Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

sylka_stajenka
Posty:11
Rejestracja:18 sierpnia 2011, 10:48

18 sierpnia 2011, 12:52

Dziękuję, na pewno przeczytam opinie na forum w tym wątku. Psince służy, więc chyba nie powinnam się martwić.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

18 sierpnia 2011, 15:03

Zdecydowania bardziej polecam Pro Plana od Eukanuby i Royala ze względu na jakośc i przyswajanie.
czarno_czerwona

18 sierpnia 2011, 20:28

Hmm co jest złego w eukanubie? Karmie teraz nia moją alergiczke i poprawa skóry bardzo widoczna. Jest cenowo bardzo podobna do Pro plana. tyle że słyszałam ze Pro plan je jest polecany dla ponów. Trovet jednak troche kosztuje więc czym tu psa karmić?
Awatar użytkownika
cockermanka
Posty:169
Rejestracja:25 stycznia 2007, 10:40
Lokalizacja:Beskidy

18 sierpnia 2011, 21:14

My też na Eukanubę nie narzekamy...
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

18 sierpnia 2011, 21:53

Chyba Pan dr.Jarek napisał kiedyś(ew.coś w podobie),że można dojechać do celu dużym Fiatem,ale też można dojechać Mercedesem(szybciej,wygodniej,bezpieczniej,bez przygód i problemów) to idealne porównanie przekłada się na karmy dla psów,przy czym karma TOTW jest Mercedesem,żeby nie było wątpliwości :)
Ostatnio zmieniony 18 sierpnia 2011, 22:04 przez Robert A., łącznie zmieniany 1 raz.
czarno_czerwona

18 sierpnia 2011, 22:03

pieczony bizon, pieczona dziczyzna- to są składniki które mnie do TOTW nie przekonuja dla psów najlepsze mięso to surowe ewentualnie gotowane więc co tu robi pieczone? przepraszam ale ja mam manie na punkcie składów karm :D Sie mama smieje ze mnie ze bardziej obchodzi mnie co je m oj pies niz co ja wcinam jedzac chipsy :P O własnie taki offtopic :) Foki tez mieszkaja w polsce jak mi wiadomo a jak przy pisaniu posta miałam przenieść do drugiego okna zwierzeta z polski to foke uznano mi za błąd :mrgreen:
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

18 sierpnia 2011, 22:06

To dlaczego karmisz Eukanubą jesli tak bardzo dbasz o skład karmy i najlepsze mięso jest dla ciebie surowe,lub gotowane?
czarno_czerwona

18 sierpnia 2011, 22:10

http://www.krakvet.pl/eukanuba-daily-ca ... -6636.html Karmie dokładnie ta eukanubą i nie widze tu smażonego lub wedzonego czy pieczonego mięsa. Źródłem białka są głównie ryby.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

18 sierpnia 2011, 22:13

Żródłem białka jest głównie kukurydza,jeśli tego nie zauważyłaś jest to zboże na 1 miejscu w składzie.
czarno_czerwona

18 sierpnia 2011, 22:18

Widze w wielu karmach zboża są na pierwszym miejscu w składzie w trovecie tez kukurydza jest na pierwszym miejscu :) http://www.krakvet.pl/trovet-highly-dig ... -2334.html naprzykład w tym.
czarno_czerwona

18 sierpnia 2011, 22:25

Nie chce się wykłucac ze mam święta racje a le skoro nie eukanuba to jaka inna karma w lepszej jakości a podobnej cenie? Bo totw i trovet to nie na moja kieszeń. Może jakaś bozita Bento Kronen, Brit care (nie stosowałam zle moge sprobować)?, Josera jakkolwiek w składzie ma kurczaka więc odpada.
japanisze
Posty:326
Rejestracja:14 marca 2011, 22:35

18 sierpnia 2011, 22:33

Nutra Nuggets ma kosmicznie małe dawkowanie, a 15 kg worek kosztuje w granicach 120 zł 9w promocji ostatnio kupiłam za 115 jeszcze dostałam skórzaną smycz gratis). Ma w składzie kukurydzę, ale nie tak dużo (nie jest głównym źródłem białka).

W tym TOTWIE pieczonego bizona jest jak na lekarstwo (jest w składzie hen daleko za olejem, a wszystko co za olejem, to śladowe ilości), pewnie ma jakieś tam walory smakowe podnosić.

edit: a co tego Troveta, do którego linka dałaś - to jest karma weterynaryjna na jakieś schorzenie - widocznie zbyt duża ilość mięsa przy nim nie jest wskazana. Tak sobie nieśmiało wnioskuję, nie jestem pewna.
czarno_czerwona

18 sierpnia 2011, 22:36

Hmm kosmicznie male dawkowanie przy moim obrzartuchu. chyba by mi kota sąsiadów za to zjadła :mrgreen: Ale zawsze można spróbować. Ona potrafi pochłonąć 2 razy więcej niż zalecaja i dalej jest głodna i wcale nie tyje :P .
japanisze
Posty:326
Rejestracja:14 marca 2011, 22:35

18 sierpnia 2011, 22:41

czarno_czerwona pisze:Hmm kosmicznie male dawkowanie przy moim obrzartuchu. chyba by mi kota sąsiadów za to zjadła :mrgreen: Ale zawsze można spróbować. Ona potrafi pochłonąć 2 razy więcej niż zalecaja i dalej jest głodna i wcale nie tyje :P .
Zazdroszczę, ja mam niejadka :evil:
Ale NN ma kurczaka wszędzie z tego co pamiętam, a dopiero teraz doczytałam, że nie możesz.

U mnie suka, która waży 30 kg zjada 200 - 250 gramów dziennie i więcej nie chce, a ładnie na takiej dawce wygląda (nawet sobie przytyła :) ).
czarno_czerwona

18 sierpnia 2011, 22:55

250g to zjada moja 18kg :shock: i dalej głodna i czasem dokładki dostaje bo ma mine jakbym ja głodziła. tak jest czego ona by nie jadła. :wink:
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości