Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Seiti
Posty:3112
Rejestracja:03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja:Łódź

12 grudnia 2011, 13:36

Shena przez większość swojego życia nic nie brała, ale się starzeje. Jakiś czas temu mnie zatrzymała i pokazała że ją tylne łapki bolą.(po aporcie) Zrobiłam jej masaż, szła normalnie później, nawet Neyę pogoniła... Obserwuję ją ale już nie widzę żeby jej dokuczały co nie znaczy że nie powinnam ich wzmocnić. Shena przybrała na nutrze ale jej sierść jest gorsza od siersci Neyi, strasznie linieje. Młoda zdecydowanie lepiej przeszła zrzucanie włosa.
dorota m
Posty:398
Rejestracja:12 września 2010, 12:54

12 grudnia 2011, 18:33

Koniecznie powinnaś podawć Shenie coś na łapki. Ja mojemu ośmiolatkowi podaję Dolfosu Arthrofos Forte na przemian z HA. Na wzmocnienie sierści omegany , algi. Osobiście poza omeganami lub tranem , calą kompozycją ziol i arthtrofosem nic więcej nie dodaję. Na razie nie widzę takiej potrzeby. Pewnie zależy to od rodzaju karmy i przyswajania witamin.
Ewelina Julia

12 grudnia 2011, 18:46

Pewnie nie ten wątek, ale powiedzmy że chodzi o dodatek do najlepszej karmy :) chodzi o witaminki :) na przestrzeni lat podaję Wita Wet, ale jako że trzeba zmieniać co jakiś czas to tym razem zamierzam kupić polecany na forum Beaphar top 10. Psinka ma 7 lat i waży 12 kg. Jeśli łaskawie wróci do konsumpcji suchej karmy (wygląda na to,że po mnóstwie prób wreszcie będzie to Mera Dog, być może Fitmin, ale nie chcę zapeszyć :D ), to żywieniowo będzie właśnie na karmie i na kurczaku co drugi dzień, czasem jakiś owoc czy pomidorek :) Proszę mi doradzić jak dawkować? Zgodnie z zaleceniami 1 tab. na 5 kg wagi?
Gość

12 grudnia 2011, 19:21

Chciałam zapytać jakie ziółka można podawać pieskowi ? Co można podać w celu zapobiegnięcia kamieniom moczowym?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

13 grudnia 2011, 08:35

filodendron pisze:Nie macie czasem obaw, że trochę za dużo chemii pakujecie w swoje psy? Tak czytam i czytam, i przypominam sobie naszego pediatrę, który miał w zwyczaju przepisywać wyłącznie wit D dla niemowląt i potem witaminę C oraz wapno w przypadku przeziębienia. Żadnych vibovitów ani innych suplementów na stałe. Córa wyrosła na zdrową nastolatkę, mimo okresowo trudnych diet eliminacyjnych (alergia), z mocnymi kośćmi (mimo, że nigdy nie mogła jeść niczego od krowy i był problem ze źródłami wapnia), zero próchnicy, zero antybiotyków, czasem trafi się przeziębienie i to wszystko.
Ja też nic nie łykam - ostatni raz antybiotyki brałam 20 lat temu.
I psu też nie podaję żadnych syntetycznych suplementów poza chondroprotetykami - i wcale nie mam pewności, czy one w ogóle na coś pomagają. Nie pamiętam, kiedy ostatni raz był chory - parę lat temu, jak był młodziutki i karmiony Royalem, to złapał anginę i trzeba było podać antybiotyk.
Jedyny rzeczywiście skuteczny suplement diety dla psów (skuteczny w sensie, że widziałam efekty w kondycji włosa) to olej z łososia. Oprócz tego próbowałam algi, preparat z oleju z lnu i ogórecznika - i nic się nie działo.
W wieku szczenięcym raz, w okresie wymiany zębów, wet przepisał preparat witaminowo-mineralny i nie wiem, czy słusznie, bo skończyło się na przetrwałych kłach mlecznych, co zdaniem jednego z hodowców mogło być wynikiem zakłócenia procesu resorpcji korzeni mlecznych zębów.
Nie zaryzykuje braku suplementacji przy karmieniu tylko i wyłacznie suchą karmą,jesli ktoś chce eksperymentowac ma wolny wybór :)
Oczywiście mozna także dodawać algi morskie,czosnek, zioła(na nich bazuje juz kilka lat), i tak robię natomiast zupełnie pozbawic psa dodatkowych minerałow i witamin karmiąc samym suchym to wg mnie samobój.
Antybiotyków nie uznaję,i moje dziecko od urodzenia(7 lat temu)nigdy nie miało antybiotyku,ale nie da się w dzisiejszym świece pełnym syfu zostawić organizm sam sobie nie ma takiej opcji,bo zwali się cos w najmniej odpowiednim momencie.Takie życie mogli prowadzić ludzie kilkadziesiąt lat temu ale nie w obecnych czasach .
To moje osobiste zdanie,
Anna pe

13 grudnia 2011, 08:43

Panie Robercie zamówiłam witaminy jak Pan radził,ale mam jeszcze pytanko o olej z łososia -warto podawać ? Moj piesek to roczny sznaucer mini o wadze 6 kg, jakie zioła i w jaki sposob mogę mu podawać bez szkody dla zdrowia,bo wczoraj się dowiedziałam,że u tej rasy dochodzi często do powstania kamieni moczowych ?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

13 grudnia 2011, 08:45

Nie rozmawiam o ziołach na forum-przykro mi.
Olej z łososia jak najbardziej tylko trzeba patrzeć co się kupuje jest sporo chłamu pochodzącego z Chinskich mutowanych chodowli łososia.Można dla pewności podawać kwasy omega 3 w kapsułkach.
Anna pe

13 grudnia 2011, 09:08

I znowu jestem Panu bardzo wdzięczna-dziekuję
dzasta
Posty:1
Rejestracja:16 maja 2011, 09:38

13 grudnia 2011, 23:15

U moich psów suplementacja przy karmieniu suchymi karmami sprawdziła się w 100 %. Wcześniej przez ponad 5 lat nie podawałam dodatkowo witamin jedynie suplementy na sierść do suchej karmy ale za namową znajomej spróbowałam podawać połowę dziennej dawki witamin (Top 10 Beaphar). Stosujemy taki system od pół roku i różnica widoczna jest gołym okiem przynajmniej u moich trzech psów. Myślę, że spróbować podawać dodatkowo witaminy warto tylko obserwować jak reagują psy.
Ewelina Julia

17 grudnia 2011, 14:48

Panie Robercie :oops: zebrało mi się na refleksje po napisaniu postu :oops: jak już temat suplementów, to gdybym chciała mojej psince ( 7 lat i 12 kg) profilaktycznie podać coś na stawy to Arthro Ha, Arthrofos bądź też Arthroflexa może Inflamex??? Nie wiem który wybrać i jak dawkować. I przepraszam, że tak pytam w kawałkach i głowę zawracam :oops:
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

17 grudnia 2011, 19:52

Jesli w formie suplementacji zabezpieczającej,wystarczającym suplementem jest Arthro Ha,dawkowanie jest na opakowaniu.
Ewelina Julia

18 grudnia 2011, 13:33

Po raz kolejny, dziękuję Panie Robercie :)
Chefrenek
Posty:509
Rejestracja:01 października 2007, 15:25

18 grudnia 2011, 18:50

Robert A. pisze:Nie rozmawiam o ziołach na forum-przykro mi.
Olej z łososia jak najbardziej tylko trzeba patrzeć co się kupuje jest sporo chłamu pochodzącego z Chinskich mutowanych chodowli łososia.Można dla pewności podawać kwasy omega 3 w kapsułkach.
Robercie a może założysz wątek z polecanymi olejami? Trochę tego jest na rynku a wiadomo olej olejowi nie równy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Martines999
Posty:218
Rejestracja:23 czerwca 2011, 22:36

18 grudnia 2011, 21:36

Popieram.
Ciekaw jestem jakie oleje są good a jakie są bad :o
Louhans
Posty:349
Rejestracja:31 grudnia 2010, 19:22

19 grudnia 2011, 12:34

dzasta pisze:U moich psów suplementacja przy karmieniu suchymi karmami sprawdziła się w 100 %. Wcześniej przez ponad 5 lat nie podawałam dodatkowo witamin jedynie suplementy na sierść do suchej karmy ale za namową znajomej spróbowałam podawać połowę dziennej dawki witamin (Top 10 Beaphar). Stosujemy taki system od pół roku i różnica widoczna jest gołym okiem przynajmniej u moich trzech psów. Myślę, że spróbować podawać dodatkowo witaminy warto tylko obserwować jak reagują psy.
A można coś wiecej o tej różnicy, co tak dokładnie poprawiło sie u psów po włączeniu do pożywienia suplementacji witaminowej??
Czytam ale żadnych konkretów nie widzę poza słowami, że różnica ogromna...
Ja swojej suni daje tran w kapsułkach, siemię lniane i suszoną pokrzywę, może powinnam dawać też i witaminy, ale chciałabym najpierw wiedzieć na czym owe zmiany na lepsze polegają...
Chętnie też posłucham opinii na temat pasty Beaphar Multi Vitamin z biotyną czy warto dawac czy lepiej wspomniane Top 10 Beaphar.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 116 gości