Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

17 stycznia 2012, 20:55

A.Matt pisze:mój pies lubi ziemniaki. Czy może je jeść(ugotowane)?
Moze oczywiscie w rozsądnych dawkach,
dorota m
Posty:398
Rejestracja:12 września 2010, 12:54

17 stycznia 2012, 21:26

Dobrze ubite ziemniaki, w całości żle są trawione.
Kola04
Posty:2
Rejestracja:18 stycznia 2012, 13:17

18 stycznia 2012, 13:21

Witam. Dzisiejszy dzień skłonił mnie do tego, aby zasięgnąć informacji nt. karm dla psów.
Mam w najbliższym sąsiedztwie 3 psy, jeden choruje na raka już dawno, jednak dziś się dowiedziałam, ze druga suczka ma jutro operacje, bo ma dwa guzy a dla trzeciego pieska ratunku juz nie ma, bo ma mnóstwo przerzutów . Ja mam suczkę 4 letnią, kundelka ważącego 13 kg. Zaczęłam się zastanawiać, czy to nie karma jest winowajcą tych guzów itd. Może w tych najtańszych karmach, które te psy jedzą, jest jakieś świństwo. Nie chce, żeby moją sunie spotkało to samo. Nie stać mnie na jakieś bardzo drogie karmy, ale jeśli to konieczne, wydam troszkę więcej, aby jadła zdrowo, tylko potrzebuje pomocy. Co moge jej kupić ? Która karma jest dobra ?
Martines999
Posty:218
Rejestracja:23 czerwca 2011, 22:36

18 stycznia 2012, 14:01

Najtańsze karmy te marketowe najczęściej tj. zazwyczaj robione są z najgorszych składników. Składniki te niejdnokrotnie są zwykłymi śmieciami poprodukcyjnymi. Używa się do nich mączek mięsno-kostnych z padłej zwierzyny lub uśpionych psów i kotów. Jako wypełniacze stosuje się najorszej jakości zboża, zabronione do ogólnej konsupcji. Dodatkowo są one konserwowane trującymi substancjami wywołujacymi różne poważne schorzenia i choroby, w tym nowotworowe.
Oto niektóre z konserwantów chemicznych, które są używane w masowej produkcji karmy dla psów:
* BHA (butylohydroksyanizol) - zaburzenia czynności nerek i wątroby
* BHT (butylowany hydroxytolulene) - j.w.
* Ethoxyquin - podejrzenie, że powoduje raka
* Glikol propylenowy - powoduje zniszczenie czerwonych krwinek.

No to tyle z grubsza. Jeśli chodzi o karmy to dla Twoejgo pieska wystarczy spokojnie 5-6 kg worek karmy na m-c. Dawkowanie to jakieś 150-200 gr/dzień. Karmy dobrej jakości z wyższej półki zaczynają się od ok. 60 zł/worek w górę. Dobrą propozycją może Markus Muhle 5 kg. Ja polecam - czysta karma bez żadnych śmieci i rakotwórczych dodatków.
Pozdr-M
Kola04
Posty:2
Rejestracja:18 stycznia 2012, 13:17

18 stycznia 2012, 14:14

Martines dziękuję Ci bardzo. Ale liczę również na jeszcze jakieś podpowiedzi oczywiście.
Oczywiście kupię którąś karmę którą polecicie, aby tylko nie spotkało to mojego pieska.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

18 stycznia 2012, 18:28

Tanie karmy bez konserwantów to min Brit.
Gość

18 stycznia 2012, 22:51

dorota m pisze:Dobrze ubite ziemniaki, w całości żle są trawione.
powinny być równiez podawanie świeżo po ugotowaniu jeszcze ciepławe. "Starych" ziemniaków nie powinno się psu podawać.
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

18 stycznia 2012, 22:54

Kupiłem niedawno karmę dla swojej kotki Nutra Gold Indoor Senior. trochę bezmyślnie kupiłem od razu worek 3 kg będąc przekonanym, że kotka będzie jadła. A tu zonk :shock: Kot nie chce jeść karmy, nawet nie podchodzi do miski, a jak podkładam mu pod nos to ucieka :? Fakt, karma ma bardzo intensywny zapach, ale kot wcześniej jadł karmy z łososiem, a tej nie chce i nic nie pomaga. Za to mój wybredny pies, gdy poczuje zapach karmy dostaje wariacji. Miska kota została z wielkim zapałem opróżniona przez psa. Chciałbym wiedzieć czy te 3 kg kociej karmy może zjeść pies? Trwało by to półtora tygodnia.
Wydałem na karmę prawie 50zł, a nie chciałbym jej wyrzucać, ale czy jedzenie przez krótki czas kociej karmy nie zaszkodzi psu? Skład jest taki:

Mięso z kurczaka (16%), mieso z łososia (16%), mączka z kurczaka, pełnoziarnisty ryż brązowy, tłuszcz z kurczaka (konserwowany mieszanką tokoferoli), płatki owsiane, pełnoziarnisty ryż biały, ziemniaki (3%), jęczmień, proso, mięso z indyka (3%), mięso z kaczki (3%), siemię lniane, produkty pochodne jaj, naturalny dodatek smakowo-zapachowy z kurczaka, marchew (1%), groszek zielony (1%), jabłka (1%), wodorosty (1%), sproszkowany owoc żurawiny (1%), wyciąg z ziela rozmarynu (1%), suszona nać pietruszki (1%), szuszony korzeń cykorii, tauryna, mączka z małży (źródło glukozaminy), chrząstka drobiowa (źródło chondroityny), witaminy i minerały.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

19 stycznia 2012, 09:29

Nic mu nie będzie po 3 kg kociej karmy.
Integrall
Posty:1
Rejestracja:19 stycznia 2012, 16:54

19 stycznia 2012, 17:02

Każdy pies może i bardzo lubi jeść kocią karmę. Po 3 kg nic mu nie będzie, a dlaczego nie jest zalecana? Dlatego, że kocia karma zawiera o wiele więcej białka niż psia co grozi przebiałkowaniem.

Pozdrawiam:)
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

20 stycznia 2012, 08:23

No to po raz już setny chyba - nie istnieje coś takiego jak przebiałczenie....nie powtarzajcie proszę szkodliwego mitu. Kociej karmy nie powinno sie dawać psu z zupełnie innych względów.....ma nieco inny skład. Bo kot ma nieco inne zapotrzebowanie na składniki pokarmowe. Po 3 kg nic psu nie będzie.
Gość

20 stycznia 2012, 08:29

Oczywiście-nie ma czegoś takiego jak przebiałczenie psa ,Isabella ma świętą rację-zastanawiam się skąd się wziął ten mit
kkkkhjgjh

20 stycznia 2012, 08:34

Szukam dobrej suchej karmy dla mojego Alaskana ma 9 lat;) i nie jest już aktywnym psem.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

20 stycznia 2012, 08:57

isabelle30 pisze:No to po raz już setny chyba - nie istnieje coś takiego jak przebiałczenie....nie powtarzajcie proszę szkodliwego mitu. Kociej karmy nie powinno sie dawać psu z zupełnie innych względów.....ma nieco inny skład. Bo kot ma nieco inne zapotrzebowanie na składniki pokarmowe. Po 3 kg nic psu nie będzie.
TAK JAK NAPISAŁA iSABELL NIC DODAC NIC UJĄĆ.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

20 stycznia 2012, 08:58

kkkkhjgjh pisze:Szukam dobrej suchej karmy dla mojego Alaskana ma 9 lat;) i nie jest już aktywnym psem.
Poczytaj dokładnie wątki na tym forum,bez problemu znajdziesz odpowiedż :)
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości