Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

asia32
Posty:74
Rejestracja:13 listopada 2011, 12:54

13 listopada 2011, 15:35

dorota m pisze:Asiu , jeśli na tym forum padlo hasło " pasztet " to napewno nikt nie miał na mysli pasztetu dla ludzi :) , w którym jak sama mówisz są świństwa. Są bardzo dobrej jakości pasztety , puszki dla psow takich firm jak Evengers , Belcando , First Class ogólnie dostępne. Ja podaję Arthrofos Forte z pasztetem Evengers i pies wylizuje miskę. :)
Ze też nie wpadłam na to wcześniej:) Tylko, czy ona zechce jadło z puszki? Cóż, czeka nas w takim razie testowanie. Pasztetów też wypróbowałam z 10, zanim trafiłam na jeden, który suka zaakceptowała.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

14 listopada 2011, 09:16

Tu masz taki mix powinien posmakować psu http://www.krakvet.pl/animonda-grancarn ... 11128.html
asia32
Posty:74
Rejestracja:13 listopada 2011, 12:54

14 listopada 2011, 15:24

Robert A. pisze:Tu masz taki mix powinien posmakować psu http://www.krakvet.pl/animonda-grancarn ... 11128.html
Ok, dzięki, wypróbujemy. Choć od wczoraj rozkruszam Arthrofos i mieszam z jedzeniem - o dziwo porcja jest zjadana bez grymaszenia.
Właśnie dzisiaj dojechała Acana Pacifica. Pierwsze granulki suka potraktowała podejrzliwie, przegryzając i rzucając na podłogę. Następne są już wciągane z prędkością światła;-)
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

14 listopada 2011, 19:09

Panie Robercie mam do Pana kilka pytań odnośnie diety i suplementacji mojego psa, bo z poradami weterynarza różnie bywa. Moja 11-letnia suczka już od jakiegoś czasu ma problemy ze stawami-początek dysplazji starczej. Przed 3 miesiącami weterynarz zalecił mi Arthrofos. Zalecał tylko 1 tabletkę, ale za Pana sugestią podawałem jej 1,5 (pies waży 28 kg). Do tego była karma Eukanuby sensitive joints. Generalnie pies czuł się dobrze, czasem zdarzały się sporadyczne, chwilowe bóle o czym pies informował. Karma całe szczęście już się skończyła i ku mojej i psa radości zmieniłem ją na Fitmin senior :D. Mam nadzieję, że ta zmiana jest zmianą dobrą, bo fitmin ma bardzo dobre opinie. Choć czasem mimo wszystko zdarza się jej i tą karmą wybredzać, często zjada ją w ciągu dnia na raty. Czasem dodaję jej łyżkę karmy mokrej, żeby bardziej jej smakowało, a czasem gotuję rosół na kurczaku, albo wieprzowinie i polewam karmę. Uwielbia takie połączenie, tylko nie wiem czy tak wolno :?: Jednak kilka razy na porannym spacerze działy się z psem dziwne rzeczy. Np. dzisiaj rano było bardzo zimno i pies niemal od razu po wyjściu położył się nie chciał wstać. Wyglądało to na sztywność stawów. Poruszał się z trudnością, a ruch sprawiał ból. Po przyjściu do domu minęło i znowu czuła się dobrze. Próbuję ją trochę odchudzić i nie wiem jaka ilość karmy fitmin będzie najodpowiedniejsza dla dalmatyńczyka z lekką nadwagą. Dostaje około 250-280 g karmy. Nie ma już tak dużo ruchu jak dawniej, ale staram się zapewnić przynajmniej 3 dłuższe spacery(15-20 min.) i 2 krótsze (5-10 min.) w ciągu dnia, co też nie jest łatwe o tej porze roku, bo pies nie lubi zimna i buntuje się przed dalszym odejściu od domu. I mojej pytanie dotyczące suplementów na stawy. Czy mogę połączyć arthroHa +arthrodol? I jak to podawać, rano jeden rodzaj tabletek, wieczorem drugi? Czy może lepiej arthrofos + arthrodol?
czarno_czerwona
Posty:184
Rejestracja:19 sierpnia 2011, 15:10

14 listopada 2011, 20:39

Myśle ze problem z marznięciem jest związany z wiekiem psa. starsze psy tak mają możnaby zainwestowac w ubranko i buty. tozaden wstyd ja z moim niemałym psem podczas złej pogody wychodze na spacer w ubranku tzn w kombinezonie i butkach i nie wygląda to żle ważne zeby dobrze dopasować mam fajna krawcową co szyje na miare jak chcesz moge ci podac jej adres jednak butki duzo lepsze są z podeszwą gumowa bo wtedy się nie ślizgają. Fajna firma to porta wear ale to na lato poprostu trzeba poszukać.
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

14 listopada 2011, 21:12

Mogło to być spowodowane też z mojej winy. Wyszedłem z nią prawie od razu jak wyszła z łóżka, nie rozruszała się dokładnie przed wyjściem na dwór. To było straszne, sąsiad chciał ją pogłaskać, ale zaczęła piszczeć, bo każdy dotyk i jej ruch sprawiał jej ból, wchodziła po schodach zesztywniała i jakby powykręcana. O ubranku już myślałem wcześniej. Nie wyobrażam sobie wychodzenia z nią na dłużej przy minusowych temperaturach.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

14 listopada 2011, 21:48

tracershy pisze:Panie Robercie mam do Pana kilka pytań odnośnie diety i suplementacji mojego psa, bo z poradami weterynarza różnie bywa. Moja 11-letnia suczka już od jakiegoś czasu ma problemy ze stawami-początek dysplazji starczej. Przed 3 miesiącami weterynarz zalecił mi Arthrofos. Zalecał tylko 1 tabletkę, ale za Pana sugestią podawałem jej 1,5 (pies waży 28 kg). Do tego była karma Eukanuby sensitive joints. Generalnie pies czuł się dobrze, czasem zdarzały się sporadyczne, chwilowe bóle o czym pies informował. Karma całe szczęście już się skończyła i ku mojej i psa radości zmieniłem ją na Fitmin senior :D. Mam nadzieję, że ta zmiana jest zmianą dobrą, bo fitmin ma bardzo dobre opinie. Choć czasem mimo wszystko zdarza się jej i tą karmą wybredzać, często zjada ją w ciągu dnia na raty. Czasem dodaję jej łyżkę karmy mokrej, żeby bardziej jej smakowało, a czasem gotuję rosół na kurczaku, albo wieprzowinie i polewam karmę. Uwielbia takie połączenie, tylko nie wiem czy tak wolno :?: Jednak kilka razy na porannym spacerze działy się z psem dziwne rzeczy. Np. dzisiaj rano było bardzo zimno i pies niemal od razu po wyjściu położył się nie chciał wstać. Wyglądało to na sztywność stawów. Poruszał się z trudnością, a ruch sprawiał ból. Po przyjściu do domu minęło i znowu czuła się dobrze. Próbuję ją trochę odchudzić i nie wiem jaka ilość karmy fitmin będzie najodpowiedniejsza dla dalmatyńczyka z lekką nadwagą. Dostaje około 250-280 g karmy. Nie ma już tak dużo ruchu jak dawniej, ale staram się zapewnić przynajmniej 3 dłuższe spacery(15-20 min.) i 2 krótsze (5-10 min.) w ciągu dnia, co też nie jest łatwe o tej porze roku, bo pies nie lubi zimna i buntuje się przed dalszym odejściu od domu. I mojej pytanie dotyczące suplementów na stawy. Czy mogę połączyć arthroHa +arthrodol? I jak to podawać, rano jeden rodzaj tabletek, wieczorem drugi? Czy może lepiej arthrofos + arthrodol?
Sam powinieneś nauczyć się oceniać ilośc pokarmu jaki jest odpowiedni dla Twojego psa.Ilość podana na opakowaniu jest zazwyczaj ilością orientacyjną,a każdy pies jest inny i ma inny plan dnia ,w zależnosci tego właścicicel powibnien sam dobrać najodpowiedniejsze dawkowanie.Najlepiej w razie otyłości obniżyć dawkowanie o 10% w razie zbyt małej ilości zwiekszyć o 10% w stosunku do danych podanych w tabelkach.
W przypadku Arthrodolu i Arthrofosu żaden ze składników nie występuje podwójnie,natomiast co do drugiego zestawu masz odpowiedz w innym temacie na forum(odpowiedziałem) :)
japanisze
Posty:326
Rejestracja:14 marca 2011, 22:35

16 listopada 2011, 12:44

Jestem po 5 kg worku Mery Dog Pure lamb&rise i niestety mojej suni nie pasuje ta karma.
Uczulenia nie ma, bąków i problemów z trawieniem też nie, więc jak najbardziej nadaje się dla alergików (jedynie zauważyłam wzmożone łzawienie, co jest bardzo kłopotliwe u białych psów).
Przyswajanie i qpy przyzwoite, niestety bulwa cały czas na niej chudnie (a większej dawki w nią nie wmuszę, bo to ogromny niejadek) i głównie z tego powodu muszę karmę jednak zmienić.
Stanu sierści nie mogę ocenić, ponieważ glut jest po/ w trakcie zmiany sierści plus dostaje preparat na sierść - Kerabol.
dorota m
Posty:398
Rejestracja:12 września 2010, 12:54

16 listopada 2011, 14:46

No, niestety tak to już jest, że jednemu czworonogowi spasuje innemu nie. :( Dla mnie porażką byl Trovet RRD. Siostra ma sunię na Mera i jest zachwycona. :)
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

17 listopada 2011, 13:43

U mnie Univit Mera Dog sprawuje się wyśmienicie,a Filet Brasileiro ma(Toczeń Rumieniowaty od 2 lat) mimo tego Mera Dog idealnie się sprawdza
japanisze
Posty:326
Rejestracja:14 marca 2011, 22:35

17 listopada 2011, 16:08

Mój post miał charakter informacyjny - nie miał na celu zniechęcić kogokolwiek do karmienia Merą Dog.
Wiem, że każdy pies jest inny, a już mój jest szczególny (nie tylko w dobrym, ale i w złym tego słowa znaczeniu - jej mało który pokarm podchodzi czy służy).
Nie napisałam, że to zła karma, nie napisałam również, ze jestem wielce rozczarowana - tak naprawdę mogę się jedynie przyczepić do spadku wagi psa, czego mogłam się spodziewać, bo suka zawsze była karmiona karmą o większej zawartości mięsa i białka w ogóle.
Niestety utrzymanie rozsądnej wagi u niej jest bardzo ważne, bo ona ma tendencje do chudnięcia i nie jedzenia, więc muszę znaleźć coś bardziej kalorycznego lub coś, co będzie jej bardziej smakowało.

Ot i całe sedno mojej wypowiedzi.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

17 listopada 2011, 18:37

Japanisze j :) a tez nie namawiam z całej siły na Mera Dog,
Ewelina Julia

20 listopada 2011, 13:13

WITAM WSZYSTKICH BARDZO SERDECZNIE :D
UFF, UDAŁO MI SIĘ PRZECZYTAĆ CAŁE 142 STRONY WĄTKU :wink: JA RÓWNIEŻ, NIEWĄTPLIWIE, NALEŻĘ DO OSÓB BĘDĄCYCH POD WRAŻENIEM MNÓSTWA WIEDZY W NIM ZAWARTYCH I FACHOWOŚCI PORAD. CHYLĘ CZOŁO :)
ZE SWOJEJ STRONY TAKŻE BARDZO PROSZĘ O PORADĘ. MAM MĘTLIK W GŁOWIE, PSA MARUDĘ NIEJADKA I TYM PODOBNE :roll:
PRZEPRASZAM Z GÓRY, ALE MÓJ POST BĘDZIE DŁUGI Z POWODU NATŁOKU INFORMACJI :oops: TERAZ DO RZECZY.
MOJE PSISKO NIEDAWNO SKOŃCZYŁO 7 LAT, MA 45 CM WYSOKOŚCI, JEST DOŚĆ SZCZUPŁA, WAŻY 12 KG, ALE JEST, NIESTETY, WEWNĘTRZNIE SCHOROWANA. PO WIELU BADANIACH PRZED PIĘCIOMA LATY ZDIAGNOZOWANO U NIEJ PADACZKĘ, A TAKŻE NIEWYDOLNOŚĆ ZEWNĄTRZ WYDZIELNICZĄ TRZUSTKI I PROBLEM Z KOMÓRKAMI WĄTROBY, ALE PRZYCZYNA OSTATNIEGO SCHORZENIA NIE ZOSTAŁA ODKRYTA. DOSTAJE ENZYMY ZEWNĘTRZNE W POSTACI TABLETEK PRZED POSIŁKAMI I TABLETKI NA WĄTROBĘ Z ORNITYNĄ ORAZ DRUGIE Z FOSFOLIPIDAMI SOJOWYMI.
PRZEZ LATA BYŁA NA KARMIE ROYAL CANIN ADULT POLECANEJ MI PRZEZ WETERYNARZY, NIGDY NA ŻADNEJ LINII WETERYNARYJNEJ, BO NA RAZIE ZEWNĘTRZNIE PROBLEMÓW TRAWIENNYCH NIE BYŁO WIDAĆ POZA SPORADYCZNYMI BIEGUNKAMI, WSZYSTKO W WYNIKACH,ALE SKORO NIE LECZYMY WYNIKÓW TYLKO PSA... :) PARĘ MIESIĘCY TEMU JEDNAK WZROSŁA MOJA ŚWIADOMOŚĆ I DZIĘKI M.IN. INFORMACJOM NA TYM FORUM ZBUNTOWAŁAM SIĘ NIESAMOWICIE PRZECIWKO SKŁADOWI KARMY :evil: I NIGDY NIE WRÓCĘ DO PSZENICY, KUKURYDZY I TYM PODOBNYCH :evil: SAMOWOLNIE PRZESZŁAM NA ACANĘ BEZ ZBÓŻ- PSINIE POPRAWIŁY SIĘ ZDECYDOWANIE SIERŚĆ I JAKOŚĆ WYPRÓŻNIEŃ. NATOMIAST ICH ILOŚĆ W STOSUNKU DO ZJEDZONEJ KARMY MUSZĘ PRZYZNAĆ ZATRWOŻYŁA MNIE LEKKO, WIĘC CHCĘ ZMIENIĆ.
POZA TYM ROZMAWIAŁAM OSTATNIO Z WETERYNARZEM I STWIERDZIŁ,ŻE JEDNAK 33% BIAŁKA I MIN. 17% TŁUSZCZU TO W PRZYPADKU MOJEGO PSA ZA DUŻO.TYM BARDZIEJ ŻE MA TEŻ 7 LAT.
DZIĘKI WASZYM INFORMACJOM WYBRAŁAM TOTW PACIFIC STREAM, KTÓRA MA JUŻ STOSUNEK BIAŁKA DO TŁUSZCZU OK. 25%/15%, DO TEGO JEST DLA PSÓW WRAŻLIWYCH, CZYLI NA SCHORZENIA WĄTROBY I TRZUSTKI POWINNA BYĆ LEPSZA. ALE MOJA PSINA NIE CHCE JEJ TKNĄĆ. OGÓLNIE JEST WYBREDNA, DLATEGO CO 2-3 DNI DOSTAJE UDKO KURCZAKA, ALE W TYM PRZYPADKU SZCZEGÓLNIE CIĘŻKO, JUŻ 3 DZIEŃ PRÓBUJĘ I NIESTETY... :cry: BĘDĘ DALEJ PRÓBOWAĆ, ALE BARDZO PROSZĘ O PODPOWIEDŹ KILKU RÓŻNYCH KARM,BO JEŚLI ZNOWU ZAPROTESTUJE TO MUSZĘ MIEĆ W CZYM WYBIERAĆ. JEDYNYM MOIM KRYTERIUM JEST JAKOŚĆ KARMY- MA BYĆ NAPRAWDĘ DOBRA. IM WIĘCEJ PODPOWIEDZI TYM DLA MNIE (BĘDĘ SPOKOJNIEJSZA) I MOJEGO PSIAKA LEPIEJ LEPIEJ :lol:
Z GÓRY SERDECZNIE DZIĘKUJĘ ZA WSZELKIE PODPOWIEDZI I JESZCZE RAZ PRZEPRASZAM ZA DŁUGAŚNY POST :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Awatar użytkownika
MaximusKennel
Posty:87
Rejestracja:13 listopada 2011, 13:19

20 listopada 2011, 22:39

Jeśli chcesz się trzymać karm typu grain free, to z tych z niższą zawartością białka (tj. poniżej 30% ) są min.
Brit Care Venison
Wolfsblut (ma kilka wersji na różnych gatunkach mięsa)
Fish4Dogs
Mam znajomych w Stanach, którzy sporo dobrego mówili mi o Wellnes Core, ale nie wiem nawet czy to można gdzieś kupić w Polsce.

Ja żadną z powyższych karm nigdy nie karmiłam, także się nie wypowiadam jak to się przyswaja.
Prywatnie swoje kundle trzymam na Orijenie + BARF (konina, sarnina itp. plus zielsko i suplementy), ale niestety, Orijen ma bardzo wysoką zawartość białka.

A odnośnie wybrzydzania przy jedzeniu: głodny pies zje wszystko (moje nawet "sałatki warzywne" wciągają nosem, jak przynoszę zieleninę do domu to muszę szybko chować, bo gotowe zeżreć razem z reklamówką). Jak pies przesmradza, to najwidoczniej nie jest głodny...
Gość

20 listopada 2011, 23:44

MaximusKennel- dzięki za odpowiedź :) tak, chciałabym zostać przy grain free. O Wolfsblucie myślałam jakiś czas temu, wezmę na wszelki wypadek ponownie pod rozwagę. Wellness nie dostaniesz w PL (przynajmniej do dnia dzisiejszego :) )
Z wybrzydzaniem przy jedzeniu z pewnością masz rację, ale z racji leków przeciw padaczce jakie psina zażywa 2 razy dziennie :cry: , nie mogę ją głodzić dłużej niż dobę, bo mają one w jakimś stopniu wpływ na żołądek i z pewnością niestety na wątrobę :cry:
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości