Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

14 września 2011, 09:04

marta 1987 zarejestruj się na forum będzie łatwiejszy kontakt dla nas i dla Ciebie.

Jaka Joserę testujecie?
Jeśli masz mozliwość do dołożenia do tej kwoty 130,czy 140 zł to wybrałbym zdecydowanie bardziej Regal masz super ofert w krakvecie i http://www.krakvet.pl/regal-puppy-large ... 13811.html w porównaniu z Joserą to inna karma,osobiście mam do niej większe zaufanie .Ja karmiłem 3 miesiące Joserą dla wrażliwych psów i....... i figa nie jest to karma dla wrażliwych psów,to tylko reklama.
Regal masz promocję 16,8 kg za 149 zł.Karma oparta na mięsie z indyka bez PRODUKTÓW UBOCZNYCH.
Pod karmą jest recenzja osoby która akurat podaje karmę bokserom.
marta1987

14 września 2011, 13:09

dobrze jeszcze dzisiaj się zarejestruje :) my podajemy josera kids bandzior bo tak ma na imie mój boksiu nie jest alergikiem i dzisiaj już jest ok :) u mnie w mieście mam sklep zoologiczny mogę kupić i na wagę i w workach po 15 kg za150 zł więc nie ma problemu dziękuje wam za odpowiedzi :)
s_mag_s

15 września 2011, 10:18

Chciałam zapytać o karmę NATURAL&DELICIOUS, w składzie (zależy od smaku)ma podane ok. 25% mięsa świeżego, około 25% suszonego, a poza tym takie dziwy jak pomarańcze czy granaty
przykładowy skład jagnięcej: świeże mięsa z jagniąt (26%), odwodnione jagnięcina (25%), ziemniaki, suszone całe jaja, świeże, śledź odwodnione, tłuszcz zwierzęcy, tran, włókno roślinne groszek, suszone marchew, suszona lucerna posiłek , Inulina, fruktooligosacharydy, mannanoligosacharydy, proszek żurawinowy (0,5%), suszone jabłka, granatu w proszku, suszone słodkiej pomarańczy, proszek szpinak, psyllium (0,3%), czarnej porzeczki w proszku, chlorek sodu, drożdże piwo, korzenia kurkumy (0,2%), glukozamina, siarczan chondroityny.
Koszt tej karmy należy do wysokich (ok 30 zł/kg przy dużym worku) i zastanawiam się czy warto wypróbować, czy skład jest faktycznie 'pożądany' czy to bardziej fanaberia.
Ro_xy
Posty:4
Rejestracja:15 września 2011, 16:19

15 września 2011, 16:31

Witam!

PROSZĘ O POMOC!!!

Mam 3,5 miesięczną suczkę - buldog francuski. Jako pierwszą karmę kupiłam jej Royal Canin for French Bulldog dla szczeniaków po czym zaczęły jej wychodzić miejscowe krostki - po wizycie u Weterynarza musiałam ją zmienić, ponieważ stwierdził, że to alergia pokarmowa na dominujący w tej karmie składnik, tnz. kurczak. Następnie kupiłam jej karmę dla szczeniąt z jagnięciną i ryżem - której marki niestety nie pamiętam, jedyne co to, że była sprowadzana z Niemiec. Jednak i ona jej nie służyła, ponieważ niechętnie ją jadła i zaczęła sobie "wygryzać" skórę, w wyniku czego powstawały strupki, które rozdrapuje podczas "nadmiernego" drapania. Przy czym strasznie wypada jej sierść. Zaniepokoiło mnie to, w związku z czym poszłam do Weterynarza i po oględzinach skóry przepisał 10 dniową kurację witaminą A w tabletkach. No i zmieniłam karmę na Purina Pro Plan - Sensitive Puppy, Łosoś z ryżem. Jednak kilka miłośników buldoga francuskiego odradza mi ją, ponieważ występuję w niej kukurydza, która ponoć nie jest odpowiednia dla alergików.

Proszę o radę, jaka karma jest odpowiednia przy moim przypadku oraz co zrobić, aby pomóc pieskowi. Nadmienię, iż jest to biały buldożek, bo ponoć ma to niekiedy znaczenie!

:( :( :(
anulkac
Posty:148
Rejestracja:20 stycznia 2011, 23:04

15 września 2011, 17:16

Ro_xy ja też mam bulaska i też ma alergie na kuraka. Proponuję zmienić karmę na TROVET RRD od razu zobaczysz różnicę. Karma jest z królikiem.

Teraz mojego karmię karmą Lukullus z wołowiną i pstrągiem. Alergia odpuściła. Dostaje jeszcze witaminki i glukozaminę z chondroityną. Jedynie co mnie trochę niepokoi to 4 qpale dziennie. Skarmiam go 1,5 miesiąca tą karmą, w sumie to nie tak długo dlatego mam nadzieję, że częstotliwość qpali się zmniejszy. A i co ważne nie sadzi bąkali co u bulków jest częste :mrgreen:

A niestety białe bulwy mają bardzo często alergie. Mój też jest biały.
czarno_czerwona
Posty:184
Rejestracja:19 sierpnia 2011, 15:10

15 września 2011, 18:08

Kukurydza jest w wielu karmach dla alergików jak nie w większości. pies może miec uczulenie na wszystko twoj może mieć na kurczaka ale na kukurydze nie więc można mu ją dawać. Może sproboj karmy bez zboz applaws blue orien acana to nie jest duzy piesek wiec koszty nie beda ogromne. Jednak czytając opinie o trovecie byłabym za nim.
anulkac
Posty:148
Rejestracja:20 stycznia 2011, 23:04

15 września 2011, 18:19

Acanę odradzam, duże qpy i dużo, bąki. Zresztą już tu o tym pisałam.
japanisze
Posty:326
Rejestracja:14 marca 2011, 22:35

15 września 2011, 18:30

czarno_czerwona pisze:Kukurydza jest w wielu karmach dla alergików jak nie w większości. pies może miec uczulenie na wszystko twoj może mieć na kurczaka ale na kukurydze nie więc można mu ją dawać. Może sproboj karmy bez zboz applaws blue orien acana to nie jest duzy piesek wiec koszty nie beda ogromne. Jednak czytając opinie o trovecie byłabym za nim.

Nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że kukurydza często występuje w karmach dla alergików, być może w tych karmach średniej i niskiej jakości (josera, eukanuba, hills czy pro plan), ale nie w dobrych karmach dla alergików.
Sunia Roxy pomimo zmiany karmy na pro plan (dla alergików :roll: ) dalej wygryza sobie rany w łapkach. Dla mnie tak drastycznie objawiająca się alergia wymaga czegoś o bardziej kontrolowanym składzie. Poza tym Roxy nie wie na co jest pies uczulony (może być na kukurydzę).

Orijen, Acana - koszmarne karmy jak dla mnie. Śmierdzące bąki, nienormalna ilość białka w karmie i kupy giganty. No samo zło :wink: Uwierz mi, że średni piesek po Acanie robi kupy wielkości kup psa olbrzyma (przetestowałam na 2 różnych psach 2 różne rodzaje).
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

15 września 2011, 18:58

Acanę odradzam z punktu widzenia i wiedzy psiego zielarza(ma w skłądzie spore ilości rozmarynu uzywają go do konserwowania karmy,i to by nie było najgorsze ,ale doczytałem się,że widnieje po raz drugi w składzie jako ziołowy dodatek do karmy)który nie jest wskazany dla psów,przy długim stosowaniu(nie potrafię powiedzieć jaki czas bo każdy psi organizm jest inny)może podrażniać przewód pokarmowy,i jelita.
W przypadku psa Roxy ,pierwsze co bym zrobił to uspokoił alergię psa karmą Trovet RRD.
Jesli wszystko będzie ok to dobierzemy inną karmę,ale najpierw trzeba uspokoić alergię,i nie ma co kombinować,bo skończy się tradycyjnie sterydem :evil:
Wiem coś na temat białych psów imam Filę(piebald) 3/4 skóry biała.
Chefrenek
Posty:509
Rejestracja:01 października 2007, 15:25

15 września 2011, 20:05

Roxy zrezygnuj też z żółtka i białego sera. Wybierz jedną karmę i obserwuj. Potem stopniowo możesz wprowadzać nowe produkty do diety.
Ro_xy
Posty:4
Rejestracja:15 września 2011, 16:19

15 września 2011, 20:24

Robert A. pisze:Acanę odradzam z punktu widzenia i wiedzy psiego zielarza(ma w skłądzie spore ilości rozmarynu uzywają go do konserwowania karmy,i to by nie było najgorsze ,ale doczytałem się,że widnieje po raz drugi w składzie jako ziołowy dodatek do karmy)który nie jest wskazany dla psów,przy długim stosowaniu(nie potrafię powiedzieć jaki czas bo każdy psi organizm jest inny)może podrażniać przewód pokarmowy,i jelita.
W przypadku psa Roxy ,pierwsze co bym zrobił to uspokoił alergię psa karmą Trovet RRD.
Jesli wszystko będzie ok to dobierzemy inną karmę,ale najpierw trzeba uspokoić alergię,i nie ma co kombinować,bo skończy się tradycyjnie sterydem :evil:
Wiem coś na temat białych psów imam Filę(piebald) 3/4 skóry biała.

Dziękuję ślicznie za odpowiedź. Jeśli chodzi o karmę Trovet RRD, to przez jaki czas najlepiej stosować ją?
anulkac
Posty:148
Rejestracja:20 stycznia 2011, 23:04

15 września 2011, 20:27

Mojemu bulkowi wet kazał podawać TROVET od 3 do 4 tygodni. I nic poza tym. Żadnych smakołyków, owoców, NIC.
Ro_xy
Posty:4
Rejestracja:15 września 2011, 16:19

15 września 2011, 20:38

anulkac pisze:Mojemu bulkowi wet kazał podawać TROVET od 3 do 4 tygodni. I nic poza tym. Żadnych smakołyków, owoców, NIC.

.. a jak u Was się objawiła alergia?
anulkac
Posty:148
Rejestracja:20 stycznia 2011, 23:04

15 września 2011, 20:56

Drapaniem i lizaniem łap. Dość sporym wyciekiem z oczu.
Ro_xy
Posty:4
Rejestracja:15 września 2011, 16:19

15 września 2011, 21:39

anulkac pisze:Drapaniem i lizaniem łap. Dość sporym wyciekiem z oczu.
..moja do tego uporczywie drapie się za uszami, przez co pazurkami robi sobie ranki też w środku. :-(
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości