Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

10 marca 2012, 16:12

Bardzo dobrze tak trzymaj :)
Awatar użytkownika
Alto
Posty:146
Rejestracja:19 sierpnia 2009, 22:34

10 marca 2012, 17:52

Tracershy nie możesz dac się zwariować, bo im bardziej sie starasz tym skutek bardziej odwrotny, czyli wybrzydzanie. Życzę silnej woli w walce z proszącymi, ale nie o suchą karmę oczętami. Sam pisałeś że psina po zimie trochę przybrała, więc jak pare dni postu sobie zrobi to wyjdzie tylko na dobre :wink:
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

12 marca 2012, 08:51

Charli zmuszony byłem usunąć Twój post,zdecydowanie łamał regulamin Naszego Forum,tym bardziej,że jesteś Dystrybutorem tej karmy.
Louhans
Posty:349
Rejestracja:31 grudnia 2010, 19:22

13 marca 2012, 23:20

ciekawa rzecz zaobserwowalam...
Skonczyla mi sie MM i od 2 tygodni wrocilam do NGBB no i mimo mniejszych niz rekomendowane karm, sunia mi przytyla. Brzuch zrobl jej sie jak okragla pileczka!!! Fakt, ze ruchu ma mniej niz miala zima. W uwagi na zmiane trybu pracy duzo wysilku zapewniam jej tylko w weekendy, a w tygodniu ma dlugi spacer, ale jednak to tylko spacer :(
No i w zwiazku z tym co zrobic?? mniejsze porcje nie pomagaja, bo jest glodna i szuka sobie "smieci" na dworze. Wyprowadzana przez starszgeo Pana, ktory nie jeste w stanie upilnowac jej zamilowania do "polowania" na resztki...
Moze krotkoterminowo wprowadzic jakas karme odchudzajaca??
Jak sie dzien wydluzy i bedzie jasno jak bede wracala z pracy to zaczniemy jezdzic na rowerze (ja jezdzic, ona biegac)... ale poki co musze ja odchudzic...
Pomocy!!!!
Gayka
Posty:307
Rejestracja:30 stycznia 2010, 21:29

14 marca 2012, 06:57

Louhans, a nie chcesz wrócić do MM ? Ja jestem zachwycona tym jak moja sunia trzyma wagę na MM ! a bidula juz nie raz musiała się odchudzać ! Przed MM jadła NUtram dla otyłych i też nie było efektów, poza tym , że była głodna i tropiła podwórkowe śmieci .
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

14 marca 2012, 09:14

Louhans pisze:ciekawa rzecz zaobserwowalam...
Skonczyla mi sie MM i od 2 tygodni wrocilam do NGBB no i mimo mniejszych niz rekomendowane karm, sunia mi przytyla. Brzuch zrobl jej sie jak okragla pileczka!!! Fakt, ze ruchu ma mniej niz miala zima. W uwagi na zmiane trybu pracy duzo wysilku zapewniam jej tylko w weekendy, a w tygodniu ma dlugi spacer, ale jednak to tylko spacer :(
No i w zwiazku z tym co zrobic?? mniejsze porcje nie pomagaja, bo jest glodna i szuka sobie "smieci" na dworze. Wyprowadzana przez starszgeo Pana, ktory nie jeste w stanie upilnowac jej zamilowania do "polowania" na resztki...
Moze krotkoterminowo wprowadzic jakas karme odchudzajaca??
Jak sie dzien wydluzy i bedzie jasno jak bede wracala z pracy to zaczniemy jezdzic na rowerze (ja jezdzic, ona biegac)... ale poki co musze ja odchudzic...
Pomocy!!!!
NGBB ma to do siebie,że po zmianie karmy na NGBB często psy tyją,ale po 1 miesiącu(około)wraca wszystko do normy.NGBB ma bardzo dobre przyswajanie,dużo mięsa i efekty gotowe.
Może wróć do MM?
Louhans
Posty:349
Rejestracja:31 grudnia 2010, 19:22

14 marca 2012, 10:03

No tak, tez o tym myslalam, ale chcialam poradzic sie znawców tematu :)
Zakupie wiec jeszcze 5 kg MM na miesiac i od polowy kwietnia (albo po wystawie) wrocimy do NGBB.
Zastanawiam sie jeszcze nad opcja rowerku przed praca...
Ale pogoda jeszcze malozachecajaca :(
Ciekawe jest to co piszesz Robercie o NGBB, ale moze bede z tym eksperymentowac juz jak zapewnie psicy wiecej ruchu :)
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

14 marca 2012, 11:39

Zostało mi jeszcze prawie połowa 15 kilowego worka Fitmina senior i zastanawiam się czy nie lepiej będzie zostawić ten worek jak już wiosna będzie w pełni i pies będzie miał więcej ruchu(spacery na działkę), a teraz karmić ją Mera dog z łososiem i ryżem, która już czeka. Wydaje mi się, że Fitmin jest jednak nieco bardziej energetyczny niż ta wersja Mera dog. Tylko czy mogę zostawić worek karmy, która otwarta była miesiąc temu? Fitmin ma szczelne zamknięcie z suwakiem i karmy przechowuję w domowym, ciemnym strychu, czy lepiej dokończyć worek teraz?
charli
Posty:28
Rejestracja:18 stycznia 2012, 15:07

14 marca 2012, 16:25

Louhans

P.Doppe- główny marketingowiec z Lupo Gruppe, hodowca psów powiedział mi że jeśli pies jest zdrowy i tyje jedząc zalecaną dawkę MM to świadczy to tylko o tym że ma za mało ruchu. Więc może to właśnie tu leży problem?
Napisz jakie będą efekty jak zaczniecie z rowerem.
Pozdrawiam.
Seiti
Posty:3112
Rejestracja:03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja:Łódź

14 marca 2012, 16:51

Czy tylko moje nie tyją po NGBB? Neya ma zwiększoną dawkę i już nie wiem czy to sierść zimowa dała efekt zaokrąglenia czy rzeczywiście przytyła.(zważymy się przy sterylce). Shena wygląda jak wyglądała mimo że teraz ma ograniczony ruch przez cieczkę (miesiąc z głowy).
Czemu wasze psy mają ograniczony ruch w zimę? U mnie nie ma zmiłuj, śnieg czy deszcz ja muszę stać z przymarzającą piłką mi do dłoni w innym wypadku pokażą mi co to znaczy FOCH :P
Louhans
Posty:349
Rejestracja:31 grudnia 2010, 19:22

14 marca 2012, 18:17

Charli, przy MM mi suka nie tyła, ale karma ma mniejsza kalorycznosć i używam jej jako karmy "zimowej". Skonczyl mi sie niedawno worek i postanowilam juz przestawic sie na karmę letnia, ktora jest NGBB. Niestety suka w zastraszajacym tempie zaczela mi tyc. Ma to tez zwiazek z ruchem. Od 3 tygodni przestalam pracowac z domu i zaczelam chodzic "do biura" w zwiazku z tym nie ma mnie w domu do 10h. W tym czasie pies ma godzinny spacer, ale jako spacer (z panem emerytem przemiłym zreszta człowiekiem). Ze mna popoludniowe wyjscie bylo bardzo aktywne, duzo aportu, biegania itp. wiec nie bylo problemu z ruchem. Wroce wiech chyba na miesiac jeszcze do MM zanim bede mogla wyciagnac rower i zaczac z sunia troche aktywniejsze spacer po powrocie z pracy (teraz jest juz ciemno jak wracam).

Seiti, moja psica w zimie miala zapewniony ruch odpowiedni do spozywanej karmy i zapotrzebowania aktywnosciowego, teraz - jak wyjasnilam - musialam isc pracowac do biura zamiast z domu i psica ruchu ma duzo mniej. Co sie zmieni wraz z wydluzeniem dnia, ale poki co musi byc jak jest, ale niestety w ciagu raptem 2-3 tygodni znaczaco sie zaokraglila w stosunku do tego co bylo.
Seiti, moja psica w deszcz biegac nie bedzie, sama zawraca do domu :) Co innego mroz i snieg :)

Robercie, a w sumie czmeu na NGBB psy w pierwszym miesiacu tyla? Rozumiem gdybym zmienila karme z gorszej na lepsza, ale zmienilam z dobrej na dobra, na logike wiec nie powinna to byc kwestia zawartosci miesa czy jej przyswajania...
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

14 marca 2012, 19:32

Moja Sara też nie cierpi deszczu, jak pada za żadne skarby nie mogę jej wyciągnąć na dłużej z domu :)
To jak to jest z tym zachowaniem otwartej karmy. Karma mi nie zwietrzeje jak ją szczelnie zamknę i zachowam na później :?

Druga sprawa, to muszę się pochwalić, że od ponad tygodnia psina je tylko suchą karmę bez dosmaczania puszkami :D Trochę marudzi, ale z każdym dniem coraz mniej, jak widzi, że proszącymi oczętami nic nie wskóra to zjada wszystko aż miło. Więc to bardziej mi brakowało cierpliwości, bo jak widziałem, że miska za długo jest pełna dokładałem trochę karmy mokrej i pies zaczął to wykorzystywać. Moja wytrwałość procentuje :)
Ostatnio zmieniony 14 marca 2012, 19:49 przez tracershy, łącznie zmieniany 1 raz.
SleepingSun
Posty:3463
Rejestracja:28 stycznia 2011, 23:19

14 marca 2012, 19:48

to chodzi o witaminy, bo to one są bardzo wrażliwe. Mogą się utleniać - pod wpływem powietrza i rozpadać po wpływem promieni UV. Jest też niebezpieczeństwo zjełczenia tłuszczy, ale to od dłuuugiego przechowywania. Więc jak już coś to w chłodnym i ciemnym miejscu, dobrze zamkniętą.
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

14 marca 2012, 19:53

Przechowywana była by w ciemnym,chłodnym strychu, ale może faktycznie lepiej będzie jak najpierw skończymy zaczęty worek.
attenna1
Posty:1
Rejestracja:16 marca 2012, 21:42

16 marca 2012, 21:44

skuteczna rada
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości