Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

03 listopada 2011, 08:37

To jest odpowiednia Josera dla Twojego psa http://www.krakvet.pl/josera-balance-li ... 14422.html.
Natomiast podam Ci jeszcze jedną propozycję karmy która wg mnie dla seniora jest jeszcze bardziej odpowiednia (smak jest zawsze niewiadomą czy podpasuje)http://www.krakvet.pl/mera-high-premium ... 12479.html
Jakość użytych skłądników jest wyższa od NN light/senior
Ja osobiście wybrałbym tę karmę.
jogi23

03 listopada 2011, 10:55

Dziękję za podpowiedź :) będziemy coś kombinować z którąś z tych karm
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

03 listopada 2011, 21:37

Napisz po czasie jak psiak na nowej karmie?
Pozdrawiam
mimi21
Posty:15
Rejestracja:26 lipca 2011, 10:24

09 listopada 2011, 23:00

Witam. Potrzebuje dobrej karmy dla mojej dorosłej spanielki z wadą serca. Chciałabym zeby była dobrej jakości ale cena też nie moze byc powalająca:) Dodam ze jest ona wybrednym psiskiem. Jadła już ariona, bosch, josere, acane, totw rybną. Totw niestety wcale nie smakuje, pluje chrupkami. Nie musi być to karma weterynaryjna ale wolalabym zeby nie miala wiecej niż 25% białka i jak najmniej sodu, bo dla sercowca to ważne. Proszę o porady co mozna by było jej kupic?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

10 listopada 2011, 08:47

Smakowo to ta karma ,http://www.krakvet.pl/fitmin-medium-mai ... ion-creek- big-blast-7szt-chicken-jerky-links-100g-pojemnik-gratis-p-18821.html
asia32

10 listopada 2011, 15:04

Proszę o opinie nt. karmy Acana Pacifica - ktoś stosował dłuższy czas?
Wiem, że każdy pies reaguje inaczej, ale chciałabym zapoznać się z Waszymi spostrzeżeniami.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

10 listopada 2011, 21:31

Osobiście nie jestem zwolennikiem Acany,ale w archiwum forum powinno cos być na ten temat.
mimi21
Posty:15
Rejestracja:26 lipca 2011, 10:24

10 listopada 2011, 21:38

dzięki za odpowiedź. A czy mogłabym kupić jej fitmin senior? Zauważyłam , że ma mniej sodu, a na tym mi zależy, ale czy nie zaszkodzi jej karma dla seniora skoro ona nie ma jeszcze 2 lat?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

10 listopada 2011, 21:45

To jest 0,1% różnicy między jedną zawartością sodu a drugą spokojnie te ilosci nie są w stanie pogorszyć stanu serca Twojego psa..
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

10 listopada 2011, 21:55

Z drugiej jednak strony śledziłem te karmy weterynaryjna na serce,to Fitmin senior wypada przy nich idealnie,więc nie pownno być probłemów.
asia32

11 listopada 2011, 13:06

Robercie, mam do Ciebie jeszcze pytanie.
Dopiero niedawno odkryłam to forum -skarbnicę wiedzy nt. żywienia psów:-) Do tej pory moją 13-letnią seniorkę karmiłam jednocześnie karmą suchą i gotowanym (ryż+kurczak lub ryba+marchewka). Nie przyznam się co to była za sucha karma, bo zostanę zlinczowana;-)
Ale do rzeczy. Chcę zmienić suchą na jakąś lepszą i mam problem z doborem. Na początek wzięłam Purinę Dog Chow dla seniorów, a w krakvecie zamówiłam Acanę Pacificę i czekam na dostawę.
I teraz pytania:
1. czy gotowane + sucha karma to aby nie za wiele? Nie chciałabym przedobrzyć. Np. przy Biomillu wyczytałam uwagę, żeby nie podawać dodatkowo już nic więcej;
2. Robercie, jaka wg Ciebie karma byłaby dobra dla 13-letniej suczki (waga 27 kg), z lekką nadwagą i niewielkimi problemami skórnymi (te problemy to szybkie "przetłuszczanie się" skóry i sierści, wtedy na dloniach zostaje biały osad. Weterynarz zwracał na to uwagę, ale nigdy nie wspomniał, że to może być od żywienia, skupiał się głównie na szamponach... Dodam, że pies jest kąpany raczej rzadko, a po kąpieli ma wręcz boską skórę i sierść. Tylko to przetłuszczanie...)
Będę wdzięczna za uwagi.
Pozdrawiam
danielw_2

11 listopada 2011, 13:26

Witam serdecznie,
moi rodzice mają w domu seniora 15-letniego. Jak to się zdarza w tym wieku wylatują ząbki. Więc rodzice kupują mu gotowy pokarm - specjalni przygotowaną kiełbasę z podrobów. Do tego dostaje jeszcze kulki (karma pedegree junior), które są dla szczeniaka. Więc kiedy wpadnę do domu z moim małym psiakiem to obydwa psy jedzą tę samą karmę.
Pozdrawiam,
Daniel

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

11 listopada 2011, 15:00

asia32 pisze:Robercie, mam do Ciebie jeszcze pytanie.
Dopiero niedawno odkryłam to forum -skarbnicę wiedzy nt. żywienia psów:-) Do tej pory moją 13-letnią seniorkę karmiłam jednocześnie karmą suchą i gotowanym (ryż+kurczak lub ryba+marchewka). Nie przyznam się co to była za sucha karma, bo zostanę zlinczowana;-)
Ale do rzeczy. Chcę zmienić suchą na jakąś lepszą i mam problem z doborem. Na początek wzięłam Purinę Dog Chow dla seniorów, a w krakvecie zamówiłam Acanę Pacificę i czekam na dostawę.
I teraz pytania:
1. czy gotowane + sucha karma to aby nie za wiele? Nie chciałabym przedobrzyć. Np. przy Biomillu wyczytałam uwagę, żeby nie podawać dodatkowo już nic więcej;
2. Robercie, jaka wg Ciebie karma byłaby dobra dla 13-letniej suczki (waga 27 kg), z lekką nadwagą i niewielkimi problemami skórnymi (te problemy to szybkie "przetłuszczanie się" skóry i sierści, wtedy na dloniach zostaje biały osad. Weterynarz zwracał na to uwagę, ale nigdy nie wspomniał, że to może być od żywienia, skupiał się głównie na szamponach... Dodam, że pies jest kąpany raczej rzadko, a po kąpieli ma wręcz boską skórę i sierść. Tylko to przetłuszczanie...)
Będę wdzięczna za uwagi.
Pozdrawiam
Bardzo się cieszę,że kolejna osoba docenia to forum :)

Akurat Pacifika Acana ma dobre opinie((ta konkretna linia) więc zostań na obecną chwilę przy tej karmie,osobiście nie mieszałbym z gotowanym .
Czy podajesz psiakowi dodatkowo witaminy i minerały?
asia32

11 listopada 2011, 15:36

Nie podaję. Wydaje mi się, że z jedzeniem otrzymuje wszystko, co potrzeba. Od kilku lat bierze Arthrofos z powodu problemów ze stawami.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

11 listopada 2011, 19:45

Z tym otrzymywaniem wszystkiego w jedzeniu to jest tak różnie.
Czy robisz przerwy w podawaniu Arthrofosu i czy kupujesz na zmianę zwykły z tym Forte,jeśli nie to warto tak robić.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 34 gości