Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

murakami
Posty:151
Rejestracja:14 sierpnia 2010, 23:00
Lokalizacja:Warszawa

01 lutego 2012, 20:31

marta1987 pisze:dostaje rano 250 g i wieczorem ok 19 tyle samo wczoraj mu dałam mniej wieczorem i było trochę lepiej bedę go teraz obserwować może to nie alergia tylko musi wieczorami mniej jeść....
Jaka karmę teraz podajesz? Dawkowanie wydaje mi się duże, nawet jak na 30 kg psa. Może pies jest po prostu przekarmiony i nie radzi sobie z trawieniem? Ale jeśli to karma dla juniorów dużych ras, to może i ma takie dawkowanie. Zazwyczaj problem z luźnymi kupami znika po zmianie jedzenia. Zrób tak, jak polecił Robert - żeby uspokoić żołądek psa np.TROVET, a potem poszukaj karmy o prostym, nie przeładowanym składzie i trzymaj się dawkowania.
Awatar użytkownika
marta1987
Posty:94
Rejestracja:14 września 2011, 13:11
Lokalizacja:szczecin

01 lutego 2012, 21:06

dostaje purine dog chow takie dawkowanie mi weterynarz zalecił to się tego trzymam . on jest bardzo energicznym psem i dużo biega .kupię tą karmę co zalecił pan robert i zobaczymy .
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

01 lutego 2012, 21:45

Weterynarz nie jest od ustalania dawki żywieniowej,bo się na tym nie zna,a dużo ludzi słucha się wetów na temat żywienia,a weci(są oczywiście wyjątki) niestety w tym temacie niewiele mają do powiedzenia,
Jessowo
Posty:70
Rejestracja:31 stycznia 2012, 15:11

02 lutego 2012, 08:57

Robert A. pisze:Weterynarz nie jest od ustalania dawki żywieniowej,bo się na tym nie zna,a dużo ludzi słucha się wetów na temat żywienia,a weci(są oczywiście wyjątki) niestety w tym temacie niewiele mają do powiedzenia,
Zgodzę się z Tobą.
Wet jest do leczenia psa a nie doradzania karmy czy ona jest dobra czy nie.
yeti
Posty:106
Rejestracja:30 stycznia 2012, 15:45

04 lutego 2012, 21:53

Jessowo pisze:
Robert A. pisze:Weterynarz nie jest od ustalania dawki żywieniowej,bo się na tym nie zna,a dużo ludzi słucha się wetów na temat żywienia,a weci(są oczywiście wyjątki) niestety w tym temacie niewiele mają do powiedzenia,
Zgodzę się z Tobą.
Wet jest do leczenia psa a nie doradzania karmy czy ona jest dobra czy nie.

Zgadzam się, mam dokładnie takie samo zdanie na ten temat. I ciesze się, że choć ktoś myśli tak samo. Wet nie zna się na żywieniu, dla tego nie on powinien ustalać dietę naszych zwierząt.
begi
Posty:30
Rejestracja:28 stycznia 2012, 08:50

05 lutego 2012, 07:51

begi pisze:Witam.
Mam pytanie dotyczące karmy odpowiedniej dla dorosłego yorka.
Mój pies odkąd skończył 10 miesięcy karmiony jest Acaną small breed.
Zastanawiam sie nad urozmaiceniem karmy suchej i podaniu Acany pacyfica lub ewentualnie BRIT Care Adult Small Breed Lamb & Rice.
Oprócz karmy suchej dostaje od czasu do czasu puszki, gotowane mięso, twaróg i ser żółty.
Jednak, biorąc pod uwagę, że co do efektów karmienia psa Acaną nie mam żadnych zastrzeżeń, postanowiłam pozostać przy tej karmie. Zamówiłam tą: http://www.krakvet.pl/acana-grasslands-p-12599.html , a nie rybną, o której wcześniej myślałam.
Mam tylko obawy co do rzetelności sklepu, bo z komentarzy wynika, że zdarzało im się wysłać przeterminowaną karmę. :evil:
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

05 lutego 2012, 10:49

Nie kupujesz na bazarze,tylko w sklepie internetowym(dużym sklepie)dlatego jeśli cos jest nie tak reklamujesz i po problemie.
begi
Posty:30
Rejestracja:28 stycznia 2012, 08:50

05 lutego 2012, 10:56

Robert A. pisze:Nie kupujesz na bazarze,tylko w sklepie internetowym(dużym sklepie)dlatego jeśli cos jest nie tak reklamujesz i po problemie.
I tak w razie czego zrobię, choć mam nadzieje, że wszystko będzie ok. Do tej pory nie miałam kłopotów z zamówieniami w tym sklepie.
Robercie - a co myślisz o tej wybranej przeze mnie karmie?
Zauważyłam, że masz sporą wiedzę w temacie żywienia psów. Zajmujesz się hodowlą lub jesteś dietetykiem?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

05 lutego 2012, 14:25

Hodowcą już nie jestem od 10 lat,reszta info o mnie masz w moim profilu.
Zywienie psów od zawsze było moim hobby,a dzięki przyjaciołom (Absolwentom SGGW) miałem informacje dotyczące poszczególnych skłądników zawartych w karmach.
Acana nie podoba mi się rozmaryn w ich karmach i tyle.
Gość

05 lutego 2012, 19:53

Mam pytanie czy warto zakupić karmę Josera Festival, czy jest w miare dobrej jakości ? Mój pies ma aktualnie 18 mc., jest rasy cane corso i zalicza się do niejadków. Jako szczenię jadł Royal Canin najchętniej z próbowanych karm, a były to: Eucanuba, Orijen, Acana, Bosch, Brit, Arion. Ostatnio miał okazję poznać Fitmin i znów zawód, nie był zainteresowany tą karmą mimo super zapachu i tłustości krokietów. Zrobiłam jeszcze jedno podejście do karmy bez wielkiej nadziei, że mu zasmakuje i zakupiłam 4 kg. Josery Festival, jakież było moje zdziwienie jak podszedł do miski i zaczął zajadać ją bez jakiegokolwiek dosmaczania, bąków i brzydkiej kupy też nie było, mimo braku sukcesywnego przestawiania na nowa karmę.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

05 lutego 2012, 20:39

Po tym opisie wielkiego wyboru nie pozostawiasz,jak tak grymasi to pozostań przy Josera,natomiast obawiam się ,ze może i ta karma znudzi się Twojemu psu.
begi
Posty:30
Rejestracja:28 stycznia 2012, 08:50

05 lutego 2012, 20:45

Robert A. pisze:Hodowcą już nie jestem od 10 lat,reszta info o mnie masz w moim profilu.
Zywienie psów od zawsze było moim hobby,a dzięki przyjaciołom (Absolwentom SGGW) miałem informacje dotyczące poszczególnych skłądników zawartych w karmach.
Acana nie podoba mi się rozmaryn w ich karmach i tyle.
A czemu?
Gość

05 lutego 2012, 20:49

Robert A. pisze:Po tym opisie wielkiego wyboru nie pozostawiasz,jak tak grymasi to pozostań przy Josera,natomiast obawiam się ,ze może i ta karma znudzi się Twojemu psu.
Dziękuję za szybką odpowiedź. Niestety też się tego obawiam :(
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

05 lutego 2012, 21:12

Rozmaryn u psów podawany długoterminowo powoduje podrażnienia jelit,i ogólnie w ziołolecznictwie dla psów nie jest stosowany.W Acanie występuje podwójnie jest stosowany do konserwowania,a dodatkowo jako zioło dodane do składu karmy.
begi
Posty:30
Rejestracja:28 stycznia 2012, 08:50

05 lutego 2012, 21:21

Robert A. pisze:Rozmaryn u psów podawany długoterminowo powoduje podrażnienia jelit,i ogólnie w ziołolecznictwie dla psów nie jest stosowany.W Acanie występuje podwójnie jest stosowany do konserwowania,a dodatkowo jako zioło dodane do składu karmy.
W podanym tu składzie karmy :
Mięso jagnięce (13%), mączka mięsna jagnięca (12%) mączka mięsna z łososia (11%), świeże mięso ze śledzia (11%), ziemniaki russet, groszek, tłuszcz z kurczaka (naturalnie konserwowany witaminą E) (5%), słodkie ziemniaki, świeże mięso białorybów (3%), lucerna, naturalny aromat jagnięcy (2%), świeże mięso (2%), świeże całe jaja (1%), dynia, liście rzepy, pomidory, marchewka, jabłka, zielona rzepa, morskie wodorosty (morszczyn pęcherzykowaty, algi czerwone), jagody jałowca, organiczne wodorosty, żurawina, saksońskie borówki, jagody jałowca, czarna porzeczka, cykoria, korzeń lukrecji, korzeń dzięgla, kozieradka, kwiat nagietka, słodki koper, liście mięty pieprzowej, kwiat rumianku, kwiat lawendy, cząber ogrodowy, rozmaryn, Lactobacillus acidophilus, Enterococcus faecium, witaminy i minerały.

rozmaryn jest na prawie samym końcu. Czy taka jego ilość faktycznie może być szkodliwa dla psa?
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości