Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Gość

04 lipca 2006, 17:51

Szkoda, ze niestety nie wszyscy, bo nasz pierwszy wet. kazal dodawac pelna dawke witamin do Eukanuby, a nawet nie widzial nic przeciwko tranowi :? . I oczywiscie cala rodzina jego sluchala, a jak ja mowilem ze sama karma wystarczy, to mi zarzucali, ze nie dbam wystarczajaco o psa...
No, ale to pewnie byl wyjatek, mam taka nadzieje przynajmniej.
Gość

05 lipca 2006, 09:10

Mój hodwoca i kilku znajomych odchowując mioty na Royalu miesza go z Royalem dla troszke starszych. Twierdzą że 36% białka to stanowczo za dużo. Oprócz tego troszkę serka, żółtko, troszkę mięsa, trochę gotowanego. Chcę zaznaczyć że hodowla wydała już kilka miotów. Proszę mi powiedzieć jaki sposób odchowu szczenięt jest najlepszy?
Ja spotkałam sie z suche+dodatki (nikt nie karmił samym suchym). Temat interesuje mnie ze względów osobistych- "swoje" szcznieaki chciałabym odchować jak najlepiej. Psy to molosy.
A i mam pytanie- suka ma alergie na kurczaka jaką karmą prowadzić ja w czasie ciąży i karmienia? W Krak-Vecie znalezłam Acanę z łososiem, ale mimo napisanego maila do Acany nie wiem jaki ma ona udziałowy procent mięsa :(
Gość

05 lipca 2006, 09:25

Mam ulotke inf. Acany. Jesli jest to karma Salmon&Potato to ma 30% lososia.
Milenka
Posty:2
Rejestracja:27 lipca 2006, 15:37

27 lipca 2006, 18:29

Mam pytanie... Bylam dzis w sklepie zoologicznym i pan sprzedawca bardzo mi polecal karme Premium Edge. Moj piesio (sznaucer miniaturowy) jest karmiony Eucanuba. Zastanawiam sie czy jest to dobra firma, czy ktos to juz wyprobowal, bo z tego co wiem trudno spotkac ta karme w Polsce ???
Janek

02 sierpnia 2006, 22:41

Witam! Niestety nie mam czasu na przeglądanie całego forum w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie: Co sądzicie o karmie Best Choice?

Polecała mi ją trenerka mojego Biszkopcika- szczeniaka Labradora (5 miesięcy).

Do tej pory był karmiony Pedigree, ponoć najgorszym świństwem dostępnym na rynku :?
DamaKier
Posty:1130
Rejestracja:03 grudnia 2005, 20:59
Lokalizacja:Lublin
Kontakt:

02 sierpnia 2006, 22:52

Best Choice to bardzo przyzwoita karma, zaliczana do czołówki, o niebo lepsza od Pedigree i ogólnie fajna :D Uważam, że możesz bez problemu karmić nią psa- jeśli tylko mu posmakuje

Pozdrawiam

Ania i koty
boguś

03 sierpnia 2006, 09:08

Karma klasy super premium,producent z niemiec ogólnie bdb,tylko jedno małe "ale" mojemu labkowi wybitnie nie smakowała, zero zainteresowania karmą w misce,natomiast mój drugi pies mieszaniec wciągnął ją jak odkurzacz :lol:
DamaKier
Posty:1130
Rejestracja:03 grudnia 2005, 20:59
Lokalizacja:Lublin
Kontakt:

03 sierpnia 2006, 14:03

No ba, są gusta i guściki :D

Pozdrawiam

Ania i koty
Awatar użytkownika
morski.kac
Posty:53
Rejestracja:01 sierpnia 2006, 08:49
Lokalizacja:Kraków
Kontakt:

04 sierpnia 2006, 13:47

Nie wiem co wy na to, ale od dwoch dni staram sie zlozyc zamowienie m.in na karme dla 3 mies goldena i mam problem. Rozmijaja sie rozne porady a tansze karmy wcale nie sa takie tansze. Prosze powiedzcie mi jak to jest? Porównałam kilka karm według:
cen za worek - pojemnosci worka - dawkowania dziennego dla 3 mies 10kg psa - kosztu dziennego
i wyszlo mi ze:
Acana LB Puppy - 154zl - 15kg - 422g - 4,33 zł + fosf.wapnia 12+20 + glukozamina i chondrotoina?
Bosh maxi junior - 139zł - 18kg - 360g - 2,78zł + f.w. 12+20 + g i ch?
Bento maxi gr. - 194 - 15kg - 370 - 4,79 - bez witamin?
Eukanuba J+P LB - 220zł - 18kg - 360g - 4,4zł - bez witamin
hills canine PLB - 247zł - 15kg - 360g - 5,93zl - f.w. 12+20 + g i ch?
Nutra Nuggets - 135zł - 18kg - 320g - 2,4zł + ff.w. 12+20 + g i ch?
Purina ProPlan - 229zł - 15kg - 245g - 3,74zł +f.w. 12+20 + g i ch?
RC - 265zł - 15kg - 265g - 4,86zł - bez dodatkow?

i na podstawie wyliczeń nie wiem jakim cudem Acana jest uważana za duzo tańsza niż np RC bo Acana wg tych dawek wystarcza na 35 dni a RC na 56...

ja zgłupiałam :shock:
boguś

04 sierpnia 2006, 13:54

mój lab nigdy nie jadł tyle ile podaje producent acany bo wyglądałby jak beczułka,na podstawie własnych doswiadczeń najbardziej zbliżone dawkowanie podaje royal
Awatar użytkownika
morski.kac
Posty:53
Rejestracja:01 sierpnia 2006, 08:49
Lokalizacja:Kraków
Kontakt:

04 sierpnia 2006, 13:59

dzieki, czyli royal ile podaje tyle sie daje, a np acana? tez wg dawkowania royala? o ile dobrze pamietam ty karmisz acana i jak to wychodzi w praktyce?

ja chyba doktorat zaczynam robic.... :roll: :oops:
boguś

04 sierpnia 2006, 14:08

Brałem ilość jaką podaje Royal i dawałem tyle Acany.W tej chwili mój pies dostaje karmy typu Active i na razie też jestem na etapie poszukiwań odpowiedniej karmy :D
Ps Musisz doświadczalnie dobrać odpowiednią dawkę karmy cały czas psa obserwując,ważne żeby nie przytył ponieważ nadwaga silnie obciąża niedojrzałe stawy psa.
Skóra na żebrach i biodrach powinna przy uchwyceniu swobodnie tworzyć fałdy między palcami
Nie idzie sugerować się tylko ilością podawanej karmy lecz także jej przyswajalnością przez danego osobnika
Mój przykład
Royal Maxi baby dog wszystko ok
Royal Maxi junior rozwolnienia
Royal Maxi Adult oraz Labrador wszystko ok
Ostatnio zmieniony 04 sierpnia 2006, 14:21 przez boguś, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
morski.kac
Posty:53
Rejestracja:01 sierpnia 2006, 08:49
Lokalizacja:Kraków
Kontakt:

04 sierpnia 2006, 14:18

To zasadniczo zmienia opłacalność tej karmy. Dzieki za porade. Mam nadzieje ze w koncu skoncze zakupy = że nic mi juz na drodze nie stanie :D

pozdrawiam serdecznie
DamaKier
Posty:1130
Rejestracja:03 grudnia 2005, 20:59
Lokalizacja:Lublin
Kontakt:

04 sierpnia 2006, 23:35

Faktycznie, producenci mają często zawyżone dawki, mój pies tez nigdy nie zjadał tyle ile dyktowała tabela, także jak mówił Boguś to trzeba w praktyce sprawdzić. Myślę, że z tych karm wartosię zainteresowac Acaną, RC, Hill'sem, Puriną PP, ew. Eukanubą i Bento Kronen.

A tak poza tym to się nie martw, ja tez jak mam wybrać jakąs nową karmę dla kotów to mam małą wodę z mózgu, zastanawiam się co dzień i czytam wszystko po kilka razy nim kupię :D

Pozdrawiam

Ania i koty
Gość 7

08 sierpnia 2006, 19:39

Witam serdecznie,
mam pytanie do Pana Jarka - lekarza weterynarii. Mam rottweilerkę w wieku 5,5 lat. Ma nadwagę. Na dodatek niie szczególnie lubi spacery, więc ruchu ma niewiele. Dajemy jej zwykle suchą karmę. Zmniejszyliśmy dawkę dzienną do ok 300 g. Mimo to waga nie spada. Chcieliśmy zmienić karmę np. na dietetyczną Purinę, ale większość dietetycznych karm jest z kurczakiem. I tu mamy problem. Niestety nasza suczka nie trawi drobiu i ma ogromne kłopoty po jego spożyciu. Jaką zatem karmę by Pan zaproponował. Dodam,że cena Puriny jest dość wysoka, ale jeśli jej pomoże zgubić tłuszczyk, to chętnie kupimy.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości