Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

asia32

11 listopada 2011, 20:52

Nie robię. Pytałam o to weta już jakiś czas temu, ale kazał brać bez przerwy. Raz chciał zmienić na coś innego, opakowanie podobne, tylko literki czerwone - wydaje mi się że to był ten preparat z HA w nazwie, ale zrezygnował. Uznał, że skoro Arthrofos pomaga to na razie wystarczy.
Acha, i sunia bierze 2 tabletki dziennie (waży 27 kg)
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

12 listopada 2011, 08:54

Dobra rada zamien na Arthrofos Forte(oczywiście jesli pies będzie jadł w formie sypanej nie znam Twojego psa),jesli nie to zmień na coś innego np Arthro Ha ten czerwony.Nie podaje się non stop tych samych prepratów,bez przerwy.
Gayka
Posty:307
Rejestracja:30 stycznia 2010, 21:29

12 listopada 2011, 10:51

Robert A. pisze:Dobra rada zamien na Arthrofos Forte(oczywiście jesli pies będzie jadł w formie sypanej nie znam Twojego psa),jesli nie to zmień na coś innego np Arthro Ha ten czerwony.Nie podaje się non stop tych samych prepratów,bez przerwy.
Robercie, to ja się podczepię pod ten temat i zapytam, czy masz może wiedzę /doświadczenie z kolagenowym preparatem :
GELACAN® PLUS DARLING dzięki hydrolizatowi kolagenu odżywia i regeneruje chrząstki stawowe, ścięgna, więzadła i kości oraz zmniejsza lub usuwa następstwa wcześniejszych braków w odżywianiu lub uszkodzeń stawów, zapobiega dalszemu ubytkowi chrząstek, poprawia ruchomość i łagodzi ból. Selen działa pozytywnie na przebieg zapaleń reumatoidalnych. Razem z witaminą E pozytywnie wpływa na przebieg osteoartrozy i łagodzi bóle. Witamina C pełni ważną rolę w normalnej produkcji i funkcjonowaniu wszystkich tkanek łącznych. Substancje mineralne budujące kości zawarte są w dawkach wspomagających wykorzystanie hydrolizatu kolagenowego
czarno_czerwona
Posty:184
Rejestracja:19 sierpnia 2011, 15:10

12 listopada 2011, 12:24

Witam!
Jak pisałam karmie psa eukanubą dla psow z wrazliwą skórą ponieważ ma uczulenie na kurczaka.Nie daje jakiś duzych porcji ale zaówazylam że ostatnio sporo przytyła i zastanawiam sie nad karmą light i czy moge do niej dodawać wypełniacza w postaci jakiejś zieleniny?
danielw_2
Posty:10
Rejestracja:12 listopada 2011, 15:25

12 listopada 2011, 15:31

Ja stosuję Pedegree. Może dlatego, że zawsze jej używaliśmy. Parę razy próbowaliśmy zmienić na inną np. Chapi ale psu nie zasmakowało.
A Pedegree wcina, że aż mu sie uszy trzęsą :-).
Pozdrawiam,
Daniel
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
asia32

12 listopada 2011, 15:32

Robercie, sypane nie przejdzie:) A jak Ty podajesz swoim psom proszek? Może jest jakaś metoda tylko jeszcze jej nie znam:)
Powiedz mi jeszcze jaką karmę polecasz. Tak jak wcześniej pisałam: 13 lat, lekka nadwaga, problem z przetłuszczającą się skórą. W tej chwili je Purinę Dog Chow senior, jak skończy worek, dostanie Acanę Pacificę, którą jej wybrałam ze względu na ryby.
Jeśli będzie ok może zostaniemy przy Acanie.
Ale myślałam też o:
- Nutra Gold Senior
- Eukanuba Mature & Senior 7+ Small & Medium Breed (również w wersji z jagnięciną)
- Hills SP Canine Senior Lamb & Rice
Na co zwracać uwagę przy wyborze karmy dla 13-latki? Białka ma mieć dużo czy mało?
czarno_czerwona
Posty:184
Rejestracja:19 sierpnia 2011, 15:10

13 listopada 2011, 09:31

daniel przeczytaj sobie skład pedigree.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

13 listopada 2011, 09:36

Gayka pisze:
Robert A. pisze:Dobra rada zamien na Arthrofos Forte(oczywiście jesli pies będzie jadł w formie sypanej nie znam Twojego psa),jesli nie to zmień na coś innego np Arthro Ha ten czerwony.Nie podaje się non stop tych samych prepratów,bez przerwy.
Robercie, to ja się podczepię pod ten temat i zapytam, czy masz może wiedzę /doświadczenie z kolagenowym preparatem :
GELACAN® PLUS DARLING dzięki hydrolizatowi kolagenu odżywia i regeneruje chrząstki stawowe, ścięgna, więzadła i kości oraz zmniejsza lub usuwa następstwa wcześniejszych braków w odżywianiu lub uszkodzeń stawów, zapobiega dalszemu ubytkowi chrząstek, poprawia ruchomość i łagodzi ból. Selen działa pozytywnie na przebieg zapaleń reumatoidalnych. Razem z witaminą E pozytywnie wpływa na przebieg osteoartrozy i łagodzi bóle. Witamina C pełni ważną rolę w normalnej produkcji i funkcjonowaniu wszystkich tkanek łącznych. Substancje mineralne budujące kości zawarte są w dawkach wspomagających wykorzystanie hydrolizatu kolagenowego
Tak jest skuteczny i ma bardzo dobre opinie,ale jak każdy preparat trzeba go także zmienić po 3 miesiącach lub zrobić miesięczną przerwę.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

13 listopada 2011, 09:39

danielw_2 pisze:Ja stosuję Pedegree. Może dlatego, że zawsze jej używaliśmy. Parę razy próbowaliśmy zmienić na inną np. Chapi ale psu nie zasmakowało.
A Pedegree wcina, że aż mu sie uszy trzęsą :-).
Pozdrawiam,
Daniel
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Poczytaj sobie o karmach na tym forum ,poczytaj sobie o Pedigriie,Chappi i innych wynalazkach o ich szkodliwości i braku mięsa w skłądzie itd.Mam pytanie czy Ty masz chęć uczestniczyć na tym forum czy za wszelką cenę chcesz reklamować Blog?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

13 listopada 2011, 09:43

asia32 pisze:Robercie, sypane nie przejdzie:) A jak Ty podajesz swoim psom proszek? Może jest jakaś metoda tylko jeszcze jej nie znam:)
Powiedz mi jeszcze jaką karmę polecasz. Tak jak wcześniej pisałam: 13 lat, lekka nadwaga, problem z przetłuszczającą się skórą. W tej chwili je Purinę Dog Chow senior, jak skończy worek, dostanie Acanę Pacificę, którą jej wybrałam ze względu na ryby.
Jeśli będzie ok może zostaniemy przy Acanie.
Ale myślałam też o:
- Nutra Gold Senior
- Eukanuba Mature & Senior 7+ Small & Medium Breed (również w wersji z jagnięciną)
- Hills SP Canine Senior Lamb & Rice
Na co zwracać uwagę przy wyborze karmy dla 13-latki? Białka ma mieć dużo czy mało?
U mnie nie ma problemu z podawanie mam 3 psy i jest to stado i "walka " o pokarm,rywalizacja dlatego nawet zioła jedzą na life :wink:
Z tych co wymieniłas to tylko Nutra Gold.
Natomiast na razie zostań przy Acanie Pacyfika.
Arthrofos zmień w takim razie na Arthro Ha ,przynajmniej jedno opakowanie.
asia32

13 listopada 2011, 10:11

U mnie nie ma problemu z podawanie mam 3 psy i jest to stado i "walka " o pokarm,rywalizacja dlatego nawet zioła jedzą na life :wink:
Z tych co wymieniłas to tylko Nutra Gold.
Natomiast na razie zostań przy Acanie Pacyfika.
Arthrofos zmień w takim razie na Arthro Ha ,przynajmniej jedno opakowanie.[/quote]

Moja jedynaczka nie musi walczyć, więc łakomczuchem nie jest;) Delektuje się jedzeniem i niestety wszelkie tabletki lądują na podłodze:( Arthrofos zawijam w kulkę z pasztetu, ale to nie jest idealne rozwiązanie, bo pasztet generalnie mi się nie widzi, nawet sama nie jem. Ale musi brać leki na stawy, a inaczej się nie da...
Chefrenek
Posty:509
Rejestracja:01 października 2007, 15:25

13 listopada 2011, 13:01

Jest już dostępna nowa wersja TOTW'a z jagnięciną. ;)
czarno_czerwona
Posty:184
Rejestracja:19 sierpnia 2011, 15:10

13 listopada 2011, 13:06

Moja to typowy pochłaniacz więc do karmy mozna dorzucic wszystkiego a ona tego nawet nie zauwazy.
asia32
Posty:74
Rejestracja:13 listopada 2011, 12:54

13 listopada 2011, 13:14

W czym podajecie tabletki lub preparaty w proszku? Tak, żeby było zdrowo dla psa. Ja chowam w kulce z pasztetu, ale przy długotrwałym podawaniu nie podoba mi się pasztet, bo wiadomo, że przeważnie są w nim świństwa :roll:
dorota m
Posty:398
Rejestracja:12 września 2010, 12:54

13 listopada 2011, 13:40

Asiu , jeśli na tym forum padlo hasło " pasztet " to napewno nikt nie miał na mysli pasztetu dla ludzi :) , w którym jak sama mówisz są świństwa. Są bardzo dobrej jakości pasztety , puszki dla psow takich firm jak Evengers , Belcando , First Class ogólnie dostępne. Ja podaję Arthrofos Forte z pasztetem Evengers i pies wylizuje miskę. :)
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości