Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

05 lutego 2012, 22:23

Jest także uzyty do konserwowania karmy.
dorota m
Posty:398
Rejestracja:12 września 2010, 12:54

05 lutego 2012, 23:37

Jeśli chodzi o rozmaryn, to mój pies zawsze mial przykre dolegliwości po nim, glownie biegunki ( rozmaryn występuje w niektorych karmach , jako naturalny konserwant) . Dlatego dla mnie ważne jest czy nie ma go wskładzie , a jest na przyklad, i tu się dziwię, w karmie Exclusion , przeznaczonej dla psow z problemami alergiczno - jelitowymi. Zalecany też jest w niektorych dietach naturalnych, jako dodatek ziolowy. Nieco póżniej doczytalam , że niestety nie wszystkim psom służy rozmaryn .
begi
Posty:30
Rejestracja:28 stycznia 2012, 08:50

06 lutego 2012, 06:01

dorota m pisze:Jeśli chodzi o rozmaryn, to mój pies zawsze mial przykre dolegliwości po nim, glownie biegunki ( rozmaryn występuje w niektorych karmach , jako naturalny konserwant) . Dlatego dla mnie ważne jest czy nie ma go wskładzie , a jest na przyklad, i tu się dziwię, w karmie Exclusion , przeznaczonej dla psow z problemami alergiczno - jelitowymi. Zalecany też jest w niektorych dietach naturalnych, jako dodatek ziolowy. Nieco póżniej doczytalam , że niestety nie wszystkim psom służy rozmaryn .
Widziałam go też w składzie Orijena z rybami. Mojemu psu chyba nie przeszkadza - kupy ok, baków nie ma ( prędzej zdarzają się po puszkach lub gotowanym mięsie), dlatego też ( no i ze względu na bogaty skład karmy oraz jej dobre oceny) postanowiłam jej póki co nie zmieniać. być może po zakończeniu worka,który aktualnie zamówiłam spróbuję właśnie karmy Orijen, albo poszukam jakiejś innej, ciekawej alternatywy.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

06 lutego 2012, 09:23

Rozmaryn każdemu psu podrażnia jelita,nie ma tak,ze jednemu nie a drugiemu tak,owszem może to nastąpić w różnym czasie,ale prędzej czy póżniej to nastąpi-niestety
begi
Posty:30
Rejestracja:28 stycznia 2012, 08:50

06 lutego 2012, 09:33

A co sądzisz o takim składzie karmy?:
Skład surowcowy: łosoś, ziemniaki, kukurydza, tłuszcz drobiowy (konserwowany tokoferolem, źródłem witaminy E), olej łososiowy, naturalny wzmacniacz smaku, suszone wysłodki z buraków cukrowych, suszone jabłka, drożdże browarniane, pomidory, wyciąg z juki, dodatki mineralne, DL-metionina, L-lizyna, oligosacharydy mannozowe, frukto-oligosacharydy, probiotyki, miedź organiczna, chlorek choliny, cynk organiczny, magnez organiczny, selen organiczny, biotyna, niacyna, pantotenian wapnia, witamina A, witamina B12 suplement, ryboflawiny suplement (źródło witaminy B2), tiamina (źródło witaminy B1), hydrochlorek pirydoksyny (źródło witaminy B6), kwas foliowy, witamina D3, witamina E (alfa-tokoferol).
Analiza surowcowa : surowe białko24%, surowy tłuszcz14%, surowe włókna2%, wilgotność10%, surowy popiół5%, wapń1,1%, fosfor0,9%

Zawartość substancji dodatkowych w 1 kg: witaminaA20000, witaminaD3-1950, witaminaE(a-tocopherol)500mg, miedź18,8mg, cynk107mg, selen0,2mg.

Wartość energetyczna =4144 kcal /kg

Omega-6: 3,1% / Omega-3 0,72%

Czy jest to przyzwoita karma, czy raczej omijać?

Lub ewentualnie ta:
Skład surowcowy: jagnięcina ziemniaki, kukurydza, tłuszcz drobiowy (konserwowany tokoferolem, źródłem witaminy E), olej łososiowy, naturalny wzmacniacz smaku, suszone wysłodki z buraków cukrowych, suszone jabłka, drożdże browarniane, pomidory, wyciąg z juki, dodatki mineralne, DL-metionina, L-lizyna, oligosacharydy mannozowe, frukto-oligosacharydy, probiotyki, miedź organiczna, chlorek choliny, cynk organiczny, magnez organiczny, selen organiczny, biotyna, niacyna, pantotenian wapnia, witamina A, witamina B12 suplement, ryboflawiny suplement (źródło witaminy B2), tiamina (źródło witaminy B1), hydrochlorek pirydoksyny (źródło witaminy B6), kwas foliowy, witamina D3, witamina E (alfa-tokoferol).

Analiza surowcowa: surowe białko 25%, surowy tłuszcz9%, surowe włókna3,5%, wilgotność10%, surowy popiół6,5%, wapń1,5%, fosfor1,1%.

Zawartość substancji dodatkowych w 1 kg: witamina A20000, witamina D3-1950, witamina E(a-tocopherol)500mg, miedź18,8mg, cynk107mg, selen0,2mg.

Wartość energetyczna =3758 kcal /kg

Omega-6: 2,8% /Omega-3 0,51%
dorota m
Posty:398
Rejestracja:12 września 2010, 12:54

06 lutego 2012, 09:57

Robert A. pisze:Rozmaryn każdemu psu podrażnia jelita,nie ma tak,ze jednemu nie a drugiemu tak,owszem może to nastąpić w różnym czasie,ale prędzej czy póżniej to nastąpi-niestety
Wobec tego niezrozumiale dla mnie kilka lat temu zalecenia niektórych psich dietetykow o wyborze karmy z niewielką iloscią kontrowersyjnego BHT zamiast rozmarynu, znajduje swoje uzasadnienie.
Jessowo
Posty:70
Rejestracja:31 stycznia 2012, 15:11

06 lutego 2012, 16:10

Czy karma sucha Brit,Symply,Let's Bite,Bellosan mokra :Rafi,Puffi.
Są one dobre?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

06 lutego 2012, 16:53

begi pisze:A co sądzisz o takim składzie karmy?:
Skład surowcowy: łosoś, ziemniaki, kukurydza, tłuszcz drobiowy (konserwowany tokoferolem, źródłem witaminy E), olej łososiowy, naturalny wzmacniacz smaku, suszone wysłodki z buraków cukrowych, suszone jabłka, drożdże browarniane, pomidory, wyciąg z juki, dodatki mineralne, DL-metionina, L-lizyna, oligosacharydy mannozowe, frukto-oligosacharydy, probiotyki, miedź organiczna, chlorek choliny, cynk organiczny, magnez organiczny, selen organiczny, biotyna, niacyna, pantotenian wapnia, witamina A, witamina B12 suplement, ryboflawiny suplement (źródło witaminy B2), tiamina (źródło witaminy B1), hydrochlorek pirydoksyny (źródło witaminy B6), kwas foliowy, witamina D3, witamina E (alfa-tokoferol).
Analiza surowcowa : surowe białko24%, surowy tłuszcz14%, surowe włókna2%, wilgotność10%, surowy popiół5%, wapń1,1%, fosfor0,9%

Zawartość substancji dodatkowych w 1 kg: witaminaA20000, witaminaD3-1950, witaminaE(a-tocopherol)500mg, miedź18,8mg, cynk107mg, selen0,2mg.

Wartość energetyczna =4144 kcal /kg

Omega-6: 3,1% / Omega-3 0,72%

Czy jest to przyzwoita karma, czy raczej omijać?

Lub ewentualnie ta:
Skład surowcowy: jagnięcina ziemniaki, kukurydza, tłuszcz drobiowy (konserwowany tokoferolem, źródłem witaminy E), olej łososiowy, naturalny wzmacniacz smaku, suszone wysłodki z buraków cukrowych, suszone jabłka, drożdże browarniane, pomidory, wyciąg z juki, dodatki mineralne, DL-metionina, L-lizyna, oligosacharydy mannozowe, frukto-oligosacharydy, probiotyki, miedź organiczna, chlorek choliny, cynk organiczny, magnez organiczny, selen organiczny, biotyna, niacyna, pantotenian wapnia, witamina A, witamina B12 suplement, ryboflawiny suplement (źródło witaminy B2), tiamina (źródło witaminy B1), hydrochlorek pirydoksyny (źródło witaminy B6), kwas foliowy, witamina D3, witamina E (alfa-tokoferol).

Analiza surowcowa: surowe białko 25%, surowy tłuszcz9%, surowe włókna3,5%, wilgotność10%, surowy popiół6,5%, wapń1,5%, fosfor1,1%.

Zawartość substancji dodatkowych w 1 kg: witamina A20000, witamina D3-1950, witamina E(a-tocopherol)500mg, miedź18,8mg, cynk107mg, selen0,2mg.

Wartość energetyczna =3758 kcal /kg

Omega-6: 2,8% /Omega-3 0,51%
To co mogę ocenic,to zwykły opis nie wiem kto produkuje,nie wiem jakich używa składników,nie wiem jakie witaminy i minerały są dodane(chelatowe czy zwykłe) nie wiem jakie są użyte nośniki posczególnych składników.
Mogę tylko ocenić opis.Ogólnie ok tylko kukurydza coraz bardziej zaczyna mi przeszkadzać w karmach dla psów,co prawda dobrej jakosci kukurydza ma właściwosci antynowotworowe,natomiast nie sądzę aby dobrej jakości była używana w psich kamach.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

06 lutego 2012, 16:56

Jessowo pisze:Czy karma sucha Brit,Symply,Let's Bite,Bellosan mokra :Rafi,Puffi.
Są one dobre?
Rafi,Puffi świecą po nocach(konserwowane chemicznie,+barwniki i dodadatki smakowe)
Reszta -napisz konkretne pytanie nie takie ogolne.
lexie_
Posty:68
Rejestracja:23 lipca 2011, 22:13

06 lutego 2012, 18:06

Hej wszystkim
Potrzebuję pomocy. Od kilku lat mam problemy z karmieniem mojego alergika (drób, jaja prawdopodobnie też zboża). Dostawał Boscha, Brita, Acanę, Bento Kronen - które szybko mu się nudziły. Teraz od dwóch worków jesteśmy na TOTW Pacific Stream i nie uczula go ale powoli zaczyna na nią kręcić nosem i robi 4 kupy dziennie (ale jeszcze nie znaleźliśmy takiej która by u niego ograniczyła ilość kup). Poza tym bardzo sobie ją chwalimy. Powinnam poszukać czegoś innego czy nie przejmować się tymi kupami? Najlepiej piesek czuł się na RC Sensitivity Control, kupy były cztery ale malutkie a pies wcinał ją jak szalony ale na dłuższą metę jest ona niestety bardzo droga...
Martines999
Posty:218
Rejestracja:23 czerwca 2011, 22:36

06 lutego 2012, 18:28

Gość pisze:Mam pytanie czy warto zakupić karmę Josera Festival, czy jest w miare dobrej jakości ? Mój pies ma aktualnie 18 mc., jest rasy cane corso i zalicza się do niejadków. Jako szczenię jadł Royal Canin najchętniej z próbowanych karm, a były to: Eucanuba, Orijen, Acana, Bosch, Brit, Arion. Ostatnio miał okazję poznać Fitmin i znów zawód, nie był zainteresowany tą karmą mimo super zapachu i tłustości krokietów. Zrobiłam jeszcze jedno podejście do karmy bez wielkiej nadziei, że mu zasmakuje i zakupiłam 4 kg. Josery Festival, jakież było moje zdziwienie jak podszedł do miski i zaczął zajadać ją bez jakiegokolwiek dosmaczania, bąków i brzydkiej kupy też nie było, mimo braku sukcesywnego przestawiania na nowa karmę.
Jeśli chodzi o Josera Festival to choć sam nie stosowałem to dużo dobrego słyszałem o tej karmie od samych hodowców ON i rotków. Chodzimy na szkolenie z moim byczkiem też CC i niemal wszyscy stosują tą karmę. Mówię tu o hodowcach z krajowej czołówki ON i rotków. Koleżanka co ma rotka - Gandalf vel Gandi pies ze światowej czołówki - do tej karmy za każdym razem dorzuca pół kostki surowizny z primexu. Pies naprawde ładnie wygląda a jako że jest psem wystawowym to przecież byle czego by mu nie dawała. Wszystkie jej rotki (aktualnie ma ich 10) są karmione festivalem od kilku lat i nigdy nie było problemów.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

06 lutego 2012, 18:36

[quote="lexie_"]Hej wszystkim
Potrzebuję pomocy. Od kilku lat mam problemy z karmieniem mojego alergika (drób, jaja prawdopodobnie też zboża). Dostawał Boscha, Brita, Acanę, Bento Kronen - które szybko mu się nudziły. Teraz od dwóch worków jesteśmy na TOTW Pacific Stream i nie uczula go ale powoli zaczyna na nią kręcić nosem i robi 4 kupy dziennie (ale jeszcze nie znaleźliśmy takiej która by u niego ograniczyła ilość kup). Poza tym bardzo sobie ją chwalimy. Powinnam poszukać czegoś innego czy nie przejmować się tymi kupami? Najlepiej piesek czuł się na RC Sensitivity Control, kupy były cztery ale malutkie a pies wcinał ją jak szalony ale na dłuższą metę jest ona niestety bardzo droga...[/quotep
Proponuje Trovet Venision,lub Brit Care venision niemniej na znudzenie nie mam wpływu. :(
lexie_
Posty:68
Rejestracja:23 lipca 2011, 22:13

06 lutego 2012, 18:57

Robert dziękujemy za odpowiedź. Obejrzałam obie - Brit niestety zawiera jajka, a co do Trovetu - wydaje się być przyjemny chociaż nieprzyzwyczajona jestem do takiego ubogiego składu po Acanie i TOTW ;) A co myślisz o Lukullusie? No i czym spowodowana jest taka duża ilość kup dziennie? Weterynarz mówił że nie powinniśmy się tym martwić ale mnie się czasami wydaje że pies wydala tyle ile zjada ;) Wprawdzie nie chudnie ale nie wiem na ile on przyswaja te karmy...
A no i ile białka powinna mieć sucha karma dla dorosłego, średnio aktywnego psa? Bo te karmy mają potężny rozrzut od 22-40% a boje się że przesadzę i potem będziemy mieli problemy z nerkami.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

07 lutego 2012, 09:56

lexie_ pisze:Robert dziękujemy za odpowiedź. Obejrzałam obie - Brit niestety zawiera jajka, a co do Trovetu - wydaje się być przyjemny chociaż nieprzyzwyczajona jestem do takiego ubogiego składu po Acanie i TOTW ;) A co myślisz o Lukullusie? No i czym spowodowana jest taka duża ilość kup dziennie? Weterynarz mówił że nie powinniśmy się tym martwić ale mnie się czasami wydaje że pies wydala tyle ile zjada ;) Wprawdzie nie chudnie ale nie wiem na ile on przyswaja te karmy...
A no i ile białka powinna mieć sucha karma dla dorosłego, średnio aktywnego psa? Bo te karmy mają potężny rozrzut od 22-40% a boje się że przesadzę i potem będziemy mieli problemy z nerkami.
Lukullus to karma z rodziny (Markus Muhle)ta sama metoda tłoczenia na zimno,podobne składniki.Ktoś karmił tu na forum tą karmą,ale nie pamiętam kto?
Jesli nie chudnie Twój pies to teoretycznie jest wszsytko ok,móJ tak miał na Koebersie jadł i robił duże qupy kilka dziennie,ale tez nie chudł mimo to psychicznie mnie wykańczała ta liczba qup.
Co do białka to nie ilosć % jest najważniejsza,a jakość żródło pochodzenia białka(roślinne,zwierzęce)
anulkac
Posty:148
Rejestracja:20 stycznia 2011, 23:04

07 lutego 2012, 10:43

Ja karmiłam Lukullusem. Karma smakowała bardzo mojemu wybrzydzającemu bulkowi. Łatwo się namacza. Co ważne było dla mnie bo mam psa alergika to karma nie zawiera kuraka. M w składzie wołowinę. Minusem jest ilość qpali. ALe to prawdopodobnie ze względu na dużą zawartość błonnika. A... pies mi na tej karmie nie chudł, mimo częstego wydalania.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości