Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

26 września 2011, 18:09

Ogólnie zawsze doradzam połowę dawki witamin,ale w przypadku Biomila nie polecam dodatkowych suplementów chyba,że na stawy.
anulkac
Posty:148
Rejestracja:20 stycznia 2011, 23:04

26 września 2011, 22:22

Robercie bardzo cenię sobie Twoje zdanie i doświadczenie i dlatego mam pytanie. Karmię teraz Lukullusem jak już pisałam wcześniej, po którym młody robi duuużo qup. Skład Lukullusa jest taki: Skład:
sproszkowana wołowina (28 %), ryż pełnoziarnisty, sproszkowany pstrąg (6 %), tłoczony na zimno olej rzepakowy, algi morskie, lucerna, buraki, kiełki ryżu, zioła, gruszki, jabłka, masa żółtkowa, kminek, olej lniany, chleb świętojański, tlenek glinu, ziemia okrzemkowa, yucca schidigera, borówki, elementy śladowe, witaminy .

Może przy wyborze kolejnej karmy będę mogła uniknąć tego "złego" składnika.

Co z tego składu może powodować te qupale? Masz jakiś pomysł?
Będę bardzo wdzięczna za jakąś podpowiedź.
retros
Posty:4
Rejestracja:19 stycznia 2011, 12:20

27 września 2011, 09:52

Witam

...jakiś czas temu prosiłem o poradę odnośnie karmy dla mego buldożka gucia - wybór padł na na bento kronen mini regular i od około 11miesięcy stosujemy tą karmę - teraz mam pytanie czy zostać nadal przy tej karmie czy pora przejść na jakąś inna - bulwa w marcu 2012 będzie miała 2 lata - cena za 10 kg karmy bento to około 110 zł i tak najlepiej jak by koszty się nie zwiększyły - prosze o wskazówki - Pozdrawiam .
Ostatnio zmieniony 27 września 2011, 19:02 przez retros, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Alto
Posty:146
Rejestracja:19 sierpnia 2009, 22:34

27 września 2011, 13:51

Anulkac, to najpewniej nie skład jest prowodyrem a wysoka zawartość włóka surowego, w lukullusie aż 6,7%
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

27 września 2011, 18:32

anulkac pisze:Robercie bardzo cenię sobie Twoje zdanie i doświadczenie i dlatego mam pytanie. Karmię teraz Lukullusem jak już pisałam wcześniej, po którym młody robi duuużo qup. Skład Lukullusa jest taki: Skład:
sproszkowana wołowina (28 %), ryż pełnoziarnisty, sproszkowany pstrąg (6 %), tłoczony na zimno olej rzepakowy, algi morskie, lucerna, buraki, kiełki ryżu, zioła, gruszki, jabłka, masa żółtkowa, kminek, olej lniany, chleb świętojański, tlenek glinu, ziemia okrzemkowa, yucca schidigera, borówki, elementy śladowe, witaminy .

Może przy wyborze kolejnej karmy będę mogła uniknąć tego "złego" składnika.

Co z tego składu może powodować te qupale? Masz jakiś pomysł?
Będę bardzo wdzięczna za jakąś podpowiedź.
Wydaje mi się,że jedną z przyczyn może być błonnik tak jak napisała Alto jest bardzo wysoki jak na suche karmy.
Drugą przyczyną ,może być forma produkcji Lukullusa jest wytłaczany w niskich temperaturach tak jak Markus Muhle,po nim np moje psy robiły duze qupy,ale MM i tak bardzo dobrze wspominam.To tylko gdybanie nic pewnego.
anulkac
Posty:148
Rejestracja:20 stycznia 2011, 23:04

29 września 2011, 09:48

Alto, Robercie bardzo dziękuję za radę.
lulejko
Posty:7
Rejestracja:24 września 2011, 16:28

29 września 2011, 10:10

Jaki suplement na stawy polecacie na chwile obecna?
pozdr
Gość

29 września 2011, 13:03

Czy orijen to dobra karma ?
Czy trzeba uzupełniać witaminy ?

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

29 września 2011, 15:10

lulejko pisze:Jaki suplement na stawy polecacie na chwile obecna?
pozdr
Jeśli pies nie ma problemów ze stawami a tylko asekuracyjnie,to wystarczy Dolfos Arthro Ha,ewntualnie Megaflex Bayer.
Nina S
Posty:1
Rejestracja:23 maja 2008, 00:07

29 września 2011, 15:40

Bardzo proszę doradźcie! Moja sunia 12-latka obecnie jest na NutraNugets SENIOR. Zainteresowałam się Fitminem dla seniora. Ale mam dylemat, bo w NN jest 18 % białka a w Fitminie 23%. Ja zbijam mojej suni białko w karmie ze względu na podwyższony kiedyś mocznik. Dziś odebrałam wynik krwi suni i biochemia wyszła prawidłowo!!! :) Tylko z tej radości nie dopytałam mojej pani doktor, czy nadal zbijać to białko, czy już nie muszę. Sunia do karmy dodawane ma IPAKITINE. Chodzi mi o to, która karma jest lepsza jeśli chodzi o skład, przyswajalność itp. Którą polecacie. Moja staruszka dostaje też całe mnóstwo wspomagaczy na stawy - też za radą Roberta - i tu WIELKIE UKŁONY I PODZIĘKOWANIA ROBERCIE dla Ciebie za te wszystkie Twoje rady i CIERPLIWOŚĆ do nas laików. Choć ja już dzięki Tobie, i paru innym osobom z forum sporo się podszkoliłam w kwestii karm. Ale jak widać miewam nadal dylematy. Bardzo liczę i tym razem na radę.
Pozdrawiam cieplutko wszystkich psiarzy :).
annp
Posty:10
Rejestracja:31 sierpnia 2011, 20:27
Lokalizacja:Bielsko-Biała

29 września 2011, 20:49

Witam ponownie, czy Waszym zdaniem ta karma BIOMILL Swiss Professional Mini Sensitive salmon & rice jest godna polecenia?
Jadźka
Posty:8
Rejestracja:29 września 2011, 20:45

29 września 2011, 20:49

Witam
Mam pytanko do Pana Roberta :)
mam buldożka francuskiego 5 miesięcy , mała była na purinie pro plan z łososiem było chyba w miarę ok, ale zmieniałam na purinę pro plan z jagnięciną , niestety były bąki ! wróciliśmy znów na łososia teraz jesteśmy na biomill junior sensible od tygodnia bez mieszania i są okropne bąki niedośc że słychac to czuc że zwiewamy ;) nie wiem czy jeszcze czekac i dawac biomilla czy znów zmiana :( myślałam o fish4dogs (bo jak pro plan z łososiem) kurczaka nie chcę bo jak czasami gotowałam (ryż kurczak marchewka) mała miała okropny łupież.
Chcę również zaznaczyc że mała się cały czas czochra (miała nużycę i trochę grzybka na brzuszku a może jeszcze ma była zeskrobina i opieka weterynaryjna wciąż jest, ale chyba weta zmienię) ale co do karmy to dla szczeniaków u weta nie było i posiadają tylko royala (nie zaciekawie o nim słyszałam) poradźcie coś z tą karmą ;(
Jadźka
Posty:8
Rejestracja:29 września 2011, 20:45

29 września 2011, 21:33

Nadmienię jeszcze, że pierdzioch non stop daje nam do wiwatu nie co jakiś czas :?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

30 września 2011, 09:09

Jadźka pisze:Witam
Mam pytanko do Pana Roberta :)
mam buldożka francuskiego 5 miesięcy , mała była na purinie pro plan z łososiem było chyba w miarę ok, ale zmieniałam na purinę pro plan z jagnięciną , niestety były bąki ! wróciliśmy znów na łososia teraz jesteśmy na biomill junior sensible od tygodnia bez mieszania i są okropne bąki niedośc że słychac to czuc że zwiewamy ;) nie wiem czy jeszcze czekac i dawac biomilla czy znów zmiana :( myślałam o fish4dogs (bo jak pro plan z łososiem) kurczaka nie chcę bo jak czasami gotowałam (ryż kurczak marchewka) mała miała okropny łupież.
Chcę również zaznaczyc że mała się cały czas czochra (miała nużycę i trochę grzybka na brzuszku a może jeszcze ma była zeskrobina i opieka weterynaryjna wciąż jest, ale chyba weta zmienię) ale co do karmy to dla szczeniaków u weta nie było i posiadają tylko royala (nie zaciekawie o nim słyszałam) poradźcie coś z tą karmą ;(
Kilka osób z forum jest bardziej w temacie Buldożków ,bo same maja ta rasę i podobne problemy.Mi jest rudno wyrokować tym bardziej,ze nagminnie ten sam problem ma wielu właścicieli tej rasy.
Mogę tylko zaznaczyć,że tydzień czasu jest to zbyt krótki okres czasu na ocenę wpływu karmy na organizm psa.Wg mnie jeszcze przynajmniej 10 -14 dni trzeba podawać Biomila.Oczywiście jeśli nic nie będzie sią działo dodatkowego ze zdrowiem psa.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

30 września 2011, 09:13

Nina S pisze:Bardzo proszę doradźcie! Moja sunia 12-latka obecnie jest na NutraNugets SENIOR. Zainteresowałam się Fitminem dla seniora. Ale mam dylemat, bo w NN jest 18 % białka a w Fitminie 23%. Ja zbijam mojej suni białko w karmie ze względu na podwyższony kiedyś mocznik. Dziś odebrałam wynik krwi suni i biochemia wyszła prawidłowo!!! :) Tylko z tej radości nie dopytałam mojej pani doktor, czy nadal zbijać to białko, czy już nie muszę. Sunia do karmy dodawane ma IPAKITINE. Chodzi mi o to, która karma jest lepsza jeśli chodzi o skład, przyswajalność itp. Którą polecacie. Moja staruszka dostaje też całe mnóstwo wspomagaczy na stawy - też za radą Roberta - i tu WIELKIE UKŁONY I PODZIĘKOWANIA ROBERCIE dla Ciebie za te wszystkie Twoje rady i CIERPLIWOŚĆ do nas laików. Choć ja już dzięki Tobie, i paru innym osobom z forum sporo się podszkoliłam w kwestii karm. Ale jak widać miewam nadal dylematy. Bardzo liczę i tym razem na radę.
Pozdrawiam cieplutko wszystkich psiarzy :).
Jeśli jesteś zadowolona z tej karmy NN to nie ma potrzeby zmiany,18% dobrej jakości białka wystarczy tym bardziej,że psiak jest seniorem i nie ma potrzeby obciążać nerek.W obecnej chwili pozostałbym przy NN.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości