy zniknęły. Słysze, że najlepsze jakościowo są karmy Eukanuba, Royal... Czy Purina Pro Plan jest dobrą jakościowo karmą?
dorota m
Posty:398
Rejestracja:12 września 2010, 12:54

18 sierpnia 2011, 12:32

Czasy kiedy Royal i Eukanuba byly karmami wiodącymi dawno już minęły :) ( przeczytaj opinie na forum w tym wątku). Purina Proplan byla kiedyś niezłą linią, obecnie wdl naszego eksperta Roberta Proplan obniżyl loty. Ale najważniejsze , że służy Twojemu psiakowi. :)
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 15 gości