Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

02 października 2011, 13:34

Niejeden. :)
japanisze
Posty:326
Rejestracja:14 marca 2011, 22:35

02 października 2011, 15:04

Zaczynam mieć tego dość, czytajcie ze zrozumieniem!!!
Nie mówię o mitycznym przebiałczeniu, a o zachowaniu psa karmionego większą ilością białka- o aspekcie CZYSTO behawioralnym! Informacje pochodzą od trenera, którego znam i szanuję, z psami (buldogami) pracuje kilkanaście lat i podejrzewam, że wie co mówi. Robert również przyznał mi rację, że faktycznie zmniejszenie ilości białka w karmie wpłynie pozytywnie na zachowanie nadpobudliwej suki.
Nie wiem Gościu jakich autorytetów jeszcze potrzebujesz, jakie argumenty mam jeszcze przedstawić, by Ci w główce się rozjaśniło i żebyś się przekonał, że jednak wiem o czym mówię.
Zrozumiano, czy mam powstawiać grafy i wykresy?

Gościu taki jesteś mądry i oczytany to poradź biednej dziewczynie czym ma karmić swojego buldoga, z pewnością Twoje uczone rady i mądre spostrzeżenia związane z żywieniem tej rasy przydadzą się jej i innym użytkowników forum bardziej niż jakieś Twoje osobiste, nieistotne bitewki ze mną, które szczerze? Latają mi koło nosa :lol: .

Buziaki, życzę miłej końcówki weekendu 8)
Gość

02 października 2011, 15:17

Przeca ja nie ciebie miałam na myśli. Jakaś ty rozhisteryzowana Japanisze, ło jeju,strach cokolwiek napisac bo Jaapa-nisze ma ,,trudne dni ""
dobrze dobralas nika -japa

nie o tobie pisałam a ty zes na mnie i Roberta naskoczyła uhuuuu, tłumacz się teraz i przepraszaj :D
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

02 października 2011, 15:27

Japanisze oczywiście,że przyznałem Ci rację ,bo wiele żródeł podaje ,że obniżenie ilosci białka może pośrednio wpływać na zachowanie nadpobudliwego psa.
Napisałem niejeden a nie niejedna :wink:
dorota m
Posty:398
Rejestracja:12 września 2010, 12:54

02 października 2011, 15:28

Najwżniejsza jest praktyka . I z mojej praktyki też wynika , że z białkiem róznie bywa. Zwłaszcza jesli temat dotyczy psów z problemami , alergiami . Nie przypadkiem wszystkie karmy specjalistyczne Mają Obniżoną Ilość Białka TRovet( 19, 5 -22% ) Koebers supermix Gj 22% białka , nawet holistyczny Wolfsblut w swojej wersji dla psów z alergiami ma 18 % białka. Prawdą jest, że w przypadku nadpobudliwości zaleca się dietę niskobiałkową. Mojemu psu bardzo temperamentnemu też zalecano taką dietę. W przypadku psów atopowych obniżony poziom białka jest bardzo istotny ponieważ , jego nadmierna ilośc może sprowokować alergię krzyżową . Ba nawet nadmierne pobudzenie może wywołać drapanie. Tak to jest , że osoby mające niezupełnie zdrowe psy, często mają trochę inne doswiadczenie od osób , ktore mają zupełnie zdrowe psy. I dobrze jest słuchać opinii jednych i drugich , doczytać wszelkie konteksty , bo temu służy forum, wymianie doświadczeń. :)
Ostatnio zmieniony 02 października 2011, 17:40 przez dorota m, łącznie zmieniany 2 razy.
czarno_czerwona
Posty:184
Rejestracja:19 sierpnia 2011, 15:10

02 października 2011, 16:06

Dokładnie ja kupując karme dla psa z alergią kupuje nisko białkowe 25% białka to maksimum. Natomiast przy zdrowych psach zaleca się wiecej białka.
japanisze
Posty:326
Rejestracja:14 marca 2011, 22:35

02 października 2011, 17:05

8)
Ostatnio zmieniony 05 października 2011, 02:45 przez japanisze, łącznie zmieniany 1 raz.
Gość

02 października 2011, 17:36

Tak Doroto,ale ja napisałam,że nie da się przebiałczyć psa-to mit

Japanisze,ja tylko napisalam o przebiałczeniu,i nie Ciebie miałam na myśli :D A z przeprosinami to był żart :mrgreen:
dorota m
Posty:398
Rejestracja:12 września 2010, 12:54

02 października 2011, 17:46

jednym słowem wszyscy dogadaliśmy się i niech już tak zostanie! :)
japanisze
Posty:326
Rejestracja:14 marca 2011, 22:35

02 października 2011, 18:31

Doroto dziękuję Ci za mądrą, pełną wartościowych informacji wypowiedź. Faktycznie nigdy nie zwróciłam uwagi na to, że karmy dla psów wrażliwych mają taki właśnie skład.
Niestety buldogi to w 90% psy wrażliwe, mające problemy z przyswajaniem karm, często uczulone na wiele składników :|
Teraz ( a propos Biomilla) przyszło mi do głowy, że często drastyczna zmiana karmy z gorszej jakościowo na dużo lepszą może skutkować nieprzyjemnymi skutkami ubocznymi, jak luźne qpy i bączki.
Piuma
Posty:99
Rejestracja:07 sierpnia 2011, 18:51

02 października 2011, 19:39

Behawioralne białko - a to ciekawe :)
japanisze
Posty:326
Rejestracja:14 marca 2011, 22:35

02 października 2011, 19:53

Piuma pisze:Behawioralne białko - a to ciekawe :)
Nawet nie wiem co Ci na to odpisać :lol:
Ja kapituluję, może Robert Ci wytłumaczy o co chodzi.
murakami
Posty:151
Rejestracja:14 sierpnia 2010, 23:00
Lokalizacja:Warszawa

02 października 2011, 20:03

Piuma pisze:Behawioralne białko - a to ciekawe :)
Nie wiem czy spór jest o to sformułowanie ( swoją drogą, jest taka książka Chmielewskiej ``Dzikie białko`` :wink: )
czy o zasadę, ale potwierdzam, że mój pies, kiedy wprowadziłam mu dawno temu NGBB (przypomnijmy 30% białka) naprawdę był mocniej nakręcony, miał więcej energii, widać było, że go roznosi na spacerach. Zmianę było widać wyraźnie i właśnie na początku karmienia tą karmą.
Piuma
Posty:99
Rejestracja:07 sierpnia 2011, 18:51

02 października 2011, 20:07

Moze to chodzi raczej o kalorie, ale fakt , byle jakie jedzenie moze powodowac apatię :)
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości