Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

20 czerwca 2006, 00:23

zgodnie z prawem każdy lekarz ma prawo wykonywać zabieg, także to ty decydujesz komu powierzasz psa. Co do K9 dobra jakość na pewno nie można nic złego o niej napisać.
Cimi
Posty:2
Rejestracja:25 maja 2006, 14:16
Lokalizacja:Gliwice

20 czerwca 2006, 21:23

A kukurydza i pszenica w karmach jak działają na organizm psa ?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

21 czerwca 2006, 00:11

jest źródłem skrobi i dobrym wypełniaczem. To co dla nas chleb.
Gość

21 czerwca 2006, 23:43

pszenica akurat jest najtańszym wypełniaczem w karmach dla psów no i na dodatek lubi uczulać

P.S. dla nas pieczywo pszenne też nie jest za zdrowe
Gość

22 czerwca 2006, 08:14

W kilku karmach Royala ryż albo kukurydza są głównym źródłem białka- z tego co widzę w opisie karmy :(
A w jednej z karm Proformance podany jest ryż i płatki ryżowe- czyli tak naprawdę najwięcej białka jest z ryżu a zostało rozbite to na 2 składniki żeby jako główne źródło białka umieścić mięso?

Gdzieś na forum tutaj czytałam że białko powinno pochodzić przede wszystkim z mięsa.

Czyli jaką karme najlepiej kupować- bo już sie pogubiłam. Interesuje mnie acana z łososiem - "30% zawartość składników mięsnych, pochodzących z łowionego dzikiego łososia kanadyjskiego "- czy to znaczy że w worku karmy 30% stanowi łosoś? Chodzi mi o to czy podana jest ilość procentowa łososia w suchej karmie?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

29 czerwca 2006, 23:43

myślę , że z tak szczegółowymi pytaniami należy zwrócić się do producenta Acany.
Gość

30 czerwca 2006, 23:13

Mam pytanie odnosnie karm z najwyzszej polki (Hills, Eukanuba, Royal). Czesto na forach spotykam sie z opinia, ze sa to karmy zbyt "bogate" i psy za szybko sie na nich rozwijaja, czy wrecz znieksztalcaja (np. dlugonoznosc). Bywa, ze sa to zdania podobno doswiadczonych hodowcow, ktorzy odchowali niejeden miot. Czy jest to swojego rodzaju czarny PR, czy tez jest cos na rzeczy?
DamaKier
Posty:1130
Rejestracja:03 grudnia 2005, 20:59
Lokalizacja:Lublin
Kontakt:

30 czerwca 2006, 23:51

Myślę, że to nie jest prawda. Bardzo wiele osób karmi swoje psy tymi właśnie karmami i u większosci nie ma takich problemów. To raczej nie moze wynikać z podawania "zbyt bogatej" karmy, bo te pokarmy nie są pod jakimś wzgledem przesadzone- myslę, że są odpowiednio dobrane, w sam raz dla psów. Ciekawe na jakiej podstawie opiekunowie osądzili, ze to wina karmy, bo byc może popełnili błąd i to wcale nie jest wina karmy. Zapewniam cie, ze podawanie karm ubogich i niepełnowartosciowych prowadzi do choroby kilka razy szybciej niż podawanie karm renomowanych (o ile takie karmy mogą wywołać jakiekolwiek choroby- oczywiście mówię o pozywieniu odpowiednio dobranym do wieku, wielkości psa i trybu życia).

Pozdrawiam

Ania i koty
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

01 lipca 2006, 11:04

zawsze przy tych gotowych karmach uczulam każdego aby trzymać się norm narzuconych przez producenta, uważam też za bzdure te wypowiedzi cytowanych przez ciebie hodowców. Jeśli genetycznie masz zapisany wzrost , rozwój kazdego organizmu nie ma na to wpływu karma. Jest to dowód, że kynologia nie zawsze idzie w parze z fizjologią czy medycyną weterynaryjną. Poprawianie wyglądu zależy od jedzenia ale rozój zależy od GENETYKI. Jeśli w genach zapisany jest duży wzrost psa to będzie duzy przy dobrym żywieniu, jesli go niedozywimy lub damy gorsze jedzenie to nie wyrośnie tak jak założyła genetyka bo z próżnego i Salomon nie naleje. To tak obrazowo. U ludzi także tak jest. Nadkaloryczność karmy objawia się OTYŁOŚCIĄ !!!!!!! co u większej populacji ludzi da sie zauważyć. No to tyle mądrości.
ATA
Posty:3042
Rejestracja:30 grudnia 2005, 16:56

02 lipca 2006, 18:14

Też mnie szczerze ubawiło to pytanie Gościa. Czyżby ci hodowcy w taki sposób uzasadniali stosowanie przez siebie marketowych karm? Innego wytłumaczenia nie widzę :lol:
Gość

02 lipca 2006, 23:06

Chodzilo o to, ze lepiej karmic np. Proformance, Nutra N. , Acana niz Eukanuba czy Royalem, bo te sa zbyt bogate i psy rosna za szybko (dotyczylo to rozwoju ras duzych np. ON).
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

03 lipca 2006, 23:39

bzdura patrz wyżej, co to znaczy za szybko? Tzn. naturalnie a ma rosnąć nienaturalnie? To masło maślane. Mówimy tu o psie prawidłowo odżywianym!!!!!
boguś

04 lipca 2006, 09:30

Mój labrador był od początku na Royalu Baby Dogu, a jako że był najmniejszy z miotu,rodzice też nienależeli do ogromnych ojciec 36 kg matka 29kg to nie wyrósl na psa wielkości doga :wink:
Tak jak Pan Jarek pisze to jest w genach a nie zależy od karmy
Gość

04 lipca 2006, 11:31

I wlasnie takie odpowiedzi chcialem uslyszec, bo sam karmie swojego ONka Eukanuba :)

Chociaz w artykule Przekroju tez o tym bylo: "Za dobrze

Weterynarze wspominają o „syndromie pierwszego psa”. Młode małżeństwo ma mieszkanie, samochód, dziecko i stwierdza, że czas na psa. Kupują drogiego szczeniaka i postanawiają dać mu wszystko, co najlepsze. Drogie karmy wzbogacają suplementami i patrzą, jak piesek rośnie. A rośnie fatalnie. Szczególnie u dużych ras pojawiają się problemy z kośćmi, stawami i ścięgnami. Pies rośnie za szybko i jego układ ruchu nie nadąża z rozwojem. Część hodowców sugeruje nawet rezygnację z podawania najlepszych karm i zejście do poziomu jedzenia średniej klasy"

Moze jednak nie do konca, bo tu jest dobra karma+odzywki
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

04 lipca 2006, 17:36

wzbogacają suplementami

i napisałeś to z czym abardzo walczymy. jesli zwierze dostaje DOBRĄ karme nie wzbogaca sie jej NICZYM. Bo pojawiają sie duze problemy rozwojowe. DOBARA KARMA+PRAWIDŁOWE DAWKOWANIE-DOŻYWIANIE+RUCH=PRAWIDŁOWY ROZWÓJ Taki wzór matematyczny.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości